21741
  • Danecay
    #11856
    Itt van egy pl. Ahol a srác még a gázt nyomja én javában már a féket taposom, és elvileg nála is minden segítség OFF-on van

  • ATi0021
    #11855
    Végre volt időm kipróbálni a demót. Olyan kérdésem lenne, hogy más tapasztalta, hogy a Monzában az autóknál az árnyék, eléggé pixeles, ronda. Igazából mindent maxra tettem akkor is, akkor javult egy kicsit, amikor az NVidia Control Panelben megadtam a demó exenek a helyét, mire felismerte hogy F1 2012ról van szó, plusz bekapcsoltam az FXAA-t. Plusz azt se értem miért akad meg, lassul be, amikor mindig 30 fps fölött van. Amúgy ezeket leszámítva plusz a boxnál a külső kamerát, a demó alapján jónak tartom, ha a teljesben kijavítják ezeket is biztos vétel lesz. Esetlegesen tudnátok ajánlani olyan megbízható oldalt, ahol olcsón lehet Steam kulcsot venni?
  • bakkerman
    #11854
    felraktam a demot,letoltam ez a young driver-es bohóckodást,ami már most egy kalap szart nem ér,így a demo után ez a véleményem. átmentem a season challenges módba,toltam egyet Vergne-el,riválisnak beraktam Perezt. Középső nehézségi fokozat,assistok offolva,kormánnyal. Időmérőn 11. lettem,Perez 13. Jött a futam,5. lettem,Perezt kipörgették a célegyenes utáni kombinációban,valami 20. hely körül jött be. Utána elkezdtem próbálgatni szimplán a csapatokat,és szomorúan tapasztaltam azt,amire azt hittem,hogy a 2011-es verzió után ezt kijavítják,azaz legyenek tényleges különbségek az autók teljesítménye között,DE NINCS. Legalábbis ha én vezetek egy Ferrarit azonos beállításokkal,azonos gumival,határon autózva egy bizonyos köridőt,utána átülök egy Caterhambe,és CSONT UGYANAZT AZ IDŐT letudom hozni,azonos feltételekkel. Na itt meg is bukott nálam a dolog,idén se lát belőlem pénzt a CM,majd lewarezolom,letolok 2 szezont,és delete. Csalódás.
  • IXEMGabeo
    #11853
    akik 1:21-es időt mennek azok már szinte mérnökök mivel a kocsit is szinte tökéleteshez közeli állapotra tudják belőni...elvileg a 2012-es játék méginkább lassított a 2011-hez képest. Nem tudok viszonyítani a 2010-ben simán mentem 1:19-et v 20-at kontrollerrel
  • Danecay
    #11852
    Érdekes ez a játék, hogy más embereknél mást produkál, bár a 2011-el is voltak ilyen jelenségek. Pl. azt amikor először a tesóm felrakta azt mondta, hogy úgy csúszkált mintha jégen ment volna, nálam viszont ilyen téren minden rendben volt, mondjuk speciel ezt a jelenséget ezzel a 2012-vel kapcsolatban is olvastam. Ott van továbbá egyesek számára, az azt hiszem már itt is tárgyalt egyenesben tartási nehézség, amivel nekem szintén nincs gondom, viszont a kanyarsebességet nálam a videókban látottakhoz képes csúnyán alul kell méretezni. És gondoljátok el, vannak akik 1:21-es időt futnak, míg én 1:28-at, ami azért már bődületes különbség, és nem akarom elhinni, hogy én lennék ennyire béna.
    kormány nélkül autós játékot nem játszom, akkor inkább hanyagolom a játékot.
  • IXEMGabeo
    #11851
    de a 2011-es játékban szinte végig így voltam. Szenvedtem a rövid féktávokkal...

    viszont fura az 1:27-es idő:S jobban jársz esküszöm, ha billel tolod 1:26:2-t tudtam menni azzal a season ch-ben
  • Danecay
    #11850
    Nem tudom, hogy mi lehet a jelenség okozója, de a mások által MONZA-ban teljesített, számomra megközelíthetetlen köridők miatt megnéztem egy pár (youtube) videót és arra a megállapításra jutotta, hogy a videókban játszók sokkal rövidebb féktávot tudnak venni mint én és minden probléma nélkül tudják teljesíteni a következő kanyart, míg én sokkal hosszabb fektáv mellett is sokszor csak éppen hogy. Pl. MONZA célegyenesben ahhoz, hogy be tudjak fordulni az első sikánhoz, nekem már a 200-as táblánál a fékre kell taposnom, hogy sikerüljön, míg mások a videókban a 150-es táblánál fékeznek és még így is szűkebben tudnak kanyarodni mint én, vagy legyen szó a Roggia előtti féktávról, ahol én már fékezni kezdek a srác még tolt egy 7.-et, de pl. a Lesmo-k ban is sokkal kissebb kanyarsebességet kell választanom, ahhoz, hogy be tudjak fordulni másokhoz képest, és az AI-hoz képest is, ami a kör végére több másodpercet ver rám. Kormánnyal játszom (Driving Force Pro), nem ma kezdtem, minden segítség kikapcsolva és HARD fokozat mellett. Próbáltam már többféle kormánybeállítást, az autó beállítások közül is választottam már a gyorsabb, kevesebb leszorító erő, valamint a lassabb, nagyobb leszorító erő variánsokat is, de az általam alkalmazható kanyarsebességet mindenképp alacsonyabbra kell megválasztanom, mint ahogy a legtöbb videóban láttam, így nekem az átlag köridőm, 1:28; 1:27.
    Hasonló jelenséggel más nem találkozott?
  • IXEMGabeo
    #11849
    én warezos vagyok pont ezért:) szegény vagyok ahhoz h játékot vegyek, de fel is vállalom
  • Muttley
    #11848
    mindenben egyetértek


    +1 kiegészítés:
    megvennék a vérpistikék lsd. Forza 4
    bekapcsolod a segítségeket a 7 éves unokaöcsém gond nélkül megy egészen jó időket
    segítségek összes: OFF, unokaöcsi büdöskölke átengedi végre a volánt, mert az sz.r, ha állandóan kisodródik, összetöri stb.
    egy NORMÁLIS all-assist-OFF beállítást kéne összehoznia CM-nek
    ennyi. megy nekik? - nem.
    igazi vér-balfácánok
  • ggbuffon
    #11847
    akkora hiányosságaik vannak, h van miből ötletelni..

    egyébként nekem lövésem nincs, h h lehet megetetni az emberekkel évről-évre uazt a hazugsággombócot, h ezért a bughalmazért még pénzt is adjanak. Hiába no, a PR-osok remekül dolgoznak kódmesteréknél. Az h egy normális(abb!) fizikát alárakjanak, nekik 3 éve smafu. Persze, mert akkor a vérpistikék nemvennék meg. A vérpistikéknek ott az NFS,Dirt és barátai, ez nagyon nem az a sportág, ahol ezt az arcade-os ganét (már elnézést) erőltetni kellene. Nem mondom h vérbeli szimulátor kell, de ez egy igényesebb játékosnak (sajnálom ha vkit ezzel megbántok) nemhogy édeskevés, de bicskanyitogató is egyben. Az AI-k viselkedéséről meg inkább jót vagy semmit, így inkább semmit mondok.
    Az meg külön közröhej, h a dinamikus időjárást úgy tálalják, mintha ők sz*rták volna a világra, holott jó 10-12éve egy GP3-ban már zseniálisan leprogramozták. Mondjuk az ottani AI és az itteni között is ég és föld a különbség, kár h a 10évvel ezelőtti játék javára.
    Akinek van esze ezért egy fillért nem ad.
  • IXEMGabeo
    #11846
    billel kipróbáltam a demot. Nem lett rossz game elsőre:) season challenge is és a young test driver is baromi ötletes húzás:)
  • lac coo
    #11845
    no de ebben mi a könnyítés, ez totál rossz, .:)
  • Alexease
    #11844
    Az FFB nehez szules:) Ehhez nem lesz turelmem, pedig erzesre meg lehet csinalni normalisra. Teljesen ki-be kell lepkedni, csak jatek inditasnal hivja be.

    Amugy a logikaja: kulonfele felfuggesztes-sebesseg mozgasokhoz, kulonfele ffb-mintakat, eroket, frissiteseket rendel. Most kozepallasnal, sebessegtol fuggetlenul, szinte nulla az FFB, csak rakormanyzasnal (felfuggesztes mozgasnal) kezd el dolgozni.

    Gondolom ez is konnyites a nagykozonsegnek. Bar igy szerintem szarabb, mert iranyithatatlan es/vagy szar erzes (nem beszelve arrol, hogy irrealis):)

    De ugy nez ki javithato, ez a lenyeg, elobb utobb lesz hozza valakinek turelme:)
  • pcgammer
    #11843
    Remélem azért az irányításon még javítanak vagy lehet majd szépen finoman hangolni mert még szoknom kell de amúgy elég szépen fejlődik a játék :)

  • lac coo
    #11842
    Hú vazz...van benne cucc bőven ! :)))
  • Alexease
    #11841
    A kormanyzassal nem lenne gond (attetel, linearitas), egyszeruen szar az FFB kozepen, nem tartja a kormanyt, igy konyen hintazik, billeg, kigyozik.
  • Alexease
    #11840
    Ezert most a masikkal teszteltem, ott engedett tovabb lepni, nem kellett megnezni a szarsagat:) De meg abban is van idegesito, az elszinezett automu togatas;)

    A pit-ben MASIK kamera beallitast mutat (idiota:P), csak a palyara kimenet lesz az uj!!!
  • Alexease
    #11839
    NEW Kamera :))
    Nem volt idom vegig tesztelni, ez egy hasznalhatobb beallitas, de messze nem a legjobb;)

    - normal szovegszerkesztovel (ASCII/TXT) piszkald
    - a 888-993. soroknal van a cockpit nezet (View type="Head" ident="head-cam")
    - minden szar lehet allitani, meg jo is lehetne;)
    - minden sorba, amit modositottam, uj old="" parametert irtam amiben az eredeti ertekek vannak
    - ahol kellett (ulespozicio) help="" parameterbe leirtam mi micsodat allit:)

    Ez a Williams-e (wi2), a Monza-i versenyhez. De valszeg az osszes autohoz jo, igy a Mecihez is (mc2). Max a tobbi kamera nem fog stimmelni (kulso, onborad, tv stb.) de az lenyegtelen:P

    Itt van a Williams: ..\Steam\steamapps\common\f1 2012 demo\cars\wi2\

    Ez meg a file: f12012-williams-wi2-cameras-01.zip
  • tobias88
    #11838
    hangok jobbak, az észrevehető, viszont Dubai 2011ben szebb volt, Monza meg a 2012es verzióban élethűbb
  • lac coo
    #11837
    Jah közben megnéztem a young driver cuccot, ott tényleg nem lehet léptetni :)))
  • Alexease
    #11836
    Nyomtam en mindent, de nem akarta az igazat;) Majd eroltetem:D
  • barcames
    #11835
    pc és ps3-on is kipróbáltam hát óriási a grafikai különbség a pc javára!
  • avus
    #11834
    Nem lehet.
  • avus
    #11833
  • adam46
    #11832
    Ferrarit lehet választani tesztelésnek, és ha igen hol tudom lecserélni a mostani mclaren-t? :)
  • lac coo
    #11831
    Hát nekem nem tetszik a kormányzás. Agyon állítgattam ,de nagy sebességnél, egyenesen menni is elég :))))

    Be is írom mindjárt én is CM fórumra, hogy emiatt meg a gagyi kipörgésgátló miatt ez most köszönöm de nem kérem :)
  • lac coo
    #11830
    :))))

