4171
  • ch13
    #73
    Ponotosan...

    Jedi a Te kedvedért:


    Pár perccel később:


    Hát kicsit hasonlobb, de még mindig köze nincs a 8 mb-hoz.
  • Gery85
    #72
    nem kellene ugyan azt mérnie, de legalább hasonló lehetne...
  • Sir Quno Jedi
    #71
    Izé, ott alul két különböző városban lévő szerverre mértél, ugye. Miből gondolod, hogy ugyanazt fogod mérni???
  • ch13
    #70
    Szóval inkább a speedtest.net mér félre...
  • ch13
    #69
    A www.seedserver.hu mérése alapján: "Az Ön számítógépe és a szerver között elért sebesség:

    68.27 Mbps

    ami azt jelenti, hogy 8.53 MB/sec. sebességgel töltött le a szerverünkről. "
  • ch13
    #68

    Pár percel később. (Jelzem 8mb-s netem van(lenne))
  • ch13
    #67

    1 Teszt
  • JAG1
    #66
    Nem mér az negatív irányba semmit. Az FTP-ről ennyivel tudsz szedni, a speedtestes szerverről meg annyival...
    Válassz másik szervert.
  • Gery85
    #65
    Itt a példa, hogy nekem negatív arányba mér a speedtest.
    11:12kor mértem 4,8 megabitet, utána elindítottam egy letöltést és itt az eredmény:



    Átlag 732K-val jön ami 5856kb/s-nek felel meg...
  • Gery85
    #64
    Ma kora délutáni sebesség:
  • BenceYCE
    #63
    Még nem kérdeztem. Egyenlőre várok a vezetékes hűségidejének lejártára.
  • Gery85
    #62
    Én úgy tudom,hogy T-mobilenál a saját sim kártyádra is kérheted a netet, ha rendelsz rá 5gb csomagot és utána hozzá rendeled a korlátlan opciót. Biztos a pannonnál is megoldható ez a dolog, de gondolom ebben inkább az ügyfélszolgálat tudna segíteni. Ők mit mondanak erre?
  • BenceYCE
    #61
    Nekem egy általános kérdésem lenne egy technikai ráadásul. Kedves Apósjelöltöm vett 2 iPhone-t azzal a csomaggal amiben árulják. Ő azt mondta, hogy azért csak azzal az egyel, mert a többiben nincs korlátlan net. A következő állításának megcáfolására szeretnék példákat. A szélessávú korlátlan mobil-internetet a telefonod SIM kártyájára nem kérheted. Ehhez adnak egy másik kártyát. Namármost én a Pannonos PDA-mra szeretnék korlátlan netet és azt használnám modemként. Így az asztali PC-t is ezzel látnám el nettel. Várnám a tapasztalatokat, véleményeket.
  • Gery85
    #60
    Én nem gondolom egy szóval se,hogy ez örökké így lesz, nem hiszek én már a csodákba, de egyenlőre még ők a legnormálisabbak. Hangsúlyozom egyenlőre.
    Tudom,hogy az ADSLnél is szemétkednek, de pl én egy 150gigánál nagyon nem panaszkodnék mobilnetnél, de sokkal valószínűbb,hogyha lesz korlát az inkább 10-20 giga között lesz sajnos és nem 150nél...
    Mindenesetre amíg nekem semmi gondom nincs vele, addig nem panaszkodom rájuk, mert egyenlőre nincsen miért.
  • JAG1
    #59
    T-nyomnál az a szó, hogy korlátlan nem létezik. A korlátlan ADSL is 150GB korlátos, miből gondolod, hogy a mobil netet nem korlátozza?. Naná, hogy fogja.

    Nem is használhatja ezt a szót a Nyomorék, amióta beperelték őket.
  • Petka
    #58
    Az esetek nagy részében nem azért választja valaki a mobilnetet, hogy töltögessen, hanem vagy a munkájához kell neki, vagy egyszerűen csak nincs más a lakóhelyén. A pannon adatforgalomtól függetlenül korlátoz...
  • atomkrumpli
    #57
    jelenleg mind a három mobil net szolgáltató korlátoz és fog is mindig, aki töltögetni szeret az maradjon a vezetékes megoldásnál (legalább nem döglik ki az összes méh meg velük együtt mi is)
  • Sir Quno Jedi
    #56
    Nekem a tréhóm+externet 8-as megy 6 felett valamivel. Ez van, ennyit bír a szar telókábel/messzi központ sima adsl-nél.
  • Gery85
    #55
    nem
  • geri777
    #54
    Ha lefrissítem a weben walk ot akkor a garancia elveszik ???
  • Gery85
    #53
    Egyenlőre nincsen semmilyen korlátozás. Én ilyen netet használok,és semmit sem tapasztaltam még, és másokról sem tudok.
    De ez nem jelenti azt,hogy a jövőben nem lesz valamilyen szankció...
  • ch13
    #52
    És a T-mobil nem csinál ilyet? (Mivel elég sokat torrentezek )


