21741
  • lac coo
    #11976
    Kösz, !

    Az ffb lukat nem sikerült megszüntetni ?
    Tolj majd egy képet a driver ffb beállításodról .
  • Alexease
    #11975
    Ma a lecso rotyogtatas kozben, ismet vegig teszteltem az FFB beallitasokat. Halottnak a csok;) Jobb nem lesz, csak mas vagy rosszabb;)

    Ezek a effekt-gorbekbol-sebessegekbol szamolt felfuggesztes erzesek eleg erthetetlenek, jobb lenne ha kozvetlenul szamolna;) Bar igy a gamepad-en, jotsctick-on, es a csak rezgos kormanyon is egyertelmuen tudja kozolni, eppen mi tortenik:DDDD Valszeg ezert van igy;)
    Egyszerubb es hatekonyabb megirni a felhasznalok 95%-anak, mint a rendes szamitasbol visszatrukkozni rezgos szarokra. Ez van.

    Ey dolog segitett, hogy a driverben felhuztam az FFB erejet 120%-ra, igy mar eleg hasznalhato;D

    Itt van a megpiszkalt file a teljes menuhoz. Itt tudod tesztelni a beallitasokat (nincs sok, caster nincs, a camber csak minimalis stb.) a ProvingGround/TimeTrial-ban, esoben is.

    F1 2012 Full Menu
  • lac coo
    #11974



    Saturation azért van ráállítva mert driverben 900 fokon van a kormány . Addig állítottam míg szemre egyformát forog a két kormány .
    De lehet úgy is, hogy driverben csak 310 fokra állítom, viszont ilyenkor a saturation is nulla, mert nem kell csalás, nincs eltérés a kormány és a játék között, ugyanannyit forog a G27 maximumon, mint a játék kormánya az autóban .

    Box-nál sajnos nem tudom hogy megy ...
  • hungary27
    #11973
    Az én kormányommal gyári beállítással elég jó. És csak kb 40-fokig lehet tekerni.
  • Totti5
    #11972
    Mutatsz egy képet a beállításokról?
  • lac coo
    #11971
    Érzékenységgel semmi gondom, teljesen lineáris, annyit forog amennyit én forgatok, egyedül ffb laza kicsit középen. PC demo + G27 .


    Valamit szerintem rosszul kalibráltok !
  • Dzsoy
    #11970
    Kormányom sajna nincs mert kicsit balra húzott, de pl a 2011-es F-et simán tudtam vele játszani. Aztán mikor jött a demo akkor gyorsan beadtam szervizbe mert ott már állandóan balra kanyarodott. Kissé felerősítette a kormányom problémáját a 2012-es demo,így nincs tapasztalatom még. De tényleg ennyire rossz a kormány beállítása? Nem lehet élvezetesen menni vele?
  • Totti5
    #11969
    Nincs, ilyen a teljes.
  • rolika11
    #11968
    Sziasztok leszedtem az f1 2012 demokát ps 3ra és g27el és driving force ex el is élvethetetlen volt mivel túl érzékeny a kanyarodás közben. Próbáltam állítgatni mindenhogyAn de segogyan se jó. Az a baj hogy ha igazából elforgatom a kormànyt 90 fokba akkor a játékba aokkal jobban elforog. Valakinek valami ötlete? Mert ha ilyen a teljes game is akkor nem veszem meg sajnos...
  • twi452
    #11967
    Az a hápogás viszont vicces xD
  • hungary27
    #11966
    ez milyen jó már.
  • Dzsoy
    #11965
    Champions mód Schumacher-el!

  • Dzsoy
    #11964
    nem akarok még több videót belinkelni nehogy megszóljatok érte,de van McLaren-es teszt videó esőben és ott viszont nem csinálja. És én is nyomtam már demóban esős tesztet és ott sem volt ilyen.
  • Dzsoy
    #11963
    azért 100%-on több mint idegesítő lesz körönként kétszer :D

    Talán kocsibeállítástól függően javul majd. Mert ez így....
  • zzeN
    #11962
    Szar a betony
  • Dzsoy
    #11961
    itt is ugyan azt csinálja ugyan azon a részen

