21741
  • V43 1105
    #15441
    Sziasztok!

    Arra gondoltam mivel vagyunk egy páran, akik Tunnglen keresztül F1-eznek, valamikor összeülhetnék közösen pár versenyre, időmérővel. Amit érdekel az legyen szíves írjon nekem vagy IMEXGabeo-nak egy levelet, hogy mikor lenne jó neki és melyik autóval menne. TS van, igaz korlátozott hellyel de egyenlőre ez a legkisebb baj. :-) Remélem nem bánjátok hogy beírtam ide ezt a kis szösszenetet. Várunk/várok mindenki aki még bénának érzi magát az is.. csak ne az AI-k ellen kelljen versenyezni. :D
  • argo001
    #15440
    Én is elolvastam azt a cikket, bár amikor láttam, hogy ezt az f1-live szerkesztette, nagyjából tudtam, milyen "színvonalra" számíthatok. Engem meglep, hogy egy olyan bulvárlapra, ami még azon a szinten is szar, ekkora a kereslet.
    Szerintem a Codemastersnek ez a legjobban sikerült F1 játéka eddig, nálam speciel elég pozitívan indított a játék. A grafikát se látom olyan borzalmasnak, mint amilyennek ők lefestették. Nem lepett meg az sem, ellentétben a cikkíróval, hogy mennyi különböző dolgot lehet állítani az autón - főleg, mivel a korábbi játékokban is ennyit lehetett. Valamint szerintem nem a classic mód menti meg a játékot, az csak egy plusz egy amúgy is jó játékhoz. Szerintem jó munkát végzett a Codemasters, a 60% meg nevetségesen alacsony.
  • bunddog
    #15439
    Nekem is Formula Force EX van, a centering-et ki tudod kapcsolni a logitech-es progiban amit a driverrel együt rak fel. A gázadást is tudod finomhangolni a játékon belül az advanced wheel settings-ben. Nekem a steering deadzone 1% a linearity 5% és a saturation 15%.


  • stupido78
    #15438
    Sziasztok!

    Kétféle kormánnyal is próbáltam a játékot (Logitech Formula EX és Logitech Momo) de az a bajom, hogy ultraérzékenyen viselkedik. Alig nyomom meg a gázt és máris úgy csinál, mintha padlógázt adtam volna. És a másik, hogy ki lehet valahol kapcsolni, hogy a kormány állandóan vissza akar állni egyenesbe?

    f1 2012 teljesen jól lehet használni, de a 2013-al csak szívok :(
    Plíz help!!!
  • IXEMGabeo
    #15437


    season challenge 1-5. pálya:)

    Austinban pokoli jókat csatáztam és a 3. helyről egy buta hiba miatt csúsztam le:(((
  • Danecay
    #15436
    Sajna az egyik pillanatról a másikra megszűnő tapadást, esős körülmények között, én is meg tudom erősíteni, ahogy ezt korábban már le is írtam ide! Igaz az ez évi verzióval még nem versenyeztem esőben, de a 2012-re feltétlenül igaz volt. Egyszerűen nincs visszajelzés arról, hogy meddig jók a gumik az adott körülményeken. Én is versenyeket buktam el egy-egy ilyen szituációban. Mentem vígan, érezhetően még elfogadható tapadással a pályán, mígnem egyszer csak jött egy kanyar ahol a fékre lépés pillanatában úgy éreztem mintha jégen lennék, melynek következtében a pálya menti füvön vagy kavicságyban találtam magam, ahonnan kievickélve továbbra is jégtánc volt a pályán maradás a kerékcseréig. Mindeközben látható módon a változó körülmény az AI-t annyira nem zaklatta fel, és vígan autóztak el mellettem olyan abroncsokon amikkel én nem, vagy alig tudtam pályán maradni. A mérnök sok esetben baromságokat beszélt, szóval én nem hallgattam rá. Próbáltam utánajárni, hogy miként érdemes az ilyen helyzeteket lekezelni, bár a magam részéről egy indikátornak, ahol az aktuális pályaviszony és tapadás aránya van demonstrálva, örülnék a legjobban, de végül valami hasonló dolog használatát javasolták, ami alapértelmezetten is a játék része, mégpedig a gumihőmérséklet kijelző. Ezekben a helyzetekben érdemes ezt nézni, és még az előtt gumit váltani mielőtt a fent lévők le nem hűlnek, azaz kékké nem vállnak! Ez is lehet egy támpont!
  • lac coo
    #15435
    Fene tudja, én sose néztem mi van az AI-n :))) Mit érdekel ...
    Csúszkálni csúszkálnak néha ...de lassulni az tuti szoktak , főleg ha száraz időmérő volt ...
  • lac coo
    #15434
    Ha jól jön össze a sok DRS és a kers, akkor simán lehet leggyorsabb kört futni, de ettől még állandó tempóban nem vagy az ....
  • ggbuffon
    #15433
    próbáltam már legenden, experten, most professionön, az AI gumija gyakorlatilag sosem fogy el, csúszkálni meg pláne nemlátom őket, holott van, h megnyújtják az etapjukat 1-2 + körrel..az oké, h jobban bánnak vele, na de h ilyenkor körrekordokat döngetnek...ne már..