    Ui: Ez a minimális sebeség akkora nagy f**zság, még annak idején megvettem a 8mb-os netet. 1 hét múlva nézem h csak 2mb-os net van. Bemék és azt mondják h teljesitik a minimális ssebeséget. Mondom a k***a anyátokat, ha 2mb-os net kell akkor olyat rendelek és nem fizetekk érte 10.000ft havonta...(invitel) Szóval azt is agyon kéne ütni fél téglával aki kitalálta ezt!!!
  • schrank
    #51
    nekem nem tud ennyit a cselóm ennél drágábban b+ (hová fejlődik ez a világ )
  • fiman28
    #50
    Áh, és én vagyok a jóbarát az oltári nagy fassággal?
  • JAG1
    #49
    Én tisztában vagyok a ping fogalmával, csak jóbarátunk írt oltári nagy fasságot.
  • kabirjedi
    #48
    Bocs OFF jön.
    ch13 itt egy link pannonra.
    Szerintem ne!!!
    panni
  • Gery85
    #47
    Én úgy hallottam,hogy a Pannon is erősen lassítja a netet. De erről Petka tudna neked segíteni, írj neki privátot.
  • ch13
    #46
    A Pannon netje( mobil ) van -e valakinek mert az is korlátlan és 5900-ba kerül. (7,2mb/1,2mb) ---> vélemény?
  • fiman28
    #45
    Felőlem...:)
  • schrank
    #44
    200 feletti ping az katasztrófális ott már a passians is laggol az optimális 50 alatti de nyugati szervereken én játszottam 140-sel is hibátlanul ...
  • Gery85
    #43
    Szia.
    Igen én is észre vettem,hogy mostanában csal a speedtest, de az én esetemben lefelé teszi ezt. Általában mindig 5mbit felett töltök átlag 680K szokott lenni, de a speedtest nem hajlandó kimérni ezt a sebességet. Nem tudom miért lehet.

  • Gery85
    #42
    Időzítés alatt a válaszidőre(késleltetés) gondolt, főleg fps(lövöldözős) játékok alatt van nagy hangsúlya, hiszen ha túl nagy a válaszidő, akkor késik a lövés. Viszont ha túl nagy a válaszidő, pl 200 felett, akkor már az oldalnyitásoknál is várni kell, mire a böngésző elkezdi nyitni az oldalt.
    Tulajdonképp a modem és a szerver közötti reakció idő.
  • Gery85
    #41
    Szia,
    Itt tudsz utána olvasni: link

    A Lényeg,hogy meg kell rendelned egy 5gbod csomagot, és ehhez tudod hozzá rendelni a korlátlan opciót, de minden le van írva az oldalon.
  • JAG1
    #40
    Mi az, hogy időzítése?
  • schrank
    #39
    ha megengeded akkor a hsz-ed linkelem itt pár fps topikba hát ha megnyered a legviccesebb ember címet az utolsó mondatoddal
  • hun005
    #38
    Melyik csomagot kell megrendelni a korlátlan mobilnethez?
    Valami webcímet kaphatnék
    köszi
  • akyyy
    #37
    figyu ez a speedtest.net nem sokat ér, nagyon sokat csal.legalább 3 különböző helyen ellenőrizd a sebességet.
  • fiman28
    #36
    Nagy az esély arra, hogy itt s t-nél is lesz majd lassítás, ha majd sokan átjönnek ide. Én speciel csak ftp-ről töltök, és néha játszok a neten. De az első hónapomban így is összehoztam több mint 200 GB-ot.
    Most még stabil a sebessége, 500 kb mindig van, bár most azért éppen 750 körül is megy, de volt amikor felugrott 880-ra is. Múlt dec 02-án vettem a memória stick-es modemmel. Egy kicsit szívtam, mire rábírtam a működésre, de azért sikerült. Csak annyi jótanács, ha vki 64 bites vistát használ, az rögtön az üzletben frissítesse le, mert elvileg ezt csak a t pontban lehet megtenni. Én is kénytelen voltam másnap visszamenni és megtenni ezt, az más tészta, hogy még ezután sem akart menni, egy fórumon keresgélve találtam meg a gyári progiját és azóta is azt használom, semmi gond nincs velle. Az időzítése is egész jó, ha vki esetleg cod4-ezne v hasonló játékra is szeretné használni, nálam olyan 120-150 között szokott lenni a pingem.
  • RolandX
    #35
    Jövő héten kedden megyek én is előfizetni egy ilyen csomagra; egyelőre még a vodafone-os is megvan...
    Nagyjából szerintem mindenki tisztában van vele, hogy előbb utóbb itt is korlátozva lesz a sebesség, de nagyon nem mindegy, hogy milyen módon tálalják azt és persze, hogy mennyire veszik vissza a sebességet. A Voda szerintem azzal hibázott a legnagyobbat, hogy sunyi módon, senkit nem tájékoztatva és drasztikusan csökkentett (4 MBit-ről 200 KBit-re)
  • Gery85
    #34
    Ma esti sebesség: