3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • MeoH #483
    +1 Menorel for president!!
  • RaSzTaH
    #482
    támogatom + úgy adódott hogy kedvet kaptam a koreai verzióhoz amíg nincs itthon, ennyit megér nekem az a kevés pénz, hogy némi betekintést nyerjek a játékba, hol lehet titeket elérni, ha csatlakozni szeretnék?:) Köszi
  • menorel
    #481
    Szeretném jelezni a 'TERA Online MMORPG' sg.hu fórum topic követőinek, hogy a közeljövőben megpályázom a topic házigazda szerepkörét az sg.hu moderátori irányelveiben foglaltaknak megfelelően. A topic megérett arra a szintre, hogy illő módon eszközt adjon a hazai játékos közösség kiszolgálására. Mivel a játék várhatóan negyed éven belül megjelenik és addig is növekedni fog az aktivitás a béták miatt, ezért időszerűnek érezném, hogy a topic házigazdát kapjon.
    Hogy miért hiszem, hogy jómagamnak kellene betöltenem ezt a szerepet? MMO aktivistaként ott voltam jó néhány MMO indulásakor az elmúlt években. A TERA-t 2009 nyara óta követem, 2010 közepe óta önálló blogot szentelünk a játéknak. A mi oldalunk Magyarország egyetlen hivatalosan elismert fansiteja az EU kiadó által.
    Jómagam 2010 közepe óta veszek aktívan részt a TERA Online sg.hu topicban, de azt megelőzően, már 2008 eleje óta regisztrált tag vagyok.

    Bár nem kötelező és nem is hiszem, hogy fontos lenne, de ha valaki úgy érzi, hogy támogatja a jelentkezésem, akkor ezt tegye szóvá. Ha valaki viszont úgy gondolja, hogy alkalmasabbnak tartja magát a TERA Online házigazda postjára, az tegye meg, hogy ezt jelzi.

    Előzetesen már egyeztettem a kérdésről RaSzTaH-val, aki anno megnyitotta a TERA Online topicot, Ő maximálisan támogatja a jelölésem:
    Persze, ha gondolod bemásolhatod nekik ezt is. :) Láttam hogy Te foglalkozol a játékkal rendesen, így majd ha nálunk is kapható/elérhető lesz én is benevezek rá, addig beérem a cikkjeitekkel :)
    GL!
  • menorel
    #480
    Mindenek előtt - itt kissé talán megkésve, de - Boldog új évet kívánok minden TERA Online rajongónak. A Variance: Tera Hungary fansite 2012-ben is töretlenül folytatja az eddigi aktivitását.


    Ha még csak most ismerkednél a TERA-val és szeretnél egy átfogó képet kapni erről a játékról, akkor ajánlom figyelmedbe a következő - direkt kezdőknek készült - összefoglaló postot: {TERA Incognita}
    Ha méretes wall-of-text helyett inkább egy videót néznél meg, ami megpróbálja átadni a játék hangulatát és stílusát, akkor:


    Hogy mi minden történt a 2011-es évben a TERA Online kapcsán? Ha érdekel, akkor egy három epizódos postban foglaltam össze a fontosabb történéseket, amiket az alábbi linken tudsz elérni: {első fejezet} {második fejezet} {harmadik fejezet}

