4171
  • jamby19
    #353
    Tényleg szvsz,de a mobilnetet ne hasonlítsa senki össze a DIGI,ADSL internettel.Eleve gyerekcipőben jár a 3G ezért nem is engedik ré a sok p2p-t.Én is torrentezek havi átlag 27GBot 100kb korlátozással.Nem védem semelyik szolgáltatót előttem leírták,hogy a T a legjobb,szerintem is(nekem is itt van mobilnetem).Szóval bőven jó még ez a napi cca.2,8GB.
    Ha nem tudja valaki a 3db 1T vinyóját megtölteni p2p-vel. Az lépjen!!!
  • vohanyi
    #352
    Bontás után műholdas net,vagy ott a Digi-20Mbit/s-2400.-ért--kihagyhatatlan ajánlat,csak jó helyen lakj,hogy legalább a 2 meglagyen a 20-ból...!!
  • Gery85
    #351
    Akkor csak a bontást tudom neked tanácsolni...
  • Csak77
    #350
    Én nem vagyok elégedett! Átbasztak ezzel a korlátlan dumával. Megint...
  • Gery85
    #349
    Én extrém felhasználó vagyok ha mondjuk fejenállva gépezek?

    Vodánál én is jártam, még vohányival harcoltunk is egy jót, bár nem értünk el semmit.

    Én is elégedett vagyok a T-vel.

    Szerintem csak úgy tudnád megnézni a 7,2eset ha a toronyra rá tudnál nézni,de sajna a wnw sticket nem támogatja az mdma, vagyis fellépve a netre nem,ezért nem látszik. Gondolom másfajta modem nincs a környékeden, amivel megtudnád nézni? Mondjuk egy független e220?
  • KranaZoli #348
    Nem, más településen még nem.
    Ahol legközelebb próbálni fogom, az vonaton hazafelé 1 hét múlva Bp és Tapolca között :) Ill. majd Tapolcán. De ott 1430 szerint még nem teljes a beltéri lefedettség...

    A Vista azt írja ki, hogy 7,2Mbp/s a kapcsolat.

    Bár! Ugyanezt írta a Pannon is még akkor is, amikor sebességkorlátozásban részesültem :)

    Vmi szoftverrel meg lehet ezt tudni?! Most 3180/359-t mért a Speedtest.

    Mindenesetre ezzel és a 20GB/7nap-os korlátjával is teljesen korrekt Mobil NET-et nyújt a T.

    Mivel megjártam Voda-t, Pannon-t pár hete T-Mobile, magasan veri a másik 2 szolgáltatót.

    ÉS! Nem is rossz ez így, hogy utoljára kezdték el a Korlátlan NET szolgáltatást.

    Persze itt is lesznek sokan, akik most futnak majd bele első körben abba, hogy letöltenek pár DVD-t 1-1 este alatt és korlátozni fogják Őket és tudom, hogy mennyire szar dolog, főleg ha visszaveszik a minimális értékre a sávszélesség korlátot. Szóval fognak itt anyázni páran rendesen, de akkor is jóval kevesebb lesz az aki lelép, mint az aki marad (szerintem).

    Mert úgy nézem, azért elég sokan vagyunk, akik megjárunk már egyéb szolgáltatót is és az ember félve kattintott egy rákos Windows Update-re, hogy ha ezt letöltöm, akkor extrém leszek-e, vagy sem.

    Ettől az extrém szótól már gyomor idegem van :)
  • Gery85
    #347
    Azt remélem bele számolod,hogy a meter hülyeséget mutat,mert a 789,2K az csak 6,1mbit.

    KranaZoli: Nem tudom,hogy merrefelé laksz, de előfordulhat,hogy ott rosszabb tornyok vannak még és 3,6mbit a max sebesség.Esetleg máshol, más településen próbáltad már?
  • vohanyi
    #346
    Tartósan,2*5 szálon FlashGettel 6.7Mbit/s-al jön!A képen minden infó rajta-

    ITT !
  • KranaZoli #345
    Az mitől lehet, hogy Nekem 22-23-as jelszinten nem megy feljebb a letöltési sebesség Speedtest oldalán 3xxx Kb/s-nál?!

    A feltöltés viszont közelíti a 3xx-es sebességet?!

  • vohanyi
    #344
    Sebesség még mindíg kiváló!:
  • Gery85
    #343
    Vodánál ugyan így volt, mert már most el tudod dönteni,hogy neked jó lesz e vagy nem. Más kérdés,hogy ők sokkal kreténebben csinálták ezt és egy kiló vaj van a fülük mögött,ezért még most is elengednek mindenkit.
  • user2008
    #342
    persze, nem vita téma. azért írtam, hogy szvsz. mert, szerintem hatályba lépés előtt elég nehéz erre hivatkozni. olyan miatt akar bontani az ember, ami még nincs is??? persze, nem szentírás, természetesen biztos neked van igazad.
  • dodditz
    #341
    Üdv!
    Néhány nappal ezelőtt olvasgattam ezt a fórumot, és én is úgy gondoltam hogy várok mit lép a T. Sajnos én is meg szoptam a vodát. Öcsémmel ketten használjuk, Ő leginkább munkára. Rádiónál dolgozik, és hogy ne kelljen neki 48 órát ülni egyfojtában a rádióban, saját ftp serverükröl szedi az anyagot és itthon megvágja (nem zene). Így gyakorlatilag lehetetlen dolgozni.
    Úgy látom nagyon korrekt lépést hoztak. A korlátozás ellenére még ma kötök szerződést! Szerintem fölösleges háborogni! Eőbb-utóbb úgy is erősebb rendszerük lesz amivel tudnak enyhíteni, de az nem megy máról holnapra! (Szerintem)...
  • asiagyuri
    #340
    hát ja. nekem korlát nélkül megy a voda 1,5 Mbit körül, és vagy 2-300-as pingel...
  • merida111222333
    #339
    Teljes mértékben igazad van!!! 2 megára korlátozza? Én örülök ha a Voda korlátozás nélkül megy annyival...
  • vohanyi
    #338
    Nem vita téma!Ahogy a közlemény megjelent--15 nap!!!Ha nem hiszed,nézd meg mégegyszer a HIR TV-s 'bulit'--3GP-320-240-HIRTV-Panaszkonyv-Voda.08.12.08
  • user2008
    #337
    hát, őőő... bejelentéstől azért nem lehet számolni a 15 napot, mert az még nem tény, nem egy működő dolog. másrészt, ha megnézi az ember logikusan... nos, ha mondjuk tegnaptól számít a 15 nap... semmi értelme a 15 napnak, hiszen a módosítások életbe sem lépnek, mire lejár, ezáltal azokra hivatkozni sem lehet érdemben, mint a felmondás okára. mivel nem hatályos. szvsz
  • Gery85
    #336
    Én teljesen korrektnek tartom ezt a fajta korlátozást, és szerintem ebből tényleg sokan nem fognak semmit észrevenni, köztük én sem, mert biztos nem fogok heti 20 gigát túllépni.
    Aki meg 520gigát tölt le, azt sajnálni tudom...
  • jamby19
    #335
    Jah igazad lehet,kiszűri a "nagyfelhasználókat" akinek nem elég a heti 20,havi 80GB azt elengedi. Végül is ez is1 módszer.
  • vohanyi
    #334
    Kicsit javítom az írtakat:a 15 nap mindíg a bejelentéstől,és nem a hatálybalépéstől számít,lásd pl.-voda....az,hogy utána mégis elengedték a kötbért a 'régieknek',az egy másik történet...!
  • user2008
    #333
    kicsit kijavítanám az írtakat...
    1. a 15 nap nem a bejelentéstől számít, hanem a hatálybalépéstől.
    2. a korlátozás nem biztos, hogy 2 mbit/s-ra fog visszavenni, lehet, hogy sokkal alacsonyabb lesz a sebesség, de, még mindig ott tartunk, hogy 20 giga/hét, azaz átlag 80 giga/hó, ami valljuk be, erősen jobb, mint a másik kettőé.
    3. a módosítás sem véletlen, és nem is csak úgy csinálják ezt, hogy előbb eladnak sokezer előfizut, aztán módosítanak. egyszerűen annyi a lényeg, hogy így szűrnek. eladnak pl. 100 000 előfizetést, aztán jönnek a bevezetni kívánt szankciók. miért? hát azért, mert ilyenkor kötbér nélkül le fog lépni az összes nagy fogyasztó, mert neki ez nem tetszik. ilyen formán meg se kell mozdulniuk, magától kirostálódik a kemény mag. ennyi az egész. nem kell itt jojolni, meg örülni, hogy jajj elengednek... persze, el hát. és ez nekik jó, nem a leszámolt ügyfélnek.
  • jamby19
    #332
    Voda,Pannon felhasználók összetennék a 2kezüket,ha a korlátozás 2MBit es lenne náluk is nem a nevetséges 13kb. De nem szólok bele magánügy ki lép ki.
  • jamby19
    #331
    Egyáltalán ki akar bontani??? Sokan??
  • Gery85
    #330
    De legalább most még aznap megtudtuk,hogy lesz változás
    Felhívnám a figyelmeteket,hogy aki bontani akar annak már ketyeg a 15nap. Szerintem ne habozzon.
  • KranaZoli #329
    Várható volt. (szerintem)
    Engem inkább az zavar, hogy miért nem értesítik erről az előfizetőket?!
    Ezt a büdös életbe nem fogom megérteni :(

    Küldjenek 1 sms-t, amit Web N Walk progival megnyitok és benne van, hogy nézzek el ide és ide, mert módosul az ÁSZF...

    Persze még lehet, hogy küldenek vmilyen formában értesítést.
    Ez esetben MEA CULPA!
  • KranaZoli #328
    Jólvanna!

    Úgylegyen! Ennyire még nem tanulmányoztam!
    De most csakazértis kinyomtatom
  • jamby19
    #327
    A korlátozás a 20GB felhasználása után következik,azalatt elvileg mindent szabad.
  • Csak77
    #326
    Fel lehet mondani most kötbér élkül, ott van a pdf legalján...
  • asiagyuri
    #325
    akkor ezis egyoldalú szerződés módosításnak minősül ha korlátoznak. ezeknek ez a hobbijuk, hogy módosítják a szerződést. --- "Új le- és feltöltési sebesség célértékek kerülnek bevezetésre a 3G/HSDPA/HSUPA rádiós átviteli technológiákra." <<< Ez szerintetek csak a T-mobilra vonatkozik? a Voda-nál ilyen nemlesz?
  • KranaZoli #324
    Én is megjártam Voda-t, Pannon-t.
    Eddig valóban T a legjobb és abban is, hogy valóban megmondja, gyerekek itt ennyit lehet 1 héten, kész pont.

    Tökmind1, ehhez ÁSZF-t kell majd módosítaniuk, addig még sok minden fog eldőlni. (jogilag persze nem lehetne ilyet, mert az EHT az taxatíve felsorolja, hogy milyen esetekben lehet korlátozni a szolgáltatást és ilyen nincs benne, hogy 20GB/7nap, se olyan, hogy extrém, .... - ezért Én még olyanról nem is hallottam, hogy vkitől kérték volna a kötbér megfizetését.)

    Azonban Én tartok tőle, hogy nem csak ennyi lesz a korlát... Ha valóban ÁSZF-t fognak módosítani, akkor félek tőle, hogy beleveszik az FTP-t is. Az ÁSZF-be! Amit szintén nem lehet korlátozni EHT szerint.

    Tehát, el fogják majd engedni az embert szerintem(!) kötbér nélkül, de az már távolról sem biztos, hogy 1,2,3-ra!!!

    Alakul ez majd még....
  • asiagyuri
    #323
    ez jó!
  • Csak77
    #322
    "de ha bontod, akkor hova mész?"

    Sírba...
  • user2008
    #321
    mondjuk, én, ha érzem a végét a 20 gigának, könnyen le tudom magam butítani, mert itt elég gyenge a hsdpa jel. csak átlövöm magam automatikusra, már szakít is az edge
  • user2008
    #320
    szerintem ez tök korrekt. én voltam mind a kettő másiknál, hát azokhoz képest ez még mindig simán a legjobb. persze, korlát, de nem 5 giga után egész hónapban (yoda), meg nem hasraütésszerűen 10 mega után egész hónapra (panni). ezek legalább rendesen odavágják, hogy mi a tuti. 20 giga hetente, aztán ennyi. így tudja az ember, hogy mihez kell alkalmazkodni. erre a 2 mbit-es sebességre azért nem vennék mérget, de, legyen úgy!
  • Petka
    #319
    Ha jól számolok akkor, ha 256kbit/s-en megy letöltés folyamatosan, kb akkor lehet elérni pont ezt az adatmennyiséget 1 hónap alatt. Tehát értelemszerűen:

    0.5 mbit/s - 15 nap
    1 mbit/s - kb 1 hét
    2 mbit/s - kb 4 nap
    4 mbit/s - kb 2 nap
    8 mbit/s - kb 1 nap

    De mivel 1 hét után korlát, ezért ez csak egy elmélet.
  • asiagyuri
    #318
    szerintem simán jó. ha korlátot kapsz, akkor is 2mbit-el jön a cucc. de addig full-al. jóez. Csak77 hogy kivan akadva :D. de ha bontod, akkor hova mész?
  • RolandX
    #317
    20 GB / 7 nap, azaz naponta 2.8 GB
    30 x 2.8 GB = 84 GB / hónap, ez a plafon - elméletileg...
  • Csak77
    #316
    "Túlzott mértékű használat" esetén... hátbazmeg, nem hiszem el!
  • jamby19
    #315
    Vajon azt a heti 20GB-ot teljes sávszéllel, 5-6MBit-el lehet???
  • Csak77
    #314
    "Korlátozás március 1-töl ha a forgalom 7 naptári napon több mint 20 giga"

    Holnap viszem is felmondani az alig két hetes előfizetésem. A kurva annyukat!