    az esős verseny igazából élmény volt (bár a GP szériákban uezt megkaptam már 10éve is) de ez a "beszól a mérnök h wet kell" ami teljesen jogos is volt, miközben a gép vígan elvan intereken az egy kicsit vicces..
  • ggbuffon
    #15432
    versenyen simán döngetem a leggyorsabb köröket, időmérőn viszont olyan helyeken gyűjti az előnyt h a hajam az égnek áll
  • lac coo
    #15431
    De rf modban nem lesz ilyen lebonyolítás az tuti ....:(
    Úgyhogy F1-re marad ez:)

    De amúgy én nem vettem észre, hogy egy pillanat alatt lenne jégpálya, bár lehet, de miért is ne lehetne ? :)

    Én csak GP-zek mondjuk, istenáldása ez a mid session save, komolyan ....egyben nincs időm , erőm lefutni egy versenyt mostanában de ez így nagyon jó dolog ...
  • precise
    #15430
    Amúgy tolom, csak nem bírom amikor megmagyarázzák a hülyeséget. Elfogadom, hogy kell script a feelinghez, cod-ba se véletlenül van, úgy jó az ahogy van. Lehet hogy GP módba amúgy jobb a gumi, de ha gp-zni akarok csak arra ott lesz valami rf2 mod.
  • lac coo
    #15429
    Ne ezeken agyalj már, játssz vele azt jóvan ! :)
  • IXEMGabeo
    #15428
    max neked kuka:) vedd lejjebb a szintet és az AI lassabb lesz xDDDD
  • precise
    #15427
    az eső is vicc script fos. Nincs átmenet. Egyik pillanatba tök jól elvagy interen, bemondja a mérnök hogy wet kell és abban a másodpercben tükörjég feeling...

    Az ilyen futamok miatt raktam magamnak flashbecket, ha a többiek mennek a boxba én is cserélek mert érezni nem lehet lófaszt se. Persze lesznek aranylábúak akik megmagyarázzák, hogy érzik, hiszek nekik.
  • lac coo
    #15426
    Ha az eredeti steames mellé felrakok egy virágboltit, a mentéseket, save könyvtárat nem fogja piszkálni, felülírni ?
  • lac coo
    #15425
    Akkor játssz még komolyabban és rájössz, hogy ez nem igaz :) vannak trükkök benne, de anélkül nem megy, de ennyire nem gáz a helyzet. Esetleg vedd lejjebb egyel a nehézséget ....
    Esős idő csalóka, látszólag elég rendesen esik ,de igazából még nem kell esőgumi. Én mindig megvárom a mérnököt, hogy szóljon mikor váltsak ...
  • IXEMGabeo
    #15424
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    warez a játékom:(


    de azért köszönöm a felajánlást:)
  • ggbuffon
    #15423
    elkezdtem kicsit komolyabban játszani ezzel a fostornádóval, időmérőkön gyakorlatilag sanszom sincs, irreális helyeken gyűjt előnyt az AI..

    versenyeken meg döbbenek, mert ahogy észreveszem az AI-ra külön fizika vonatkozik mint rám...baszhatják így a gumikopásukat meg stb..esőbe én a vizes gumikon alig bírom pályán tartani, ők vígan elvannak interekkel..szárazon amikor én már a végét járom az aktuális szettemnek, ők döngetik a pályacsúcsokat, körről-körre...

    továbbra is kuka az egész
  • argo001
    #15422
    Jól veszem ki a szavaitokból, hogy ha valami játékélményre vágyom, ne szedjem le az 1. patchet? :)
    Nekem semmi gondom a játékkal, a gumi nekem veszettül kopik, de hát ez így "jó", legalábbis ez a 2013-as F1. Én kifejezetten élvezem azt, hogy most nincs "Toro Rossoval is bajnokságot nyerek" mód és társaik.
  • precise
    #15421
    Lehet csak a karrier módban scriptelt. Abban kb 90%-ig biztos vagyok, hogy Scriptelt.

