2370
  • s1lkforrent
    #2250
    Továbbra sincs az egységeknek tapasztalati szintje. Ugyan kijelzi, hogy hány gyalogost, és járművet nyírt ki az egységed, de ettől nem változnak meg a tulajdonságai.

    Tapasztalati szint játékosoknál van, és eszerint pakolja be őket egymás mellé ranked automatch-ben, illetve ez alapján oldódnak fel a kevésbé noob biztos járművek is.

    Egyébként VÉGRE bepakolták az a játékba, hogy ha valaki kilép, vagy megszakad, vagy egyszerűen kifagy, akkor a csapat többi tagja több erőforrást kap a játék hátralévő részében. Végül is csak 3 éve könyörögnek érte.
  • cohors
    #2249
    Sikerült már megtudni, hogy növekedik-e az egységek tapasztalati szintje?...
  • s1lkforrent
    #2248
    Modokat kicsit át kell dolgozni a szerkesztőben, mint ahogy a MoW modok sem működnek kapásból a MoWAS-ban. Ahogy néztem a tartalom már benne van a játék fájljai között, csak nem aktiválták még.

    Az pedig hogy egy-egy fajta skirmih pálya tükrözve legyen minden nemzetnél, az meg az Instinct hülye heppje, nem tudom miért nem adnak szabad kezet a scriptelő-pályakészítő párosnak.

    Én úgy érzem lesz ebből a Gamespy buliból még nagy bazdmeg, ha így haladnak, júniusra a MoWAS2 épp hasonlítani fog a MoWAS1 egy bugosabb kiadására(per pillanat egy szebb de alig játszható változata az elődnek), miközben a MoW meg a MoWAS egyszerre használhatatlan lesz a Gamespy szerverek beszarása miatt.

    Gameranger elvileg támogatja a MoW játékokat, de ez mindenképp egy macerásabb, nyögvenyelősebb alternatívája a bezáró Gamespy szolgáltatásnak.
  • alma2
    #2247
    Szerintem benne van mind a 15 map. Eddig negyet neztem meg, mindegyik tok ugyanugy epul fel, vedeni x ideig aztan tamadni aztan a vegen vedeni...
  • cohors
    #2246
    Köszi a gyors választ, hát ja, mondjuk elsősorban az egységek tapasztalat fejlődésére gondoltam...Most egyébként milyen szinten van a game?...Mennyi hadjárat és sp pálya van már készen, vagy mennyire mükszenek az AS1 módok?
  • alma2
    #2245
    Fejlodes alatt a sajat jatekosod xp novekedesere gondoltam, a unitokat nem is neztem eddig.
  • alma2
    #2244
    Huh epp most tolt egy 1.4 Gigas patchet hozza...
    Mindkettoben fejlodnek, a deluxe-ban kapsz egy kis gyari cheatet ami a sima valtozathoz kepest valamivel felszorozza a kapott xp-t. Gondolom valami 0,01 koruli ertekkel :)
    A tobbi extra is szamora tok felesleges, ertelmetlen. De hat kinek mi ugye, biztos nem fogjak azok sem felboritani a jatekmenetet, mert tobbet fizettel erte par euroval.

    Receive a slight XP boost for all factions in multiplayer to unlock units faster
  • cohors
    #2243
    Szerintetek melyik kiadást érdemes beszereznem? A normál AS2-t, vagy a deluxe változatot? Fordító-progikkal sem tudtam értelmezni, hogy melyik kiadásban lehetséges az egységek tapasztalati fejlődése...
  • alma2
    #2242
    Igen szomoru, bar multkor miutan mar a gamespy oldala sem jott be, varhato volt.

    mowas2-re visszaterve singleplayerben hasit barmilyen grafikan, multiban meg levett grafikaval is jatszhatatlan, mashol van a problema forrasa.

    direktip-s csatlakozast gondolom a konzolban lehet elerni, milyen modon? Ne kelljen mar tunngle-vel bohockodni :)
  • s1lkforrent
    #2241
    Na emberek, akkor most jön a hidegzuhany.

    Effective May 31, 2014, GameSpy will cease providing all hosted services for all games still using GameSpy

    Magyarul a GameSpy szervereket június 1-re lelövik, ekkortól az összes GEM 1-2-3 motoros(azaz a Majesty 2 is, mert az is a Best Way GEM3 GameSpy kódját használja) játék multija megdöglend, olyan formában, hogy a multi fül alatt elérhető lobby és játéklista már be sem jön, mert nem tud majd kapcsolódni a GameSpy szerverhez. Marad a direkt IP alapján kapcsolódás, meg a LAN, mint anno 98-ban.

