21741
  • dr Kotász
    #15321
    Today sees our first PC Patch #1 available on Steam for PC versions of F1 2013. We have tried where possible to prioritise as many of the issues you have raised as a priority, in addition to a number of other fixes which were made during the various submission processes, or because they have been easily tracked down and fixed.

    In the meantime, please note that we are still collecting feedback via our Technical Assistance forums and do encourage you to post your issues there, being sure to include as much information as possible. This will be used to help prioritise our fixes in future patches.

    Priority Issues


    Multiplayer match making issue:
    When creating a game, there is now an added option in the race settings: “Downloadable Content Tracks “On / Off”. If you turn this to ‘Off’ any players who don’t have DLC installed will be able to find & join your game – that means opening up the ability for Classic/DLC players to play against standard edition players.

    PC FPS Issues:
    We’ve made improvements to the PC FPS issue whereby higher specification PC’s had a considerable lap time advantage over lower ones. Although we haven’t yet fully rectified the issue completely across all tracks, we wanted to get these improvements out as soon as possible whilst continuing our investigations to see where further improvement can be made.We have also introduced a frame rate cap at approximately 120 frames per second to limit the extremity of the variation at exceptionally high frame rates. We are confident this change will not result in any visual degradation, and will further prevent the issue being exploited and allow for fairer competition online.We would encourage players to test this in multiplayer races rather than solely relying on AI lap time benchmarks, as there is variation deliberately built into the latter for gameplay reasons. We are aware this is a hot topic and will continue to monitor the forums for feedback once this fix is live.

    Fixed multiple Mid Session Save issues:
    Including cases of incorrect track initialisation, race logic, set ups and crashes. AI will also no longer pit to change tyres when re-loading from a Mid Session Save.



    Equal cars online
    Thanks to the feedback we’ve found a couple of issues related to car wheel positions which we now have been addressed.



    AI no longer pit immediately after a safety car

    AI braking distances have been improved into turn 1 at Malaysia
    If you are experiencing any other instances where the AI seem too early on the brakes / too slow into a corner, please let us know the track & corner number and we will investigate.

    Players can no longer set leaderboard times or go online if they edit their triggers_pit.xml
    This was allowing players to use their DRS in non-valid areas. The leaderboards will be reset as a result.


    Updated the Tyre compound choice for Korea, Japan & India to reflect the 2013 season.

    Minor Issues

    Added functionality to view gamer card / profile on results screens.

    The race director will now be available in co-op if the one player retires from the season in qualification or practice.

    Changes to audio mix volumes while on track.

    Steam Achievements are now visible / displayed correctly.

    Resolved an issue where a lobby would incorrectly show as being full.

    Fixed a network issue where AI would not receive penalties correctly at the end of a race.

    Fixed an occasion where AI cars could exit their box into the pit lane too fast.

    Turning collisions off will now also disable the safety car.

    Changed the car lighting on Yas Marina during the night.

    Fixed a crash relating to a vote to end a session with players that have joined in progress.

    Multiplayer ghosting issues fixed.

    Audio Memory changes, so there should be no audio dropout after longer durations of play / sitting on the pause menu.

    McLaren Cockpit view texture update.

    Updated collision boxes on the Williams FW14B & the Ferrari F92A.

    Updated collision audio, and fixed some cases of audio drop out.

    Resolved an issue in Split Screen where the player ones camera could slightly flicker.

    Resolved an issue where the skipping to day 2 of the Young Drivers Test would make the day 1 hairpin test very difficult to complete.

    Fixed some instances of the auto drive not releasing the Ferrari 312T2 correctly.

    Removed Tweak in from the Fanatec Clubsport wheel, updated the Logitech Wingman Formula GP Wheel action map.
  • IXEMGabeo
    #15320
    Idenézz micsoda sisakom van:P:P
  • IXEMGabeo
    #15319
    setupozásnak köszönhetően lágyon kapott 1 másodpercet...Brazílban, 6 tizedet a Nürburgringen úgy h én Mercivel ő Red Bullal volt és a 2013-mas mode be volt kapcsolva nem az equal...Spanyolban a keményel 1 tizeddel kaptam ki tőle időmérőn majd futamon a végén 6-7 másodpercet vertem rá:) de így is a lágy éppenhogy kibírta
  • IXEMGabeo
    #15318
    valami digo ellen:) de veszettül pipa vagyok, mert az alapján ahogy vezetett másodpercekkel kellett volna verjem...

    billel tolta tutira, mert a TC-je be volt kapcsolva és a többi segítség is ki tudja...igazából ez a baj évek óta, hogy segítségekkel gyorsabb mindenki annál, aki semmit nem használ:)
  • Master91
    #15317
    Ja multira vissza térve.

