21741
  • lac coo
    #15157
    Jah, úgy már értem ...
  • Fox44
    #15156
    Kár, hogy csak time trial-ban lehet menni vele.(
  • lac coo
    #15155
    ezt hogy lehet előcsalni? :)
  • Fox44
    #15154
    1976 Ferrari 312 T2
  • V43 1105
    #15153
    Én amúgy sem.. halk a verda, de nem tudom miért.. és rohadt zavaró.
  • lac coo
    #15152
    Kib...ott hanggal kellene valamit csinálni, olyan hangos a mezőny ha együtt van, semmit nem hallok az autómból !!! Idegesítő szarság....
  • lac coo
    #15151
    Kösz !
  • argo001
    #15150
    Elég jól belőtték a Pirelliket. 25%-os versenyt az esetek többségében kénytelen vagyok 2 kiállással végigtolni, mivel eltűnnek alólam a gumik. :D
  • Alexease
    #15149
    Ja, Caterham teljesen jo kicsit megpiszkalva, erezni hogy fake az aero:) Elore 95% hatulra 85% es jonak tunik.

    - A tapad, de azt tudod:)
    - Rear Diff MAX Torque = 100 (ez alapbol talan 50)

    Es a biztonsag kedveert a 4 Stability Control-t is kikapcsolta:)
    - Stability Control Max Angle / Max ATC /Off Speed / On Speed = 0

    f1-2013-setup-DEAFULT-ca2_spa_francorchamps.zip

    Caterham / Suzuka setup: f1-2013-setup-ca2_suzuka-10.zip

    Caterham kamera (ennel sem latni a tukrot:D): f1-2013-camera-caterham-ca2-10.zip

  • IXEMGabeo
    #15148
    ja oké, csak már nem rémlik, hogy mindenütt a Rolex logó volt Melbourneben
  • maujuri #15147
    Nem, a valóságban is így van, mivel a Forma 1 hivatalos időmérője a Rolex lett.( előtte LG volt)
  • IXEMGabeo
    #15146
    Mindenütt a Rolex a főszponzora a pályáknak? Melbourne, Suzuka...nem figyeltem ez csak a játékban van így?
  • lac coo
    #15145
    Én is hátulra kevesebbet raktam, de nem sokkal, mert lassú kanyarban négy kerékkel driftelve lehet csak elfordulni. az egyensúly felborul ,azzal meg nincs baj ...
    Diffinél mit kell kikapcsolni pontosan, csak az lap dolgot, nem akarok én bűvészkedni vele ...?

    amúgy jah, a Caterham sokkal ajobb én is azt piszkálom, majd dobj is nekem bacupot a spa-i pályához, mert én véletlenül felülírtam az enyémet :DDDD
  • IXEMGabeo
    #15144
    elvagytok rendesen:D:D halvány lila gőzöm sincs, hol állítgattok xD
  • Alexease
    #15143
    Mondjuk az is hulyen nezne ki, ha a tukrok ott maradnanak:DDDDDDD
    Majd nezek masik autot, talan a 2012-ben a Caterham eppen jo volt. Nekem boven jo az is, ugy sem szeretem a top csapatokat (egyreszt divat miatt, masreszt sinautosabb autok:P).

    Ja, a tapadas allitas szerintem is eleg, nem erdemes kuzdeni, csak meg kell talalni az egyensulyt. Esetleg elol 95% hatul 85%?!
    Es esetleg a diffi korlatozast lehet kikapcsolni, az nem veszes.
  • lac coo
    #15142
    Igen a fülke kamerával együtt elmászik a tükör is sajnos ....

    amúgy én is arra jutottam, hogy nem sok értelme van piszkálni ...egy leheletnyit kisebb tapadás és kész, jó ez így ahogy van :DDD
  • Alexease
    #15141
    Mondjuk egy virtualis tukor jo lenne, mert en sepc nem latok hatra semmit;D
  • Alexease
    #15140
    f1-2013-sauber-tyre-grip-sa2_suzuka-85pc.zip

    Kicsit piszkalgattam, vegigneztem a beallitasokat, de igazi, erezheto valtozas, ami jo iranyba megy, olyan nem nagyon van.
    Vagy talan igen, de olyan sok ido lenne, meg 1 autohoz is (nem beszelve a GP, Career beallitasrol), hogy total nem eri meg:D

    Ennel a setup-nal annyi valtozott, hogy kisebb a tapadas (85%) es lenyegeben nem veszi el a nyomatekot elforgatott kormanynal. Nagyon durvan nem fog elmaszni a hatulja, foleg nem nagyobb sebessegnel, mert nagy a leszorito ero.
    De terhelesvaltas kozben, kissebb-kozepesebb ivu kanyarban azert nem erdemes padlozni:D

    Amit allitgattam:
    - Tapadas (grip_front, grip_rear)
    - Steering Rate. Most 1/1, eredetileg magasabb sebessegen csokkentette.
    - Rear Diffi Race es nyomatek. Ez is csokkentve volt 85%-ra, most 100/100.
    - Kikapcsoltam az osszes SelfSteer es Stability Control cuccot.