    Sikerekben és főleg TERA-ban gazdag új évet kívánok mégegyszer mindenkinek!
  • menorel
    #479
    Vagyunk ezzel így néhányan ;)
  • MaRee
    #478
    Köszi szépen a választ, mar nagyon várom az EU verziót :)
  • menorel
    #477
    MaRee: Azért az nagyon durva csúsztatás, hogy a játék megbukott volna Ázsiában. A TERA Online tavaly januárban elég szépen kezdett Koreában, szinte megverte számokban az összes top MMO-t. Ezt viszont egy lassú visszaesés követte, ami normálisnak nevezhető egy newcomer MMO esetén, hiszen a kezdeti lelkesedés nyilván mindenhol alább hagy. Az elmúlt 6 hónapban viszont a játék népszerűsége beállt egy stabil szintre amit folyamatosan tart. Természetesen a kezdeti lelkesedés után csökkent a játékos bázis, amit szerver összevonás követett. Nemrégiben ugyanez történt a Japán piacon is, ahol viszont a történet ennél sokkal kuszább volt. Az ottani kiadó (NHN Japán) igen borsos árat kért a játékért ($39USD-nek megfelelő jen-t havonta), ami duplája a normális MMO áraknak. Ennek hatására ott is szerver összevonások következtek be. De a játékos bázis ott is stabil. Mindez azonban a legkevésbé sem jelenti azt, hogy megbukott volna. Mindkét országban stabil játékosbázis áll a játék mögött és nemsokára végre az EU közönség is hozzájuthat a játékhoz.
  • MaRee
    #476
    Nem igazán kísértem figyelemmel a játékot eddig, viszont nagyon megfogott. Most olvastam, hogy ázsiában bukott a játék, ebből mennyi igaz?
  • Nuclearity
    #475
    köszönöm a titulust, megtiszteltél vele! :)
  • gomesz
    #474
    Elöljáróban annyit, hogy nem vagyok menorel minionja, sőt igazából azt sem tudom hogy ki ő. Ha esetleg tudnom kéne, akkor elnézést.
    Immáron 7 éve olvasgatom rendszeresen az sg.hu fórumot. Szóval öreg darab vagyok a fórumon. Lássuk be, nem nevezhető ez a fórum az internet gyöngyszemének, de ilyen is kell. Viszont az ami itt megy, az már kezd bosszantó lenni.

    Az eddigi VoDok nagy részét megnéztem és alapvetően kellemes időtöltésnek tartom ezek megtekintését. Bár laikusként is látom, hogy a kommentátor csapatnak lényegében fogalma sincs arról, hogy mi zajlik a videón. Ez sokat elvesz a videók értékéből. Amit viszont lentebb a srácok leírtak az viszont már nagyon gáz. Ha tényleg tele vannak a videók tárgyi tévedésekkel akkor ezzel saját magatokat járatjátok le tisztelt készítők.
    Ma még ez így biztos elmegy, hiszen nagyon kevesen ismerik a TERA Online játékot, de ez hamarosan változni fog! Több száz ember nézi meg a videóitokat, akik ez alapján és főleg a benne elhangzó információk alapján alakítanak ki egy képet a játékról. Ezek a játékosok ugyanezeket a dolgokat fogják a játékban is keresni. Ti a videókban kész tényként állítotok olyan dolgokat, amik távol állnak az igazságtól. Számolnotok kell ennek a következményeivel! Mert az a tömeg, aki ma még csak bambán nézi ezeket a videókat, az egyhamar profi játékossá fog válni, akik szét fognak benneteket később szedni ezért. Gondoljátok ezt végig, biztos láttatok már ilyet korábban más játékoknál is. Én legalábbis nagyon sok ilyennek találkoztam. Ha Ti tényleg közösséget és hatalmas gyűjtő guildet akartok később építeni, akkor ez nagyon durván vissza fog ütni.

    Ha kiadtok valamit a kezetekből, különösen az interneten, akkor számolnotok kell az arra adott reakciókkal, véleményekkel. Ha képtelenek vagytok az építő jellegű negatív kritikákat feldolgozni, akkor inkább ne adjatok ki semmit a kezetekből. Nagyon rosszul veszi ki az magát, hogy Danten folyamatosan ide kipostolja a szerzeményeit, majd ha arra bárki negatív véleményt mond, akkor egy szót sem szól, de máris megjelennek a pincsikutyái, akikről lerí, hogy a háttérből duruzsol a fülükbe a nagymester.

    Amit lentebb Menorel írt, az egy őszinte és korrekt kritika, ami felhívja a figyelmet a problémákra és mindemellett még építőjellegű is. Ha nektek ez nem fér bele a "hasznos" kategóriába, akkor inkább fejezzétek be amit csináltok, mert csak ártani fogtok ezzel.