    Nem akarok nagyon menni, amúgy is billentyűzettel tolom, már full TC-vel kell mennem hogy mégjobban tudjak gumival spórólni...eddig mindig feles TC-vel mentem, és boldogultam eh
  • Master91
    #15316
    #15314

    Szélárnyék?

    Időmérőn 16-18+, Bahreinbe 6másodpercet kaptam az 1. helyezettől XDDD

    Rajton és 1. körön jó vagyok, feltudok jönni 10-13. helyig.

    Onnantól kezdve ÉN adom NEKIK a szélárnyékot, mert előttem senki nincs úgy le vagyok maradva :D

    #15314

    játékba is ratyi, classic módba nagyon jókat versenyzek, de carrierbe undorodok...lehet restartolom és kezdek 1 marussiát, jobban járok valszeg

    az összes Cody féle F1-be 25%os futamokat mentem, és mindig a tervezet szerint tudtam ki állni gumit cserélni bírták !!!! (+/- 1 kör )

    Itt 2-3 kör a rajt gumim...
  • Gatti
    #15315
    ja azt nem irtam hogy force india volt :) de minden pályán 1 kiállással többet csinálok mint a többiek. egyszerűen nem birják a gumik és mintha a többieknek nem kopna a gumi.
  • V43 1105
    #15314
    Az idei Toro Rosso egy rakás... ar.. :) Szerintem kár volt példának hozni.. az az autó olyan alulkormányzott mint egy traktor.... nem jössz multizni velünk? Ott hidd el megtapasztalnád, hogy lehet ám óvni a gumikat, ha nagyon akarod... :)
  • V43 1105
    #15313
    Ki volt az az ellenfél ?
  • IXEMGabeo
    #15312
    Itt a kopás mértéke attól is függ mennyit autózol szélárnyákban vagy csatázva...

    emlékezzetek Rosberg poleból indult Bahreinben végül 9. lett, mert folyamatosan csatázott a körülötte lévőkkel és koptatta a gumijait plusz egy kiállása volt a betervezettnél...

    én ugyebár légüres térben autóztam ráadásul 1 ellenfelem volt, de jókat csatáztunk:)
  • IXEMGabeo
    #15311
    karriert akkor fogok kezdeni, ha jobb gépem lesz...

    bitang módon akadozik:)
  • Master91
    #15310
    "25%-os multiplayer volt..."

    Menj 25%os carriert.

    valaki írta lentebb hogy sauberbe átült és sokkal jobban bírják a gumik

    Kezdj torro rossoval, lesz faszolás rendesen..


  • Gatti
    #15309
    Na most verte ki nálam a biztosítékot a játék :D
    Suzukába esős versenyen 3 kiállás volt betervezve kellett is mert a gumik nem birta volna kevesebbet. Erre kimegyek a 3. kiállásra és kopott esős gumit raknak fel ... WTF? elfogyott az eső gumi? ok! De akkor az ellenfelek miért újat kaptak? esélyem nem volt levédekezni az utolsó etupot úgyhogy inkább kiléptem. pedig ők is mindig akkor jöttek amikor én , érdekes módon kaptak a végére is új esős gumit.
  • IXEMGabeo
    #15308
    Brazília, Nürburgring:)

    Spanyolban kicsit szenvedősebb volt a keménnyel kezdtem és a végén 1 kör híján épphogy kibírták a lágyak alattam. 25%-os multiplayer volt...
  • bunddog
    #15307
    Melyik pályán? Nekem sepang-ban 100%os távnál 13körre írta elméletben a lágyat, de már amikor 9 kör benne volt, beadta a car status-t hogy a bal első már kuka :D
  • Totti5
    #15306
    Caterhammal karrierbe nagyon élvezetes versenyeket lehet menni a 14. helyekért. AIt Legenden rendesen lehet szopatni ezzel a lasabb autóval, ha az ember a rajnál előre jön 9. helyig a 2 DRS zónához kevés a tudásuk:D amikor pár kör után egy 7es vonat van mögötted és nem tudnak megelőzni, mert hiába megy el a hátsó egyenesbe a következőben visszajövök, aztán a pálya többi részén meg nem tud mit csinálni:D

    Buta a taktikázáshoz, persze ha elment akkor életbe nem érem utol ezzel az autóval, de ez nem is gond, ez a reális.

  • Totti5
    #15305
    Semmi baj a gumikkal, normálisan kopnak.
  • Fox44
    #15304
    Nekem 25%-nál, 7-8 kört kibírt.:) Persze, pálya, setup, meg vezetési stílustól is függ. Nálam nem volt olyan soha, hogy csak 3-4 kört.
  • lac coo
    #15303
    Semmi baj a gumikkal....Nekem tetszik .
  • IXEMGabeo
    #15302
    humi:DDDD
  • Marci0115
    #15301
    hát de szerintem 18 körös versenynél nem reális 3 kör :D
  • Alexease
    #15300
    Az elkopott humik es a korszam melle erdemes szerintem odairni a versenytavot is (25%/50%/100%):) Mert nem mindegy hol fogy el a gumi.
    25%-nal 3-4 kor meg realis is lehet, beallitastol, hasznalattol fuggoen.
  • IXEMGabeo
    #15299
    valóság is ilyen nézd meg a Force India, hogy szenved a gumikkal mióta a kevlárszerkezetet megváltoztatták:DDD
  • lac coo
    #15298
    Szerintem meg igy logikus......Egyeni pontok az embere, konstruktori meg az autoe :))))
  • vitya79
    #15297
    Azért köszi a válaszokat.
  • Marci0115
    #15296
    nah eddig a force indiával mindig elfogytak a gumik 3-4 kör után, most félidőben átmentem a sauberhez , itt meg akár végig tudnék menni az egész futamon kiállás nélkül
  • vitya79
    #15295
    Azt nem tudom, hogy mi lesz Massa addig megszerzett pontjaival. De ezt máshogy is megcsinálhatták volna.
  • IXEMGabeo
    #15294
    Ez volt már a 2012-es szezonban is...Nos igen a pontokat is átviszed ugyanakkor, akit kitúrsz azoknak a pontjai jelen esetben Massáé? is beleszámítanak a konstruktőri pontokba:D:D teszem azt voltál a Marussiánál és szereztél 5 pontot, nos azt az 5 pontot viszed át a Ferkához.

    elég baromság eleve ez a szezonközbeni átigazolás.

    Ez pl fatális hülyeség, de megoldható, ha évente váltasz csapatot...semmiféle szezon közbeni ajánlatot nem érdemes elfogadni szvsz
  • V43 1105
    #15293
    Igen viszed.
  • vitya79
    #15292
    Sziasztok,

    miért van az, hogy kapok egy ajánlatot a ferraritól szezon közben, amit elfogadok. És már a következő versenyt a ferrarinál teljesítem. Viszem a pontokat is. Ez hogy van?
  • IXEMGabeo
    #15291
    nekem bejön a gumikopás:)

    időmérőn úgy kell a kocsit belőni, hogy azért eltudjatok fordulni, de ugyanakkor ne koptassák túlzottan a gumit a beállítások által. Érdemes 1 mért kört menni és azzal is spóroltok...futamon így pl a 25%-os versenyen meg lehet simán 1 kiállással csinálni. 15 körös versenyen 7 kört simán ki kell a lágynak bírnia...
  • lac coo
    #15290
    Megprobalom rendszergazdakent futtatni, ugy hatha rendesen ment.....
  • IXEMGabeo
    #15289
    amúgy ne tudd meg tegnap, hogy átvágtuk a legtöbb pályát főleg Silverstone-t:DDDD
  • IXEMGabeo
    #15288
    fazer sisak modeja:)

    én szemszögemből Vettel szingapúri sisakja volt rajtam:D
  • Master91
    #15287
    4. képen azt hittem véres a sisakod
  • IXEMGabeo
    #15286
    :DD:)
  • V43 1105
    #15285













  • IXEMGabeo
    #15284
    25%-os versenytáv meg se kottyant a gumiknak igaz multiban toltuk Fazerral:)
  • Fox44
    #15283
    Clutch and H shifter for Classic Cars in F1 2013! The Petition
  • Fox44
    #15282