    Mast nem.
    Szerintem ezek kozul a SelfSteer es a Stability csak a segitseges/bill/gamepad-es reszeknel mukodik, es valszeg a Steering Rate is, ami alapbol sebessegfuggo. Nem ereztem semmi extrat.

    A tapadas egyertelmu mert csuszkal, es a diffi is, mert elporog:) 6sec-cel mentem rosszabb kort:P
    De igazabol ez a tapadas csokkentes is fake, mert ez csak „osszenyomja” a dolgokat, a karakterisztika nem valtozik.

    Lenyegeben nem sok ertelme van piszkalni, nem eri meg a raszant idot.
  • lac coo
    #15139
    :(

    Igen ezekért nagy kár ....Semmibe nem kerülne berakni, ok, hogy senkit nem érdekelne, de ha már semmibe nem kerül ....
  • Alexease
    #15138
    Azokat mar en is reg atirogatam, betettem a teljes H-valtot, de mivel nem hasznalja az engien, igy bukta:D
    Irtozatos gagyizas es vicc, hogy a DIRT tudja, sot az F1 EXE-ben is benne vannak a valtozok, de nem hasznalja.
  • IXEMGabeo
    #15137
    dehogy rossz:D mindent lehet tesztelni korlátlanul:)

    ráadásul így nem szaggat a játék:D
  • lac coo
    #15136
    Szerintem amúgy vagy te olyan ügyes, hogy meg tudod piszkálni ezt a H váltós dolgot, RD-n van egy cucc, valaki átírogatta a kormánygombokat, nézd meg ...
  • lac coo
    #15135
    az új autóknál nem tör k ia feneke, csak ha forditom a kormányt.... Látszik is ,ahogy gumizza az aszfaltot, mert pörög a kerék ...De ezek a dolgok szerintem is valahol engine szinten vannak benne ....különben már rég kibányászták volna .
  • lac coo
    #15134
    jaja, time trial elég rossz ...
  • Alexease
    #15133
    Az a baj, hogy a teszteles is ido igenyes, ami TT-n a legegyszerubb, de onnan nem a legjobb eredmeny jon ki.

    Teljesen mas az auto/gumi TimeTrial-on (amit arkadnak hivnak a prgramon belul:D), a Grad Prix-on es Career-on. A TT/GP-ben rajta van az auton a legjobb, legtopposabb fejlesztes, a legjobb gumilehetosegekkel. Raadasul TT-n teljesen statikus az aszfalt, az idojaras stb.

    A TT-re beallitott nehezen/elvezetesen kezelheto auto, valszeg a Career elejen, fake fejlesztesekke es gumival, a gumizattlan, poros palyan, halalos vagy hasznalhatatlan;D
  • Alexease
    #15132
    Nem tudom:) Lehet hogy addig a szogig (radianban van, az nem 0.125 fok:DDDD) nem engedi kimozdulni az autot:P
    De lehet, hogy ezt is csak a segitsegekhez hasznalja.

    Nem sokat mentem eddig a progival, inkabb csak kamerat allitottam (anelkul hasznalhatatlan:D), es foleg csak a regi autokkal. De ott teljesen egyenesben is kepes volt kitorni jobra-balra a hatulja. Igaz, csak esoben mentem eddig, mert szarazon kicsit sinauto, foleg a gagyi kezeles miatt (ketpedal-pillango).
  • lac coo
    #15131
    Pedig az oldaltartás ami túl nagy, többit szépen be lehet állítani .

    a max angle stabilitás help az mi lehet ?

    De igazad van, valszeg a gumit sem ártana piszkálni :)))
  • Alexease
    #15130
    Tavaly sokat piszkaltam, de nem sok eredmennyel:) Sokat szamit az engine is korulotte, hogy igazabol mit es hogy an hasznal ezekbol a beallutasokbol.