    Aláírás: Egy őszinte és jóakaró érdeklődő
  • Frosty01
    #473
    menorel kicsit magasabban áll mint ti, és nem csicskaként mondom ezt.
  • szergely83
    #472
    *[..hype-ban] hisz - lemaradt.
  • szergely83
    #471
    Persze aki csak a pozitív kritikát ismeri (jajj dejó volt, még ilyeeet!!) és minden mást támadásnak vesz... De erről sikerült végighallgatnom Dante elmés okfejtését, aki csak a hype-ban. De ezt neked úgy is hiába magyarázom ;)
  • Midas
    #470
    A kritika mindig hasznos ha jol adjak elo es normalisan. De ezek a menorel es minionjai kommentek nem segito jellegel erkeznek.
  • Frosty01
    #469
    azt kihagytam h starcraft
  • Frosty01
    #468
    vodokat nagyobb meccsek közvetítéséhez csinálnak versenyszerűen. koreaiaknál még tv műsor is van belőle
  • szergely83
    #467
    Nem a te célod, a videó célja, az előző kommentedre reagálva. Ébresztő bakker :D
  • Nuclearity
    #466
    azért nem érzitek gáznak, hogy futtattok egy fansitot ami elvileg a magyarokat képviseli, és ha kaptok egy kis "kritikát" illetve elmondja az ember,hogy mire figyelj, hogy JOBB legyen, azt egyböl leszoljátok,támadásnak veszitek? igy tuti nem lesz sok user aki az oldalatokra megy...
  • Nuclearity
    #465
    nem, nem ez volt a célom, de tök komolyan, csak valahogy nem értem, barátok közt egy játék alatt? az első 2 perc lehetne berényi miki és nóri nagy találkozása a rádióban egy képet nézegetve... azért gondolom igy, mert valós infot nem szolgáltat. lásd joe nagyon szépen rá mutatott, pl az arénázos beszéddel. az lenne az alap, ha már ilyet csinálok, a magyaroknak, hogy megismertessük a játékot velük (bár én még meg kell, hogy mondjam, sehol sem láttam ilyet, semmilyen játéknál) akkor legalább utána nézek, nem megjegyzem video közben, hogy lusta voltam, azt nem tudom...
    bár nekik biztos fun megcsinálni, igy röpke 3 hónap alatt a 3. nyitó képsorokat kapja ugye a vod, elöször sima fearless, majd jött az uj fearless animácio, és most a tera-hungary. tehát elszorakozni eltudnak vele, bár kérdés, hogy az idő amit erre fordítanak, nem lenne-e jobb az oldalukra fordítani? vagy hypolni, hogy használják is? ne csak egy szellemjárta valami legyen... és egyenlöre a poén az, hogy ezt a nagy semmit tevést még "támogatják" is...
  • menorel
    #464
    Kedves Midas, bár fogalmam sincs róla, hogy ki vagy, de mindenesetre köszönöm, hogy építő jellegű hozzászólásoddal alátámasztottad mondanivalóm lényegét.
  • szergely83
    #463
    Miért, neked mid fáj? :D Mert Meno eddig is készített videókat és eztán is fog :) Szemben a "danteitikus" vodokkal, ahol a videó a legkevésbé sem saját, az alámondott kommentár mögött álló tudás pedig 0 ;)
  • Midas
    #462
    Jol van menoka tudjuk mind mi faj neked es senki nem akadalyoz benne hogy te is keszits par videot. Szoval sok sikert hajra.
  • menorel
    #461
    Én nem szeretném blamálni a videót, mivel személy szerint örülök annak, hogy foglalkoztok ilyen téren a TERA-val (annak meg külön örülök, hogy Okami visszatért, mivel személyében tényleg egy korrekt kommentátort ismertem meg, aki rendszeresen korrigálja a videó közben ellőt néhány badarságot). De azért van egy-két rész a videóban, ami kimeríti a félretájékoztatás kategóriát. Erre egy jó példa a második videó 2:39-nél kezdődő monológ, ahol kifejtésre kerül, hogy a sorcerer milyen látványosan szívja le a manaját a slayernek és szegény slayert meele ütésekre kényszerül. Ez után hangzik el az "Egy gyors támadás, egy manalopás, egy gyors támadás, egy manalopás" szakasz.
    Ehhez annyit had tegyek már hozzá, hogy a Sorcerernek két darab mana szívó skillje van, az egyiken 16 sec CD a másikon meg 2 perc CD van. A mana syphon skillt valóban rendszeresen használja a sorci, de ezzel ilyen 150-200 MP-ket szed el az ellenféltől 16 másodpercenként egyszer. Mindeközben a slayer egyetlen combo swinggel 700-800MP-t tölt. Egyébként jól látszik, a videón SunMoon (ellenfél Slayer) HP/MP bárja, és az is jól lászik, hogy a mana syphonoknál az MP bar meg sem moccan... Arról nem beszélve, hogy eközben már az ellenfél csapatából csak a slayer és a lancer élt.
    Apropó csapat. A videó végén utalsz rá, hogy mennyire kiegyensúlyozott volt a csata, merthogy hasonló gearben voltak, stb. Ezt el sem tudom képzelni, hogy honnan vetted, de azért a csapat egyensúlyról annyit had áruljak el, hogy míg shalty csapatában: sorci, 2x mystic, slayer és archer volt, addig az ellenfél csapatában: 2x sorci, slayer, lancer és egy darab mystic.
    A két mystic eleve OP, de ha azt is beleveszed, hogy az ellenfél két sorcererje papírgyenge, többször is onehitelik őket.
    Szóval messze nem beszélhetünk kiegyenlített csatáról... ahogy ez látszik a végeredményen is.
    Még hosszan tudnám elemezni a kommentár csúsztatásai, félreérthető kiszólásait; de inkább nem teszem. Bármennyire is építő jelleggel próbálok nyilatkozni, Te ezt úgyis támadásnak veszed, ahogy teszed ezt már lassan egy éve. Sok sikert - és egy picit több utánajárást, előzetes elemzést - a későbbi VoD-okhoz.
  • szergely83
    #460
    Három... kettő... egy... agyhalál!

