4171
  • Gery85
    #193
    Néhány embernek az okozott problémát,hogy nincsen benne automatikus csatlakozás.
  • KranaZoli #192
    1.)

    Mind1, köszi aranyosak vagytok.
    Tegnap este már nem volt időm vele többet foglalkozni.

    Így ma elhoztam Magammal a stick-t, beviszem ahol vettem és frissíttetem a firmware-t, szoftver-t, mindent.

    1430-n tegnap este annyit mondott műszaki kolléga, hogy ezeknek az eszközöknek a frissítéseit nem teszik ki a weblapra. Be kell vinni és ott ráteszik, hogy menjen 64 bites OS alatt is és legyen benne forgalom számláló is, vagyis full upgrade.

    Amit persze szerintem bárki meg tudna csinálni (akinek van némi affinitása a dolgok iránt) ill. nem utolsó sorban érdekes módon mind a Voda, mind a Pannon kiteszi a weblapra a firmware, szoftver frissítéseket.

    Nem teljesen értem, hogy T-Mobile miért nem?!
    :O

    (Én hüleségnek, butaságnak tartom, hogy tfh.: 32 bites OS-t használsz, hétvégén úgy döntesz kipróbálod pl. vmelyik 64 bites-t és amikor ráteszed a stick-et baszhatod, mert nem tudod feltenni a NET-et. ÉS! Magadtól nem is tudod frissíteni, viheted T-pont-ba, hogy frissítsék....)

    2.)

    Csatlakozást csinál a modem, ahogyan láttam, mert a Vezérlőpultban -> Hálózati kapcsolatok között létrehoz egy csatlakozási ikon-t, csak Nekem manuálisan nem sikerült ezzel csatlakoznom.

    Pannon cuccosa létrehozta a Pannon-Internet csatlakozást, 1x felcsatlakoztam és utána elég volt az értesítései területen kattintani a hálózat ikonra, az felhozta melyik volt az utolsó csatlakozás és modem-n beállítva, hogy ne kérjen semmi manuális autentikációt szépen fellépett a NET-re.

    Sajnálom, hogy itt máshogy van, de ez sem az eget rengető problémák kategóriája.
  • Gery85
    #191
    Megnéztem, sajna az is csak 32bitesre van.
    Azért itt a link.
  • Gery85
    #190
    Ez a modem sajna nem az a fajta,amelyik csinál csatlakozást, tehát ő magában megcsinál mindent és felmegy, kicsit talán a wifire hasonlít.
    Az a frissítés amit az első hozzászólásban írtam nem oldja meg ezt a problémát? Vagy nem is próbáltad?
  • atila4
    #189
    Ti menyit szoktatok vele tölteni ?
  • vohanyi
    #188
    Azért a programban menj rá s frissítésre,hátha frissíti a firmwaret,vagy nézz körül,mert van újabb! :
  • KranaZoli #187
    Bocsánat!

    A 3.)-ban, hogy nem csinál Hálózati "ikon"-t Én voltam a balfasz, az megvan :)
  • KranaZoli #186
    Sziasztok!

    Először is köszönöm szépen a választ, hogyan tudnám Pannon Mobil NET-nél "fenntartani" a HSDPA-t, de mivel 2 hónapja van Pannon és a 2. hónapban is így hó közepe körül sávszélesség korlátozást kaptam, bementem tegnap az Astoria-n lévő Bemutató terembe, elmondtam sérelmeim, emberi hangon, de azt hangoztatva, hogy HAD NE NEKEM KELLJEN LOJÁLISNAK LENNEM(!) a Pannon Gsm felé, hogy ki tudja szolgálni az Ügyfeleket, köztem Magam(!) is, Én úgy ahogyan van ezt szeretném Önöknek visszaadni, mert ez Nekem nem hiányzik az életembe.

    Érdekes módon az üszis, hátrament a vezetőhöz, visszajött és azt mondta, ha minden Nálam van, akkor most vissza tudom adni kötbér megfizetése nélkül.

    Naccerű, hogy a jó édes anyámért nem tudtam Én hozni Magammal, tegnap.

    Így visszamentem ma és a tegnapra hivatkozva, ugyanúgy emberi hangon visszaadtam a "jószágot" Nekik. Kötbér megfizetése nélkül.
    Persze ez még 72 óra, de szó nélkül belementek.

    Azonban, amit írtam 2 fajta felmondási indokot, azt mindkettőt odaadtam Nekik. Sajnos közben volt egy számlázás, amit nem fizettem ki.

    Én ezt is sérelmeztem, azonban ez meg szükséges a felmondáshoz, így ott helyben kifizettem.

    Megvárom, míg végleg törölnek és utána írok egy levelet, amit szintén majd személyesen viszek be és Ők FAX-olják a számlázási osztályra, hogy nem a 6000 pénzt sajnálom, de ennyi pénzt kimutathatóan el telefonáltam a 1220 miatt és nem beszélve az egyéb erkölcsi sérelmekről, amiket pénzben nem lehet kifejezni...

