78923
  • TBTPumpa
    #78339
    Én is várom a hétvégi bétát a Necro miatt. De most PS5-ön akarom megnézni a játékot, mert PC-n durva akadások voltak nálam, hiába az RTX3080... Ha PS5-ön nem lesz gond (és nem lesz gondom az irányítással), akkor arra veszem meg és megy a refund PC-n. :)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.03.22. 09:45:36
  • hawkie22
    #78338
    Nekem egyelöre pótolja, most húzom a Hammerdin-em, NM Act V hardcore. Ha valaki akar, csatlakozhat. :)
  • lwb
    #78337
    Próbálkoztam D2:R-rel picit, de nem pótolja a D4 utáni űrt sajnos. :D
  • hawkie22
    #78336
    Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Jaj, de messze van még az a június. :)

    De azért hétvégén a nekrót kipróbáljuk. Vagy egy íjász rugót.
  • Nomad90Hun
    #78335
    Vicces, de én is ugyanígy vagyok basszuskulcs. Ki-be lépegetek a játékokba, de valaghogy nem foglal le most egyik se. Leginkább sorozatozok gép elött most.
  • TBTPumpa
    #78334
    A béta vége óta üres az életem... :D
  • Nomad90Hun
    #78333
    open beta után 1,5-2x ennyi lesz az alsó hangon.
  • Nomad90Hun
    #78332
    Számomra ami még bejött, az a páncél / fegyver kinézetek. Sajna D3-ban nekem sok olyan páncél volt ami egyik nemnél tök jól mutatott másikon viszont borzalmas volt, itt sikerült elérni, hogy midnegyiken jól nézzenek ki. Egyik kedvencem pl a barbáron sikerült egy ilyen gladiátor féle kinézetet összerakni, nekem speciel ez is bejött jól eltalálták, és ezek is csak a kezdő cuccok voltak sztem késöbb komolyabb skinek is lesznek..
    Ha már a nemeknél tartunk, a női rouge-tól meg barbártól nem kérnék pofont... ;P

    Amin külön jókat mosolyogtam így review videoknál pl. a kommentek között, azok pl. az emote-ozós küldik, amiken páran ki voltak akadva csöppet, de szerintem jók lettek, az a rendszer sztem tök jó, én oda-vissza köszöngettem meg interaktoltam jópár emberkével akkkel összefutottam.

    Amit izzasztónak éreztem a goblin vadászat, érezhetően rá kell buildelni majd erre is, nem az a fajta D3 féle le se spawnol de már meghalt típusú dolog lesz.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2023.03.21. 11:58:48
  • TBTPumpa
    #78331
    1 millió játékos érte el a 20-as szintet... Nem gyenge!

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.03.21. 11:05:14
  • PiszkosFred
    #78330
    Igen, elsore nekem is debuffer szerep ugrott be a fire skillekrol, de en pusztitani akartam, instant :) D3-ban is van olyan fire sorc build (firebird), amivel felpakolom az ignite dotokat majd johetnek az instant fire skillek es pusztul mindenki a terkepen, de a D4-ben a desintegrate nem sebzett annyit, mint amit "en" elvartam a D3/DI utan. De ez nem gond, ezert (is) vannak a light is cold skillek.

    Ahogy neztem, a class specko lego effektet komoly valtozasokat fognak hozni egy-egy skillnel, ez elorelepes a lehetseges variacok/buildek teren a D3-hoz. Es akkor a skill enhancementrol nem is beszeltunk.

    Elvileg classonkent 5-10 lego, plusz tucatnyi a "kozos" kategoriabol volt most csak elerheto, azok is nagyobb esellyel estek, hogy lehessen tesztelni (plusz mezesmadzag effekt).