    Nem moddolásra készült :)))) amúgy ha nyomsz egy entert akkor nem kell megvárni míg végig megy a boxutcán, kirak a pályára .
  • Alexease
    #11829
    Csak marha szar tesztelni, idegbeteg lesz tole az ember;) Mivel nincs DevKit (:P), igy nem lehet rafrissiteni a scriptekre, mindig ki-be kell lepni.
    Ami nem lenne gond, de ez baromi macera: kilep, belep, film, esc, film, esc, menu, ok, menu, ok, menu, ok, toltes, film, esc, film, esc, film, esc... (anyatok picsajat:P). Es ekkor mar bent ulok a boxban, de b*szh*tom, mert nem enged hozzanyulni. Menu, ok, menu, ok, elkezd animalni, kiboklaszik a boxbol, vegig a pit-en... addig meg malmozok. Teszt, es kezdodik elorol:)
  • Alexease
    #11828
    Nem kell, igy szoveges file-kent lazan lekezeli.
  • lac coo
    #11827
    De nem kell konvertálgatni, régebben piszkálgattam én is, de minden másodikra kuka lett :)))
  • Alexease
    #11826
    Ha este hazaerek, feltoltom;) De elotte meg levadaszok benne 1-2 beallitast, felcimkezem hogy mi micsoda (normal szoveges XML lesz), hogy tovabb tudd allitani;)
  • Alexease
    #11825
    Azt mondom, probald ki igy is ugy is:)
    En nem szeretem a driverben piszkalni, elvaras, hogy tudja a program;DD
  • lac coo
    #11824
    A fülke nézeted nem publikus véletlenül? :)
  • lac coo
    #11823
    azt mondod, hogy hagyjam 900 fokon és addig emeljem , piszkáljam a saturationt míg jó nem lesz ?Én eddig belőttem kormányt 310 fokra és saturationt nem bántottam ..Neked nem billegős, túl érzékeny kicsit középen ?
  • Alexease
    #11822
    Build: Augusztu 16.
    Annyira nem regi ez, valszeg vegleges, ez ment lemezre;) De ha nem, max 1-2 hetuk maradt hibatjavitani, az semmi, erdemi valtozas nem lesz.
  • palinho96
    #11821
    nem baj. majd jön megint 2 patch ;D xd
  • Danecay
    #11820
    Kétlem, hogy egy a valósnál sokkal rosszabb változattal próbálnák meggyőzni a népet a vásárlásról. Az én tapasztalatom a Codemasters DEMO-ival kapcsolatban a Colin sorozatig visszamenőleg, hogy sajnos a figyelmeztető felirat ellenére, kb. ugyan azt nyújtja mint amit a végleges fog, persze eltekintve azoktól az opcióktól amik jelenleg nem állíthatók vagy elérhetők, de véleményem szerint ha a TC-t most OFF-ra állítod, az nem lesz OFF-abb a végleges verzióban. Ha mondjuk vagy 2 hónappal a megjelenés előtt érkezett volna a DEMO, még talán reménykedhet benne az ember, de így szerintem nem érdemes ebben bízni.
  • dr Kotász
    #11819
    A full változatban már kikapcsolható lesz a kipörgésgátló. Ezt a demot nem kell komolyan venni, ezeréves build.
  • Alexease
    #11818
    Sajnos nem sok allitas van, ami van, annak egy resze amugy is ertelmetlen kormanyra.

    Deadzone-t eleve sehova nem kell allitani, Linearty hulyeseg.
    A Saturation a kormanyelfordulastol fugg, addig kell emeleni, amig 300–400 fokot fordul a kormany. Az FFB beallitasok erzesre, ahogy teteszik, de minnel erosebb, hatarozottabb, annal jobb.
  • Dzsoy
    #11817
    g27-hez topic:
    http://community.codemasters.com/t5/F1-2012-General-Discussion/g27-wheel-settings/m-p/53526#U53526