  • Alexease
    #11960
    Ennyi ido alatt (~3 ev) vegig scannelhettek volna a palyakat, ha mar liszensz, a nagyreszuket alig hasznaljak masra, epitett, zart palyak.
  • Dzsoy
    #11959
    igen arra gondoltam, olyan mintha pattognának a kocsit. Több mint érdekes, de eddig én nem tapasztaltam, csak most láttam :D
  • Alexease
    #11958
    Az ugralas?:) A demo-ban is szar, itt-ott elrangat a kormany, elhuz es egyeb anomalia;) Lehet hogy egyeletlenseget akartak modellezni, de nem jott ossze:D
  • Dzsoy
    #11957
    Valaki aki ért hozzá azt kérném hogy árulja el mi a fene történik 1 perc 7 másodpercnél!!!
    Köszönöm!!!
  • lac coo
    #11956
    kormánynak jónak kell lennie, ffb-ben van egy lyuk középen, de amúgy teljesen jó ....
  • Dzsoy
    #11955
  • Dzsoy
    #11954
    Most komolyan az a legnagyobb problémája az embereknek hogy a boxból kijövet 3-4 másodpercig nem jó a hang????
  • Totti5
    #11953
    Full verzió.

    Ugyan olyan rossz mint a demo, és ugyan az a boxból kijövet hangi hiba ugyan úgy benne van, tehát maximálisan tükrözi a játékot mert a fullból lett kiszedve. A boxból kikanyarodás hihetetlen hogy bénább mint a tavalyiban! Még itt is visszafejlődtek.

    Fizika egy kalap szart nem ér. FFB rossz, a kormányszög olyan nagy hogy az órúzsban 2 milit mozdítottam és az is sok volt! Ez így teljesen élvezhetetlen. Szakadó esőben sínen mész, köze nincs a tavalyihoz, ahol azért 3-4esbe is képes volt kipörögni és nem lehetett teligázzal kigyorsítani. Itt lehet és semmi nem történik. TC OFFnál egyszerűen bent van a TC. Ha véletlen úgy rángatod hogy megcsússz, akkor megfoghatatlan mert átvágódik a másik irányba.

    Ha már fejlődni nem sikerült, akkor hagyhatták volna a tavalyi fizikát. Annyiban javult hogy a féktávok reálisabbak, könnyű blokkolni, kisebb a tapadás. Ennyit kellett volna hozzácsapni a tavalyihoz és kész, erre mindent mást teljesen visszavettek, hogy az élvezet legkisebb nyomait is kiírtsák belőle.

    Körítés amúgy semmit nem változott, karrier 1:1ben ugyan az, csak a menü más. Unalmas.
  • Master91
    #11952
    Nekem úgy rémlik hogy a 2010-ben is lement a nap. Vagy a 2011-be.
  • Dzsoy
    #11951
    Mennyi ideig körözgettél mire észrevehető volt az első változás?
  • lorci
    #11950
    Elég sokat kell eltölteni a pályán, hogy valaki ilyen gyönyörü környezetbe mennyen.Nem is gondoltam hogy befog sötétedni



    Aztán még esőbe is kiprobáltam :

  • lac coo
    #11949
    Hát nem vennék mérget rá .... Tavalyi is elég jó volt, aztán ment a sírás , hogy milyen rossz, csúszkálós, tv-ben nem is csúszkál stb...patch-ben gyorsan butábbra csinálták. Ez sokkal lazább a tavalyinál, mégis mindenhol jégpályának hívják :))))
  • lac coo
    #11948
    Fék az szerintem jó, nagy sebességnél mikor óriási a leszorító erő lehet taposni tövig, aztán ahogy lassul engedni kell rajta meg megcsúszik. Padlón tuti nem lehet fékezni mindenhol .
  • Alexease
    #11947
    Ha nem is ebben az evben, talan majd a 2013-ban valoban jo lesz:DDD
    Ennyi erovel ez is beta-fejlesztes, csak ebbol evente eladnak nehany milliot;D
  • lac coo
    #11946
    Igen ez a kettő dolog ami nagyon rossz.

    Amúgy számol ez mindent korrekt módon, melegedéseket, aerot ( DRS nyitva-csukva szemmel láthatóan nyomja le egy picit az autó hátulját, szélárnyékot, még a szélzaj is megszűnik ha valaki megy előttünk. )
    gumik teljesen használhatók, ha csúszik teljesen reálisan lehet korrigálni, vagy ha olyan akkor már nem igen ...gumikopás eddig is buli volt, új gumikon hidegen izzasztó volt tartani a lépést.

    szóval én szurkolok nekik, ezt a két dolgot ha javítják, teljesen jó élvezhető autós játék lesz, nem sim, de nagyon jó .


  • Alexease
    #11945
    Le is irta, a megjelenes elott, kapott ingyen egy peldanyt:DDDD

    Ennek a szokasos „Vegleges sokkal jobb mint a demo!” hozzaszolasnak akkor lenne ertelme, ha a demo min. 1-2 honappal a megjelenes elott jelenne meg, hogy legyen visszajelzes, aztan ido javitani, modositani es veglegesiteni. De igy vicces.