    Abból gondolom, hogy mivel az AI nem kiegyensúlyozott, pl Canadában és Ausztráliában gond nélkül nyertem valahol 8. helyre vagyok csak jó ha keményen tiprom a gépnek. Érdekes módón ahol tök lazán mentem hosszú féktávok stb... ugyanúgy a kiállás előtt 1 körrel kezdett rohadtul csúszni mint amikor szét szaggatam a vedát anyira siettem. Szóval scriptelt a cucc de karrier módhoz kell is.
  • Danecay
    #15420
    A leírás szerint "Ez egy gameplaynak indult de egy rohadt nagy baromkodás lett belőle." Kíváncsi vagyok, hogy miként lett volna ebből gameplay videó. Nyilvánvaló, hogy köze nincs a játékhoz a srácnak! Csak tudnám, hogy mit élveznek benne! Szerintem patch formájában könnyíteni kellene az irányítást, mert itt is láthatóan kezelhetetlen az autó! :)
  • precise
    #15419
    nyertél. :) coop championship?
  • drago14
    #15418
    Na én ismerem őt... és gyökér eléggé.
  • B0GE5z
    #15417
    nah még egy agyfaszvideó estére :D ez valami divat a 6 évesek közt, hogy gameplay videókat töltögetnek fel youtubra?
  • Danecay
    #15416
    Azt hittem lesz a végén valami értékelés is! A végén még igazuk lesz a billentyűzeteseknek és tényleg játszhatatlanul nehéz a játék számukra! Mondjuk ha ennyire nem megy a dolog, nem biztos, hogy Gergő helyében én közkincsé tettem volna! Igaz konkrétan az sem értem, hogy mi lehetett vele a célja :)
  • IXEMGabeo
    #15415
  • IXEMGabeo
    #15414


    istenem de nehéz betenni egy képet
  • IXEMGabeo
    #15413


    hol vagy precise? megvan a rekordod :)
  • dr Kotász
    #15412
    Bizony, a Marussiával pont így kaptam el Bottast, amikor Alonsot engedte el

    A scriptelt gumikopás természetesen csacsiság. Teljes mértékben az én vezetési stílusomtól függ, mikor kopik el a gumi.

    Jó a játék :)
  • lac coo
    #15411
    A kék zászló rohadt szívás, most már értem miért megy sokszor nehezen nekik életben is :)))) Mögöttem az üldöző , alig bírok vele, elengedi a gyorsabbat, nekem is el kellene, de rohadt nehéz úgy csinálnom, hogy közben az engem üldöző ne szívasson meg :)))
  • lac coo
    #15410
    ez kötelező ,le is töltöttem :)
  • IXEMGabeo
    #15409
    hát ez fájdalmas volt:DDDD még Palikot is überli
  • IXEMGabeo
    #15408
    atyavilág, szerencsétlennek durvábban szaggat, mint nekem:DDDD
  • Master91
    #15407
    aaaa XDDD


    "mögöttünk már le van szakadozva a népesség, úgyhogy nem kell félnünk!

    *Button beesik a képbe

    De még is de még is! Kaptunk 1 piros lapot meg egy zöld lapot ! "

  • kvanta
    #15406
    Istenem!!! Ez dráma, ez halál ez után nem jutok szóhoz sem. Nem bírtam végignézni. Mario gokart való neki nem F1. Corner "cutting" te jesszusom. Full gázon nyomja a füvön a rajtnál ahogy bejön a kép már tapossa...

    Valaki írta, hogy ahogy jut előre a szezon során egyre jobban megy a dolog. Ezt én is tapasztalom. Kiismertem a gépet egyre kevesebbszer pörög túl a kerek kigyorsításkor így 1 kiállást végig bírok vinni 1 gumival és az üzemagyag fogyasztással is helyrebillentem, már nincsenek futamok amikor spórolásra vagyok kényszerítve.

    Egyre inkább nem bánom, hogy megvettem.
  • lac coo
    #15405
    Jujjjj!!!

    Olyan szép piros aztán menjünk ezzel :)))) Ez a Direszta, vagy ki ez ...Itt van egy nagyon nagy kanyar .... Jesszusom .
  • B0GE5z
    #15404
    na az ilyenek miatt butitják sz@arrá a játékokat
    agyfasz
  • lac coo
    #15403
    tököm tudja már lehet tényleg hisztis vagyok :))))
    Talán ma feltelepítem a warezt, akkor egyből meglátom ...
  • Danecay
    #15402
    Aha, hát lehet itt lesz a kutya elásva! Bár az Alex által beszúrt listában, ami nem tudom mennyire teljes, nem nagyon látok tapadást befolyásoló fájlokat, hacsak nem az Alex által is írt exe-t tekintjük annak. Ugyanakkor, nem tudom, hogy patch telepítéskor, a Steam nem csinál egy Játékfájlok épségének ellenőrzése című mutatványt is, amikor szépen fogja magát és a módosított fájlokat lecseréli az eredetiekre. Korábban jártam már többször így, igaz nem patch telepítés során, és ilyenkor minden telepített MOD, átírt fájl, magyarítás, stb. tovaszállt :)

    Na majd kiderül, mert közben elindítottam én is a Steam-et és valamit frissített. Azt hittem, hogy játék indításakor fogja csak frissíteni, bár úgy kevésbé lenne optimális.