21741
  • GPx8
    #15077
    :D
  • Alexease
    #15076
    De mar igen:D
  • GPx8
    #15075
    Nem is... :D
  • Alexease
    #15074
    Ez is Williams, ez is eso (mert amugy kicsit sinauto:P), de most az FW14-es (1992) es Suzukaban.

  • Alexease
    #15073
    Ha a palya tapadas allitasa szivas (az AI benazik), probald meg az auotot piszkalni:D

    Igy csak arra az autora hat, amivel mesz (pontosabban arra a tipusra, igy a csapattarsad is sziv, de az mindegy, legalabb nem az osszes:P).

    Annyi gaz van, hogy ezt autonkent, sot palyankent kell megcsinalni;) Valszeg jo lenne ugyan az a setup minden palyara, mert ugy is allitgatja az ember, de valszeg trukkoztek valamit a beallitasokkal is.

    A CTF file-t kell szerkeszteni.
    Annyi kavaras van, hogy van egy az auto fokonyvtaraba, van egy a TRACK-ben (palyankent), es egy a BALANCED-ben (palyankent, gozom sincs mire jo).

    Eleg CSAK a TRACK konyvtarban levot modositani (a masik kettot nem teszteltem, de mukodott). A masik ketto lehet, hogy default-nak es az AI-hoz van.

    Egyelore tesztnek a Sauber-t csinaltam meg, Suzukara (vagyis ide kell masolni: d:/Steam/SteamApps/common/f12013/cars/sa2/track/ :D).

    - f1-2013-sauber-tyre-grip-sa2_suzuka-10pc.zip - 10% tapadas tesztelesnek:DDDDDDDD

    - f1-2013-sauber-tyre-grip-sa2_suzuka-80pc.zip - 80% tapadas

    - f1-2013-sauber-tyre-grip-sa2_suzuka-90pc.zip - 90% tapadas

    Ez meg az editor a tobbihez: EGO-CTF-Editor-v40.zip
  • Alexease
    #15072
    Igen, mert ennel a programnal a vezethetoseg masodlagos:D

    Ennel a programnal, ha valaki nem akar szakertokent vizsgalodni es kritizalni, a nagyatlag jatekosok koze tartozik (minimal vagy inkabb nulla szimes eloelettel), akkor ha SZERENCSEJE van, ha jol kiadja magat a script es a sok veletlenszeru esemeny, nagyatlag szinten tolja, akkor 1-1 csapattal, nagyon hasonlo szezont futhat mint igazabol, hasonloan a korulotte levo csapatokhoz kepest.

    Termeszetesen a tul sok vagy nulla segitseg, a tul rovid verseny, a tulsagosan rossz vagy jo pilota, a kulonfele elvaras/hozzaallas/stilus mind bekavarhat az elore jol kitalalt es beallitott jatekmenetnek:)

    Mivel valos sorozatot es szezont probalnak szimulalni, a jatek elsodleges celja a szezon/bajnoksag/futam szimulacio, a teljesen dinamikus (onallo, okos) AI nem megoldas erre, igy kenyletelen elore scriptelt, vagy legalabbis esemeny lehetoegekkel ellatott AI-kat es korulmenyeket hasznalni.

    De a tokeletes vegeredmeny (de mar a jo is:P) mar ott megbukik, amikor ket jatekos kozott tobb masodperc kulonbseg van 1-1 koron:) Azt visszaforgatni a teljes AI mezonyre, hogy minden klappoljon, szinte lehetetlen.
  • Master91
    #15071
    Ha legörgeted a válaszokat, akkor de :3
  • dr Kotász
    #15070
    A licensz miatt.

    Amúgy meg:

    carrier = anyahajó
    career = karrier

    bocs :)
  • Gatti
    #15069
    Azt nem értem hogy mivel már 2010 óta csinálják a játékot miért nem lehet egy olyan carrier módot belerakni hogy pl 2010 től 2013 ig lehet eljutni. Sokkal értelmesebb lenne mint 3-4x végig nyomni ugyanazt a szezont , igy könnyen meglehet unni.

