4171
  • Gery85
    #433
    Össze vissza kevered az embereket.
    Amit te kiabálsz,hogy 130kbit az most még oké,de ez fog felemelkedni 2000kbitre. Hasonlítsd már össze a régi és a máricus 1-i 18as mellékletet. A régiben valóban 130kbit, de az újban már 2000.
  • vohanyi
    #432
    Valamit félreértettél!-150 Kbit/s-ot ír nem Kb/s !!!Ennyi volt a vodánál is--Tehát kb. 60kb/s
  • KranaZoli #431
    Ámen, így legyen!

    De nézzük a másik oldalt: Nálam a max. értékek olyan 3xxx/2xx szokott lenni. A letöltés esetleg 4000 körül. Legjobb esetben max. 400-al tudtam tölteni. De az már a Kánaán volt :)

    A 150Kbit/sec-ban Én(!) nem sok korlátot fogok észrevenni.

    Érdekes. Ám, mondom, legyen így!

    Mind Voda-hoz, mind Pannon-hoz volt szerencsém. Nem pöcsöltek, visszavették a tv által előírt minimális értékre a sávszélt.

    Szívből kívánom, hogy Neked legyen igazad!!!!
    ;)
  • vohanyi
    #430
    "A lassítás esetén sem csökkenhet a sebesség jelen ÁSzF 18.
    mellékletében a 3G (R99) technológiára vállalt le és feltöltési sebesség célérték alá az esetek
    80%-ban. Szolgáltató a hálózat túlzott mértékű használatának minősíti, ha az Előfizető
    adatforgalma hét egymást követő naptári nap alatt meghaladja a 20 GB-ot. Túlzott mértékű
    használat esetén a Szolgáltató jogosult 14 napra az Előfizető letöltési sebességét lassítani"

    Tehát 150Kbit/s--!!!
  • KranaZoli #429
    És?!
    Most ezzel mit akartál mondani?!

    Ez annyit tesz, hogy 03.01-től, ha csak 2000kbit/sec lesz a 6Mbit helyett ne lepődj meg nagyon, ui. ennyit garantálnak 80%-ban.

    Ha ennél kevesebb lesz, akkor is csak sóhivatalba lehet menni.

    De ezek nem a minimális értékek, amik korlátozásra vonatkoznak. Ez inkább arra vonatkozik, hogy utazol a vonaton, kocsival járod az országot, kb. ezt tudják nyújtani, mint MOBIL(!) Internet.

    Hm?!
  • vohanyi
    #428
    Az esetek 80%-ra garantált le/feltöltési sebesség technológiák
    szerint
    GPRS coding scheme 2:
    30 kbit/s / 8 kbit/s
    3G (R99): 150 kbit/s /150 kbit/s
    3G/HSDPA/HSUPA: 2000
    kbit/s/800 kbit
  • KranaZoli #427
    Nem, szerintem ez lesz a korlátozás:

    "
    A szolgáltató ez esetben is kikötötte, hogy a P2P-alapú adatforgalmat generálók számíthatnak a sávszélesség korlátozására, az ÁSZF-ben megadott keretek közt -- ez 3G/UMTS-hálózaton 130 kilobit/másodperc és 8 kilobit/másodperc letöltési irányban, valamint 40 kilobit/másodperc és 4 kilobit/másodperc feltöltési irányban.
    "

    Ha korlátozni fognak el nem tudom képzelni, hogy különbséget fognak tenni (szintén azt mondom a nagy és rugalmasan változó ügyfélszám miatt) a között, hogy P2P, vagy több mint 20GB/7nap a korlátozás mértéke.

    Mind a Voda, mind a Pannon ezen értékeket vezette be, ha korlátozott.

    Én azonban ettől rohannék ki a világból:

    "
    Ebből a szempontból tényleg a Pannon képviseli a leginkább ügyfélbarát szemléletet: ennél talán még a semmi is jobb...
    "

    Most itt baromira nem értem, hogy a cikk írója mire is gondolt, de a Pannon-nál szemett bagázs a mobilnet világban nincs.

    PS.:

    Mondjuk ebben az egész kakiban az jó, hogy szerintem továbbra is el fogják engedi az embert kötbér megfizetése nélkül...

    Ja, és köszi a cikket, nagyon hasznos volt!!!
  • ktem
    #426
    "A szolgáltató ez esetben is kikötötte, hogy a P2P-alapú adatforgalmat generálók számíthatnak a sávszélesség korlátozására, az ÁSZF-ben megadott keretek közt -- ez 3G/UMTS-hálózaton 130 kilobit/másodperc és 8 kilobit/másodperc letöltési irányban, valamint 40 kilobit/másodperc és 4 kilobit/másodperc feltöltési irányban."
  • vohanyi
    #425
    Ezt olvassátok el!-A lényeg itt van,én 2Mbit-et értelmeztem....de lehet,hogy tévedek?
  • vohanyi
    #424
    Nem tudom hol látod a 130kbit-es korlátot?Én 2Mbit-et látok,ahogy anno Gery írta...
  • Csak77
    #423
    Igaz. Nem tudom, hogy ki, honnan vette ezt a 2mbit-et...
  • asiagyuri
    #422
    szóval akkor ha 1 héten belül túlépjük a 20 gigát, akkor nem 2mbit-re korlátoznak, hanem 130kbit-re igaz?
  • vohanyi
    #421
    Szerintem igen!
  • Csak77
    #420
    Szerinted még ebben a hónapban(február) még lehet tölteni orrba szájba?
  • vohanyi
    #419
    Meghalt a korlátlan mobilnet Magyarországon
  • KranaZoli #418
    Nem, szerintem ez lesz a korlátozás:

