12414
  • Inquisitor
    #11564
    Közeleg végre, végre az Arany iránytű BBC sorozata. Remélhetőleg nem lesz kilúgozva és butítva mint a megbukott mozi.
    Itthon valószínűleg az HBO fogja adni. Íme a teaser.
  • Jim Morrison
    #11563
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    kis korukban ugye nem volt nevük. Ha jól emlékszem mikor lelépett még Ben az asztalnál ült, valszeg utána adtak maguknak neveket. // Talán
  • BenedekFeco
    #11562


    A Misfits nekem "túl angol" volt :) De azt is kb. ő vitte a hátán. Egynek jó volt.

    Gondolkoztam rajta, hogy a UA-t jól "lehúzom" 8/10-re a vége miatt :) mert azt egy kicsit összecsapták, de végülis az csak kb negyed óra volt az egész sorozatból.
    Azt figyelted, hogy egyedül Nr.5-nak nem volt neve? Erre valami magyarázat?
  • Jim Morrison
    #11561
    Tényleg nagyon jó volt, nekem is bejött. Plusz pont, hogy egy másik szuperhősös sorozat ami nagyon bejött (Misfits), Robert Sheehan ott is hasonló karaktert alakított :D Csak úgy sziporkázik a szerepben itt is.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az ilyen jellegű befejezések annyira nem tetszenek nekem, de itt szódával elmegy. Mindenesetre szép kerek egész lett a sztori elejétől a végéig.

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2019.02.21. 20:20:12
  • Jim Morrison
    #11560


    jó tudni, hogy kint van, így meg aztán mindenképp nézős
  • acsati
    #11559
    Ó de jó, hogy említed a Counterpart-ot én el is feledkeztem róla. Viszont az első évad nekem is bejött a maga komolyságával, lassúságával. Valóban a színész iszonyúan jól hozza a két karaktert, ahogy írod, ránézel, megszólal és két különböző figura.
  • BenedekFeco
    #11558
    The Umbrella Acadamy

    Annak ellenére, hogy személy szerint én nem rajongok az X-men-es mozikért, ez nálam ütött. Jó a sztori, a szereplők (Hazel és Cha Cha haláli arcok), a rendezés, A ZENE(!!!). Az utóbbi évek legjobb soundtrack-jét sikerült alátenni.
    Van itt minden kérem szépen. Időutazás, különleges képességek(egy pár jelenet 1 az 1ben nyúlva innen onnan), humor, dráma (voltak pillanatok, amikor küzdöttem a gombóccal rendesen), akció, minden. És ez az egész mesterien tálalva, nem lett belőle egy nagy katyvasz. Szóval nálam nagyon betalált. Kellemesen csalódtam és magasan bent van a Top sorozataimban.

    9/10

  • cylonflatus
    #11557
    Semmi meglepő nincs benne, még ha nem is volt hivatalos, de ezt már előre lehetett látni sajnos. Főleg a Daredevilt, és a Punishert sajnálom. Talán majd valamikor, esetleg később előveszi a Disney, bár nem tudom. Négy sorozat plusz egy filmre szerződtek a Marvellel, szóval az se mostanában lesz, ha egyáltalán.

    A Counterpart-ot nézte valaki? Hétvégén volt a második évad finise, nekem bejött. Az biztos, hogy nincs nagy rajongótábora, kicsit lassú, lassan építkezős, de baromi jó. Egy izgalmas kémsztori (nem James Bond féle elrugaszkodott látványpékség, hanem inkább a Suszter, szabó, baka, kém-féle realitás), megbolondítva ezzel a párhuzamos világ háttérrel. J.K. Simmons meg egy zseni. Ahogy eljátssza önmaga két verzióját, az nem semmi. Nem kell, hogy más öltözetben legyen, hogy legyen az egyiken egy sapka, hogy meg lehessen különböztetni a két karaktert. Csak ránézel, és egyből tudod, hogy melyikről van szó. Zseniális a fazon.
  • Jim Morrison
    #11556
    Elkaszálták a The Punishert és a Jessica Jonest is.