  • lac coo
    #15068
    Nem mondod !? :)


    Nekem semmi bajom a gumikopassal, teljesen jo....igaz figyelek hogy radirozzon a gumi ordito motorral, es igy meg a benzin se fogy.Rf2-been jo a szimulacio, de mint jatek egy rakas szar....Ez legalabb nem csak attol f1 mert ugy neznek ki az autok.....Es ebben ez a lenyeg.Ha meg kicsit nehezitek a dolgon a rossz setuppal, meg odfigyelos , mert valoban lehet szivni a gumit benzint.....Amiben jo ez a jatek, hogy folyamatosan alkamzkodni kell a korulmenyekhez, ezert szeretem.
  • dr Kotász
    #15067
    Nem is neked írtam...
  • Gatti
    #15066
    Szimuláció terén :)
  • Gatti
    #15065
    Értem amit itt leírtál de a vezethetőség akkor is elég érdekes :) de akkor mondom pl az rF2 őt ha ott kipróbálsz egy open Wheel modot egyből érezhető a változás.
    kb mint a colin mcrae rally után a richard burns rally. Ég és föld a kettő :)
  • Alexease
    #15064
    Az rF1 felejtos, nincs hivatalos F1 benne, ami van, azt magan emberek hegeszgettek sajat szajizuk szerint, raadasul nem is celja hogy teljes szezont, csapatokat, palyakat es versenyeket szimulaljon.

    Mert az rF1 max az autokezelest probalja szimulalni, de ez meg mindent (de foleg a versenykorulmenyeket).

    Ennel csak az AI (osszes csapat, pilota, palya, es osszes lehetosegre) tobb ezer script sor.
  • Gatti
    #15063
    Csak leírtam a véleményem :)
    Szerintem aki szimulátorozik az ezen a véleményen van :) bár lehet én észlelem rosszul a dolgokat.
  • Alexease
    #15062
    Valszeg scriptelve is van a gumikopas, hogy izgalmasabb legyen (ez az a tipusu jatek;P), de tuti azert szamolgat is valamit.
    De eleve az igazi versenyeken is 2-3-szor cserelnek kereket, ami 10-25 kor etaponkent. Ha valaki csak 50%-os futamot megy, az 5-12 kor. Ha be van kapcsolva ez+az;)
  • lac coo
    #15061
    Koszi emese ! :))))))
  • Gatti
    #15060
    Spanyolba nekem is felzabálta a gumit, a végén már alig tudtam kigyorsítani olyan volt mintha jégen autóznák , a többiek meg simán mentek hosszabb etupokat. Ami érdekes mert rFactorba a ligába pont az az egyik nagy előnyöm hogy jól bánok a gumikkal dehát mondjuk ez nem szimulátor igy elég nehézkes.
    Valamint az is érdekes hogy Q1 be Massa belement a falba kitört a kereke és Q2 be már simán rótta a köröket... WTF? Másik q1 be szakad az eső q2 be meg szikrázó nap sütés van.....
    Ez a játék a csillogás-villogásról szól valamint a minél több effectről. Billentyűzettel elszórakozni tökéletes de akinek kormánya van azoknak ideálisabb valami szimulátort választani hiszen ott sokkal jobbakat lehet csatázni , ahol minden mm a kormányon és a pedálon érezhető....
  • Master91
    #15059
    Nekem semmi gondom nincs a benzinnel :D:D

    Gumi kopás túlzás.
  • lac coo
    #15058
    Gondolom szit hany kort mentek.Es hogy mennyire porog feleslegesen a motor.
  • dr Kotász
    #15057
    A KERS nem fogyaszt benzint, használd nyugodtan. Cautios beállítással nekem 4-5 kör felesleges benzinem van, szerintem nálad nem stimmel valami.
  • kvanta
    #15056
    Az első futamon nem nyúltam hozzá nem tudom alapból mire állítja be, és azonnal gondom támadt. Gondoltam Malajziában átteszem a legtöbb üzemanyagra ott is jött a probléma de azt betudtam annak, hogy végig esős futam volt, sokat mentem kopott gumikon ami eredménye ugye a 0 tapadás sok kerékkipörgés.... Aztán jött Kína, totál száraz futam szintén lehető legtöbb üzemanyag és továbbra is a verseny 2. felétől rá sem merek gondolni nemhogy a rich keverékre hanem a Kersre sem. Nem értem 3. futamon fel se kacsoltam a keveréket egy pillanatra sem és mégis szenvedek. Ma nyomok egy újabb futamot köv. helyszínen és kiderül. De félek valamit én bénázok el ha senki más nem tapasztal hasonlót.
  • dr Kotász
    #15055
    Biztos ez? Nem az aggresszív beállítást választod?
  • kvanta
    #15054
    Hmm akkor én nagyon szarul vezetek mert a lehető legtöbb üzemanyaggal indulok versenyen és eddig mindig taktikáznom kellett, hogy átevickéljek a célon :)
  • akyyy
    #15053
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az miért van hogy lanba szeretnénk játszani, és mikor elkezdődne a meccs, az egyik (általába host) gépen az elenfél kocsijába akar ülni meg bele üs ül a másik játékos meg betölti a pályát, majd kiirja hogy race result, ahonnan ki se lehet nagyon lépni. hostnál meg irja hogy waiting players....

