3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Egoraptor
    #816
    Please note that these tests are being conducted purely to verify the functionality of the systems.

    You will be able to participate in the tests if you have redeemed your key for the Sneak Peek event or the pre-order.

    Kb. ennyi a lényeg belőle.
  • Egoraptor
    #815
    Lesz egy rövidke funkciós teszt ma 18:00-tól 20:00-ig.
    Hogy sikerült e összefoltozniuk az adatbázist most derül ki.
    Link
  • gabor05e
    #814
    Hy. Lenne 1 olyan kérdésem hogy most elővettem újra játékot meg is találtam koreai felhasználó nevet meg jelszót csak mikor próbálok belépni oldalon(http://tera.hangame.com/) tovább dob 1 előugró ablakba ahol ezen a 2 őn kívül még 2 ő dolgot meg kéne adnom,csak nem tudom kitalálni mi lehet a másik 2 ő dolog. Valaki tudna ezzel kapcsolatban tanácsot adni? (accot 3zoom on vetem csak az a baj ennek már lassan 1 éve és eredeti levelet töröltem,esetlegesen ezt újbóli elküldést lehet tőlük kérni?(igaz ez csak akkor érdekelne ha a hiányzó részt a levél tartalmazná:P)
  • Thaddeus
    #813
    Mi se jutottunk be :D
  • Titan
    #812
    Na? Mi ez a csend? Csurgassatok valamit azoknak, akik nem jutottak be a bétára! PLZ! :D
  • Egoraptor
    #811
    Ja, sok volt neki az az 5 perc se.
  • frango
    #810
    Elég stresszt kapott a szerver.
  • Egoraptor
    #809
    Ok, most jelentették be FB-n hogy az egészet elnapolják.
  • frango
    #808
    FB-ról:"As soon as we have any new launch time for the sneak peek event, we'll inform you. We're still working on the problems! We planned to launch today at 15:00, if we can make it, we'll inform you and also if we have any other news. We'll add additional time and/or days to make up for the lost time and are again sorry for the lost time on Saturday!"
  • menorel
    #807
    Ebben teljesen egyetértünk.
  • Egoraptor
    #806
    Kíváncsian várom mit tudtak összehozni ilyen relatíve rövid idő alatt.
    Ha csak hardveres probléma lett volna azt mondom ok, cserélik/beállítják.
    Viszont hardveres és szoftveres együtt az már nem piskóta.

    Nemsokára kiderül.
  • Nuclearity
    #805
    jó egy két ember fejét szívesen oda tenném de running konkrétan nem volt a célszemélyek közöt... :)
    a híreket meg várjuk!
  • MeoH #804
    Az igaz, hogy ez egy "potyalehetoseg" lehetoseg volt, es egy gesztus a ceg felol, de valljuk be, hogy nem sikerult tul jol, kicsit visszanyalt a fagyi. Viszont, a masodik nekiugrasra is igy osszeomlik a rendszer, az mar blama lesz.
  • menorel
    #803
    Kouta: Csak a saját nevedben beszélj, nem osztom a lefejezésmentes politikád...
  • menorel
    #802
    Azért a 'szánalmas' szóval dobálózás szerint felér a fikázással. Függetlenül, hogy egészen pontosan ezt a kiadónak vagy éppen a fejlesztőnek szánod. (Ebben az esetben egyébként közösen próbálták elhárítani a hibát, de nem ment nekik.)

