21741
  • bunddog
    #15281
    Nekem megmaradt a kopás visszatöltés után 100%-os távnál. Viszont én is azt vettem észre hogy 4-5 körrel a tervezett előtt már jelzi hogy gondok vannak.
  • lac coo
    #15280
    Tegnap este rohad álmos voltam már, így elmentettem, de tudom hogy szarrá kopott esőgumim volt, fel is készültem, hogy jön még legalább 4-5 kör szenvedés, de meglepetésemre egy új gumi volt az autón, vele együtt az első kiállásom is jócskán eltolódott...

    Most néztem először, így lehet csak bug...Vagy egyedi.
    De most újból kopottakkal mentettem, holnap kiderül :)))
  • Danecay
    #15279
    Miért mit csinál? Újratöltéskor új gumit kapsz? Én egyszer próbáltam eddig, gumistratégiai szempontból. Meg akartam spórolni egy kiállást, de miután nem jött össze visszatöltöttem a tervezett kiállás előtti mentett állapotot, és tervszerűen kijöttem. Nem rémlik, hogy visszatöltés után milyenek voltak a gumik.
  • lac coo
    #15278
    Jópofa lenne ez a menet közbeni mentés, csak mivel elfelejti a pillanatnyi gumikopást, használhatatlan :(
  • IXEMGabeo
    #15277
    Vettel Szingapúri sisakja

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/10/15/a1_2013_10_15_bctxt6i658_tn.jpg]

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/10/15/a1_2013_10_15_taivlxzo3w_tn.jpg]

    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/10/15/a1_2013_10_15_5emv3764bz_tn.jpg]
  • V43 1105
    #15276

















  • IXEMGabeo
    #15275
    csinálj nekem egyet, ha nem tetszik :))
  • V43 1105
    #15274
    Mi ez a búcsús bukósisak
  • IXEMGabeo
    #15273
    ennyi ebből látszik, hogy élethű lett az egész:)

    én meg már Indiára hangolok:) csak 4 másodperccel vagyok elmaradva a legjobb TT-s köröktől se baj:D