    Az egyik dev fejlesztoi videoban volt arrol szo, hogy valtozhat a skillek rendszere a premierre, de mivel az elmult evekben mar annyiszor valtozott (pre-aphatol a betaig), hogy kovetni is nehez, ezert szerintem 3 honap alatt nem raknak mar be uj progressiont, viszont skillek kozul 1-2 (le)cserelodhet.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.03.21. 10:44:45
  • Kojiro
    #78329
    Nagyon jól összefoglaltad, teljesen egyetértek, akár én is írhattam volna!
    Én PS5-ön vettem meg, így annyit tudnék még hozzáfűzni a tapasztalataidhoz, hogy itt semmilyen akadozásra, bugra, lagra nem volt példa. Egyszer egy fél napig nem tudtam átmenni az egyik hídon, gondolom bebugzódott egy terület.
    Az egyetlen látványos bugom az volt, hogy a földre esett goldoknak rendszeresen nem látszott a mennyísége, vagyis a text.
    Továbbá érdekes, hogy crossplay, és a PC-sek jóval többen vannak, mégis pl. logolásnál első nap kivételével nem volt semmilyen sorbanállás, azonnal beengedett. Első nap is 5 perceket vártam, csak egyetlen egyszer 50-et.
    A barbárt és a sorcerert maxoltam ki. Volt egy-két kurvajó bossfight, amit imádtam, pl. Lilith's Lament. Tök jó balanszos volt, végig veszélyben voltam, de meg tudtam csinálni elsőre. Mondjuk elég defenzív, regenerálós buildem volt.
    A "social featureök teljes hiánya" tényleg nagyon zavaró, azon nagyon remélem, hogy javítanak.
    Engem az is zavart, hogy próbáltam localba irogatni a Kyovashadban, de soha senki nem válaszolt. Arra gondoltam, hogy sztem nem is látták, mert a chatbox (vagymi) nekem is többnyire el volt tűnve.
  • Nomad90Hun
    #78328
    Ahogy statokat néztem azért a DOT-ra volt jópár affix ami buffolta. Tény, hogy nem az a "fejére pottyantom az atomot" metódus volt a tüzes sorcival, de van egy olyan érzésem hogy full-ban majd a gearre meg a statokra odafigyelve jó lesz az is. Meg merném kockáztatni, hogy nem rakták bele az összes lego itemet sem direktbe, tuti lesz olyan ami pl. felezheti, vagy 1-2 mp-re leviheti a DOT hatóidejét. Nekem külön tetszett, hogy itt most figyeltek arra, hogy ne 1-2 skillt használjanak a játékosok, hanem igen is kelljen buff / debuff, és cc skilleket is bevetni,emiatt kicsit lassabb, de taktikázósabb a játék nem pedíg az a "jobb egérgombbal végigtekerem a térképet" című műsör.

    A potikat se láttuk az összeset, simán el tudom azt is képzelni, hogy max szinten lesz vmi D3 féle legendary poti mechanizmus is. Plusz ahogy én éreztem próbálták úgy kialakítani, hogy csapatban igen is kelljen a változatosság, pl. mi haverral ketten mentünk a 2 barbár együtt sem volt épp gyenge mert más más skilleket használtunk, de egy sorci + rouge páros is erős volt (fagyasztás -> sebezhetőség + dot + aoe), szóval lehet majd kombinálni.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2023.03.21. 10:04:34
  • PiszkosFred
    #78327
    Hat, immortalban es d3-ban is disintegrate-tel szinteztem, mindig, itt is azzal kezdtem. Gyorsan at is valtottam masra mar korai szinten, pont az atalad emlitett dot sebzes miatt. :)
  • lwb
    #78326
    Én pont ezért series x-re rendeltem elő. Úgy agyaltam, hogy a legtöbb játékos tehát a leghosszabb queue és legszarabb lag az pc-n lesz, második a legnépszerűbb konzol, a ps5. Szóval series x-en lesz a leggyérebb a játékosmennyiség.

    Az első napot leszámítva 10 mp-nél többet sose álltam sorba belépéskor.
  • PiszkosFred
    #78325
    1M account erte el a 20-as szintet es kap majd egy farkaskolyok skint.