    Azaz a Men of War Assault Squad 2(ami már nem is teljesen GEM2) kivételével minden MoW játék fűbe harap, köszönhetően a Glu Mobile faszságának.
  • s1lkforrent
    #2240
    Men of War Assult Squad(1)-hoz van olyan mod jelenleg ami tartalmazza a MoW és a Red Tide egységeit is. Ha hozzácsapod a GSM X-et(ahogy láttam zlatorog33 kiváló magyar jármű modja is már benne van az idei kiadásban, legalább részben), meg a tucat másik kisebb modot, akkor messze a MoWAS a legtöbb egységgel büszkélkedő GEM motoros játék.

    MoWAS2 öngyilok ellen lehet tenni a textúra közepesre vagy minimumra állításával, esetleg más beállítások noszogatásával.
    Ha pedig spéci pályákon próbálkoztok, akkor meg az jóisten óvjon titeket, mert se Sirhinkel, se Miggie, és általában a custom skirmish pályákat a világba dobálók nem törődnek a coop optimalizálással, amire a bétás MoWAS2 meg még érzékenyebb is mint elődje(a kész játék meg kevésbé lesz, de az majd még kiderül a 2020-as megjelenéskor).

    Pölö Sirhinkel MoWAS2-re portolt pályáinak fele simán használhatatlan coopban, mert kifagy a francba bármit csinálsz. Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen DJSatane-t és Vashio-t bízták meg a MoWAS2 skirmish pályáinak elkészítésével, sajnos nem volt nagy konkurenciájuk...
  • alma2
    #2239
    Tegnap adtunk neki megint egy probat coopban, hatha, de 2 perc utan beallt megint az egesz, mentunk vissza az elso reszehez ismet.
  • csokikutya
    #2238
    Többen is játszanak vele csak vannak ilyen néma emberek mint pl én :D
  • mrzoltan
    #2237
    Eléggé döcög még az AS2, de már jobb lett mint a patchek előtt. Működni fog az, csak győzze kivárni az ember...
  • Fec papa
    #2236
    Nem figyeltem a neveket, csak a dátumot. :D
  • alma2
    #2235
    Ez az aktiv topikja annak a harom jatekosnak aki jatszik vele :)
    ---
    Assault squad2-t single playerben nagyon hasitott, inditottam szervert ketten coop-ban probalkoztunk, de ugy beallt az egesz nalam, barhova allitottam, hogy inkabb az elso reszevel toltuk.
    Ez meg a tegnap elotti frissites elott volt, nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban valtozott-e valami.
  • Fec papa
    #2234
    Látom ez az aktív Men of War topik.
    Kérdésem lenne, mert visszanéztem pár oldalt editorral kapcsolatban, de választ nem találtam, hogy most csak az alap Men of War van fent, ha megveszem a Red Tide-t/Assault Squadot akkor azoknak az editorja tartalmazni fogja a többi egységet/tárgyakat az alap játékból?
    Vagy ha nem, akkor melyiknek van a legrészletesebb editorja?
    Vagy csak simán fájlmásolással megoldható?

    Nem tudom hogy érthető e a kérdés.
  • alma2
    #2233
    tegnap 5 euro volt az elso resze, az osszes dlc-vel. ami pl plusz 10 skrimish palya az alapokhoz, plusz masok.

    Itt most kapsz 20 euroert 15 palyat, mint ket hozzaszolassal elobb irtam, nem sok kulonbseggel, egy jo nagy dlc-nek fel lehet fogni, sok javitassal, apro finomitasokkal, ujdonsagokkal. Ha az elsot szeretted, ezt is szeretni fogod.
  • Gerdzso
    #2232
    Akinek megvan az Assault Squad 1. része, annak érdemes a 2.-at is beszereznie? Az 1. részt imádtam, de a videók alapján mintha ugyanaz lenne a két játék :(
  • ratgab
    #2231
    Hát igen nem sokat változott. Pályák újak az biztos. Egységekből is biztos van pár új.

    Grafika ugyanaz, játékmenet ugyanaz.

    s1lforrent: Érdemes wall of texteket vágólapra helyezni az ilyen esetekre. Jártam már én is így... Bosszantó dolog.
  • alma2
    #2230
    Begul hajtott a kivancsisag, kiprobaltam az assult squad 2-t, ha nem tennem melle az elso reszet direktbe, meg nem mondanam, hogy nagyon fejlodott a grafika, de az egesz jatekmenet sem. Meg a menuket sem szabtak at, eleg hihetetlen.
  • s1lkforrent
    #2229
    Akkor szerintem itt fogom befejezni az SG-s pályafutásom, mert a kurva fórummotor ötpercenként kidobál, és a hosszú válaszaimat rendszeresen megeszi. Már nem csak a főoldal határszar, de már a fórum is kezd az agyamra menni.
  • ratgab
    #2228
    Én még az események előtt (régiózár) vettem (aktiváltam is rögtön) és pont most néztem, hogy így még megy.