  • Danecay
    #15272
    Ez csak akkor igaz ha eljutsz a Q3-ig, és még ott is csak akkor talán ha van mért köröd! Ezen felül szabadon lehet gumit választani. Szerintem csak arról lehetett szó, hogy időmérőn elhasználtam a gumijaimat :) 3 szett lágyabb és 3 szett keményebb gumi áll rendelkezésre időmérőn, amiből ki kell gazdálkodni versenyre is a gumikat. Gyengébb csapattal, nyilván a lágyabbal tud eredményesen szerepelni az ember. Ebből kiindulva jó eséllyel mind a 3 rendelkezésre álló lágyabb keverékhez hozzá nyúl az játékos, aminek következtében könnyen előfordulhat, hogy nem marad új garnitúra, futamon pedig hamarabb elfogynak a már amúgy is használt gumik.
    Közben mentem ismét egy próbafutamot. Williams-el. Lágy gumikkal tovább kvalifikáltam magam a Q2-be, majd újabb lággyal a Q3-ban. Ekkor úgy döntöttem, hogy Q3-ban nem megyek mért kört, hogy tartalékoljak a gumikkal, és amúgy sem valószínű, hogy sokkal előrébb végeztem volna a Q3 mezőny végétől. Így sikerült vadonat új gumikon rajtolnom, amikkel kevésbé volt problémás eljutni a tervezett bokszkiállásig!
    A leírtak fényében úgy néz ki, hogy az idei kiadásban sokkal jobban oda kell figyelni a gumik használatára. Valljuk be az eddigi részekben nem igazán kellett. Sohasem volt fogalmam arról, hogy mennyit használtam el és, hogy mennyi áll még rendelkezésre, mert az elhasználódásnak sohasem volt ekkora jelentősége. Emlékeim szerint a fejlesztők is nyilatkozták, hogy az idei évad feldolgozásban erre próbáltak összpontosítani. Ha ez így van és direkt van így, nem pedig valami be nem tervezett BUG, és még kontrollálható is akkor szerintem kimondottan örvendetes része a játéknak! Ha pedig hiba, vagy túl sokan sírnak, hogy így nem tudnak játszani vele, valószínűleg úgy is könnyítenek rajta valamilyen PATCH formájában.
  • Danecay
    #15271
    Ez is autó, és/vagy fejlesztésfüggő. Próbaképp mentem már ilyen rövid futamot McLaren-el, de nem volt különösebb gondom. Lehet ha mondjuk caterham-eal mentem volna más lett volna a helyzet nem tudom!
  • IXEMGabeo
    #15270
    ezeket a scenariokat röhögve meg lehet csinálni aranyra:D
  • lac coo
    #15269
    Azvidei jatek a Pirelli idei extra kopasaval szerintem alkalmatlan, elvezhetetlen 5-10 koros versenyekre.Amugy jol sikerult szerintem a kopas, folyamatosan romlik, de a vegen egyszer csak total elszall minden tapadas.Es lehet ra vigyazni, ha allandoan kiporog a kerek es tiltason orditva radiroz az auto, ugy gyorsan vege...Billel szerintem kotelezo valami kiporgesgatlo segitseget hasznalni.
  • V43 1105
    #15268
    Tavaly még így volt, idén már a valós F1-ben sincs ez.
  • attila46
    #15267
    Edzéseken és időmérön miért csak a kijelőlt zónában megy a drs.Elvileg mindenhol kéne..nem??
  • V43 1105
    #15266
    Vagy mint az atom úgy mennek, de tegnap este például sokan már csúszkáltak nálam, és jöttek ki boxba ugyan úgy ahogy én 1,2 kör különbséggel. :-)
  • Marci0115
    #15265
    nálad a mezőnynek is fogy a gumija? :(
  • V43 1105
    #15264
    Nekem nincs ilyen hiba.. te bénáztál el valamit, bocs...
  • Marci0115
    #15263
    édes istenem ez a játék.... egyedül csak nekem fogynak el a gumik a mezőnyben, plusz esős futamon ki kellett mennem a boxba mert kb 3 kör után elfogyott az esős gumi, be is állitottam hogy cserénél ugyan ilyen gumit tegyenek fel , erre felteszik a közepes slicket....
  • IXEMGabeo
    #15262
    az jó, akkor azt is beletették

    Most, hogy itt a classic mode azon gondolkodom, hogy a Nordschleife is jöhetne kiegészítőnek Lauda 1976-os járgánya mellé:D
  • B0GE5z
    #15261
    nálam egyszer elpukkant a jobb hátsó monacoba
  • IXEMGabeo
    #15260
    defektje volt már valakinek egyáltalán? 2010-es és a 11-es játékban gyakoriak voltak
  • V43 1105
    #15259
    Mert a stratégiában azok a szettek voltak beállítva, meg asszem azokon a gumikon indulsz amiket idomeron hasznalsz...
  • Danecay
    #15258
    Hát én is erre gondoltam! :D De ezt könnyen ellenőrizheted ha bokszkiállás előtt hátratekintesz párszor, de még egyszerűbben a mini pályarajzot figyelemmel kísérve, amit futam közben is látsz a képernyő baloldalán.
  • Danecay
    #15257
    Érdekes ez a gumi kopás dolog is, tényleg nagyon ki van centizve, ami még ha kezelhető is akkor tök jó. Tegnap Malaysia-ban futottam egy 50% futamot, ami elég odafigyelős volt gumikopás szempontjából. Egész futam alatt a gumikopást mutató Car Status volt bekapcsolva. Érdekes úgy megpróbálni autózni, hogy minél kevésbé kopjanak a gumik! Egyszer újra is indítottam a versenyt mert 2 körrel a tervezett kiállás előtt használhatatlanra koptak az abroncsok. Érdekes volt mert másodjára, kicsit jobban odafigyelve, kevésbé erőltetve, hamarabb váltva el tudtam evickélni az első bokszkiállásig. Már csak annak kell utánanéznem, hogy vajon miért használt abroncsokon indított a játék a 11. helyről, úgy hogy még csak q3-t sem kellett futnom, majd az első kiállást követően miért raktak fel ismételten félig elkopott lágyakat?!
  • contraste
    #15256
    Most olvastam vissza a hsz-emet félreérthető, tehát nem a boxban előznek meg, hanem amíg a boxban vagyok a pályán kint előznek meg, arra gondoltam, lehet, h feltorlódnak mögöttem és ezért tudnak addig elmenni.
  • Danecay
    #15255
    Érdekes, mert szerintem már rég nem jellemző hiba, hogy a nyalókás ember nem enged ki, csak miután elenged mindenkit! Továbbá a büntetésrendszer is javult szerintem mert a korábbi részekben, amennyiben hátulról rohantak belém, az esetek többségében akkor is én kaptam büntetést, míg az F1 2013-ban erre még nem volt példa. Egy ilyen esetben kaptam, de akkor is csak figyelmeztetést, baleset okozása miatt.
  • IXEMGabeo
    #15254
    ez régi Codies betegség h engedjünk mindenkit előre a boxban...ezt sem sikerült javítani ahogy a büntetés rendszert sem
  • contraste
    #15253
    Ilyen még az idei játékban nem fordult elő velem (ezen az egy pályán..) 15 körös versenyen 10 iknél hivnak be, h optionre váltsak és nagyon gyors a csere csak egyszeruen elmennek addig mellettem 10 en.
  • Master91
    #15252
    Gumi nekem is zabálódik...

    Gondolom ott buksz sokat, hogy a stratégia szerint jössz be boxba, de a többi pilóta is. Sajnos a "nyalókás ember" nem fog elengedni téged a boxból amíg a többi paraszt el nem megy....Buktam olyan 7 helyet előző futamba mert néztem végig aki mögöttem jött mindet szépen elengedte a gép :D

    Próbálj 1 körrel a stratégia előtt-után menni boxba, nem lesz akkora forgalom.
  • contraste
    #15251
    Sziasztok!

    Eléggé amatőr vagyok egyelőre, ráadásul keyboardal tolom. Közepes szinten nyomom és a Young Driver Testet is csak a Sauberig tudtam megcsinálni. Időmérőn Australiában egész jót mentem asszem 6-iknak kvalifikáltam, viszont a versenyen hiába ugrom előre kb 2-3 ik helyre a kerékcseréknél mindig visszaszopódom 10 ik hely körülire és még Hulkenberg is megelőz, aki 11-nek kvalifikálta magát. Ráadásul utcsó körökre teljesen vége a gumiknak ez nyílván az én vezetési hibám, de vajon a cseréknél a visszaesés oka mi lehet?
  • IXEMGabeo
    #15250
    de jó ez a sisak
  • V43 1105
    #15249








    Holnap feltolok én is egy videót, ha nem bánjátok, ahogy bénázom a keyboarddal ...

  • IXEMGabeo
    #15248
    nem sok különbség van 1-2 reklámtáblán kívül:)

    habár érdekes, hogy a 2013-mas játékban a sikánok világosabbak esőben és valahogy az esős futam is világosabb gammájú
  • IXEMGabeo
    #15247


    jó öreg Nürburgring:)

    Nordschleife is jöhetett volna a classic mode-ba:D
  • Fox44
    #15246
    Mi a f...? Házigazda légy szíves töröld a #15243, #15242, #15241, #15244, Thx.

    #15245:"biztos nagyon extras lehettel":DD
  • Alexease
    #15245
    Te is repulogep szimulatorozol?:)
    Amugy nem tudom, biztos nagyon extras lehettel.
  • Fox44
    #15240
    F1 2012 Vs. F1 2013: Egymás ellen a két játék – Suzuka, eső
  • vitya79
    #15239
    Sziasztok,

    az hogy lehet, hogy carrier módban, lotussal voltam. Kaptam a hungaroringi verseny utan egy ajánlatot a ferraritól, és a köv. versenyen (Spa) már a ferrarinál voltam?
  • vitya79
    #15238
    Sziasztok,

    az hogy lehet, hogy carrier módban, lotussal voltam. Kaptam a hungaroringi verseny utan egy ajánlatot a ferraritól, és a köv. versenyen (Spa) már a ferrarinál voltam?