    "
    A szolgáltató ez esetben is kikötötte, hogy a P2P-alapú adatforgalmat generálók számíthatnak a sávszélesség korlátozására, az ÁSZF-ben megadott keretek közt -- ez 3G/UMTS-hálózaton 130 kilobit/másodperc és 8 kilobit/másodperc letöltési irányban, valamint 40 kilobit/másodperc és 4 kilobit/másodperc feltöltési irányban.
    "

    Ha korlátozni fognak el nem tudom képzelni, hogy különbséget fognak tenni (szintén azt mondom a nagy és rugalmasan változó ügyfélszám miatt) a között, hogy P2P, vagy több mint 20GB/7nap a korlátozás mértéke.

    Mind a Voda, mind a Pannon ezen értékeket vezette be, ha korlátozott.

    Én azonban ettől rohannék ki a világból:

    "
    Ebből a szempontból tényleg a Pannon képviseli a leginkább ügyfélbarát szemléletet: ennél talán még a semmi is jobb...
    "

    Most itt baromira nem értem, hogy a cikk írója mire is gondolt, de a Pannon-nál szemett bagázs a mobilnet világban nincs.
  • Petka
    #417
    Értem, kössz az infót!
  • jamby19
    #416
    Hopsz a lenti Krana Zolinak szól. sry.
  • jamby19
    #415
    Én jártam úgy
    Kíváncsi leszek a mostani számlára.Elvileg 11580 kell hogy legyen.Múlt hónapit nem kérték még,gondolom a mostanival összecsapják.
  • peje77
    #414
    Köszi, megvan!!
  • vohanyi
    #413
    Én úgy tudom,hogy a Közlemény kiadása után 15 nap!lsd-voda
  • Csak77
    #412
    Felmondani a szerződést kötbér megfizetése nélkül a közlemény kiadása, vagy a szolgáltatás módósitása után 8, illetve 15 napig lehet?
  • vohanyi
    #411
    2009. március 1-jétől hatályba lépő ászf feltételek
  • vohanyi
    #410
    Ez a Közlemény jelent meg,ez alapján a márciustól életbe lépő ASZF-ben rá tudsz keresni!
  • peje77
    #409
    Az adatkártyáról meg annyit, hogy először nekünk is ezt mondták, aztán sikerült egy órás ügyfélszolgálatos telefon után kideríteni, hogy a t-pontokban a régiféle pcmcia kártyáról tudnak csak (hogy azt beszüntették), az újabb expressz-ről nem (pedig árulják). Tehát ha tényleg olyat szeretnél (gondolom a hsupa miatt), akkor harcolj érte.
  • peje77
    #408
    Mi is nagyon sok helyen utánanéztünk, mielőtt aláírtuk a papírokat. Az a lényeg, hogy szinte az összes t-pontban félretájékoztatják az embert. Mi is kicsaptuk a balhét, megnézettük velük, hogy mit írnak a honlapjukon (tehát hogy csak sávszélcsökkenés várható), aztán felhívták az ügyfélszolgálatot, majd nekünk adtak igazat. Nincs túlszámlázás, azért korlátlan, csak ha éppen olyan helyen netezel, ahol sokan és sokat, akkor van esélyed arra, hogy csökkentsék a sávszélt, nem tudni mennyi időre. Mi ennyit tudtunk kideríteni.
    Milyen változások lesznek márciustól, honnan tudtátok kideríteni? Én néztem azokat a linkeket, amiket beszúrtatok, de ott 20 gigás korlátról nem olvastam. Meg tudjátok mondani, hogy pontosan hol van? Köszi.
  • KranaZoli #407
    Ha 5.790,- a havidíj, akkor az annyi.
    Viszont olyan volt, hogy vkinek a korlátlan opciót, mint opciót(!) nem kapcsolták be a hívószámára és Neki számláztak, de végül is abból se lett semmi...