    Ehhez meg hozzavehetunk par kivancsiskodo accountot, akik csak beneztek es nem ertek el a lvl20-at - hat nem csoda, hogy az elso este nem birta az infrastruktura. De a meglepetes az volt, hogy szombat es vasarnap nalam semmi gond nem volt, siman be es kileptem, talan 5 perces queue volt a legnagyobb szombat estefele.
  • lwb
    #78324
    Van két-három varázslat, ami nagyon OP lett: chain light, hydra pl. Én éppen ezért szimpla fire sorcererrel mentem, hydra nélkül és nem volt sétagalopp a játék. 20-ig jutottam, nem volt sok időm, de a tűz szerintem a leggyengébb elem lett. A villám OP, a jég legalább fagyaszt, de a tűz csak dmg/time-ot tesz az ellenségre, ami pont nem ér sokat egy ilyen arpg-ben, mert nem szünteti meg a fenyegetést azonnal. Simán beléd üt még párat, mielőtt elpusztul.
  • PiszkosFred
    #78323
    Light sorckent jatszottam az elso nap, szintezes kozben es 25-oson is egy ideig, a lasso+chain light brutalis volt, foleg egy pimpelt hydraval.

    Aztan kiprobaltam a frostot, hydra+blizzard+frozen orb, olyan legoval, ami plusz/free tamadaskent 20%-os esellyel nyom egy ujabb orbot a targetre, hat ugy pukkantak szet a nonelite ellenfelek, hogy orom volt nezni. Eliteket meg korbetancoltattam a hydra es blizzard korul, eselyuk sem volt.

    Rugoval mar tobb kihivas volt ugyanez.
  • lwb
    #78322
    Hát ja, a butcher egy vicc lett. De szerintem ez szándékos és csak a bétában van így, a végső megjelenésre emberközelibbé teszik a nehézséget. Villám sorcerer OP, de pl a tűz vagy a fagy már messze nem.

    Butchertől meg world bossoktól függetlenül is nehezebb a játék a 3-nál. Azt ilyen autopilot módban lehetett tolni - alap nehézségen -, ezt nem lehet. Figyelni kell, mert normál nehézségen is leverhetnek gyorsan. Inkább 2, mint 3 a nehézség.
  • undY1ng #78321
    Bocsát, köszönöm a fáradtságod!
  • Nomad90Hun
    #78320
    Kasztokat illetően sztem jól eltalálták, a rouge érdekes, bár sztem nem lesz kedvenc, a sorci se rossz, de op-nak nem mondanám, ranged dps-nek viszont fasza ha van aki arccal leveszi a pofonokat, ami a barbot illeti nem mondanám szarnak, sokkal inkább taktikusnak, onnantól kezdve mikor falba lehet már rúgdalni az ellenfeleket, meg toppantással stunnolni, stb, nah onnantól bedúrvul, de addíg is elég jó.

    Butcherrrel nem találkoztam (szerencsére?). Ami engem picit zavart az a városokban lévő lag spike-ok, az mmo-sított rész se zavart, sőt amikor egyedül próbáltam pl. az eventeket külön felüdülés volt ha beszállt valaki párszor. A story, a fő és a mellékesekben is jók, külön tetszett, h sima mellékküldetések is építik a világot, beleélést adnak, érzésre itt most odatették magukat rendesen.

    Nyilván vannak még finomhangolni való dolgok, de arra ott van az a bizonyos 3 hónap, plusz azért a játékot eleve úgy tervezik ha jól tudom kiadni, hogy kb. fél évente jön majd hozzá vmi kisebb dlc. A beta alapján sztem mire mindent átnézek, felderítek, stb azzal is elleszek min. 100-120 órát, de ez nekem így pont tetszik, ez a D3 féle 2-3 perces rift runok aztán a loot 90%-ának zúzása már unalmas volt az utóbbi szezonban is, it meg pont jónak érzem a lootot, érdemes próbálgatni is, pl. az ékkövekkel tök másképp kell majd játszani mint a 3-ban, meg statokból se az egy statot használó dolog lesz ugye amivel megint majd lehet játszani buildtől függően.