    Amúgy jelenleg már benne van a játékban az Amcsi, Német és Orosz hadjárat 5-5 skirmish-e, ami egész jó. Orosz-t próbáltam, ami az elején kicsit szaggatott.
  • s1lkforrent
    #2227
    És akkor itt álljon mementóként, hogy mennyire utálom e pillanatban az SG elcseszett fórumát ami 10 perc után kidobott, és lenyelte a walloftext válaszomat.

    ui: Nem készültek el a játékmotor tatarozásával, így inkább az Early Accessbe menekültek, mintsem széttárták volna a kezüket, hogy ez egy félkész megjelenés. Multi pályák, skirmish küldetések, nemzetek készen vannak max nem lehet elérni, így ha nagyon akartak, tudtak volna egy olyan kiadást csinálni, ahol a játék alig különbözik a régitől, csak van Steam támogatás, meg pár új térkép.
  • alma2
    #2226
    Ne is mondd, igy nem tudtam megvenni a szomszedainktol :)
    Azt olvasom tegnap kellett volna megjelennie, de a steam alapjan meg mindig csak early access van.
  • s1lkforrent
    #2225
    Hogy a rák egye ki a belüket, a Sztímes ruszki Men of War Assault Squad 2 gifteket régiózárták február 21 óta, így nálunk csak VPN aktivációval használható. Illetve nem, mert elvileg nem is engedi ide ajándékozni. AllowCrossRegionTradingAndGifting szépségei ugye. De a legszemetebb dolog, hogy utólag minden ajándék is megkapta, azért ez régiózárásoknál is a pofátlanabb fajta.
  • s1lkforrent
    #2224
    Van beta changelog a steam fórumon ahol le van vésve elvileg a legtöbb változtatás az előzőhöz képest.

    Ha azt mondjuk hogy egy továbbra is fejlesztett Faces of War multi, akkor nem járunk messze az igazságtól. Más kérdés hogy azért valamivel több mint egy MoWAS1 patch, de valójában mindegy milyen, hisz jelenleg az egyetlen aktívan fejlesztett GEM motoros multi játék leszámítva a késlekedő War Today-t, meg a még későbbre tervezett Call to Arms-t. Bár az sem lepne meg, ha a szerbek késnének, és a WT meg a CtA együtt jelenne meg valamikor jövőre.

    Ha már motornál tartunk, állítólag a GEM2 motort mint olyat elvileg lassan meg lehetne kérdőjelezni, mert elég sok mindent kicseréltek a GEM2 óta, és jóval több újítást tartalmaz ez a MoWAS2/Call to Arms közös motor, mint amit Best Wayék GEM3-nak csúfoltak. Maga a Best Way is erősen módosította és bővítette a GEM3-at a készülő Nuclear Unionhoz, így az natúran csak a Majesty 2-be került bele, hát ott nem is nézett ki sehogy.

    Persze hisszük ha látjuk, ami biztos, hogy a csóró szerbek a War Today grafikájában még eléggé a MoW mod szintnél tartanak, igaz, azok nem is hazudják, hogy ez már majdnem nem is az öreg GEM motoron fut, olyan frankó.
  • Gerdzso
    #2223
    Miben lesz jobb a 2. rész mint az 1.? Grafikát leszámítva? :) Kicsit aggaszt, hogy alig tudni róla valamit...
  • s1lkforrent
    #2222
    Az az igazi gondom, hogy kibaszott kegynek fogja fel ezt a kurva béta hozzáférést, mikor ez a CtA closed béte egy nagy blamázs volt. De még ha normális is lett volna, az nekik konkrétan kurva mindegy, hogy 100, vagy 100000 ember tesztel, magát a terhet a Steam vállalja, csak a levelesládát kellett volna jobban üríteni a random visszajelzések miatt, meg PR veszteség ha szarul sül el.

    Az az igazi gondom, hogy ilyet nem baszott a világ, hogy többféle exkluzív periódust állítanak fel a _támogatóik_ egy-egy csoportjának, és hogy mindegyikbe bekerülj, minden létező játékuk(!) elő kell hogy rendeld. Az meg a legalja szemétség, hogy Steam Support által kinyomják a kulcsokat a francba, mintha kibaszott lopott kulcsokról lenne szó, mert máshol nem láttam még ilyen bánásmódot.