    Annak meg nem latom ertelmet, hogy ugy adnak ki egy demot (reklamot, promot, izlelitot) egy programbol, hogy rosszabb mint a vegleges:)
    Ha jo lenne, sokan azonnal megvennek. De igy sokan mar eleve nem veszik meg es/vagy elotte lehuznak egy warezt, tesztelik, aztan ha tetszik ha nem vagy megveszik vagy nem;)
    Ezzel csak buknak...

    Amugy nekem tetszene, bar nem vagyok F1 manias, de azert megvennem. De valoban ez a ket dolog zavar: kormanyzas (fozleg a kozepso FFB erzes), padlo gaz – padlo fek stilus (bar az elfekezes, a sodrodas, az alulkormanyzas mar alakul).
  • GPx8
    #11944
    LOL! Biztos megkente a figurát egy kicsit a Codemasters... ;)
  • lac coo
    #11943
    Hi all,



    I have been playing the actual game, not the demo, for the past hour or so. Before you ask, I'm the motorsports editor for Autoweek in the USA and each year we receive some review copies a few days early. That's how I have it.



    Each year, I read all the arguments here, and I too downloaded the demo the other night and was not thrilled. I only played it for about 20 minutes, and I wasn't anywhere near as hysterical about it as some have been. But it did feel . . . odd and numb.



    Good news, boys. The game comes alive once you have the open car setup options available--and especially the advanced wheel options. In fact, I've barely got into the car setup because I've been screwing with wheel options over and over. Starting to dial it in, and it is a HUGE improvement over the demo. None of the weird weaving on the straights, and I honestly feel so far that the force feedback--completely lacking in the demo--is the best yet. By far. The first two games had nowhere near enough wheel weight on the straights, and barely in the corners. Put it to 100 and it is a major difference.



    Understeer? I've slowly started to dial it out just by using the advanced wheel setup. After an hour or so, I am very confident that the right settings combined with a good car setup--again, I just took a guess and bolted one on, too much downforce just to make the car stable--will eliminate a huge percentage of those complaints.



    No wheelspin or oversteer? Hmmm, not in my opinion at this point. It seems to vary by corner and chassis load, just as in real life. I HAVE spun the car on the throttle in medium speed corners with all assists off.



    I'm not in a postition to say the thing is perfect, but my initial reaction after playing the demo is that it has loads of potential from the pure driving standpoint. Haven't done anything but a bunch of practice laps at Spa, my favorite track, but I feel confident when I say the demo has people freaking out for no good reason. I think this is going to turn out to be the best Codemasters F1 offering by a longshot once we all get dialed in. Relax, dudes.


    Last thing: I'm on PS3. The graphics are a huge step up from 2011 on my 50-inch plasma. I liked playing that game, but good lord did it hurt my eyes. No more. For the first time in the series, I can use cockpit view and not get disoriented. Bottom line: if you ask me right now, without official review notes and any idea of actually racing the AI or possible bugs, this will go down easily as the best pure driver Codemasters has done yet. All I need is a good car setup and tweaked wheel settings. No doubt plenty of people will find them--me, I don't necessarily have the patience LOL. But with just an hour of screwing around with it, I'm extremely pleased. To the point that I think the reactions to the demo will go down as a "remember when we all freaked out?" moment.
  • WinStar
    #11942
    jah bocs,volt... :)
  • WinStar
    #11941
    LOL,valaki megbuherálta a játékot,és a Safety Car-al megy :D
  • lac coo
    #11940
    Persze, nyilván , ha egyenesben van már az autó akkor lehet pakolni,gyors vagy lassú kanyar sok mindentől függ ... De a lényeg, hogy ésszel kell gázt adni, nem mint ebben ...:(
  • oneal1
    #11939
    ez komoly?:)

    kettesben észnél kell lenni?

    ha kanyar közben vannak még 3ból is feltolják 4be előbb:D
    mondjuk ezt azért is, hogy kigyorsítás közben ne legyen a váltással veszteség, de a lényeg hogy kanyarból még 3 ba is simán kiforoghat
  • lac coo
    #11938
    Hát nem nehéz elképzelni a sok száz lóerőt, a pillekönnyű autóhoz :)
    Íven kigyorsításkor még másodikban is észen kell lenni ...
  • IXEMGabeo
    #11937
    lehetséges, sajnos még nem vezettem élőbe F1-es kocsit, de még túraautót sem, h meg tudjam állapítani:)