    Hasonlo adatbazis es script alapokat hasznal mint a GRID vagy a DIRT, igy tele van lyan beallitasokkal is, ami ide nem kell, es valszeg nem is hasznal: elso es kozepso diffi (Osszkerekes F1:P Bar lehet hogy segitsegkent hasznalja?!?!:D), ugratas-repules-gravitacios segitsegek stb.

    Es valszeg van benne sok olyan is, amit csak bill/gamepad es a segitsegek bekapcsolasanal hasznal. Eleve gamepad-hez vannak benne segitsegek (automata kormayzasok, kormanyszogek), amit valszeg/remelhetoleg nem hasznal kormanynal:D

    A jatekban a kontroller reszben alul, a kormanyzas hozzarendelesenel, durvan erezni is lehget, ha nem a kormany van ivalasztva.

    De sajnos a diffik piszkalasa is csaloka. Az igazi F1 is tele van elektronikaval, meg ha nem is klasszikus TC-vel. A diffi sem egyszeru, ossze-vissza lehet allitani, setup-olni.

    Az iR-ben, amiben elvileg a beallitasokat is „licenszelik”, 10x ennyi lehetoseg van, de a felehez hozza sem nyulok, mert teljes kaosz vagy ugy sem ereznek belole semmit:D Ahhoz mar expertnek kell lenni:)

    Valszeg a Codies is beletolt eleg sok beallitast, de azokat a CFT file-okba fixen, felesleges kitenni a progiba.

    A lenyeg, hogy lehetnek koztuk olyan hangzatos beallitasok is, ami nem biztos hogy segitseg, csak mar a bonyi kategoria.

    Az oldal stabilitas lehet aero es gumikarakterisztika is.
  • avus
    #15129
    Leírnád a lényegét magyarul, mert én is szenvedek a gumikkal.
  • maujuri #15128
    játékon belül a beállításoknál/ kormányzás beállítás, Szaturációt állítsd
  • MarcusGera
    #15127
    egy kis segítséget kérnék! Genius speedwheel 5 pro kormányom van és a pedálok nem működnek jól. vagy full gázt tudok adni és az autó kipörög vagy nem adok gázt. nem tudom mit kellene állítani, hogy fokozatosan tudjam a gázt adagolni. egy picit rálépek és már fullgáznak érzékeli. driverem a legfrissebb.
    a kormányzás jó beállítása is sokáig tartott, az ffb állandóan megy ha a kormányt elmozdítom de az legalább nem annyira zavaró
  • lac coo
    #15126
    Alex, te nézd meg a diffi részeket, hátha ki lehet valahogy kapcsolni, hogy csak radíroz a gumi egyenesben de oldalra az istenért nem csúszik ki .....

    Vagy valami a kormányzásnál van .....

    A 279, 280 -as sorban kikapcsolva a stability helpet egész jó lett viszont... egy baja van : egyenes haladásnál nagyon nehezen tér ki oldalra :( Még piszkálom a skidding grip drop-ot, hátha az is javít valamit ....
  • lac coo
    #15125
    Tegnap éjjel engem is :)))))
  • Alexease
    #15124
    Most munka nekem is volt rendesen, ejszakazassal (vagy mar hajnalozassal:D), es meg fizetes is lesz, allitolag:D
    De legalabb hangulatos volt haza motorozni, a teljesen ures varoson keresztul. Multkor megallitottak es megszondaztattak a rendorok, teljesen egyedul voltam a Rakoczin, gondolom unatkoztak:DDDD

    Most en is kockulok, bar van (lenne) 1-2 dolgom:)
  • lac coo
    #15123
    Elől talán elég a kevesebb, hajlamos lecsúszni mindenhonnan ....De majd nézegetem ma, dolgoztam a héten annyit mint egy igazi idióta, most semmihez nem vagyok hajlandó nyúlni, itt fogok kockulni egész hétvégén :)))))
  • Alexease
    #15122
    Igen, de igazabol nem probaltam ki oket, csak a 10%-ot:) Valszeg eleg 90%, es talan elol vagy hatul 5%-kal kevesebb.
  • lac coo
    #15121
    Es elsot , hatsot azonos mertekben csokkentetted ?
  • lac coo
    #15120
    Hát sokkal másabb már így is !!! Talán kicsit kevés a 80 % ....
  • Alexease
    #15119
    Csak a tapadast (grip_front, grip_rear).
  • lac coo
    #15118


    amúgy miket írtál át benne pontosan ?