    Erről ennyit :/
  • Kmarha
    #11555
    Mivel nincs a Sharp Objects-nek (Amy Adams, Patricia Clarkson) topic-ja, belőlem meg kikívánkozik, így most ide: mindenki veséjét le szeretném rúgni ebben a sorozatban!
    És ez kivételesen dicséret. Ennyire mérgező, pusztító környezetet, mint ez a kisváros (és kifejezetten az anyuka), nehéz elképzelni. És ez volt (biztos vagyok benne) a készítők szándéka is. Nem látványos jelenetekben vagy gyomorforgató képi világgal (bár ilyen is akad) váltja ki a nézőből ezt a zsigeri undort, és keserűséget. Nem, ennél sokkal kegyetlenebbek a készítői. Lassan építkezik, és a szereplők egymáshoz való viszonyán és a sokszor érezel mentes (vagy legalábbis a valódi érzelmeiket elfojtó) beszélgetéseik során alakítja ki ezt a légkört.
    Senki olyannak nem ajánlom, aki fel akar töltődni, vagy némi vidámságra vár.
    Mindenki másnak saját belátása szerint. Amit csinál, azt remekül csinálja.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2019.02.07. 21:20:46
  • SzirmosSzisza
    #11554
    Volt ott azért koponyasérülés is, nem csak az arca lett másmilyen. De nekem se jött be az az egész ág.

    #11550: https://www.thewrap.com/daredevil-cancellation-purely-netflix-decision-marvel-surprised-amy-rutberg/ azt kétlem, hogy Disney kérte volna a Netflixet.
  • Jim Morrison
    #11553
    jah, gondolom olcsobb volt 3 ragogumi tetkot ratenni mint tenyleg egy komoly serulessel mindig bajlodni. Nem ez volt az egyetlen whyyyy dolog bebne, de ha remelem akkor 3. evad megint dirrdurr lesg ha lesz. Legtobb sorozat (amit en lattam) masodik evadra mindig probalt kicsit dramaibb lenni. (utoljora a preacher volt igy, ahol 3. evad megint porgosebb lett)
  • Tikal #11552
    dráma lett egy akció alapanyagból. egyszerűen második évadtól már nem ezt a picsogás vártam a sorozattól: se Frank-től se a Bill-től akinek lett három karcolás az arcán és máris bekattant, meg maszkot vett fel :D Paródia volt ez?
  • Malakai
    #11551
    Valszeg Netflix megújítaná a sorozatokat, ha Disney megújítaná velük a szerződést (épp lejár), persze nem fogja, Marvel cuccokat streaming platformról (meg lehet később egyéb tv-ről is) a Disney+-ra fogják korlátozni.

    Egyetlen esély, hogy esetleg valamelyik sorozat költözik kasza, vagy reboot helyett, de erősen kétlem.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2019.02.01. 12:29:03
  • Jim Morrison
    #11550
    gondolom inkább Disney kaszállja el, mint netflix. meglátjuk :/
  • SzirmosSzisza
    #11549
    Bármennyire is unalmas volt a pszichológus szál Jon Bernthal szokás szerint kárpótolt a dolgokért. Kövi évadot meg kétlem, Netflix mindent Marveles sorozatot elkaszált :(
  • Jim Morrison
    #11548
    Punisher s02

    Előző évadhoz képest kicsit több volt az üresjárat, próbálták nyomni a sztorit, ami szerintem egy gyenge kiindulási pont volt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    fotók, persze megindokolták miért, de na...


    kiscsaj színészi játéka eleinte nem tetszett, aztán jó lett (vagy csak megszoktam). Amúgy kellemes kis punisher volt, remélem lesz kövi évad.
  • grebber
    #11547
    Roswell New Mexico

    Nekem ez is tetszik. Már most megöl az ideg ki ölte meg a csajt..mivel 100%-ig egyértelmű utalásszerűségek vannak 100000% hogy nem az a tettes és lesz még atomcsavar
  • BenedekFeco
    #11546
    Jónak tűnik
  • grebber
    #11545
    Tegnap meg is néztem a 2 részt.