    Az van, hogy a CtA bétás tapasztalatok alapján kibaszott bottal nem piszkálnám meg a kész játékot. Bugosabb, kevesebb, és használhatatlanabb volt mint a 3 évvel ezelőtti MoWAS1 béta(!), és abszolút nem volt alkalmas hogy a kész játék állapotáról képet adjon.
    Belsősök mondták, hogy a mai bétában már fog működni a multi core, rendbe szedték a hangokat, több pálya és játékmód lesz benne, a balance is kapott egy frissítést, azaz várhatóan sokkal alkalmasabb lesz a kész játék bemutatására.
    NA EZT a CtA-sok már nem kapják meg, sőt várhatóan egyáltalán nem lesz nyílt bétája a játéknak, gyakorlatilag akkor játszhatsz vele bármilyen formában, ha megveszed.
  • m1garand
    #2221
    Na hát et Instinct!
  • s1lkforrent
    #2220
    Mint írtam, holnap kezdődik a béta második felvonása, kizárólag a játékot már elővételben megvásárlók számára.

    Ehhez jön érdekességként, hogy aki Call to Arms játékot előrendelte, és kapott januárban MoWAS2 béta kódot, az mai nap kapott egy Steam értesítő ablakocskát a Supporttól, hogy a CtA féle MoWAS2 kulcsa érvénytelenítésre került. Ez azért szép, mert ilyet akkor szoktak küldeni, mikor valami illegális tevékenység után jutott valaki azon játékhoz, és ezennel leszedik a fiókjáról.

    Instinct ezt megerősítette a Steam fórumban, azzal kiegészítve, hogy a béta további szakaszában _CSAK AZ ELŐRENDELŐK_ vehetnek részt.

    Hozzá tenném, hogy vélhetően a kódok törlésére direkt azért volt szükség, hogy a CtA előrendelők már ne játszhassanak, mert normál esetben más játékoknál a korai bétások mellé egyszerűen odaengedik a többieket, nincs ilyen majomkodás törléssel és kivételezéssel, béta az béta, tökmindegy hogyan jutottál hozzá, vagy mikortól.

    Hát azt a jó telibeBEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP, aztat!

    A CtA előrendelők egy kvázi alfa játékot kaptak a pofájukba, és az első két nap után a kutya nem játszott a játékkal, könyörögni kellett egy 2v2-ért.(gyakran csak Instinct beszállásával jött az is össze) Volt 1 skirmish pálya, volt vagy 6 multi térkép(amiből a nagyobbakon a kutya nem játszott), meg egy szarul optimalizált, szakadozó, és bugos multi játék.
    EZT kapták a CtA előrendelők 34 napon keresztül. És most direkt szivatásból kibasszák őket a hóra mivel "Why? The closed beta lasted way longer than it was supposed to", és egyébként is "most backers do have a pre-purchase copy as well". Magyarul anyátok köcsögök, fizessetek, ha az igazi bétába akartok kerülni az elnyújtott alfa után!

    Mivel a játékot már megvettem, ezért nem érint, de azért a pofátlanságnak is van határa, és _ezek_ már rég átléptek rajta. Még nem is tudjuk a DLC terveiket, vagy épp hogy mit méltóztatnak majd márciusban kész játékként a nagyérdemű elé tárni, de már telefossák az őket támogatók száját, kicsinyes előrendelői mutatók feltornázása végett.
  • s1lkforrent
    #2219
    MoWAS2 megjelenés március 20-ra halasztva. Nem meglepő módon..
    Cserébe viszont február 20-tól lesz béta elérése az előrendelőknek. Nyílt béta viszont nem tudom lesz-e.
  • mrzoltan
    #2218
    Hát igen, nem nehéz rá jelzőket találni...
  • s1lkforrent
    #2217
    Hogy b@szná meg már az SG a bugos fórumszoftverét, hogy egy nyamvadt euró karaktert nem tud megjeleníteni.(és szétnézve más topikokban máshol is vannak random gondok) Az SG magazin új tabletes-blogos webhárom hipster kinézetét inkább nem kommentelném.
  • s1lkforrent
    #2216
    Bréking nyúz: 5 kulcsért is be lehet szerezni a MoWAS2 előrendelői példányát Steamtrades-en. Azért nem mindegy hogy 2000 forint vagy 7200.

    Aki a teljesen tiszta módokat preferálja Green Man Gamingen 18€ a játék a 33M15F-1DGAOD-YLXBYR kupon kóddal.
  • s1lkforrent
    #2215
    Pedig időnként igazán beírhatnád hogy milyen béna folytatásokra telik csak a DMS-nek, és úgy várod már az igazi Men of War 2-t.

