3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Psychedelic #608
    Egy üzleti húzás, ami aionál arra volt jó, hogy 10 órás sorok voltak a szerveren, és több ember mondta azt hogy viszlát, mint aki emiatt megvette.

    DE én nem erről beszélek, leszarom, hogy jó üzlet e vagy sem.

    Én arról irtam a kollégának itt, hogy egy 3-5 napos preorder kezdéssel, nem lehet eldönteni, hogy az a játék megér e 12k-t vagy sem.
    Persze biztos tökjó, játszani pár napot kipróbálni, de 12k-t akkor éri meg ha hónapokig játszol vele. És ne mondja már nekem senki, hogy pár nap alatt el lehet dönteni, hogy az az mmo, lefog kötni 3-4 hónapra legalább, vagy 1 hónap után nem fizetsz be többet, mert szar.

    Amiröl én itt beszélek az az, hogy ő azt mondja nem ad ki 12k-t olyan játékért amit nem probált ki, most komolyan, egy mmo-nal el lehet dönteni pár nap alatt, hogy az életképes e vagy sem?

    De mondjuk te biztos értékelni fogod, ha valamelyik mmo kezdésnél, azért nem tudsz belépni a szerverre és 10 órákat a sorban fogsz várni, mert xyz kifizetett 3 eurot a preorderre, és ezért 1 hétig foglalja a helyet a szerveren, aztán 1 hét után a szerver népessége 0-ra esik.És te aki megvetted a játékot szivtál 1 hétig, akik miatt meg nem tudtál belépni soha nem fogják megvenni a játékot, cserébe minden fórumon spameli majd, hogy milyen fail a játék, 10 órás sorok vannak. És annak sincs értelme hogy fokozatosan engednek be, mert 5x annyi ember lesz aki csak preordert vesz kiprobalni, mint aki ténylegesen megveszi a játékot, ha sok szervert inditanak, hogy mindenki beférjen preorder végére lesz sok üres szerver, ha kevés szervert hagynak mint aional, akkor meg 10 órás sor lesz. Ezen mit old meg az orankent engednek be pár embert, ha az 5k-s szerver cap melett 10k ember akar játszani?
    És akkor jön az, hogy nem lépek ki 1 hétig mert 10 órás sor van, és igy te soha nem jutsz be, lásd megint csak aion.
    Lehet jó üzlet, de kivitelezhetetlen, és a saját börünkön tapasztaltuk aionál, hogy mekkora fail.

    De leirom még 1x, én eddig nem erről beszéltem, hanem arról, hogyha valaki nem tudja megér e ez az mmo 12k-t, egy preorderrel nem fog tudni megfelelő döntést hozni. 5 nap után, én pont ugyanugy élveztem l2-t, mint aiont, vagy wow-ot, vagy aoc-ot, és még sorolhatnám, aztán mégis wow-al játszottam éveket, l2-vel szintén, aoc 2 hónapig birta, aion meg kicsit tovább.

    Ez a kifizetek 1500-at, és 5 napig megnézem ér e 12k-t, pont olyan hülyeség, mint a letöltöm a játékot, kipróbálni, ha jó akkor megveszem.

    És most neked komolyan, trial kell ahoz, hogy eldöntsd, hogy tetszik e a pandamaci vagy sem?
  • Psychedelic #607
    Miröl beszélsz most komolyan?
  • Frosty01
    #606
    ez egy üzleti húzás, és hallod, én is ezt cisnálnám ha lenne egy most induló mmorpg-m :)

    pénzt kérni trialért, zseniális. főleg mert még ki is fogják fizetni sokan. az más kérdés hogy nem tudnak mit kezdeni a tömeggel... az swnél mondjuk jó megoldásnak tűnt az hogy fokozatosan engedték be a tömeget.

    de hogy ez neked miért fáj hogy van ilyen? nem értem... és igen, lehet hogy a játék eleje jó, meg minden, meg a vége lesz fos, de ha egyszer az egész nem jön be úgy ahogy van, az irányítástól kezdve a pandamacikig, akkor te sem dobnál ki szívesen 12ezret a kukába pár óra játékért. igazam van vagy igazam van?
  • Psychedelic #605
    Nekem??? Semmi problémám, ha jol megnézed krisz073-nak irtam arról, hogy miért nincs értelme annak amit ö szeretne, hogy 1500 FT-ért letolhassa a preordert, és ezáltal megtudja van e értelme 12k-t kiadni érte. De sztem ennyi idö alatt nem fog semmit megtudni a játékról, hogy milyen is hosszu távon.

    Azt viszont nem értem miért kell magyaráznom, vagy mi nem volt érhető abban amit leirtam, hogy megkérdezd tölem, mi a problémám...
  • Frosty01
    #604
    és akkor most tulajdonképpen mi is a problémád?
  • Psychedelic #603
    Ha 1500 Ft-ért játszhatsz 3-5 napot, mennyivel leszel előrébb, és mennyivel fogod jobban tudni, hogy megér e 12k Ft-ot. Ennyi idő alatt, 1 mmo-ban se fogsz többet látni mint a játék nagyon eleje. Az pedig mindig jó kb. A játék eleje jó volt Aoc-ban, jo volt aionban meg mindenhol, az endcontent pedig ami a lényeg, illetve a magas szintek, az pedig szar. És ez csak késöbb fog kiderülni. Szóval szerintem rosz nyomon jársz.
  • MeoH #602
    Persze, hogy nem, de azert aionnal az ezresert bejutok, novelem a sort, aztan b@szok megvenni, nem volt az evszazad huzasa. Amugy sztem lesz lehetoseg betazni, legalabbis az elmult par evben minden nagyonn mmonal adott volt, es csask az nem szerzett kulcsot, aki nem akart.
  • krisz073
    #601
    Akkor sorry lehet én keresek keveset, hogy nem akarok látatlanba 10-12k -t kidobni egy cuccért amit ki se tudok próbálni!
    Az, hogy 2-3 hónap múlva lesz kellő infó nem kétséges, de a kérdésem gyakorlati részével így se leszek előrébb!
    Egyébként Aion nem a pre-order miatt lett fail, és SWTOR se azért fog bukni(ha bukik) mert pre-order lehetőség volt ott is!
  • Torzonborz
    #600
    ha közelít is nem emiatt. ;)
  • MeoH #599
    Es ahogy olvasgattom az is kozelit a fail fele :)
  • Torzonborz
    #598
    swtor-nál is ilyesmi volt.
  • menorel
    #597
    Igy már értem. Aionban valóban volt ilyen jellegű pre-order, de soha máshol ilyen jellegű dologról még nem hallottam MMORPG kapcsán. Ahogy Psychedelic is írta, ez az event hatalmas fail volt Aion kapcsán, amit nagyon remélem, hogy a kiadók nem ismételnek meg.
  • Thaddeus
    #596
    Így van, mindenképpen érdemes lenne egy külön csoportot létrehozni (CE, kulcsok, stb), akik pár nappal, akár egy héttel előtte elkezdhetik a játékot - megelőzve a szerverek túlterhelését.
  • Psychedelic #595
    Ez szerintem csak aionban volt igy, és ott is rohadt nagy fail volt az egész, mert 1 hétig tele volt minden szerver, 10 órás sorok, és olyan emberek miatt, akik végül meg se vették a játékot, csak kifizettek az 1000 forintos preordert. Értelmetlen az egész ilyen formában, szóval nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen hülyeség. Aki megveszi kezdjen elöbb, aki meg nem vesz meg, az meg nem játszik, és 2-3 hónap mulva amikor van kellö infója, és látja hogy alakul a játék sorsa eldönti, hogy mit akar.
  • krisz073
    #594
    Eddigi MMO-ba pre-order 1500ft-t volt megvehető!
    Ezzel bétába automatikusan be lehetett jutni, és pár nappal előbb lehetett kezdeni a játékot.
    Így esetleg lenne esély a kipróbálásra anélkül, hogy 10-12k-t kellene kiadni.
  • menorel
    #593
    A pre-order hol segít ezen a problémán? Egyébként várhatóan az elkövetkező egy-két hétben lesz pre-order (előrendelés) infó, de szerintem te nem erre gondoltál. Vagy tévedek?
  • krisz073
    #592
    Sziasztok.

