12414
  • Tikal #11767
    milyen értelemben?
  • Jim Morrison
    #11766
    hbo-s watchmen valaki?
    nem kezdett valami erősen ahogy elnézem.
  • BenedekFeco
    #11765
    Primal

    Aki ismeri Genndy Tartakovsky munkásságát és stílusát, annak ezt nem kell bemutatni. Annyi a különbség, hogy ez a szokásostól eltérően elég felnőttes lett. Ez kimondottan jól áll ennek az amúgy is "kúl" stílusnak.
    Még ilyet!

    9/10
  • Caliph
    #11764
    miért,teljesen valós,az igazi nők is képesek összeveszni azon ha valamelyikük nem osztja meg a legújabb pletykákat :D
  • grebber
    #11763
    Szeretem a Supergirlt ,de eze a történet, hogy a legjobb barátja lesz az ellensége ,mert jaj nekem nem mondta el hogy ő supergirl ...jobbat is kitalálhattak volna.
  • Zsoxx
    #11762
    Na ez a Tartakovsky is hiányzott a történelemórákról, ahogy elnézem...
    Utoljára szerkesztette: Zsoxx, 2019.10.09. 15:48:27
  • stargatelost
    #11761
    Primal.

    Azt hiszem, megvan az év sorozata. Genndy Tartakovsky mester legújabb műve egy felnőtt animációs sorozat, benne egy ősemberrel a dínókkal teli világban. Aki nézte a Samurai Jacket, tudja mire számíthat, álleejtő beállítások, gyönyörű képek, remekbe szabott rajzolt animáció. És iszonyat brutális, ömlik a vér ezerrel. Nézzétek!!!


    Utoljára szerkesztette: stargatelost, 2019.10.08. 21:53:51
  • grebber
    #11760
    Prodigal Son nagyon tetszik
  • BenedekFeco
    #11759
  • BenedekFeco
    #11758
  • BenedekFeco
    #11757
    The Spy

    Ali G egy kicsit komolyabb szerepben.
    Tipikus beépülős sztori, ahol a főhős lassan nem tudja, melyik énje az igazi.

    7/10
  • BenedekFeco
    #11756
  • extra sensory
    #11755
    Pár rész megnézése után vettem észre, hogy teljesen ráfüggtem. Remek sorozat.

  • BenedekFeco
    #11754
  • grebber
    #11753
    Amit linkeltem az regisztrált elismert fordítói munka. A goggle translatesek noname ek és azok nem ia kerülnek fel így a sorozatokhoz. Amiota van ez az oldal egyszer se futottam bele ilyenbe mivel ha rámész eleve tudni fogod az googles e vagy sem
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.10.02. 11:33:28
  • Malakai
    #11752
    Igen, kerülnek fel google fordítós feliratok opensubtitles-re (meg csak simán igénytelenek), de azért kerülnek fel jó feliratok is, mivel SuperSubtitles-en pl exkluzivitás van.
    A linkelt terror s2 felirat az egyébként a szinkronoshoz van.

    Nekem a magam részéről nem kellenének a fordítások angol nyelvű sorozatokhoz, de nem minden sorozatot nézek egyedül, szóval csak tud fájni, amikor valamit nem fordítanak. És igen, supersub-on kevesebb a fordítás idén. Korábbi években újonc sorozatokra is sokkal gyorsabban csaptak le. Sokaknak szólhatott közbe az élet (mert ez mégiscsak időigényes hobbi) és kevesebb az új fordító.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2019.10.02. 09:31:17
  • Kmarha
    #11751
    igen, innen szokott lejönni a google fordítások 99%-a :)
  • grebber
    #11750
    The Terror 2. évad miért nincs felirat?
  • Kmarha
    #11749
    szinkront szerintem utoljára a Dr. House-nál hallottam.. azt még akkor szerettem. Azóta minden angolul. Azt hiszem a Dexter-nél térthettem át angolra (vagy pont a Housenál a szinkron csere miatt?). Volt sorozat amibe később belehallgattam magyarul (how i meet, big bang, ..) , aztán nagyon messzire menekültem tőle :)
    Azóta a régi kedvenceket (Jóbarátok, Rém rendes család,..) is elkezdtem angol nyelven pótolni. Új mélységei lettek sok sok rész esetében (félre fordítások, le nem fordítható szóviccek, magyarból kivágott jelenetek).

    Amúgy csak hogy tételesítsem a hiányzó fordításokat (továbbra sem érdekel a google fordítás):
    Oragne is the new Black (utolsó évad 3. rész 2019.09-13 az utolsó felirat)
    Legion (utolsó évadhoz subtitlesen nincs felirat, hosszupuskára felkerült 9-20.án az 1,2,3,4. rész felirata egyszerre.. nincs bizodalmam de belenézek)
    The Terror (2. évad, nincs felirat)
    The Mick (rajtam kívül senkit nem érdekel ez a sorozat :D)
    Mars (szintén)

    The Boys szerencsére érkezik, a Mindhunterst meg majdnem anno félreraktam a várólistára, mikor is rájöttem, hogy Netfilx magyar felírattal dobta piacra.

    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2019.10.02. 07:10:53
  • grebber
    #11748
    Én csak úgy nézek. Eddig minden általam nézethez van felirat. Szinkronosan nem szeretem őket ,mert lehet szerencsétlen vagyok de párszor havernak szedtem le akkor belehallgattam kíváncsiságból párba. Nem is értem ilyenkor mire gondoltak a szinkronszínész keresők vagy hogy kukáztok a népet ezekre...némelyik szánalmas. Viszont szó se róla van ami telitalálat ,mert alapból magyarul kezdtem el aztán amikor x évad csak angolul lett mondom nézem feliratosan. Ott meg az eredeti angol hangok olyan nyivákolóak voltak te jó ég..
  • stargatelost
    #11747
    Most már semmit sem, zavarna csak. Pl. most darálom a The Office-t, és meg se fordult a fejemben, hogy magyar feliratot keressek hozzá :) Angolt viszont mindenhez rakok, persze megérteném anélkül is, de így kényelmesebb, meg a neveket is jobban meg lehet jegyezni stb... És baromira áldom a streaminget, hogy minden sorozat most már kijön web-dl-ben, a heti sorozatok is, amik országoson mennek, és egyrészt ugye jó a minőség (1080p alá nem szabad adni), másrészt benne van a fájlban az angol felirat. Igaz, sokszor hallássérült, de már egyáltalán nem zavar, hogy ha néha kiírnak dolgokat (birds chirping, ilyen-olyan music).
  • SzirmosSzisza
    #11746
    Én általában kajálok sorozat közben aztán akkor angol felirat muszáj, mert nem hallok semmit :)
  • BenedekFeco
    #11745
    Már 3-4éve nem kínlódok a feliraokkal. Beleuntam a különböző verziók utáni kajtatást, meg hogy várok a rendes feliratra akkor meg kiderült, hogy egy csomó minden szarul van fordítva :( Most meg már nem kell.
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2019.10.01. 16:30:05
  • Kmarha
    #11744
    én pont a darálásra alkalmas, frissen kijött a teljes évad sorozatoknál szerettem meg nagyon használni, ez segít valamelyest bekorlátozni, hogy ne daráljam le, hanem a felirat megjelenésekor nézzem meg az új részt (úgymond heti nézésre rákényszeriteni ezáltal magam)
    de nem mentegetőzöm (dehogynem), ezer éves sorozatokat is magyar felirattal néztem eddig, csak mert.
    mondjuk azért a szlengnél meg techno blablánál nagyon sokat segít, hogy nem csak sejtem, de értem is miről hadoválnak

    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2019.10.01. 15:18:11
  • [HUN]FaTaL
    #11743
    Én ha darálok akkor szoktam, de a hetiben nézett sorozatoknál lusta vagyok megvárni a feliratot. :D
  • passatgt
    #11742
    én kb így tanultam meg angolul és felirat nélkül nézek mindent
  • Kmarha
    #11741
    Amúgy nézz még valaki magyar felirattal sorozatot? Nem a google fordítóval összetákolt hülyeségekre gondolok, hanem a super subtitles fordításokra. Kb az összes nézett sorozatomnál megszünt a fordítás (és azért van pár a listámon)
    (nem gond, áttérek az angol feliratra, kevés helyen zavar, csak nekem kényelmesebb volt a magyar szöveg)
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2019.10.01. 14:52:31
  • RatBaG #11740
    Herr Starr örök kedvenc marad.
  • Zsoxx
    #11739
    Preacher: jobb is, a 4. évad már kezdett nagyon beteg (agyament, perverz) lenni...
  • Jim Morrison
    #11738
    Preacher

    Ennek is vége lett :( Véleményem szerint egy teljesen okés lezárást kapott, ennek nagyon örülök. Annak viszont nem, hogy nem lesz több rész :( De valahol azért jó is hogy vége, bár a képregények alapján még lett volna benne legalább 1 évad....


    over the garden wall

    Kellemes kis mese, remek stílussal

    one punch man (első évad)

    Sokan ajánlották, nem rég meglestem... fasza volt, jobb mint gondoltam.
    // A második évadot már nem áll szándékomban megnézni a (nem) ajánlások alapján
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2019.09.29. 21:25:40
  • passatgt
    #11737
    Stumptown-t ajánlom :)

  • lalakov
    #11736
    Azt is nézem. :)
  • SzirmosSzisza
    #11735
    Ezért kell áldokukat nézni, mint pl az American Vandal!
  • lalakov
    #11734
    Én elolvastam. Nem mondok semmit. ;-)
  • Kmarha
    #11733
    nemrég elkezdtek jönni az új hírek az esettel kapcsolatban (egyre se kattintottam rá csúnya szó a spoiler a valóságra, de bevallottan csak távoli szemlélődő vagyok, meghagyom magamnak a tájékozódást majd a sorozat utánra, de már a szalagcímek beszédesek, úgy tűnik meglesz hamarosan az új évad - vagy legalábbis ahhoz a fejlemények)

    azért elégé felemás érzés, hogy én mint sorozat várom, hogy lesokkoljon.. közben pedig ez valakinek a tényleges élete.. bűntudattal műsort nézni.. :zavarodott szmájli:
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2019.09.25. 20:11:05
  • Spészgószt
    #11732
    Sziasztok! A sorozatbarat.hu -n van valaki regisztrálva? Ha lehet ilyet, egy meghívót szeretnék kérni! PM-ben küldök email címet, ha valaki tud segíteni! Köszönöm!
  • BenedekFeco
    #11731
    Project Blue Book

    Jó kis X-aktás sorozat, azokból az időkből, amikor az X-akták még csak kialakulóban volt (50es-60as évek). Itt Mulder és Scully helyett kapunk egy egyetemi professzort meg egy fejest a légierőtől, akinek csak annyi a lényeg, hogy az ügy legyen lezárva.
    Egy dolog zavart csak
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A sorozat kb. felénél lefényképezett ufonautát teljesen "elfelejtették". Nem is nyomoztak utána, meg egyáltalán... semmi. Miért?


    Jó volt
    7/10
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2019.09.24. 20:36:04
  • grebber
    #11730
    Semmi bajom a színésszel mert az odaátot imádom,de abszolút nem tudom elképzelni walker pörgörugásaival verekedéseivel stb... Mondjuk az új Magnum is egy jó nagy fos lett. Ezeket ,hogy minek hozzák létre...
  • Tikal #11729
  • grebber
    #11728
    Walker, a texasi kopó: Reboot készül a kultikus sorozatból az Odaát sztárjával