    X-akták feeling. Vannak ügyek amiket kivizsgálnak. A felállás is ugyanaz van a szkeptikus aki nem hisz és nem is nagyon érdekli az igazság (egyelőre) minél előbb le akarja zárni az ügyeket (ezt is kérik a felettesei, jól eltusolni mindent) + a társa a prof aki hisz illetve hinni akar és alaposan utánanéz a dolgoknak... + a szokásos fekete sapkás istentudja kik akik mindig mindenhol ott vannak ,de céljuk egyelőre ismeretlen (legalábbis számomra) Nem tudom milyen lehet a nézettséges ,de remélem megél majd jó sok évadot
  • cylonflatus
    #11544
    Vikings után ismét egy érdekesnek ígérkező History által gyártott sorozat: Project Blue Book. Ez most scifi, de valós események alapján csinálták, az amerikai kormánynak valóban létezett a címben is szereplő "Kék Könyv" projektje, melynek feladata az ufo észlelések kivizsgálása volt. Már két epizód le is ment belőle, főszerepben Aiden Gillen (GoT- Lord Peter "Littlefinger" Baelish) Trailer.
  • cylonflatus
    #11543
    Köszönöm a véleményeket!
  • ximix #11542
    humor
  • passatgt
    #11541
    és én speciel nem hallottam erről a helyről, de nem teljesen fikció a történet: https://en.wikipedia.org/wiki/Pine_Gap
  • passatgt
    #11540
    Pine Gap-et tudom ajánlani, netflixen botlottam bele :)
  • stargatelost
    #11539
    Az Origin? Lost utód!!!! Nem ám :D :D Viszont egymás számára ismeretlen embereknek kell túlélni egy helyen és mindegyik rész egy-egy karakterre megy rá flashbackkel. A recept ugye tökéletes, a sorira már nem áll ez. Az pozitívum, hogy baromi szépen felvett, főleg a flashbackeknél látszik a változatos helyszínek miatt, de az űrhajó is kurva hangulatos. Viszont a karakterek mozgatása nagyon a forgatókönyvnek van alárendelve, így iszonyat ostoba döntéseket hoznak meg folyamatosan. De hát űrhajós sci-fi, szóval nem is kérdés, hogy aki szereti a témát, az legalább próbálja be :)

    Nightflyerst is végigtoltam azóta, eléggé más a kettő, kicsit komplexebb sztorija, vagyis inkább az alaphelyzetbe úgy dobnak be a pilotban, mintha valami előtudással kéne rendelkeznünk... mindegy, ez is jó sorozat, csak itt meg sok a fura karakter, ami idegesítő lehet :) De faszán beindul, nekem bejött. Ugyanazt tudom mondani, űrhajós sci-fi, nuff said :D
  • Metalmilitiakid
    #11538
    Jelenleg 3. résznél tartok. Van benne elég akció, van benne elég sok érzelmi és morális téma is. És az akcentus nekem magában elviszi a sorozatot a hátán :D
  • cylonflatus
    #11537
    Egy pár szót írnál róla, tetszett-e, milyen volt?
  • grebber
    #11536
    Bodyguard sorozat ennyi volt 6 rész? Nem lesz több évad?
  • stargatelost
    #11535
    *Origin
  • stargatelost
    #11534
    Pont ma fejeztem be az Origins első évadot, erre kijön ez is :D Ritka űrhajós sci-fi tobzódás ez :D
  • cylonflatus
    #11533
    Ma van a Nightflyers premierje, ami George R.R. Martin (Trónok harca) hasonló című regényének feldolgozása. Scifi történt, itt egy kis kedvcsináló.
  • Jim Morrison
    #11532
    Preacher 4. évad berendelve
  • Jim Morrison
    #11531
    Elkaszálták a daredevilt :(
  • lalakov
    #11530
    Nézem(még), de nem ajánlanám. :)
  • passatgt
    #11529
    2-3 rész láttam, engem nem fogott meg(sajnos, mert akartam szeretni)
  • cylonflatus
    #11528
    Hi! A Manifestet nézi/nézte valaki? Tudnátok ajánlani?
  • LasDen #11527
    Túl sok a néznivaló, túl kevés az idő... :(
  • Renegade
    #11526
    nálam: 0 logika, sok jump scare,

    ebben a sorozatban a nulla logika:
    fertőzés veszély, de mindenki mezítláb nyomja
    ha csak tehetik egyedül mászkálnak
    bár van rádió, de nem tájékoztatják egymást a veszélyről
    hangosbemondó is van a hajón, azt a 4. részig nem használták (akkor kaszáltam)
    bár teljes hozzáférésük van a hajóhoz, de fontos, hogy sötétben mászkáljanak (a világítás amúgy működne, ha felkapcsolnák)
    és ezek csak a műfaji sajátosságok, a scifibe belemenni is kár

    kár ezért a sorozatért, olyan mintha, a forgatókönyv írók eldöntötték volna, hogy csináljuk meg a Thing meg a Pandorum ötvözetét, csak minden logikát dobjunk ki belőle, viszont legyen szebb, de értelmetlenebb mint egy Asylum film.
  • Sequoyah
    #11525
    The Good Place valaki?

    Aki egy konnyed vigjatekot szeretne annak erdemes rakattannia. Rovid reszek, nagyon pozitiv az egesz, jo szineszek vannak benne, es kivalo, otletes es kreativ a humora. Es meg a sztorija is jo, nem tul kiszamithato:)