4171
  • Csak77
    #153
    Hehe, én is pont ma ;)
  • vohanyi
    #152
    Örök hálám Gerynek ,hogy beléphettem a T-Mobile táborába!Így azért más az élet :
  • Gery85
    #151
    szerintem sehogy és az mdma a térerőt is rosszul méri, tehát felejtős.
  • user2008
    #150
    GYANÍTOM, TÉGED FÉLRETÁJÉKOZTATTAK. VA ITT KÖZTÜNK OLYAN, AKI NYOMJA A P2P-T, MINT ÁLLAT (IGAZ GERY? ) ÉS SEHOL SEMMI.
  • asiagyuri
    #149
    hali. vodás vagyok. voltam tegnap a t-mobile-nál, és kérdezősköttem a korlátozással kapcsolatban. nos ha p2pt érzékelnek, akkor számla zárásig korlátoznak. viszont az a kérdésem, hogy az MSN, meg ehez hasonló progik is p2p alapon működnek. ha küldenék valakinek, vagy nekem küldenek többször több megás fájlokat, akkor is korlátoznak? a csaj aszonta hogy akkor nem. honan tudják hogy épp mlyen progit használok. hogy épp msn-t, vagy fájl megosztót. mi a tapasztalatotok erről az msn-es dologról?
  • Csak77
    #148
    Hogyan tudom ezt a szar webò·walk managert helyettesíteni a mdma-val?
  • user2008
    #147
    mindenki kapott telót, csak én nem?
  • RolandX
    #146
    Ma megkötöttem a szerződést a T-Mobile-lal, nagyon korrekt volt a srác aki csinálta a szerződést, átlátta a problémát, ami a Vodafone unfair hozzáállásából eredt; Kipróbálni még nem tudtam, mivel jelenleg itthon - vidéken - vagyok, itt pedig nincs HSDPA lefedettség, viszont van vezetékes net, este utazom vissza Pestre, ahol viszont vezetéskesre nincs lehetőségem, ellenben van HSDPA
    Jah és volt még karácsonyi akció-ajándék Samsung teló domino csomagban, ezt is hozzámdobták, mert megérdemlem

    Ezzel lezárult a Vodafone időszakom, bye bye!
  • Gery85
    #145
    Hát remélem sose tudjuk meg ezt a határt
  • fiman28
    #144
    Én arra leszek kiváncsi, hogy az ftp-s letöltésnél hol húzzák majd meg a határt.
  • jamby19
    #143
    Más. Decemberben küldtem nekik emailt válaszuk itt.
    Tisztelt .............. kedves Előfizetőnk!

    A korlátlan meghatározás az adatforgalomra vonatkozik. Az adatforgalmat és a kapcsolat idejét nem korlátozzuk, normál használat mellett a sebességet sem.

    Amennyiben az adatforgalom a T-Mobile szerverétől függetlenül, azaz a felhasználók között zajlik, akkor előfordulhat, hogy korlátozzuk a sávszélességet. Ha a korlátozás bekövetkezik, az a számlázási ciklus végéig tart, de ekkor is biztosítjuk az ÁSZF 18. számú mellékletében garantált sebességi értékeket, melyek jelenleg a következők:

    Tehát ha torrentezel vagy bármilyen p2p- csinálsz és észreveszik KORLÁTOZNAK az előírt minimumra azt már nem is vesézem ki hányan közületek 15kb/s is torrentezik és azzal a kis adatforgalommal éjjel-nappal torrentezve is szép kis mennyiséget le lehet szedni.
    DE nekem nem történt meg a korlátozás decemberben se....
  • jamby19
    #142
    Mindenkinek bocs a kellemetlenségekért,most jöttem haza bementem a legközelebbi üzletükbe.Telefonálgattak és elvileg nem volt rátéve a korlátlan adat opció.Bocsánatot kért és elkérte a telószámomat fel fognak hívni,hogy akkor mennyit is kell fizetnem(mármint havidíjat).A múlt hónapit és az e hónapit is máig TÖRLIK.
    Úgyhogy örülés van.
    Mindegy kíváncsi vagyok ha hívnak mit mondanak.
    De,hogy mindenki mást mond azt nem értem.Ilyen jogon ha haveromnak átküldök MSN-en 1-2Gb zene pakkot az is p2p mert felhasználók között folyik az adatforgalom,na ne már.
  • Gery85
    #141
    Én számolgattam az 5gb csomaggal 20 gigát letölve kb 160ezer ftos számla lett volna reális. Van papírja,holnap megtudom mi a helyzet.
  • zorr78
    #140
    Ha pedig nem váltották át, de érvényes, aláírt szerződése van a korlátlanításról, akkor természetesen nem fizettethetik ki vele mert akkor ők tévedtek.
  • zorr78
    #139
    Nem igazán értem ezt az összeget! 278404 azaz kétszázhetvennyolcezer-négyszáznégy Ft??!! Szerintem itt felesleges is számolni a Gb-okat, ennyit LEHETETLEN összehozni még ha a sima 5GB-s csomagban van és non-stop töltögetett lefelé maxon akkor is! Ez vagy adminisztrációs hiba, vagy valami más van a háttérben, esetleg valami régi tartozása kamatozódott fel ennyire és egy számlán küldték ki neki a mobilnettel!
  • vohanyi
    #138
    Hali!Gery;user2008--írtam privit.....!
  • Gery85
    #137
    Én úgy gondolom,hogy szegény srácot nem váltották át, és nem hiszem,hogy kifizettetnék vele a 20 gigát, legalábbis nem akarom elhinni!
  • Gery85
    #136
    Ph forumon volt ez kiírva. Holnapra lesz eredmény,hogy miért is van ez:

    NAGY BAJ VAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O :O :O :O :((( :((( :((( :(((
    Megjött a számla 278404eft jól látjátok!!!!!!!!!
    Nem értem miért korlátlanra váltottam 2008.dec.5 erre kijön ez.kicsit fel van bszva az agyam,ez lehetetlenség
    Hogy nyugisan gondolkozzak.
    1.Vagy elírás.
    2.Vagy nem váltották át az 5GB csomagról a korlátlan adat opciót,de akkor azt nem értem,mert volt nyáron ilyen,hogy túlléptem és lekapcsolták mert 10eft volt már a számla.Itt meg nem???vagy mi?????
    Holnap bemegyek és megkérdezem,mert mi ezt a számlát biztos hogy nem fogjuk kifizetni.

    20GB adatforgalom lehetett a decemberi 5étől kb. 20ig semmi csak netezés aztán 20.-a után cod5háló csak este 4órán át az generál 100mb ot,és igaz töltögettem is de 20kb al így jöhetett le hó végéig 10Gb,tehát ösz-visz 20Gb a dec amit írtam is.
    És az e hónapi pedig eddig 7GB.
  • Gery85
    #135
    Hát, hogy jó legyen neked, akkor megnézheted melyik indul elöbb
  • user2008
    #134
    ez ide tartozik gery, ha net, akkor vírusveszély is. t-s net is net

    de, a szöveg jó. és még témába is vág. keressünk egy vírusos topic-ot... most miért akarod tönkretenni a gépem?
  • user2008
    #133
    ...egyébként sem az a legfőbb tulajdonsága a kártévőknek, hogy manuálisan simán kikeresed ms config-ból, és kész, vége. ha így lenne, már bezártak volna pl. spybot-ék. persze, a védelmet szolgáló szoftverek a magasabb prioritásúak... legalábbis azok közül amiket látsz
  • Gery85
    #132
    Esetleg kereshetnétek ezzel egy vírusos topicot lassan.Köszi
  • user2008
    #131
    szerinted egy vírusnak, vagy egy ad- ill. spyware szoftvernek nem az a dolga, hogy elfoglalja a listában a megelőző helyeket? ezek windows-ra lettek írva tee kis naív
  • RolandX
    #130
    "...az azonnali kapcsolódásnak van egy olyan veszélye, hogy, ha az internet előbb élni kezd, mint hogy az ativírus felállna, meg is lehet a baj..."

    JÉZUSOM!!!

    start -> futtatás -> msconfig -> automatikus indítás
    itt nézd meg az induló elemek priorítástát, az első processek egyike ami betöltődik az a biztonsági szoftver (tűzfal, antivirus)
  • user2008
    #129
    igen, ez az veszély minden olyan internetelérésnél fennál, ahol az internetkapcsolat folyamatosan él, nem igényel külön bejelentkezést. ezt az információt anno az nod32 oldalán szereztem, miszerint a kapott vírusok, és a gépen a tudtunk nélkül tevékenykedni tudó kártevők több, mint 60% ezt a módszert alkalmazza. megtelepszik, és türelmesen megvárja a legközelebbi újraindítást, amikor is beelőzve az ellene telepített programot, fut.

    t-s netre az automatikus kapcsoládás lehetőségét én nem látom a modem software-ében, de, ha rátennéd a gyárit, lehet, hogy abban lenne ilyen lehetőség. nem tudom.
  • Gery85
    #128
    Szia
    Én is keresgéltem ilyesmit, és egyenlőre nem találtam megoldást.
    Megpróbálok utána járni és írok neked.
    Üdv.
  • zorr78
    #127
    "...nem tart semeddig klikkelni kettőt az ikonra a tálcán..."

    Ebben tökéletesen igazad van, de én kicsit speciális módon használom. A barátnőmnek és nekem is munkahelyi laptopunk van amit hazahordunk és egy wifi routeren keresztül osztom a netet otthon a sima windows-os Internet Connection Sharing-gel. Az a gép, amelyiken az ICS fut a régi asztali gépem, régebben játszogattam vele néha, de erről már leszoktam. Gyakorlatilag most már az egyetlen funkciója, hogy ül az egyik sarokban, és osztja a netet. Nincs is pl. egér, bill., monitor rákötve állandó jelleggel csak amikor valamit állítgatok rajta, de ez elég ritka volt eddig. Amelyikünk előbb hazaért csak belökte és 3-4 perc múlva már volt is net az egész lakásban. Tudom, hogy mindezt egyszerűen egy HSDPA routerrel is meg lehetne oldani, de azokat egyelőre eléggé aranyárban mérik és nem is nagyon lehetett kapni itthon amikor utoljára körülnéztem. A lényeg az, hogy nekem pont ez a két kötelező klikkelés okoz gondot, már csak lakberendezési szempontból is.


    "...az azonnali kapcsolódásnak van egy olyan veszélye, hogy, ha az internet előbb élni kezd, mint hogy az ativírus felállna, meg is lehet a baj..."

    Ha ez így van, akkor ez a probléma a kábelnetnél, chellonál, vagy bármely olyan szolgáltatás esetén fennállna, amellyel közvetlen, online kapcsolatban állsz a szolgáltatóddal, nem?
  • user2008
    #126
    maga a manager indul a vista indulásakor, csak nem kapcsolódik azonnal. tudj róla, hogy ez abszolut nem baj! egyrészt nem tart semeddig klikkelni kettőt az ikonra a tálcán, másrészt az azonnali kapcsolódásnak van egy olyan veszélye, hogy, ha az internet előbb élni kezd, mint hogy az ativírus felállna, meg is lehet a baj.
  • zorr78
    #125
    Sziasztok! Én a múlt héten "tértem meg" közétek a vodától. Ahogy nézem, ezzel nem vagyok egyedül. Eddig sokkal kultúráltabbnak tűnnek nekem, hozzáállsban és hálózatilag is. Van viszont egy problémám vele, talán láma vagyok, de nem tudtam megoldani eddig.
    Vistát használok és szeretném, ha a gép indulásakor automatikusan felcsatlakozna. A huawei-vel meg lehetett oldani, mert azt modemként ismerte fel és be lehetett állítani a Control Panel - Internet Properties - Connectionsban a Dial-upban az "always dial"-t. Az Option 225 viszont Network adapterként, nem modemként látszik a device managerben, emiatt természtesen nem is lehet rá dial-up kapcsolatot beállítani, így ezzel nem működik ez a módszer. A web'n'walk managerben nincs automatikus csatlakozás opció, valószínűleg szándékosan (a VMC-ben sem volt). Órákon át túrtam a google-t valami megoldásért de nem találtam. Van valami ötletetek?
  • user2008
    #124
    http://www.fujitsu-siemens.hu/ - Támogatás - megadod a laptop-od serial-ját (az a gép alján van fehér matricán S/N után) - kiválaztod a magyar felhasználói kézikönyvet (a bővebbiket) - elolvasod a tennivalókat. bár, lehet, hogy ezt a dolgot neked mellékelték is cd-n a laptop-hoz. (általában mindig)
  • Gery85
    #123
    JEEEEEEEEEEEEE, infó a T-Honlapról!!!

    A 3G szolgáltatásokat elsőként bevezető T-Mobile harmadik generációs hálózatán elérhető az akár 14 Mbps névleges letöltési és 1,44 Mbps feltöltési sebesség is. A 14 Mbps-re alkalmas eszközök később kerülnek forgalomba, így emiatt az elérhető elméleti maximum 7,2 Mbps. Ez a letöltési sebesség a valódi szélessáv élményét kínálja, és kompromisszumok nélküli internetezést biztosít. A HSDPA-nak köszönhetően jó minőségben számítógépen is elérhetővé válik a folyamatos videoletöltés, gyorsan hozzáférhetőek lesznek a nagyobb fájlok és dokumentumok. Hordozható számítógép esetén így pl. a szabadban sem kell lemondani a népszerű internetes videotelefonálás lehetőségéről. A 3G/HSDPA hálózaton egy átlagos MP3 szám letöltésének ideje pl. 10-15 másodpercre csökkenhet.
  • Gery85
    #122
    Még mindig nagyon jó a sebesség.

