3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • foxxi
    #688
    Betainfok
  • Psychedelic #687
    Arról lehet valamit tudni, hogy a Béta milyen formában fog menni? Értem ezalatt, hogy lesz e vmi lvl cap, vagy megkapunk mindent, és akár lehet szintezni ameddig tudunk?
  • foxxi
    #686
    Meglátjuk. (a plafont meg nem látom; se reklám, se tv spot se semmi ).

    OFF
    #676 plö a Lotro is köszöni szépen jól van és fejlődik, bővül. Csak nem 14éveseknek való.
    OFF END
  • menorel
    #685
    Kérném, hogy maradjunk a témánál. A TERA egy MMORPG, ami igen közel van a megjelenéshez és ezért nyilván a plafonon van a játék hypeja. Az elmúlt egy évben cirka két tucatnyi ember játszott elég aktívan a koreai szervereken (már hogy magyar honból). Jómagam ennyi idő alatt sem untam meg a játékot, de koránt gondolok bele ebbe semmi próféciát. Egy dolog viszont biztos: A TERA vezérlésében és a nyújtott játékélményben nem 'hagyományos mosópor' és ez már egy jó kiindulási pont.

    Tatyla: Igen beleszámítják.

  • MeoH #684
    Igen bele, irja is vhol a kisbetusben alatta.
  • Nuclearity
    #683
    igen amennyire én tudom
  • Tatyla
    #682
    na megvettem ezt a mini pre-ordert,ezt majd ha esetleg megveszem beleszámítják a teljesbe?
  • Nuclearity
    #681
    Lehet vitatkozni, 4 évig GW-ztem, tudom miről beszélek, anno nem, de ma már (az utobbi 3 honapban is volt support használva) ncwest. Szeretem mikor pl olyan ember mesél nekem akinek 0 tapasztalata van, de jó mert valami levan írva.
  • BEAST #680
    Érdekes, akkor vajon nekem miért kellett ncsoftos supporttal hadakoznom a régi gw1-es account infoimért? Össze kellett vonnom másik ncsoftos accountommal. :)
  • Frosty01
    #679
    http://www.guildwars.com/support/contactinfo/default.php
  • Torzonborz
    #678
    itt is futnak régi mmo-k lásd UO ami 15 ! éves vagy EQ ami meg 13 és csak most lesz f2p.
  • Nuclearity
    #677
    a jelenlegi gw1 edet is az ncwest supportálja, bátran irj egy support kérelmet aionnal és gw1 el kapcsolatban aztán majd szépen rá tetszik jönni.
  • MeoH #676
    HAt van igazsag benne. Koreaban meg 5-10eves mmok is futnak, top 10ben vannak. Ott jatszak oket, itt EUben kb a WoWnak sikerult fent maradni evekig. NAgy nevek jonnek, 2-3honap lelkesedes, es nagyabol keszulunk a kovetkezore :) Lasd az elmult par ev nagy AAA megjelenesei: AoC, Warhammer, Aion, StarTrek. Mindegyik nagy hype, aztan mar mindegyik free, WoWkiller tervek nem jottek be...Itt EU/USben az elejen kell minel tobbet eladni, mert par honap es eltunik a nep. Csak a WoW tartja magat, ami nagyon jokor jelent meg es vhogy elkaptak a fonalat, hogy tartsak meg az embereket.
  • foxxi
    #675
    Azért az erős hogy csak fordítgatni kell. ( ha csak fordítgatni kéne az nem tartana évekik... ) Ezt gondold át újra.
    Amugy meg még mindig ott tartunk hogy a keleti stílusú mmo ( akár mennyire nyugatosítják ), a kezdeti lelkesedés után gyorsan csillapodik. Ez is azért nagy szám mert non targetes és az újdonság ereje majd ki is tart, egy ideig. De semmi másban sem több mint bármely társa. Az üzleti modell pedig felénk már "nem divatos", igy még valószínűbb a "lemorzsolódás". De mivel én sem lottózom, és nem vagyok látnok csak okoskodom. Majd kiderül start után.

    Az meg az európai játékost messze nem érdekli hogy kóreában már mióta és hogy játszanak. ( persze nem arról a 100 emberről beszélek akit mégis - mivel nem ők lesznek a BEVÉTEL ). + látunk már arra példát hogy a szó elszáll... a nagy mondatok hogy: Majd mi megmutatjuk, Mi ugyanazt és ugyanugy és ugyanazzal a tartalommal stb aduk ki mint.. blabla. Aztán jön a pofáraesés, meg a savanyú uborka.

    Én kíváncsi vagyok erre a játékra, de nem várom. Túl sok MMO megfordult már a kezemben, hogy elhidjek mindent.
  • Thaddeus
    #674
    Én arra vagyok kíváncsi, hogy egy már kiadott, fejlődött játékot (Korea, Japán) indítanak el, akkor mennyi az esélye, hogy technikai okok miatt fuccsol be? Mert egy SWTOR pl., amit lényegében 0 MMO tapasztalattal rendelkező fejlesztők készítettek, természetes, hogy nem megy minden, mint a karikacsapás - viszont TERA-nál van egy lényegében kész játék, amit csak fordítgatni kell.
  • Thaddeus
    #673
    Így van, a supportot fejlesztésre, játékbeli támogatásra értettem, nem finanszírozásra :)
  • MeoH #672
    Abban igaza van, hogy az NC forgalmazza jatekot. De Aionnal ellentettben nem ok fejlesztik, csak teritik.
  • Frosty01
    #671
    ezt már kb 600szor elmagyaráztam neki, de még mindig nem esett le a tarantellusz
  • Torzonborz
    #670
    távolabbi tervekről lehet tudni vmit ? player house/city ? hajók ? pvp-nek vmi értelem esetleg ? elfoglalhat területek , erődök ( amit esetleg építeni lehet ) , rvr vagy akármi ?

    vagy ilyenekről nem is álmodozzak ?
  • foxxi
    #669
    Minden mmo igen nagy lendülettel szokott mostanság kezdeni, aztán szép csendbe elporlad. Majd itt is meglesz a 2 millió előfizető ( az első - "ingyenes" hónapban ), majd a második hónaptól elindul a lemorzsolódás. Ez valószínűsíthető. PErsze azt sose értettem hogy 1es emberek ha már látnoki képességekkel rendelkeznek, miért nem lottóznak inkább. Főleg béta és legfőképpen megjelenés előtt.
  • Thaddeus
    #668
    Érdekes, mert a gw2-tőt nem az ncwest (ncsoft) fogja supportolni, hanem a 2004-ben megjelent, máig támogatott gw1 készítői, az arenanet. Szóval itt buktál meg.
  • MeoH #667
    Hat attol meg grind, hisz mmo. De teny, hogy probaltak Eu fele nyitni, es talan sikerult is nekik. De engem foleg a pvp mozgat, es ahhoz a Teraban tapolni kell a karit, cuccot stb.. GW2ben ez megoldhato lv1en is es cuccokhoz is maskepp allnak hozza. Plusz a havidij, nem azert mert nem telik ra, de neha nem jatszok annyit, hogy befizesek havi 4ezret. Ezt az NcWest / GW2 dolgot nem ertem a vegen, epp, hogy a Tera US teriteset vegzi az exNCwest brigad. Igen tudom, hogy NC forgalmazza a GW es majd a GW2t is, de azert az arenanet fejleszt, es GW1 sem szurta el a rossz support tudtommal.
  • Frosty01
    #666
    semmi semmi, storno.
  • Frosty01
    #665
    a béta ma 3kor indul?
  • Nuclearity
    #664
    most komolyan? ha játszottál vele tudod hogy ez pont nem a tipikus koreai mmo. ez inkább egy nekünk/felénk készített játék. A kiadó hozzá állása számomra még mindig TERA-é a legjobb, amit beígértek megvalósításra (lásd az updates roadmapot) mindent sikerült kb időre teljesíteni, és bármi kisebb nagyobb gond volt megoldották ugy, hogy az mindenkinek jó legyen.
    Eközben vártok egy olyan terméket aminek a supportját és kezelését átveszi az NCWEST (ismerős lehet Aionból). Nálam már eleve itt megbukott GW2. De ez megint olyan kérdés, hogy kinek ez kinek az. (én személy szerint Aion után nem fogok NC termékkel foglalkozni)
  • Tatyla
    #663
    ha mini pre-ordelek kapok mar most hetvegere is beta engedelyt?
  • MeoH #662
    Jatszottam mar Teraval, meg a koreai betat, es az iranyitas nekem is tetszett, es vegre a nem 300+ ping lesz :)