    Azonban ezt érdemes leegyeztetni a 1430-on, hogy a korlátlan opció valóban aktív-e a hívószámon!
  • Petka
    #406
    Nekem meg azt mondták a t-pontban, hogy adatkártyát már nem árulnak csak sticket és, hogy az adatkártya elavult...
  • jamby19
    #405
    djsylus:Hali engem is etettet a csaj ezzel a dumával,hogy se az 5GB,se a korlátlant nem ajánlja filmletöltésre.Mondtam neki sok fórumot olvastam,más szolgáltató ha torrentezek lekorlátoz,erre kedvesen azt mondja "itt nem lekorlátoznak itt ki fogják számlázni a tartalmat".Szép, gondolom betanult szöveg..Mert 1.Ilyet törvény szerint nem lehet(erre megoldás amit kitaláltak a korlátozás,de nem a fizetés).Szal nyugi én is féltem tőle,de bár fórum ennek ellent mond.És látod megy sokaknak a p2p.
  • KranaZoli #404
    MÁS: (és szigorúan Magánvélemény)

    1.) Kizártnak tartom, hogy a T-Mobile a Maga több milliós ügyfélszámával külön monitorozná a 20GB/7nap-ot hívószámonként. Nem hiszem, hogy ez mind technikailag, mind "jogi" alapon kivitelezhető. Nem tudom elképzelni ekkora ügyfélszámnál, hogy mindenkinél, minden egyes hívószámnál (ügyfélnél) külön futtatnának vmi szoftver-t, ami figyelni fog olyan adatforgalmat, hogy X napon belül Y GB... Főleg ha hozzá vesszük, hogy ügyfelek jönnek-mennek...

    2.) Korlátozás, monitoring lesz, de másképpen (szerintem)!
    A T-Mobile és az összes Mobil NET szolgáltató folyamatosan monitorozza a szolgáltatását. De sokkal inkább olyan nézőpontokból, hogy pl.: milyen jelerősséggel csatlakoznak a hálózathoz. Ebből kapja a valós lefedettségi arányt. Sokkal egyszerűbb kiszűrni azokat a végpontokat, ahol a jelerősség állandó/stagnál. 90% valószínűséggel ezek az eszközök vagy asztali PC-khez, vagy olyan laptop-hoz csatlakoznak, amelyek a szó szoros értelmében nem mobil(!) eszközök. Ezeken a végpontokon sokkal valószínűbbek a nagy adatforgalmak és letöltések mint azon végpontoknál, ahol ezen érték állandóan ingadozik, ill látszik, hogy adott X hónapban ezen végpont teljesen eltérő földrajzi helyekről csatlakozott fel, esetleg nem is tudott csatlakozni, mert semmi "térerő" nem volt.

    3.) Sokkal egyszerűbb a végső felhasználásokat nézni, de ezt akár lehet heti bontásban is. Külön kezelni azon behívószámokat melyekről indított adatforgalom kimagaslik a többi hívószám közül. Ezeket már sokkal könnyebb heti bontásban monitorozni, mint az összes hívószámot.

    Bizonyos logika szerint a teljesség igénye nélkül....
    (szigorúan Magánvélemény)
  • Gery85
    #403
    Én sem tudom módosítani,mert ahhoz házigazda jog kellene, attól,hogy megnyitottam a témát ez nem jár automatikusan. Ha jól emlékszem legalább 500 hozzászólás kell a témához valamit a többiek támogatása.
  • KranaZoli #402
    Van ebben a 4 betűben vmi igazság: RTFM
    Sokkal többet mond, mind bárki tudna.
    De ehhez olvasni kell....

    Többi HSZ-hez nocomment. (ha a tartalma nem stimmel, akkor MEA CULPA!)
    Ha a formája, akkor töröljétek.
    Én már nem tudom módosítani....

    Előtte el kellett volna számolnom 10-ig

    Dear djsylus!

    Nem akartam a lelki világodba taposni!!!
    Elnézést!
    Azonban olvasd vissza a HSZ-ed és Magad is megleled benne az ellentmondásokat.

    Aztán, ha még mindig úgy érzed, hogy csak az érme ezen oldalán volt a hiba, akkor
  • Gery85
    #401
    Nem bántok én senkit, lehet rossz napja volt.
  • Gery85
    #400
    Ez egy igazi Vip forumozós hozzászólás volt tőled...
  • vohanyi
    #399
    Gery ! Szerintem 'KranaZoli'-nak ez volt az első/utolsó ilyen megnyilvánulása!Javaslom Hsz törlést/ejnye-bejnye!
  • RolandX
    #398


    Mikor Te kérdeztél, nem ilyen stilusban válaszoltunk...

    Szerintem nem kellene ilyen szintre süllyedni; értelemesen tette fel a kérdését, illik rá kulturáltan válaszolni!

  • vohanyi
    #397
    Sebességről,mostani-Flashgettel 2*5 szálon:
  • vohanyi
    #396
    Nyugi gyerekek!...!
    Tök mindegy,hogy mit töltesz le!Március 1.ig biztos,hogy nem 'bántanak'!
    Tehát,hogy web,ftp,p2p,mindegy,én is 100Gb-nál járok,átlag 6Mbit/s,de inkább több!
    Voda után álom,mércius 1 után kicsit "spórolni" kell!Ennyi!
  • djsylus
    #395
    ja és igenis utánajártam csak tudod ahány kibaszott/te formádban/ ügyintéző annyi kibaszott válasz és felhasználási feltétel bazdmeg...azért kötöttem meg mert sok forumon dicsérték akik már használják.bocsi ha lezsibbasztottam az agyadat te agyatlan féreg...
  • djsylus
    #394
    köszi a kulturált tipik magyar alpári reakciót....szimpi lettél mondhatom......