    Én speciel örülök hogy egyáltalán van valami MoW-féle játék. Ha Instinct nem látott volna fantáziát a sorozatban, és inkább titkárnőcskéket ment volna kúrogatni egy hivatalba, akkor az 1C-Bestway páros vélhetően idáig sem vitte volna el. Ugye a Faces of War két ruszki kiegészítőjét eredetileg eszük ágában nem volt nyugaton megjelentetni, a jó ég tudja hogy maguktól kiadták volna-e végül, és ha igen, akkor hogyan. Viszont Red Tide talán lett volna egyébként is Faces kiegként, de hogy jött volna nyugatra az megint kérdéses.

    Az pedig hogy multi irányba vitték el, hát..
    A régebbi részek multija bezony elég borzalmas volt, pontosabban nem is volt, mert amolyan muszájból volt odacsapva, egyértelmű hogy mind a Soldiers, mind a Faces a kampányra összpontosított, a multiba meg beleszartak de nagyon magasról. Az hogy néhányan szerették nem mentség, mert nem a multi módok voltak jók, hanem a különleges közvetlen irányítás, meg a rombolás szabadsága amit más játék nem adott meg.

    Men of Warban mintha már foglalkoztak volna vele, de erőtlenül, borzasztó egyensúly és tankspam játékmenet elvette az ízét, egy kortárs Company of Heroes, vagy egy World in Conflict simán kenterbe verte.

    Red Tide-ban nem volt multi, hivatalosan a MoW multi ment tovább.

    Assault Squad változó sikerességgel de nagyjából orvosolta a gondokat, ha nem is tökéletes, de már vállalható formába rázta a multi módokat, kicsit modernizálta a játékmenetet(pl lőtávok növelésével már nem volt erős BF1942 beütése a játéknak..), és játékegyensúly is helyre lett pofozva, pl végre japókkal is lehet rutinszerűen nyerni ha valaki rájuk kattant.

    Vietnam úgy általában félkész volt, szerintem félúton lefújta az egészet az 1C, na ez a multin is meglátszott, ami alapból nem is járt mindenkinek, csak a legdrágább változat vásárlóinak.. nincs olyan fészpalm gif, ami kifejezhetné az istentelen hülyeségét a kiadónak..

    A Prison Buddies meg ugye egy jól kivitelezett médiahekk volt, trollkodtak egyet a MoW fanokon. Egyetlen MoW játék aminek mintha lett volna marketing költségvetése(láttam bannert!), erre kiadnak új MoW játék(igazából Standalone Expansion mint minden a MoW óta) név alatt egy gyengébb modot. Bobby Kotick meg gondolom gratulált pátervári padawanjainak.
  • TomeKK 2Shae
    #2214
    Csak, hogy megnyugodj, nekem már rég nem fáj, hogy a széria milyen irányba halad vagy süllyed. Amikor kiderült, hogy AS inkább multi orientált lesz és, hogy a Vietnam még betintázott állapotomba se nevezhető teljes értékű játéknak, nyilvánvaló volt, hogy a sorozat következő részei számomra felejtősek lesznek. Igaz azóta is minden nap benézzek ide, hogy mizu? xD
  • s1lkforrent
    #2213
    Mi van népek, már a haterek is eltűntek? Már nem is fáj senkinek hogy nem ez a MoW rendes folytatása? Vagy hogy egy szemét pénzlehúzás keretében a MoWAS 1.5-re mondják hogy második rész? Vagy hogy bugos, rövid, és gyenge?
  • s1lkforrent
    #2212
    Nos ma 1800 után megindult a MoWAS2 béta. És mit ad Isten, igazi béta, igazi bugokkal.
    Ha ezt kiadják előbb még bugosabban, megfeszítették volna kapásból Instinctet.
    Így is sorban áll a statáriális bíróság előtt, meglepő módon nem tetszik az előrendelőknek hogy ők nem kapják meg a megvásárolt drága játékuk(Deluxe kiadás semmi értelmeset nem ad, de legalább drágább), a bétások meg panaszkodnak a bugok, a kevés tartalom(játékmódonként 1-1 pálya 1v1, 2v2, 3v3, 4v4, 8v8 felállásban, nincs frontlines mód, az első legkönnyebb amcsi bemutató pálya van skirmishben), a kevés játékos(összesen 900-an támogatták a Call to Arms-t, MoWAS-ban EGYSZERRE 300 játékos van majdnem mindig), és minden egyéb miatt.
  • m1garand
    #2211
    Köszi.