  • lac coo
    #15052
    Talan hetvegen raerek piszkalni.Eleg sokat lehetett javitani a tavalyin, most nem tudom jo lesz e az ai miatt...
  • Danecay
    #15051
    Ez aztán a kamera pakk :):
    Ultimate Cam Pack/Mod
  • dr Kotász
    #15050
    Ez lesz a gond, így csak 1 kört mehetsz rich keverékkel. Ha normal/cautuios beállítással mész, nem lesz benzinfogyasztási problémád.
  • Danecay
    #15049
    Nekem úgy is, jó, hogy miután megcsináltad átküldöd! :P
  • lac coo
    #15048
    Hat igy fejbol nem.tudom, majd ha hazaerek ranezek.Bar. az nem ma lesz. :) A fuvet, vizes fuvet, feher vonalakat , palya melletti poros reszt, razokovet en is lejjebbb akarom venni, de a betont nagyon nem lehet, mert elso gyors kanyarban kint lesz az osszes AI a kavicsban......
  • V43 1105
    #15047
    Persze! Dobj egy mail címet, priviben, köszi.
  • Danecay
    #15046
    "sokak által emlegetett gumikopás"
    pontosabban sokak által emlegetett túlzott gumikopást
  • Danecay
    #15045
    Igen, én a fűre is gondoltam! :) Elsősorban annak a tapadását szeretném csökkenteni, mert 4 kerékkel ráfutva arra, sem érzek sokkal kevesebb tapadást mint aszfalton! :( Szóval nem lenne rossz, ha lenne kockázata annak, hogy ha kimegy az ember a pályáról! Az, hogy az AI is csúszkálna, hát na, maradjon csak a pályán! :) Persze azok alapvetően is a fehér vonalon belül próbálnak autózni.
    Pontosítom akkor a kérdésemet!
    A surface_materials.xml több GRASS-t tartalmazó bejegyzést tartalmaz, ráadásul úgy hogy különböző tapadási paraméterekkel vannak paraméterezve. A kérdésem arra vonatkozott volna, hogy ezek közül melyeket kellene módosítani!?

    Az alul kormányozottsággal kapcsolatban, nekem nincsenek ilyen érzéseim! Az autó úgy kanyarodik ahogy én akarom, sőt néha úgy érzem még jobban! :) Érdeke pl. az is, hogy a sokak által emlegetett gumikopást sem tapasztaltam még meg, igaz, hogy eddig leginkább max 25% hosszú próbafutamot futottam még csak. A HUD szerint teljesen barna volt az abroncsok állapota, de nem éreztem, hogy annyival rosszabbul tapadna!
  • lac coo
    #15044
    Az a fu.En probaltam , csak futolag, de nem.sok eredmennyel, az ai nem bir a csokkent tapadassal, lecsuszik az ivrol.De amugy is idenvalami maskepp van, mert az en autom is iszonyatosan toljaw az orrat......
  • Danecay
    #15043
    Kibontottam a surface_materials.xml-t, de nem tudom, hogy pontosan mely GRASS grip paramétereit kellene módosítani!
  • Master91
    #15042
    agresszív benzin fogyasztást választok, ritkán nyomom 3-mas állásba a motort
  • kvanta
    #15041
    Gumikopás nekem is feltűnt hogy akár pár kör alatt is ki lehet nyírni, nekem az üzemanyag fogyasztás a zavaróan nagy :)
  • Gatti
    #15040
    Amúgy valamiért nekem is kevés az fps a játékba. Érdekes hogy a full grafika és a low grafika között nincs nagy fps különbség. Szerintem a procim gyenge hozzá vagy nem szereti.(3 magos) Valamint néha olyat csinál hogy egy idő után elkezd nagyon akadni majd utána megint újra megy normálisan. Gondolom azért mert a proci nem tud elég gyorsan számolni :/
  • Gatti
    #15039
    beszállhatok én is?:)
  • V43 1105
    #15038
    Priviben dobj mail címet, vagy írj rám facen és átdobom a fixet.