    A sorci tényleg taktikusan bújik el az oszlop mögött, még a nevét sem látják, sőt, mivel nyilvánvalóan hide skillje is van neki, mint minden valamire való lopakodó classnak, így a radaron sem látja az ellen...
    Nyilván abszolút azonos gearben volt a két fél, hiszen ez jól látszódik a gearscore-on. Vagyis ott nem, mert a videó még az Evolution patch előtti, így az sincs benne... de ti még így is megmondjátok ;D
    A kezdőpontokat sem lehet gankelni, persze... Az elsők között lesztek szarrá gankelve ^^
    "Ne felejtsétek el beleírni a levélbe az email cimeteket!" -> tényleg epic :D

    Csak a második felébe néztem bele, de... elmorzsoltam egy könnycseppet :D És igazából nem is lenne ezzel semmi baj, ha feltüntetnétek, hogy ez csak egy vicc, mert így nem biztos, hogy mindenki érti... vagy legalább egy trollface-t raknátok a végére, könyörgöm! ;D

    @Nuclearity: népbutítás, agylágyítás :)
  • Joetheblack
    #459
    Nem hiszem el, hogy ekkora pofon után is még ide jön a videóival ez az ember. Mi ez már? Fogsz egy random videót és saját magad járatod le azzal, hogy mégcsak fogalmad sincs arról, hogy mi van benne? Te leszel a Nagy Magyar Guild Vezért? Sírok.
    Néhány epic moment:
    "Nem vagyok nagy Arénás, wow-ban 90%-ban kikapott a csapatom"

    "Okami: Hogy vannak itt az aránék? Van 3v3 vagy csak 5v5?
    Danten: Azaz igazság, hogy nem vagyok benne járatos..."

    "Szerver vs Szerver részt alakították ki a játékban"

    "Krájlevelet!"

    "Ne felejtsétek el beleírni a levélbe az email cimeteket!"