    speedtest:
  • deicide
    #121
    se helyre álító lemez nincs se semmi:(

    Meggyötörtem a paragon partition manager-el látni látja de hogy hidden helyzetén nem tudok változtani!:(

    a biosban nincs erre valamiféle beálitás vagy menü bekapcsoló vajon...?

    a gyártó honlapja mire gondolsz..?

    elöször gondolom azt kelleme tudom milyen laptop?

  • user2008
    #120
    általában a helyreállításhoz adnak lemezt is (recovery dvd), de, ha ez mégsem lenne, akkor az javaslom telepíts fel egy partíció-kezelő programot (pl. paragon partition manager), és azzal elő tudod varázsolni a kívánt partíciót, aminek a tartalmát aztán ki lehet írni egy dvd-re, és már kész is a helyreállító lemez. egyébiránt a használati utasításban, illetve a gyártó honlapján is kaphatsz részletes tájékoztatást a helyreállítási folyamat menetéről. javaslom, inkább az utóbbit.
  • deicide
    #119
    Üdvözletem

    Ha esetleg nem jó helyre írnék küldjetek oda..
    Bajban vagyok
    Nem rég a T-Online hirdette laptopjait"Fijitsu Simens" m.társam vett ilyet én meg gyakoroltam rajta
    biztonsági mentés vissza állítás de nem jött össze!
    Nem áll fel a gép a vistára.
    Van rajta egy rejtett partíció amit nem tudok elinditani..onnan kitudnám újra telepíteni
    Hogy a jó francba tudom én azt elindítani vagy hogy tudok hozzá férni?
  • Engösz
    #118
    Köszönöm szépen az információt, sokat segítettél! :D

    Kellemes hétvégét mindenkinek! :D
  • Gery85
    #117
    Szia
    Ha csak 2G lefedettség van nálad, akkor én nemigen ajánlanám a mobil netet, kínszenvedés mire bejön egy honlap. Múltkor voltam vidéken ahol EDGE lefedettség volt és ott is csak 80kbit/sec jött ki.Tehát egy átlagos honlap is legalább 3 perc volt mire bejött.
    Kb így jönnek kis a sebességek:
    HSDPA: 7,2mbit átlagban 3-4mbit letöltés:384-512KB/s
    3G: kb 0,4mbit átlagban 320kbit letöltés:40KB/s
    Edge: kb 0,2mbit átlagban 80kbit letöltés:10KB/s
    GPRS kb 0,05mbit átlagban 43kbit letöltés:3-5KB/s

    Tehát ha csak 3G lefedettséged van az kb a HSDPA sebességnek a 10%-a.
  • Engösz
    #116
    Sziasztok!

    Egy kis segitségre lenne szükségem, lenne is néhány kérdésem, bár tudom, hogy nem teljesen ide tartozik....

    Tudtok valamit a 2G/3G mobilnetről? Mennyivel lassúbb a 2G? Ha csak böngészéshez használom, arra megfelel? Teljesen tanácstalan vagyok.

    Köszi a segitséget előre is!
  • Gery85
    #115
    mi lenne ha beraknál valami szar minőségű online rádiót? Pl mellesleg fm-en van 32kbites rádió. Nem kell hallgatni se,de mégis generál egy jelentéktelen forgalmat.
    Ha ez nem jó neked,akkor csináld azt,hogy az office-t beállítod az e-mailedre, és benyomod neki,hogy 1-2 percenként nézze meg van e új leveled, az is segíthet.
    Üdv.
  • KranaZoli #114
    Sziasztok!

    Én Pannon-os mobil net használó vagyok. Előtte Voda-s voltam. A T-Mobile-ig még nem jutottam :)

    Pannon-ál most az a trend úgy vettem észre, hogy inaktív állapotban elég agresszíven visszaveszi a HSDPA-t. Ebben a szar, hogy így van 1 kis hatásszünet, amikor újra vmiért a NET-re kellene lépnie...

    Nem tudtok vmi olyan alkalmazásról, progiról ami hasonló módon működne, mint pl. egy FTP kliens program?! (bizonyos ms-enként ezek az alkalmazások küldenek egy "kapcsolat fenntartó" parancsot...)

    Vmi olyan, ami nem engedné, hogy a modem inaktív státuszba kerüljön.
    ?!

    Köszi!