3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • menorel
    #564
    1. A szintezés első szakasza (lvl10-11-ig) között, egy szigeten játszódik, ahonnan csak akkor tudsz eljönni, ha teljesítetted a fő küldetés szálat. Ezt követően viszont szabadon tudsz bóklászni a nagyvilágban. A fejlődés szempontjából kb lvl30-ig továbbra is lineáris a tartalom (sziget elhagyása után -> Arcadia majd Pora eluni északi zónái), viszont lvl30-tól már a szintezésben is több útvonalad van, ahol haladhatsz. Egyszerre 2-3 zónában is találsz küldetéseket és mellette ott vannak az open dungeonök és az instanceok.

    2. A játék lehetőséget ad az 'outlaw' módra. Alap esetben mindenki a barátod és nem bántasz senkit körülötted, azonban ha bekapcsolod a törvényen kívüli módot, akkor bárkit szabadon ütlegelhetsz magad körül és persze bárki más is szabadon tud téged ölni. Az outlaw rendszerhez tartozik természetesen egy büntetés rendszer is, elkerülve az ész és értelme nélküli hentelést. Castle Siege és territory war nincs a játékban, ellenben van guild vs. guild wars. Ennek lényege, hogy a guildek szabadon kihívhatják egymást és ilyenkor penalty nélkül öldökölhetik egymást egy fix ideig és a győztes a végén kihirdetésre kerül. Van emellett battleground rendszer is és az egészet megfejeli a political system, aminek ugyan nincs sok köze a PVPhez, de ez tekinthető az egyik fontos endgamenek, ahol az egyes guildek a politikai hatalmukat kihasználva szerezhetik meg az uralkodást a játék 18 zónájának egyikében és ezt követően az adott guild diktálhatja ott a játékszabályokat.
  • Atrax47
    #563
    Hali valaki tudna válaszolni 2 kérdésre?

    1. Milyen a játék világa és fejlődés rendszere. Linreálisan kell előre haladni valamilyen fő küldetés mentén pl Aion. Vagy esetleg van egy nagyobb világ ahol kezdettől fogva odamegyek ahol akarok. pl Lineage2

    2 A PVp a játékban hogy van jelen? Bármikor megölhetek bárkit (PK) vagy csak duelben lehet? van valami pvp-t támogató esemény a játékban pl casstle siege terretory war?
  • menorel
    #562
    A nem megfelelőség a formai követelmények figyelem kívül hagyására vonatkozik, nem a tartalomra :)
  • BEAST #560
    Törlik vagy nem, akkor sem tagadhatod meg önmagad.
  • 0Fritz0
    #559
    "A nem ‘megfelelő’ hozzászólások törlésre fognak kerülni."

    Akkor a Szexuális Zaklatás Pandával ne is próbálkozzak? :D
  • menorel
    #558
    A TERA megjelenési dátuma ezennel kevesebb mint 100 nap távolságra kerül tőlünk. Ennek örömére három szó játékot játszunk a blogon. Részletek: -post link-

    Várjuk a kreatív és vicces véleményeket ;)
  • Nuclearity
    #557
    :D
  • Torzonborz
    #556
    "már amennyiben lehozzák emberi szintre a grind mennyiségét"

    meg vmi emberi külsőt adnak neki , mert a legtöbb keleti cucc a nyugati ember számára egy okádék :D

    persze a TERA az kivétel.... ööö... :D

    de ezek a kutyánmajomcmosómacik zabálni valóak :D
  • MaRee
    #555
    Fúú de várom már, remélem kapok béta kulcsot SWTOR fail után kéne valami jó már :D
  • Running
    #554
    Meglátjuk mit hoz a holnap.
  • 0Fritz0
    #553
    Kis optimista... :)
    Múltkor furcsa is volt, hogy olyan gyorsan beletörődtél, amikor lehúztam az új bannert.

    Egyébként nálunk a csapat egy része meg pont azért várja a Tera-t, mert a keleti mmmo-kban látják a jövőt (már amennyiben lehozzák emberi szintre a grind mennyiségét).
  • Running
    #552
    Ezért teszünk mi is egy próbát a tera-val, a battlefield 3 után nagyobb csalódás már nem érhet ebben az életben.
  • menorel
    #551
    Sokan kezdtek bele hasonló szemlélettel a TERA-ba. "Tudjuk mi a különbség a nyugati és a keleti MMO között". Majd a vélemény valahogy fura módon pillanatok alatt megváltozott (még a koreai kliens ellenére is sok esetben). Nem akarok ebből nyilván semmi általánost levonni, de nem véletlenül tartok ki ennyire a TERA mellett a megannyi pofára esés ellenére is. De persze majd meglátjuk.
  • Running
    #550
    Szeva Menorel. Tudod akkor mondtam, hogy beugrunk egy utolsó battlefield körre, hátha aggya' majd és jó lesz. Majdnem úgy lett, de aztán mégsem, így most a csapattal várjuk a tera bétát időtöltésnek, de csak próba szinten, mert a guild wars 2 van a fókuszban. Habár ha a gw2 sokára jön még, akkor lehet eltöltök 1-2 hónapot ezzel is, de alapvetően a rift óta látom mi a különbség egy nyugati és egy keleti mmo között, és inkább a nyugati megoldások híve vagyok.
    Én még sokáig követtem a variance-os aion, majd tera koreai dolgokat, csak aztán közeledett a béef, aztán az teljesen lefoglalt.
    Nálad mi a helyzet? Remélem még összefutunk valamelyik szerveren...
  • 0Fritz0
    #549
    Nem, bűnhődjetek csak! (Muhaha)
  • Nuclearity
    #548
    SWTOR után szerintem nekünk teszel szívességet ha kihagyod ezt a habos babos-t... :D
  • BEAST #547
  • RaSzTaH
    #546
    "habos-babos" lehet... de a non-target combat rendszer adja, amit eddig tapasztaltam belőle koreai szerveren, igazából már a targetes mmo volt fura pár óra játék után.. :)
  • 0Fritz0
    #545
    Az SWTOR bukása után úgy néz ki, hogy majd ide is benézünk.
    (Bár személy szerint nekem már az Aion is túlságosan habos-babos volt, de az élet kemény )
  • menorel
    #544
    Hali Running! Azóta nem hallottam felőled, mióta leléptél Aionból a BF miatt. Mi jó történt veled azóta?
  • BEAST #543
    Gondolom a KK kötelez. :DD
  • Running
    #542
    Nyugi nem csak én, a bf3-as brigádunk nagy része is.
  • BEAST #541
    GW2-t várod és lopnád előlem a béta helyet? Naszép. :D
  • Running
    #540
    Sziasztok. Bétára jelentkeztem én is, remélem ki tudom próbálni, habár a guild wars 2 -őt jobban várom. Üdv egyébként a régi arcoknak, Meno stb... Fritz ti is nyomni fogjátok?
  • 0Fritz0
    #539
    Menj el egy közeli kisállat kereskedésbe, majd néhány percig nézegesd a kis mócsingokat és teljesen képben leszel.
  • Frosty01
    #538
    annak nagyon örülnék én is, ha sikerülne bejutnom. kíváncsi vagyok milyen a játék élőben...
  • MaRee
    #537
    Na csak kerüljek be a bétába :) Nem akarok megint látatlanba játékot venni.
  • Egoraptor
    #536
    EU: 2012 május 3
    link
  • Egoraptor
    #535
    Megjelenés: 2012 május 1 - hm hm
  • dante3
    #534
    Tera hivatalos weblapján jelentkeztem Bétára, remélem kapok kulcsot, szeretném már kipróbálni! :)
  • MaRee
    #533
    Végre!!! :)
  • menorel
    #532
    Ki tudja mit hogy a jövő. Még az is lehet, hogy a nyeremény játékok között lesz sg.hu fórum specifikus is... ;)
  • BEAST #531
    Újdonsült házigazdaként külön gondolhatnál a topic-lakókra is. :D
  • menorel
    #530
    Régóta és sokak által várt hír került ma bejelentésre... Megkezdődött a béta invitáció a http://tera-europe.com/-on.

    Mindenki jelezze mihamarabb a jelentkezési szándékát, amennyiben szeretne a bétán részt venni. A hivatalos beta key givenaway mellett a nagyobb hivatalos fansiteok is fognak kapni kulcs csomagokat, ezért érdemes gyakrabban odafigyelni pl. a Variance: Tera Hungary fansitera is. A kulcsokat néhány játék során a hivatalos csatornáinkon fogjuk szétosztani, ezért érdemes a blog mellett a fórumot és a facebook oldalt is figyelemmel kísérni!
  • menorel
    #529
    Továbbra is csak valid KSSN-nel lehet játszani a K-TERA retailen is.
  • Győri Devi
    #528
    a livehoz már nem is kell ilyen kssn, mint ahogy kellett OBra?
  • menorel
    #527
    Egy jó tanács azoknak akik mostanában gondolkoznak a K-TERAn vagy aktuálissá válik a játék feltöltése: Érdemes megnézni, hogy mennyi lenne az adott account vagy game time EUROban és USD-ben is, mert pl. ma a 30 napos feltöltés közel 250HUF-fal olcsóbb USD-ben, de amennyire volatilisen változnak az árfolyamok simán lehet bármelyik javára akár ennél nagyobb eltérés is. Egy 90 napos feltöltésnél ez akár egy ezres is lehet.
  • RaSzTaH
    #526
    megoldódott közben^^
  • RaSzTaH
    #525
    hátha tudsz segíteni, dungeon finder (LFG tool) system van a játékban és ha igen akkor hol találom?:) köszi
  • menorel
    #524
    Valszeg itt tényleg a videókártyával lesz a gond. Mennyi memóriát zabál meg sharedben a videókártya?