    Könyörgöm ne szennyezd már az internetet ezzel a sok szeméttel!
  • Nuclearity
    #458
    ezeknek a VoD oknak mi célja ha megkérdezhetem?
  • dantesward
    #457

  • pimpi001
    #456
    oki.
    akkor help. hogy tudok bejutni.
    visa karim van, paypal szamla is, szal hogy jutok be?
  • Győri Devi
    #455
    Kicsit elvagy maradva. Ez már 1 éves post és már live Koreában a game egy jó ideje.
  • pimpi001
    #454
    http://tera.mmosite.com/special/kr_obt/register_guide.shtml
    ha valakinek sikerul segitsen nekem is :)).
    januar 11 indul.
  • menorel
    #453
    Én személy szerint nagyon tudnék örülni, ha ez a topic megmaradna a official TERA fanoknak. Tört szerverekből már most is Dunát lehet rekeszteni. Nyilván a jövőben még több lesz. Hogy hol milyen állapotok vannak, azt nem tudhatom, de nem is érdekel.
    Azt viszont kérném szépen, hogy senki ne állítsa egálba a tört szervereket és az éles szervereket csak azért mert valaha talált egy olyan játékot, ahol a tört szerver közel annyira jó volt, mint az éles. A TERA esetében - tudomásom szerint -, iszonyat a távolság. Ráadásul egy olyan játékról beszélünk, amihez az elmúlt 1 évben 3 content patch jött ki, amik nem egyiket alapjaiban alakította át a játékot. Nem gondolom hogy ezzel a tempóval bármelyik tört szerver fejlesztő is fogja tudni tartani az iramot.
  • Nuclearity
    #452
    ez természetes, probáltalak rávezetni, hogy ettöl függetlenül, hogy nem telik, nem feltétlen éri meg rombolni a játék képét azzal, hogy feltudsz menni egy szerverre ahol max karaktert tudsz generálni, mert nem fogsz tudni játszani. Privát szerver meg amugysem támogatott ilyen játéknál, hisz lásd infinity aion server, ahol a mobok ugyanugy bemásznak a dombokba, és más tereptárgyakba... na most ott jó mert van target, ütöd, de TERA ban nincs, képzeld el ezt a "bugot" TERA ban, hogy a mob a domboldalról jönne le, le is jön, csak benne van a texturában és te nem tudod ütni az meg szétakalapál... és ez csak 1 példa a 100 ból.
  • krisz x
    #451
    Jól van én befejeztem.
    végezetül csak annyit: lakás meg munka stb mellet nem futja mindig eredetire ez gondolom megérthető.

    További szép napot....
  • szergely83
    #450
    Egy szóval nem írtam, hogy Tera szerverről beszéltem. Ugyan ez a véleményem minde privát szerverről. "Olvass vissza és Nem hülyeség beirni."
  • Nuclearity
    #449
    a jó mindenkinek más, mintahogyan az igényesség is, mint ahogyan kifejtettem a privát szerverek több éves hajtás után sem érik el az alapjátékkal sem azt ahol az offical van kezdésnél (ez természetes, az egyik hobbi a másik munka) és a kiegekről még mindig nem beszéltünk, te megelégedsz pl az aion infinity szerverével, én meg pl offical alá nem adtam volna (pedig már az is az alja volt) TERA t meg felesleges azzal a játékkal egy oldalon emlegetni mert a minőség ég és föld, ez az a minőség amit ti sosem fogtok tudni megtapasztalni, a privát szervereitek miatt.
    "a tera privát csak arra jó hogy megnézd milyen ennyi..." - A TERA privát szerver csak arra jó, hogy lehuzd a wc-n. mit nézel meg benne? fejtsd ki kérlek.
  • krisz x
    #448
    én aszem nem mondtam semmi sértőt.
    a téma arról megy hogy a tera privát igy-ugy sza@r.
    én meg azt irtam akad jó privát szerver JATÉKOK közt.
    a kettő nem ugyan az....
    remélem mostmár érted??
  • szergely83
    #447
    Általánosságban hülye vagy, már bocs.

    @Nuclearity: jönnél inkább TS :D Megy tera is, meg cserjézés is, de főleg a cserjézés :3
  • krisz x
    #446
    Emberek itt általánosságról van szó nem a tera privát szerverről. Olvass vissza és Nem hülyeség beirni. Ez tény a teranak nincs!! a tera privát csak arra jó hogy megnézd milyen ennyi...
  • Nuclearity
    #445
    cserjék? nutella? minden megvan?
  • Nuclearity
    #444
    :D, TERA hogy megy?