    3 hónappal a hivatalos megjelenés előtt esetleg nincs valami infó pre-order előrendelhetőségről?
    Sajna futottam már bele MMO-ba ami jónak indult (Aion) és nem váltotta be a hozzá fűződő reményt. És látatlanba nem igazán szeretnék kiadni 10-12k-t csak azért, hogy eggyel több MMO doboz legyen a polcomon :?D
  • menorel
    #591
    Utolsó négy hozzászólás eltávolításra kerül, mivel offtopic és rejtett/direkt személyeskedés. Kéretik a jövőben ezt kerülni. Köszönöm.
  • BestBlade
    #586
    JulesC. csak a fogad be ne sárguljon az irígységtől! :)
    Gratulálok minden Magyar társamnak a kulcsokhoz! :)
    Remélem sok sok értékes információval fogtok ellátni minket! ^^
    Hajrá!
  • BEAST #585
    Szeretnék megint 12 éves lenni. :(
  • menorel
    #584
    Szerintem azoknak a másoknak is van kezük, ha valóban ennyire zavarja őket, akkor csapkodják azt a billentyűzetet. A Te kezed által ez a kijelentés eléggé ambivalens, hiszen fix béta kulcs birtokában nem csak hogy indokolatlannak tűnik a felháborodás, de akár mögé is képzelhet bármit az ember.
    Örüljünk annak, hogy ennyivel többen leszünk a bétákon. Ahogy azt Raven [CM] ma írta még több ilyen sorsolás is lesz a közeljövőben. Kitartás.
  • JulesC
    #583
    Mások felháborodásának adtam hangot csupán.. :)
  • menorel
    #582
    Már elkezdtük összeszedni a bétásokat, javaslom Te is írj egy hozzászólást a Tera Hungary fórum "[CBT#1] Gyülekező a bétásoknak" topicba. Ha nincs még guilded, akkor tudsz csatlakozni a 'Homeless' béta guildhez. Mivel full accesst nyertél, ezért várunk az összes bétára ;)
  • kovalik
    #581
    ok, no problem ...
  • kovalik
    #580
    Kösz menorel ! Én is remélem minél több magyar bejut a bétákra és tudunk segíteni egymásnak.
  • Thaddeus
    #579
    Jó hát nyílván az irigység beszél belőlem, de egyszer jó lenne valamit nyerni, és különben sem neked szólt, hanem nézegettem facebookon azokat akik beírták h "yay got 2 keyz xD" és akkor elkapott a méreg, mondom nem ellened szól...
  • kovalik
    #578
    Bocs Frosty01, természetesen a válasz nem neked szólt, valószínű félrenyomtam ...
  • menorel
    #577
    Jómagam és szerintem igen sokan másik is örülnek minden bejutott Magyar játékostársunknak.
  • kovalik
    #576
    Hmmm...Úgy látszik egy 12 éves noname ember vagyok :)
    Most nekem kell rosszul érezni magam, mert kisorsoltak ? Hogy az irigység mit hoz ki egyes emberekből ! Itt tartunk, már nem hagyják örülni sem az embert, áskálódnak ellene.Gratulálok !
  • menorel
    #575
    JulesC: Egyrészt nem teljesen értem a felháborodásod, hiszen Te rendelkezel béta kulccsal a CPE miatt, másrészt viszont ezen béta kulcs sorsoláson pontosan tisztázva volt, hogy kik és milyen szabályok alapján nyerhetnek. A sorsolásra mindösszesen egy 24 órás időszeletben lehetett jelentkezni, ami azért valamelyest garantálta, hogy főleg azok fognak nyerni, akik valamilyen szinten követik a TERA-t.
    Emellett több egyéb béta kulcs verseny is lesz, igaz azok már csak event alapúak lesznek. Szintén 'szokásrend', hogy a preorderhez szintén adnak early accesst vagy béta kulcsot a kiadók. Itt ez ugyan még nem került megerősítésre, de a kiadó nem is zárkózott el ettől a lehetőségről. Szóval nyugi...
  • Thaddeus
    #574
    Teljesen egyetértek, ilyen 12 éves random regek kaptak, akik majd tuti fikázzák, mert koreai, meg nevetnek, hogy mosómedvékkel is lehet menni, és majd ide fog írogatni, hogy a slayer miért nem olyan gyors mint a warrior, stb. Szégyen.
  • JulesC
    #573
    Úgy bírom, ilyen noname emberek (meg ne szólalj, nem azt mondom, hogyé n valaki vagyok, csak már az első bemutató videó óta követem TERA-t, alias 2 éve..) kapkodják a betakulcsokat akik még 2 éve azt se tudták mi az a TERA vagy ha még indulatosabb lennék azt mondanám, 1 héttel ezelőttig se tudták mi az vagy mi fán terem.. Olyat kellett volna csinálni a kiadóknak, hogy Fórum regisztráció alapján, akik a fórum kezdete óta regisztrálva vannak, mondjuk 2 hónappal ezelőttig és azok között kisorsolni az 1000 full access beta key-t...
  • Frosty01
    #572
    egyik ismim... én nem :'D
  • kovalik
    #571
    jaja
    kaptam
  • BoneDragon
    #570
    Írták facebookon, hogy küldtek ki 1000 béta meghívót, valaki kapott?:)
  • Running
    #569
    Szerintem is remek lett.
  • menorel
    #568
    Köszi, egyelőre még fejlesztés alatt van. Van még néhány ötlet, csak agyalok még a megvalósításon.
  • BEAST #567
    Tényleg jó lett.
  • Nuclearity
    #566
    szép lett a topic, köszönet érte.
  • Atrax47
    #565
    Köszi