    Egyébként most kaptuk frissen az infót a FROGtól: 1-1,5 órán belül fog kiderülni, hogy fog-e menni ma a teszt. Egészen hajnalig dolgozott a megoldó team a problémán. Szóval hamarosan update.
  • Nuclearity
    #801
    senki fejét nem tesszük a kosárba, de lehetnél kicsit megértőbb (sok ezer emberrel együtt) hogy nem mindig minden úgy megy az életben ahogy szeretnénk, hidd el ha a frogsteren múlt volna akkor akár most is játszhatnál, nem hiszem, hogy megbeszélték cégen belül, hogy te, csesszünk már ki az emberekkel, meg úgy magunkkal is ha már itt járunk mert olyan jó dolog....
  • kovalik
    #800
    Kösz, ez így nagyon korrekt, baráti irányítás.De jó lenne már kipróbálni ! :)
  • Running
    #799
    Én nem fikáztam a játékot, mert nekem tetszik, még akkor is ha nem vagyok fanatikusa a koreai színvilágnak és stílusnak és kíváncsi vagyok milyen élőben. Az lehet, hogy nem fogom megvenni, de az nem azért lesz, mert nem tetszik, hanem mert a csapatomból a többség más játékot fog preferálni, ebből következik, hogy két mmo-hoz meg nincs időm, egyhez is alig. Egyébként, ha a másik játék kiadása eltolódna utolsó negyedévre, akkor szinte biztos hogy meveszem a tera-t.
    Gondoltam leírom ezt, mielőtt nyilvánosan lefejeztek. Most már legalább tudjátok, hogy kinek a fejét teszitek a kosárba.
  • Nuclearity
    #798
    Szüval miután nem tudok fogalmazni, alapjáraton a számsorra kapod a skilleket mint minden mmoban, de kitudod osztani simán az egér gyorsgombjaira is, az alapütés alapból a bal klikkre van kiosztva, az elugrás pedig a jobb klikkre, de ezt teljesen személyre tudod szabni.
  • menorel
    #797
    Igen, tetszőleges skilleket lehet az egér gombokra rakni. Nincs autoattack és alap combat skill.
  • Nuclearity
    #796
    persze, mint a legtöbb mmoban, oda is kitudod osztani, de a skillek maradnak alapból a számsoron
  • menorel
    #795
    Nahh vissza az agyarakkal... Hagyjuk ezt a GW2/TERA vonalat.
    Mindenki elmondhatta/elmondhatja a véleményét az event kapcsán, de ne kezdjük el egymást csesztetni.
    Én nem védem a játékomat vaddisznó módjára. Teljesen tiszta sor, hogy ezt elcseszték. Ez van. Még mindig jobb, mint ha a live startnál történt volna. Ha emberi hibára vezethető vissza a probléma, akkor minden bizonnyal a FROG levonja a megfelelő következtetéseket és elvégzi a szükséges embercseréket még időben. (Pont úgy ahogy tette ezt az elmúlt időszakban jónéhány esetben...)
  • kovalik
    #794
    tehát akkor, mint egy fps-ben. A skillek gyorsgombjait lehet az egér gombjaira tenni ?
  • Nuclearity
    #793
    az ellenségeskedés oka, mert rengeteg ember tünt fel itt és máshol is, aki eddig full fikázta a gamet (akinek nem inge ne vegye magára). Még mindig nem értem mi europaibb neked a gw 2 ben, az hogy ingyenes? az nem igazán europai...
    De kb tegnap ota cryolsz, egy olyan dolog miatt, ami kb várható is volt (hogy lesznek gondok, hiszen az első éles dolog lett volna ahova több ezer ember beszabadulhatott volna). és miután olyan gond lett, ami nem 2 perces orvoslást igényel, igy haza is telefonáltak a BHS nek, tehát valami nagy gond van aminek a javítási idejét nem tudják mégcsak megbecsülni sem. igy inkább lefujták és majd kitüznek egy másik dátumot ami szerintem teljesen korrekt eljárás (jobb mintha ma is várnál a semmire nem) Ezután nem értem mire fel a cry? Shit happens? vagy felétek amit beterveztek vagy elképzeltek az csak ugy mehet és soha nem volt semmi gond még sehol? Csakmert ugy mondjátok mintha csak TERA "első nyilvános ""Tesztje"" lenne az első játék amiben ilyesmi beütött volna." (mégegyszer írom, nem volt még bétája itt euban, ez lett volna az ELSŐ nyilvános esély a játék kiprobálására. Ugy gondolom igy érthető, ha valami hiba elöjött...)
  • Nuclearity
    #792
    egér mozgatásával mozgatod a célkeresztet, valamint hogy a karakter merre néz. Számomra az irányitás könnyü volt, egyszerü és fantasztikus, nem okozott problémát a megszokása viszont függöséget okoz, tehát kb nem tudok más fajta játékkal játszani (lásd tab 1-2-3-4). Volt akinek viszont problémát okozott megszokni. (a véleményem nem elfogult, várom TERA-t de játszottam vele koreain szóval tudom mire számítsak.)
  • Running
    #791
    Kik voltak eddig úgy, hogy trágya játék a Tera? Nem tudom mi alapján kategorizálsz engem. Annyit említettem korábban, hogy a Gw2 a fő profil, mert az európaibb modell szimpatikusabb egy fokkal. Ettől még se gw2 mániákus, se tera gyűlölő nem lettem. A gw2-őt még pár emberen kívül senki ki sem próbálta, lehet full szar és bugos lesz az egész, hasonló összeomló szerverekkel. Nem értem mire föl ez az ellenségeskedés. Oka?
  • kovalik
    #790
    Mint a kis ovisok : Az én apukám erősebb :D
    Miért nem lehet egymás véleményét elfogadni ? Mindkét félnek igaza van !
    Valljuk be őszintén : ezt elcseszték, de azért ez simán helyrehozható nem akkora dráma, és örül mindenki.

    Inkább egy kérdés, ami foglalkoztat, mivel még nem játszottam ilyen mmo-val : Az irányításról elég sokat olvastam és parázok miatta, lehet feleslegesen. Tehát akkor csak bill-el lehet irányítani ? WASD és a skillek gyorsbillenyűi, a kamerát illetve a célkeresztet mivel mozgatjuk ? vagy amerre állunk, fordulunk úgy mozog a nézet is? Köszi!
  • Nuclearity
    #789
    hidd el, akit érdekelt azokat ezután is érdekelni fogja a játék, akik meg eddig ugyvoltak, hogy mekkora trágya játék is ez a TERA, és sosem fogok vele játszani, de most bezsebeltem egy kulcsot és majd megnézem mekkora kaki is, végre talált magának mégha a játékkal nem is, de a kiadóval kapcsolatban valamit amit ganézhat, ez a jó hozzá állás kéremszépen!
    (nekem elég ha van egy szerver amin játszanak elegen, hiszen ez nem egy frakcios játék, nekem elég hogy lesz open world, owpvpvel, nem pedig csak a látszata az openworldnek mint az általad favorizált játékban, de hidd el, nem csak egy szerver lesz, kicsit többet nyújt TERA mint a combat rendszere, és többet nyújt mint egy dinamikus quest system...)
  • Nuclearity
    #788
    nem sikerült felfogni, hogy nem feltétlen a kiosztott kulcs mennyisége volt a probléma...?