    Elnézést a hosszú Pannon-os Intro miatt!!!!

    Utána mentem a T-Mobile-ba és megkötöttem az 5GB-os korlátlan NET-t.
    (de mindjárt hívom a 1430-t, olvasván a HSZ-eket, hogy valóban korlátlan-e az előfizetés ;) - aktiválták-e, amit aktiválni kell.

    Azonban amiért egy pöttyet szomorú vagyok, hogy direkt megkérdeztem, hogy 64 bites OS alatt is menni fog a cuccos?!?!?!?!

    - Igen, mert az összes USB Stick-t visszahívták és lecserélték rajta a szoftvert, ill. rákérdeztem amiket olvastam, hogy frissítés kellene az adatmennyiség "kijelzéséhez".

    1.) 64 bites Vista alatt nem indul a telepítő, így a 32 bites laptop-omra tudtam csak feltenni :(
    Hívtam a 1430-t, hogy mit lehet tenni?!
    Be kell vinni T-pont-ba és ott ráteszik.
    FUCK! Mehetek vissza holnap...

    Mondom, nem lehet ezt vhonnan letölteni és Én nem tudom frissíteni az eszközt?!
    NEM!

    Naccerű :(

    2.) Nem találom, hogy hol jelzi ki az adatforgalmat?!?!?!?!
    Nekem csak 1 szem Web N Walk Manager települt fel :o
    Ebben Én ilyet nem lelek :O

    Pannon-ál volt szép grafikon, korrekt adatok, stb...

    Így néz ki most:



    3.) Amiket furcsállok:

    - Saját gépben nem látom az eszköt, mint meghajtót (most is aktív a NET-m....)