    Running: Vhogy en is igy vagyok vele. Havi dij + koreai mmo. GW2 ebbol jobban bejon, ill. a fejlesztok elkepzelesei, hozzaallasa is. Viszont a Tera jatekelmenye nagyon epic.
  • Running
    #661
    Gw2 fan vagyok, de kipróbálom ezt is. Ennyi, se több, se kevesebb. Egyébként szerintem mindkét játéknak meglesz az előnye és a hátránya, majd mindenki eldönti, melyik jön be jobban. Én aion után inkább valami európaibb termék felé kacsingatok, de ha a gw2 nem adja azt, amit szeretnék, akkor nincs kizárva, hogy átszivárgok a tera-ba. Ki tudja még mit hoz a holnap.
  • Nuclearity
    #660
    akkor ne vedd magadra :) nem az ilyenekre gondoltam, csak vannak páran akik már jó ideje gw2t favorizálják mert isten game, tera ellenben egy k*ki (volt eddig). [SZEMÉLYES VÉLEMÉNY KÖVETKEZIK] Igy van számítsatok valami újra, nekem nem volt nehéz megszoknom, viszont nem tudok többé tab 1-2-3-4 es játékokkal játszani már :S szóval számomra nem volt nehéz, de a harcrendszer tényleg nagyon ellett találva a játékban (és akkor még nem beszéltünk semmi másról.) Bár ez a játék valamelyest másaabb, egy pve is több odafigyelést igényel majd mint pl egy targetes játék (pl aion, ahol az első run után csukott szemmel is...). Tehát sok embernek nem fog tetszeni szerintem, aki WoW illetve Aion és a hasonló játékokban is lusta volt egy instába bemenni ugy, hogy tényleg ott is legyen, az itt kifog hullani ilyen téren. De majd meglátjuk. [SZEMÉÉYES VÉLEMÉNY VÉGE]
    Szóval jó gamet, és remélem ez segít majd a döntésben!
  • krisz073
    #659
    Sziasztok.

    Pre-order megvásárolva, és beaktiválva accountba!
  • MeoH #658
    En nem vagyok eszement GW fan, de megvallom oszinten Tera es GW2 kozott orlodom. Egy sem tunik rossznak, es van pro/kontra. Viszont, a Tera iranyitasa nagyon egyedi, aki eloszor probalja, az szamitson vmi ujra :) Persze, az nem biztos, hogy mindenkinek be is jon a dolog.
  • Nuclearity
    #657
    remélem a sok gw2 fannak majd megfelel és 1-2 normálisabbat sikerül megfognia a játéknak. És nem csak azért csatlakoztak ehhez az egészhez, hogy elmondhassák, hogy ők bizony kiprobálták a TERA Online-t és hogy az mekkora rakat .... (sajnos biztos ilyenek is lesznek.)

    Szóval jó gammát holnapra gyerekek, aztán ha gondoljátok, (és egy szerveren lennénk) akkor vasérnap valami közösképre akár pvps eseményre összeröffenhetne a társaság (csak egy ötlet)
  • Running
    #656
    Hétvégére nekem is megvan a próba lehetőség. Köszi az ittenieknek, meg tádénak hogy kínlódott velem egy sort. Kíváncsi leszek milyen a játék.
  • Gear
    #655
    Gondolom már a headstart alatt lehet frissíteni teljes értékűre a minit, remélem:).
  • menorel
    #654
    Úgy értettem a 'headstartig'-ot, hogy a headstart végéig. Sorry.
  • Gear
    #653
    "Jelenlegi információk szerint az 5 euros mini csomag csak a head-startig tart és egy perccel sem tovább."

    Nekem nem ez derült ki ebből :
    "All pre-order versions include the following:

    A head start on other players – Access the game five days ahead of the actual launch on the 3rd of May 2012"
  • menorel
    #652
    Jelenlegi információk szerint az 5 euros mini csomag csak a head-startig tart és egy perccel sem tovább. Ha (és itt a HA-n van a hangsúly) ezen nem változtatnak, akkor elkerülhető lesz a kezdeti queue és az egyéb instabilitási fail.
  • Psychedelic #651
    A hülyének nézést nem neked irtam, csak gyors pontot akartam tenni az ügy végére, mielött még 10-en irjak le nekem, hogy mivan, közben pedig nem is. :)

    Azóta megoldódott a belogolás, most várom az e-mail-t az account armorhoz. Csak nagyon le van halva az egész rendszer, még csak most jött meg az e-mail visszaigazolás a ticketröl is. :)

    Kiváncsi leszek amugy, sikerül e jobban megoldaniuk a startot mint ncsoftnak aional, én félek ettől az 5 euroért headstart névfoglalás dologtól.

  • Thaddeus
    #650

    Kik játszanak? Devek?
  • menorel
    #649
    Bocs Infusion, nem akartalak hülyének nézni, csak teljesen értetlenül álltam a probléma előtt és ilyenkor az ember ösztönösen megpróbál egy szinttel lentebb ásni a problémában. Azért furáltam ezt a titkos kérdés dolgot, mert nekem semmi hasonlót még csak nem is kérdezett. Volt egy élő accountom még az alpha fázisból és látszólag mindenki másnak is pofon egyszerűen ment a dolog a beta signupnál megadott email címmel és jelszóval.
    Egyébként FROG azt üzente, hogyha bárkinek bármilyen gondja van (nem jön email, nem engedi be a jelszóval, stb.) akkor adjon fel egy support ticketet. Nyilván nem lesz instant válasz, de ott görcsölnek néhányan az egzotikus hibák bogarászásával és a default válaszok generálásával.