    Menj szépen GW2 zni és biztos nem lesz ilyen probléma hiszen a játék is atomistencsászár, a fejlesztőcég is, és akkor a KIADÓRÓL már ne is beszéljünk...
  • Running
    #787
    Te nagyon el vagy tévedve. Azt megértem, hogy véditek a játékot, mint vaddisznómama a porontyait, de azért lássuk be, hogy ez egy termék, amit eladásra szánnak. Te potyalesőnek hívod azokat, akik kipróbálták volna a játékot, én meg azt mondom, hogy leendő vásárlók is voltak köztük. Nem a játékosoknak kell szívességet tenni, hogy játszhassanak, hanem a fejlesztőnek és kiadónak kell mindent megtennie, hogy a játékosok megkedveljék a játékot, a szolgáltatást.
    Csóválhatod a fejed, de gondolom nem szeretnél 5-en játszani a szervereken. Egy mmo-nál már minden kisebb kudarc számít, mert van más helyette. Tudhatnád te is, hogy túl sok sanszuk nincs. A béták és az első egy hónap döntő, ha nem jön be kihal, vagy állóvíz lesz.
    Szóval nyugodtan imádkozzál inkább, hogy a sok "potyaleső" ne keressem magának más elfoglaltságot, és legyen ki ellen, mellett játszani.
  • BEAST #786
    Én még a preorderes kulcsomat se kaptam meg (még jó hogy van 1000 szerencsés kulcsom). :D Remélhetőleg startig összekapják magukat, különben szomorú leszek.
  • Running
    #785
    Elmondom mi lett. 16:00.ig vártam, majd kilapátoltam a havat és elmentem szórakozni a barátaimmal este. Ettől függetlenül gáz, hogy nem tudják kezelni az általuk kiadott kulcs forgalmat, egy olyan játéknál, amely máshol már 1 éve fut. Ez leginkább a forgalmazó teljes hozzánemértését tükrözi. Ettől még a játék lehet jó. Egyébként sem értem, miért nem osztanak úgy kulcsot, hogy óránként engednek 1000 játékost. Kiosztanak minden órára egy pakkot, és sanyi, kezelhetőbb a forgalom. Húú mekkora ész és programozói tudás kell hozzá.
  • Tatyla
    #784
    én se értem ezt a sírást,a sok potyaleső ki akart próbálni valamit de nem jött össze erre beindul az anarchia,én megvettem az 1500 pénzes minit mégse sírok,és az hogy nincs még béta állapotban se abban csak Meno véleményét osztom emberek ébresztő ez már 2 éve kint van itt csak lokalizálni kelett a játékot attól hogy nem úgy indult a dolog különböző hardveres vagy softvares hiba miatt hát na bumm még a megjelenésig van 3 hónap,öröljünk hogy egyáltalán van lesz obt is...
  • menorel
    #783
    Fúúú hát ja. Tényleg ez felér egy világméretű összeomlással. Az a legjobb, hogy olyan emberek adják itt elő magukat, akik korábban letették a nagy esküt, hogy ők aztán TERA-val soha... De azért persze az free eventre beficcentek volna.
    Meglett hirdetve egy sneak-peek event, ahol közbejött egy technikai issue, amit nem tudtak több órás munka után sem korrigálni, ezért inkább elhalasztották az eventet. Nyilván a játék még nincs béta állapotban sem, valószínűleg ezért fut már két országban is egy éve.
    Ja és a Frogster... Hát persze, hogy ő minden probléma forrása. A kiadóváltáskor (amikor kiderült, hogy az EME helyett a FOG lesz az EU kiadó) jelezték, hogy az üzemeltetési környezet _pontosan_ meg van határozva a BHS által, abba nincs beleszólása sem a FOG-nak, sem az EME-nek. A FOG még sírt is, hogy indokolatlanul erős szervereket kell beszereznie a TERA miatt.
    Hogy valaki elcseszett valamit? Lehet, de bárhonnan is nézem ez nem az első ilyen eset volt a világtörténelemben. (Még az MMOk világában sem). Néhányszor láttam már olyat (pl. AoC-nál és WoWnál is), hogy kijött volna egy újabb patch, de valami hiba közbejött, majd a 3 órás maintenanceből előbb 6 majd 9 órás ETA lett; később annyira nem akart menni, hogy inkább rollbackeltek az előző stabil verzióra.
    Ez egy jófajta pozitív event lett volna a közösségnek és az érdeklődőknek. Most nyilván mindenkinek lefelé görbül a szája, de egy hét múlva, amikor már túl leszünk a sikeres Sneak-Peek eventen, akkor mindenki csak legyint és nevetni fog ezen. (Kivéve azok a TERA haterek, akik végre egy jó okot találtak, hogy miért 'szar a TERA')
  • BEAST #782
    Azt hiszem itt a világvége. Jajmostmilesz.
  • Running
    #781
    Remek volt ez a tera teszt, talán életemben nem láttam ilyen gyors összeomlást. 2012-ben ez már nem is szánalmas, hanem valami annál jóval több...
  • Probatbicol
    #780
    A jelek szerint tényleg nincs béta állapotban :). De akkor nem kellett volna hülyét csinálniuk magukból egy ilyen eventtel. A fórumokat nézve sírást nem nagyon látok, inkább röhög rajtuk mindenki.

    De nem kell beszarni, ha jó lesz a játék akkor erre senki sem fog emlékezni.
  • Egoraptor
    #779
    Igen, igazad van, élesben sokkal rosszabb lesz mert ennél jóval többen
    akarnak majd belépni. Frogster-nek nem véletlen van rossz híre, mikor
    bejelentették hogy ők viszik EU-ban a szervereket utána hetekig ment a
    sírás külföldi fórumokon. A szoftveres és a hardveres részében sincsen
    meg a kellő tapasztalatuk hogy egy ilyen kaliberű játékot futtassanak.
    Egyetlen reménysugár az hogy a Bluehole-al közösen viszik a projektet,
    talán ők letesznek majd valamit az asztalra.
  • Jockey
    #778
    ez megmagyarazhatatlan..
    epicminusz a kiadonak...
  • SzirmosSzisza
    #777
    Amúgy ez még béta állapotban sincs nem ? Akkor meg mi ez a sok sírás ? :D