    - Nem találok hálózati kapcsolatot, amit létrehozott volna :O
    :o

    Itt ilyenek nincsenek?!
  • Angellove
    #185
    Akkor tudnál segíteni azzal a fizetős oldallal kapcsolatban?
  • Gery85
    #184
    Jah,nem küzdök ilyenekkel,meg nem küzdök a warez oldalak vírusaival
  • user2008
    #183
    lusta vagy gery
  • Gery85
    #182
    Ahogy gondolod, nekem ennyit megért az,hogy két kattintás volt az egész.
  • Angellove
    #181
    Találtam egy elvileg ingyenes módot,csak az egyik progi nem indul el,nem tudom miért. De valakinek sikerült ugyanezzel a móddal,most tőle kérdeztem,hogy mit csinált és várom a választ. De köszi a segítséget!
  • Csak77
    #180
    Dehát ők voltak az elsők akik elsőként...
  • vohanyi
    #179
    Csodálatos,több szálon még több,és mindíg ennyi....voda sehol sincs ehhez...
  • atila4
    #178
    Vodafone-tól megváltam... ma megyünk t-mobil-hoz :P Remélem nem lesz olyan balhé mint a vodánál :S
  • Gery85
    #177
    Én csak pénzes megoldást tudok a dc-unlocker-t.
    15creditet kell venni és akkor kifüggetleníti neked,én is ezzel ütöttem ki az e272-t tehát tudok benne segíteni ha akarod.
    Bankkártya kell hozzá,hogy paypalon keresztül tudj fizetni.
    15credit = 15euro.
  • Angellove
    #176
    Sziasztok! Tudnátok segíteni abban,hogy pannonos Huawei E220as modemet hogy lehet kifüggetleníteni?
  • RolandX
    #175
    Én kizártnak tartom hogy ez szándékos lenne, pusztán emberi mulásztásról, figyelmetlenségről van szó. Különben se sms, se telefon nem jönne. Hamar kiderül a turpisság, és különben is Kis Piroskának abban semmi érdeke, hogy nem jelöli be az opciót. Irdatlan nyereséggel dolgoznak a kommunikációs cégek, nincs szükségük ilyen alattomos trükkökre.
  • Csak77
    #174
    Dehogynem. Azok a juzerek, akiknek fingjuk sincs, hogy egy 7 megás net eléréssel mennyi idő mondjuk a 5GB összehozása(másfél óra)... Őket lehet szopatni, hogy "korlátlan". Rájuk van szüksége a cégneknek, nem azokra akik kihasználják a "korlátlant".
  • Gery85
    #173
    De ez milyen próbálkozás? Ebbe senki nem fog bele esni
  • Petka
    #172
    Az nekik nem érné meg, ha alapból be lenne kapcsolva a korlátlan opció.
  • Gery85
    #171
    Én nem értem,hogyha tényleg egy pipa beírása az egész,akkor miért nincs alapból benyomva? Gondolom aki most köt netet az mind korlátlant akar...
    És akkor nem lenne ilyen,hogy Kis Piroska nem klikkelt a kockába...
  • Csak77
    #170
    Szerintem az ügyintéző volt béna, tapasztalatlan nálad is.
  • Csak77
    #169
    Már nincs az a 150GB limit, mert a Axelero anó a nép felháborodása miatt eltörölte. Amúgy a voda, és a pannon is a "korlátlan" hirdetéseibe bukott bele. Érdekes, hogy mostabában nem látni ilyen mobilnet hírdetéseket, vagy csak én nézek keveset tv-t?
  • jamby19
    #168
    Nem értem, akkor most ügyfelenként elfelejtgetik aktiválni a korlátlan opciótÉn is ezzel szívok(tam).
  • RolandX
    #167
    Én a másik végletet fogtam ki; nagyon segítőkész srácnál kötöttem a szerződést, tényleg mindennel tisztában volt, nem beszélt mellé. Mondta, hogy mivel korlátlanként hirdeti a cég, ezért tényleg semmiféle esetben nem lehetne egy szavuk semmi, de azért ne merüljön feledésbe az a T-Online pár évvel ezelőtti 150 GByte-os képzeletbeli limitje semmi, aminek 3 egymást követő hónapban történő elérésénél volt ejnye bejnye, és hát egy cég, pedig az ADSL, vezetékes net volt. Nem tudom, hogy azóta létezik-e egy ilyen határ, de tény, hogy egyik szolgáltató sem tolerálja a kirivóan magas forgalmat, miért pont egy mobil szolgáltató lenne ez alól kivétel.
  • Fabio Capello
    #166
    ha aláírtad az opciót, akkor tessék azonnal kiverni a balhét, emailt mindenhova szkennelve a szerződést, hogy neked megvolt, de mégsem aktív
  • Csak77
    #165
    Fel! Nem volt bekapcsolva a korlátlan opció a vadiúj előfizetésemhez, pedig a külön szerőzést aláírtam a korlátlan opcióról. Már 50e forint volt a forgalmam, ezért kaptam az sms-t! Az ügyinzétő aki csinála az előfizetést nem jelölte be a gépén az opciót... de bakker, most voltam az aréna pláza ügyfélszolgálaton, és olyan szintű bunkó ügyfélszolgálatos csajt kaptam, hogy nem hittem el! Mivel 3 nap alatt 7GB formalmam volt, el volt ájulva, hogy ez milyen sok, meg én mit képzelek, meg ez csak torrent lehet. Hiába mondom neki, hogy egy csepp torrent nem volt, nézze már meg, csak nyomta, hogy csak torrent... kérdeztem, hogy náluk mit jelent a korlátlan, és miért így hírdetik, mert nálam azt jelenti, hogy nincs semmiben korlátozva(néztem ám a hirtv műsort)..., és ha meg akartam volna pörgetni a letöltést nem 7GB lenne, hanem 70... :) nem tudott nagyon mit mondani rá. Barmok.
  • Gery85
    #164
    Hm, ilyet én még nem kaptam, és felhívtad őket?
  • Csak77
    #163
    "T.Ügyfelünk! Magas forgalma miatt kérjük hìvjon bennünket a +3612659077 szàmon egyeztetés céljàbòl. Ennek hiànyàban korlàtoznunk kell a SIM-kàrtyàjàt. T-Mobile"

    Jött ez a sms, 5GB után... ez sem jobb mint a vodafone!
  • Gery85
    #162
    Na, most a jó:)
  • Petka
    #161
    Én is tesztelgetem a T-mobile netet egyelőre Dominoval, amíg a pannon fel nem bontja a szerződésemet.
  • Gery85
    #160
    Na, egyenlőre ennyire sikerült beállítani, még 200kbit hiányzik:)
  • Csak77
    #159
    En sem bízom, de azért talán a legnagyobb magyar távközlési cég nem annyira aljas szemét mint a másik kettő...
  • asiagyuri
    #158
    hmmm. nemtom mit tegyek.mongyam fel a voda-t, és legyek t-mobil-os. csak félek hogy ezt is korlátozzák, mint a másik kettőt.hisz ezis mobil net, és ittse bírják a tornyok főleg hogy az öszes voda-s, meg jópár pannonos is átment ide. nembízok már egyikben sem.! milegyen-milegyen...
  • vohanyi
    #157
    Speedtesttel 'csak' ennyi:

    Ugyanúgy,mint az E220/272-őt,ez is 2 méter magasságban,ablakhoz közel,3 USB összedug...
  • Csak77
    #156
    Tök jó, de pár hónap/hét mulva úgyis koppanunk majd...
  • Gery85
    #155
    még állítgatom a modemet.
    Egyenlőre ezt sikerült kihozni az E272ből.
    Még a letöltéssel küzdeni kell,mert 800kilobit hiányzik:)

  • Gery85
    #154
    Hi
    Örülök hogy örülsz

    Kaptam ma Vohányitól egy E272es modemet, hát muszáj volt kifüggetlenítenem.
    Feltöltési sebesség: