2370
  • bajsz
    #2170
    Üdvözletem! Harcos társammal keresünk olyan értelmes játékost/okat ,csapatokat,akikkel játszhatunk egy jót ,jó társaásgot kialakítva rendszeres játékokkal! nincs tüzérség és inkább tankozásra fókuszáló meccsek lennének!

    MOW:AS játékról lenne szó!/ war realism modot használunk
    Van TS azt tudunk biztosítani!

    msn/skype elérhetősége a cimborámnak sanyesz5

    Itt privátban írhattok nekem!

    Minden jót urak,hölgyek!
  • zlatorog33
    #2169
    Szia.
    Igen természetesen tervezem a mowas2-be is berakni. Kiváncsi vagyok, hogy a paralax mappingot lehet -e majd a járművekre is alkalmazni.
    Most a botondal végeztem, majd nekiállok a pz38 nak mert az elég egyszerű ami most a játékban van, legalább is a textúrája.
    Köszi a linket.

  • s1lkforrent
    #2168
    Ó, Zlatorog mester megtisztelt minket jelenlétével.

    Esetleg vannak tervek a Hungarian Vehicles mod MoWAS2 alá portolására, esetleges kibővítésére?


    És addig is míg vissza nem térnek Instincték a dubajozásból a fórummal, itt a kiváló Hungarian Vehicles Mod 11-es változatának elérhetősége. Ha véletlen van újabb változat, én sajnos nem tudok róla.



    45M Árpád(/44M Tas rohamlöveg), Caproni Ca.101/3m bombázó-szállítógép, 44M Tas nehéz harckocsi
    40M Turán közepes harckocsi, 41M Turán nehéz harckocsi, 44M Zrínyi rohamlöveg, 40/43M Zrínyi II rohamtarack
    39M Csaba páncélautó, 40M Csaba parancsnoki jármű, 40M Nimród páncélgépágyú, 38M Toldi könnyűharckocsi, 42M Toldi könnyűharckocsi
  • TomeKK 2Shae
    #2167
    Köszönőm, így már műxik is. Azt tudja valaki, hogy lehetne a gyalogosok kijelölhető létszámát 8-ról feljebb emelni. Az AS-ba is 10 fő alkot egy rajt. Már kerestem mind a 2 játékba, hogy hol lehet az ehhez szükséges fájl, de nem találom.
  • zlatorog33
    #2166
    Először is csomagold ki azokat a fájlokat amiket módosítani akarsz egy külön könyvtárba, majd vedd le róluk az írásvédettséget és már módosíthatod is. Ne mentsd őket másként, hanem csak írd felül, ha nem írásvédettek, akkor engedni fogja. Azután, amit s1lkforrent mondott, vagy felülírod az eredetit, vagy saját mod. Én az utóbbit javaslom, mert nem lesz szinkron hiba, ha multizni akarsz valakivel.
  • TomeKK 2Shae
    #2165
    Igen ez valahol világos is, de azért köszönőm! A kézi fegyverek megvannak. Nekem most konkrétan a jármű lövegek lő távjával nem sikerül boldogulnom. Mindegyikhez külön fájlok vannak amiket nem tudtam az eredeti fájl formátumára elmenteni és txt fáljként meg nem tud mit kezdeni vele. Szóval most van egy saját módom, de hiába rakom bele a Pumára vonatkozó fájlt, azt szerkesztve csak txt-be tudom elmenteni vagy más szöveges fájlba.. de ez a fájlelérési dolog eszembe se jutott, köszönet érte!

    Tudom, hogy van újdonság de ez, ezt a topikot nem készteti arra, hogy pörögjön. Majd ha ki jön a gém akkor lesz itt forgalom.
  • s1lkforrent
    #2164
    A pak fájlok tömörített ZIP állományok, a módosítgatható .weapon fájlok pedig egyszerű szöveges állományok amit visszapakolva az eredetibe lehet használni, vagy külön kiteszed modba azonos fájlelérési úttal csak a mod könyvtáron belül.
  • s1lkforrent
    #2163
    Pedig van újdonság. Pl az hogy a DMS fóruma megdöglendett, mert a webmesterük megszökött. Aztán most szenvednek az újra felállítással(már pár hete..), de nem érzik fontosnak(sic!) közölni a néppel, hogy nem megszöktek a backer pénzzel a Seychelles szigetekre, hanem csak bénák a hostinghoz.

    A MoWAS2 meg készülget, valamikor év vége felé lesz béta, és várhatóan jövőre jön ki.
  • TomeKK 2Shae
    #2162
    Elég kihalt a topik, igaz nem újdonság :D
    Tudom, hogy lerágott csont, de továbbra se sikerül átírni a fegyverek/lövegek lő távolságát. Mielőtt még valaki mondaná nem, nem akarok én 2000-4000m feletti távolságokat csak kicsit megnövelni a gyári beállításokat. A problémám az, hogy bizonyos fájlokat a módosítás után txt-be menti el. Az eredeti fájlok formátumára elmenteni hogy lehet?
    Igaz jó volna tudni azt is, hogy a "fájl" kiterjesztésű valszeg tömörített fájlok egyáltalán mik is? Mert minden Faces/Men of War játék ezt használja.
  • s1lkforrent
    #2161
    Bréking Nyúz:
    MoWAS2 bétájának kezdése valamikor novemberre tolódott, a játék pedig várhatóan nem jelenik meg idén. Cserébe a madarak azt csivitelik, hogy vagy az 1C rakott több pénzt a projektbe, vagy a DMS-re talált egy arab olajmágnás, de bővíteni és csiszolni fogják ez idő alatt a játékot, és tán több Call to Arms-ba szánt dolog is bekerül.
    Például az új sebzés modell amit Call to Arms-ba terveztek eredetileg. Jópofa lenne, ha végre nem dobókocka számolná, hogy crew injured, vagy robbanás a vége egy sikeres találatnak.
    Viszont a fegyverek tulajdonságai mindenképp megváltoznak.
  • Kalash17
    #2160
    Sziasztok!A Végigjátszottam a MOWAS-t és arra gondoltam hogy kicsit még foglalkoznék vele.Több modot kipróbáltam, amik különböztek egymástól például a tüzelési pontosság, lőtáv sebzés, tankok páncélzata stb területén.Esetleg ha valaki tudja hogy kell ezekbe belenyúlni az adna nekem tájékoztatást?Köszönöm!
  • s1lkforrent
    #2159
    Je meg mivel ez egy "új rész" ugye külön meg kell venni, aki azt hitte hogy ingyé lesz MoWAS-hoz, az így járt. Ára megint 30€ körül landol, lehet kicsit olcsóbban hogy jobban fogyjon, és várható leárazás annak akinek meg van a sima MoWAS.
    De nem kell keseregni, kis magyar sefteléssel ruszki elvtársainktól várhatóan 3000 forint körül be lehet majd zsebelni. Persze ha gondolnak egyet, és új Steames szokás szerint nem lehet majd giftelni, vagy csak orosz nyelv lesz benne, akkor megszopjuk az orosz maci farkát tisztességgel.
  • s1lkforrent
    #2158
    Nem túl meglepő módon a 2. rész az első továbbfejlesztése lesz, tehát semmi új egetrengető dolog, "csak" egy "tökéletesített" MoWAS.

    Ami biztos, hogy a Call ot Arms motorját használja(pontosabban a jelenlegi motorját - ezt még később továbbfejleszthetik a CtA kiadásáig, ha sikerül a közösségi finanszírozás, biztos hogy még egy nagyot löknek rajta), ami több mindent jelent: új effekteket és javított grafikát, újraírt és Steamesített multiplayert(GameSpy kukázva!), Steames integrációt(mint pl Workshop a modok könnyebb kezeléséhez, steames multi miatt meg lehet majd hívni a barátokat, várhatóan lesz automatch, stb), tisztességes több processzormag támogatását és általános optimalizálást.

    Új felhasználói felület lesz, teljesen új multi és skirmish pályák(történettel ellátott "igazi" küldetések várhatóan nem lesznek), új egységek(Panzer III N biztos), átdolgozott egység egyensúly, és talán átdolgozzák az egységek behívását is. Új modellek lesznek, azok és a meglévők is kapnak tisztes álcafestést(ez a skinelés nagyon régi dolog, de ha megnézitek a régebbi MoW játékokat, alig van egység ahol tisztességesen ki lenne ez használva, lenne sima/sivatagi/téli álcafestés, ne adj isten ennél több). Ja, meg kutyafüle szalámit.

    Na, ezek az ígéretek. Mi lesz belőle, majd meglássuk.
  • s1lkforrent
    #2157
    A számláló csak arra vonatkozik, hogy meddig lehet pénzelni a Call to Arms fejlesztését MoWAS2 bétáért cserébe. Ha lejár a számláló már nem kapsz béta meghívót. Egyesek szerint utána magát a CtA pénzelést(és egyben előrendelését) is megszüntetik ezen az oldalon, és mennek Kickstarterre.

    Maga a MoWAS2 béta kezdődhet előbb, és később is, várhatóan valamikor szeptemberben kezdik, és október körül jön ki a játék(ez persze találgatás).
  • bajsz
    #2156
    Le megy a számláló és Assault Squad 2-be kapsz egy meghívót :D

    Csak 24 nap :D
  • csokikutya
    #2155
    Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt az akciót!Nagyon jó vásár volt!:)
  • m1garand
    #2154
    Látsz valami változást a MoWAS2-höz képest? A Tiger I-es kép szerintem több éves már.
  • m1garand
    #2153
    Jó hírek!
  • s1lkforrent
    #2152


    Humble Weekly Sale: 1C Company

    1 dollárért:
    Men of War
    Men of War: Red Tide
    Kings Bounty
    Kings Bounty: AP

    átlagért(most 3,36 dollár) előbbiek+
    Men of War: Assault Squad GOTY(összes DLC-vel)
    Kings Bounty: Crossworlds

    Augusztus 8 csütörtök 20 óráig tart az akció.
    Mind Steamre regisztrálható kód formában érhető el.

    http://galastore.sa.metacdn.com/media/catalog/product/cache/1/small_image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/9/292x136.jpg
    GalaStore: Men of War Bundle

    1 dollárért
    Men of War: Assault Squad

    4 dollárért előbbi+
    Men of War
    Men of War: Red Tide

    Ez az akció augusztus 6 kedd 1330 körülig él.
    Itt is Steames kódokat adnak.

    Magyarul 450 forintért a két bundliból be lehet szerezni a MoW játékok legjobb darabjait, ill 750 forint körül meg lehet kaparintani ugyanezt plusz a MoWAS DLC-t és a legtöbb Kings Bounty részt.
  • s1lkforrent
    #2151
    Instinct a MoWAS2-ről: "We will likely have a closed and open beta. Backers of Call to Arms, will get access to the closed beta before anyone else."
    Azaz lesz MoWAS2 zárt és nyílt béta, de az első zárt körbe a tényleges tesztelők, és a Call to Arms előrendelők jutnak csak be.

    Most nézem egyébként, hogy egy Steamen vett 1C stratégia sem régiókorlátos, a sokkal olcsóbb orosz változat is tartalmaz minden nyelvet, ez mindenképpen jó hír annak aki olcsóbban szeretne hozzájutni a következő MoW játékokhoz.

    PCGMedia cikk a Call to Arms-ról


    MoWAS 2 bejelentés: Szót sem érdemel, elintézték pár sorral. Viszont a MoW sorozat hivatalos weblapján történtek változások, csináltak szép saját lapot a MoWAS2-nek ahol némi képanyagot is fellelni:



    Cserébe úgy ahogy volt a Red Tide oldalát, linkjeit, és egyáltalán hogy létezett volna ilyen kiegészítő törölték és tagadják. Mindeközben a határszar Condemned Heroes meg a Vietnam ott vigyorog a szélen.
  • s1lkforrent
    #2150
    Mitől is?

    Azért ott még nem tartunk, mint mondjuk a legendás Sudden Strike-nál, hogy a 3. rész egy rakás szerencsétlenség lett, és bár a kiegészítője, a Last Stand pedig valamivel jobb, de addigra már senki nem foglalkozott vele, a sorozat meg eltűnt a ködben, a készítők meg azóta is gyerekjátékokat hajtogatnak.

    Vagy mondjuk klasszikus Commandos sorozat, amit a botrányos Strike Force után jegeltek, a spanyol fejlesztők meg elmentek Farmville klónokat kapálni mobilra.

    Az Assault Squad Online szépen befuccsolt, így egy ideig nem kell rettegni a kazuárosodástól.

    A MoWAS2 sajnos nem menti meg azok lelki üdvét akinek nem tetszett a MoWAS, mert annak egy valamivel feljavított változata lesz. Úgy is mondhatnánk, a MoW egy olyan multi felé elhajlása, ami már a MoW része is lehetett volna még 2009-ben, ha az 1C toszott volna pénzt fektetni bele, és nem jó keleti ZS kategóriás sufnikiadó módra kidolgozatlatlanul hagyja a tehetséges fejlesztőik ötleteit. Továbbra is tartom, hogy a megboldogult THQ több pénzt áldozott a Relic stratégiáinak hang/hangszínész/zene költségeire, mint az 1C az egész Soldiers/Faces/Men of War sorozatra.

    Ettől független, a Call to Arms-nak én szurkolok, első játék ami ugyan a MoW motorra épít, de remélhetőleg ténylegesen más lesz, tán valami jobb.
    Ne feledkezzünk meg a Five Day War-ról sem, ez is letehet még valamit az asztalra.
    Külön jópofaság lesz, ha a CtA nyugati tankjait összepárosítják majd a Five Day War ruszki fegyveretével a modderek.
  • m1garand
    #2149
    Igen, ez még megmentheti a sorozatot.
  • s1lkforrent
    #2148
    Ma bejelentették, hogy a játék be lesz jelentve hétfőn.


    Hivatalos MoWAS csoport hivatalos lett
    A játék a 244450-es Steam ID-n érkezik a Steam közösségi oldala szerint

    Előzetes marketing rizsa:
    Men of War: Assault Squad 2 features new single player style skirmish modes that take players from extreme tank combat to deadly sniper stealth missions. Commanders can now faceoff against opponents on various new multiplayer 1v1 – 4v4 maps. To truly bring the battles to life though there is the new 8v8 game mode designed for huge battles on spectacular maps.

    This new Assault Squad game brings significant game engine and visual improvements as well, with special attention paid to ones that were highly requested by the players. These included items such as advanced multi-core support, advanced shader technology, interface and AI improvements, as well as added camouflage depending on season/map, fully updated inventory items with new graphics and updated vehicles, sound improvements, Steam multiplayer and much more

    2013 4. negyedév az szeptember után bármi lehet

    Kiemelném a Steam integrálást. Sokan szidják a Steam matchmakinget, de egy gamespy(igen, kisbetűvel) után igazi megváltás lehet.
  • bajsz
    #2147
    világítanak mintha reflektor lenne rájuk kötve :D

    Megjelenés meg még egyenlőre nincs!
  • bgabor
    #2146
    Ez az Assault Squad 2 mikorra várható?
    És mit értesz csillámnácik alatt?
  • PanzerRommel
    #2145
    sziasztok
    van egy nagy problémám:
    az alap men of war-ban a negyedik pálya (út tunéziába vagy valami hasonló címmel) ugye átmegyek felderíteni a folyón , elfoglalom a települést, felrobbantom a rádiós kocsit, és felszedem az aknákat, de mindig azt írja a feladatok közt, h szedjem fel az aknákat, és az Istennek sem akar elindulni a konvoj a túlpartról. kérdésem: mit csináljak az aknákkal és mikor?
    előre is köszi, már napok óta szenvedek vele. nem azt utálom mikor a gép vagy valaki megver, hanem mikor valami logikai bukfenc miatt nemtom továbbvinni a pályát
    ezer köszi
  • s1lkforrent
    #2144
    Nos "motorcsere" az nem lesz, szinte biztos hogy a Call to Arms GEM alapú motorját használják. Azaz van ugye a 2006 körüli GEM2 motor, na abba már kicsit belepiszkáltak a 2011-es Assault Squadhoz(minden más MoW játék a sim GEM2-t használja elvileg), és kifejezetten jobban belepiszkálnak a Call to Armshoz. Ennek vagy a kész, vagy a félkész(mert a jó ég tudja mikor jelenik a CtA meg, mennyit bütykölnek rajta egy esetleges Kickstarter után még) változatát használja majd ez a MoWAS utód.

    Várhatóan nem lesz világrengető újdonság, a CtA mellett amúgy szükségből saját "kickstarter alternatívájukként" dobják piacra a MoWAS frissített változatát. Azaz hogy addig is legyen miből bevétel, mert a MoWAS már 2012-re 2,5 dolláros(Amazon sale) budget cucc lett, abból már nem élnének meg.
    Ettől még lehet jó dolog, volt valami susmus hogy külsősöket is bevonnak(pl már az ISU122 és egyebek is külsős modell volt a játékban) simán megtakarítás lenne nekik az is, hogy esetleg a MoW-MoWAS moddolókat is beveszik az egységek/térképek készítésére, mondjuk ahelyett hogy havi fejenként 4-6000 euróért felvesznek saját embert.

    De végül mi is kell a jónépnek? Egy motor, és így UI, és grafika frissítés lesz, új egységek és térképek biztos lesznek(az első képen a Panzer III N 75 mm-es löveggel, és az ott látható őszi térkép meg a mostani téli térkép biztos új), a Call to Armshoz már hónapokkal ezelőtt bejelentették a Gamespy kukázását, így várhatóan már ez is Steamworks hálókezelést kap, talán Steam Workshop mod és térkép kezeléssel együtt. Replay vagy lesz vagy nem.

    Steamen megjelent egy új hivatalos csoport, aszondja MoWAS 2:


    Nocsak, nocsak.
  • bajsz
    #2143
    Akár csillám akár nem! Már ideje új grafikába "motorba" tenni a játékot! :D
  • s1lkforrent
    #2142
    Kb egy hét múlva jön a csillámnáczik bejelentése:
  • Kalash17
    #2141
    Hát nem igazán találom, de mindegy is.
    Közben megoldottam a problémát, és tegnap vígan elszórakoztam a Realism moddal, teljesen elnyerte e tetszésemet, alig tudtam leszállni róla.Ma délelőtt szintúgy.Aztán jött egy áramszünet, és mikor legközelebb beléptem a játékba, és a Load game-re mentem egyszerűen kidobott valami hibaüzenettel. ( Erről fotót nem tudok feltölteni, mivel nem vagyok prémium.Esetleg ha valaki segíteni szeretne mailben küldök neki.) Küldetést újrakezdeni, kiválasztani enged, de amikor menteni akarok, ugyanezt csinálja.Már többször újratelepítettem a játékot, de így sem jó, és kezdek bepipulni.Valaki ha tud kérem segítsen.Üdv!
  • setchoo
    #2140
    Köszönöm, már megtaláltam. Annyira jó ez a mod, hogy nagyon kellemes szórakozást biztosít.
  • s1lkforrent
    #2139
    Megnyitod a klienst a gépeden, majd a főablakban játékok menüpont, és termékkulcs aktiválása ablakba jól beütöd a Gamespy multi kódját.

    setchoo: Te is megpróbálkozhatsz a German Soldiers moddal hátha.
    De valamikor még a nyáron érkezik a Totaler Krieg MoW-hoz(meg valamikor MoWAS-hoz), ami épp a teljes valószerűségre helyezi a hangsúlyt.
  • Kalash17
    #2138
    Hello!Lekaptam a steamet, és csináltam accountot, de itt elakadtam.Hogy kell aktiválni ezt a Gamespy kódot?
  • antiqueA
    #2137
    Nekem nagyon hiányzik ez a drag scroll vagy minek nevezik, mikor a görgő gombbal megfogod a képernyőt és úgy mozgatod. Sokkal pontosabb, közvetlenebb és gyorsabb, mint mikor a képernyő szélére tologatod a kurzort. Remélem ezt át lehet állítani, illetve van ilyen drag lehetőség, ami felett talán elsiklottam, mert anélkül nekem játszhatatlan sajnos. Pedig, így első ránézésre is, pofás játéknak tűnik.

    Egyébként én nem vettem észre, hogy a coh2-ben az egységek seggében lenne a kamera. Oké, lehetne messzebb is, tény, de engem nem zavar.
  • setchoo
    #2136
    Sziasztok! Szeretnék egy kis portalanítást a MoW játékkal kapcsolatban.
    A napokban ismét kedvet kaptam egy jó kis II.vh-s stratégiához. A téma éppen aktuális a CoH2 megjelenése miatt. Havernál ki is próbáltam, mivel előrendelte. Elég nagy csalódás volt látni, hogy még egy normális vaskeresztet sem birtak berakni a játékba. Nem is folytatom, mert realista szemmel nézve sokmindenen elhasalt a játék.
    Szóval egy pár tipp kellene, hogy milyen modokat éremes felraknom a MoW:AS-hez a ralisztikus hatás érdekében?
    A magyar egységeket már néztem is. Szuperek a modellek!
    /közvetlen letöltési link nincs? mert most reggelni, majd ráírni a készítőre, mire válaszol, hogy töltheted.../
  • s1lkforrent
    #2135
    Nézd én nem akarlak meggyőzni, hogy játssz vele, ha nem esik kézre akkor is. Nem tetszik, akkor ott vár a CoH, talán lesz hozzá valami realism mod a végén.

    Csak furcsa, hogy pont egy olyan részébe akadtál bele, ami általában fel sem tűnik az embereknek. Pl nekem konkrétan a COH-ban fáj, hogy nem tudok középső egérgombbal úgy szétnézni a kamerával, mint a MoW játékokban, Alt használatával néha még a zoom is eltolódik a jó ég tudja hogyan.
    mod: Beugrott hogy nem a kameraforgatás állítja el, hanem a Backspace billentyű, mert úgy lényegesen gyorsabb visszaállni az alapnézetre. Csakhogy CoH2-ben az alapnézet úgy ráközelít az egységek seggére, hogy nem látni a pályából semmit.

    Persze lehet én már megszoktam hogy alkalmazkodnom kell a játékokhoz, mert máshogy van a Dawn of War-ban, meg a második részében, máshogy a Theatre of War-ban, máshogy a RUSE és Wargame játékokban, más a Graviteam Tactics irányítása, de még az Assault Squad és a többi MoW játék is eltér billentyű és egérügyileg.
  • antiqueA
    #2134
    Ezt a kis problémámat úgy kell elképzelni, mint mikor 15 éve motorozol, tudod, hogy a jobb oldali fékkar az első fék, aztán átülsz egy új motorra és azon bal oldalon van. A motor attól még lehet, hogy kurva jó, de te képtelen vagy használni, mert nem ehhez szoktál és nagyon hozzá se akarsz szokni, mert minden más motoron jobb oldalon van az első fék. Érti? :)
  • s1lkforrent
    #2133
    Nézd, ha ezek "felidegelnek", akkor komolyan ne nézz meg "komolyabb" wargamékat, mert muszájkabátban fognak elvinni nyaralni.
    Lexnám magam helyből, ha Graviteam Tacticsban ilyen egyszerű kamera lenne ilyen slick UI-val.
    Komolyan, tengernyi hiányosságot és hibát felróttak már szegény MoW sorozatnak, de pont a kamera lenne a legnagyobb? omg

    Egyébként sajnálhatod is, mert CoH2 topikban pont az árkádosságot róttad fel, komolyabb játékban meg az könnyű kezelhetőség hiányát. Választanod neked kell.
  • antiqueA
    #2132
    Köszi!

    Kipróbáltam, pofás játék volna ez, meg is tudnám szeretni, ha nem ilyen idióta irányítása lenne. Pl nincs mouse drag nézelődés, térképre jobb klikkelni kell, hogy arra a helyre ugorjon a kép, holott minden más stratégiában bal klikk. Ez a két dolog már úgy felidegelt, hogy nem is tudtam a játékra figyelni. Hát sajnálom....
  • Kalash17
    #2131
    Nagyon köszönöm az infokat, nagyon sokat nem ismertem közülük :)Hát sajnos a steamet sosem használtam, és csak nagyjából tudom, hogy mi is az :D De akkor feldobom, aztán talán sikerül megoldani a problémát.Jelentkezem, ha van fejlemény.Üdv!