    +1 Inarius szinte már könyörög a pofonért, de mint tudjuk a karma egy ribanc aki elöl nincs menekvés...

    +2 ez egy kérdés, kvíz lenne: Ti mit tippeltek a "Véres Farkas" kicsoda? Érzésre túl sokat tud a dolgokról.

    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2023.03.20. 21:15:33
  • TBTPumpa
    #78319
    A #78255 -ös hozzászólásban írtuk nemrég:
    Open Beta: Early Download begins Wednesday, March 22 at 9 a.m. PDT
  • TBTPumpa
    #78318
    Trailer a nyílt bétához:
  • undY1ng #78317
    A nyílt bétához majd mikor lehet előtölteni a játékot (aki nem rendelte elő)?
  • TBTPumpa
    #78316
    Az európai Blizzard Gear Storeban 20%-os kedvezmény van rengeteg cuccra (Lilith + Inarius szobrokra is), cserébe a szállítási költség iszonyatosan megdrágult.


    A Diablo® IV Limited Collector’s Box-ra nem érvényes ez a kedvezmény. :)
  • hawkie22
    #78315
    Igen, Butcher az engem is legyakott, kb. kétütéssel. :)

    Egyébként barbárral kezdtem, kínszenvedés volt, míg elértem tegnap este vele lvl 20-ig. Azért csak addig, mert akkor kapod meg ugye a farkaskölyköt és nem akartam tovább szopni vele. Mi az istent csináltak a barbárból? Porcelánbabát? Bossokon úgy hullik el, hogy öröm nézni. És még sebzése sincs rendesen. Pedig kipróbáltam vele többféle buildet becsülettel.
    Ma gondoltam, van egy kis idöm, csapassuk a sorcival. Hát ez valami mocskosul op lett. Az hagyján, hogy két óra játék után már lvl13 voltam, de hogy három dungeont is úgy daráltam be vele, hogy még gondolnom se kellett arra, hogy meghalhatok, na az azért már jelent valamit. Lightning Bolt-Chain Lightning-Frozen Armor-Frost Nova-Hydra. És nem állít meg semmi. És ez még csak lvl13. Mi lesz itt késöbb?

    A játék amúgy nagyon baba, de azért teljesítmény terén van mit javítani. A város sokszor olyan akadásokkal van tele, hogy öröm nézni. De jó lesz ez, június 2-án biztos, hogy nem fog látni engem a család. :)
  • PiszkosFred
    #78314
    Valójában észre sem veszed a többi játékost. A városokban a Town Portálok és a funkcióval rendelkező sűrűn felkeresett npc-k körül (lásd bsmith a salvage miatt, stb.) láthatsz pár játékost és ennyi. De részben akár ki is kapcsolhatod ezt az aspektusát, és ekkor csak mint mozgó npck jelennek meg, akik nem tudnak veled kommunikálni (és persze te sem velük). Abszolúte nem zavaró, ugyanaz, mint bármelyik korábbi számozott részben az open game.

    Plusz valószínűleg itt is használja a Blizzard a wowból már ismert instance/layer/shard megoldást, vagyis a térképen egyszerre jelen lévő karakterek/accountok száma limitálva van, így nincs arra esély, hogy csúcsidőben úgy nézzen ki a játéktér, mint anno mondjuk raid napokon Orgriban az AH/Bank környéke. Ha úgy érzékeli a játék, hogy elegen vannak a városban, akkor nyit egy újabb "réteget" és te abba a párhuzamos városba lépsz már be. Sokszor volt az, hogy ketten futottunk haza/vissza a városba és a "küszöbön" átlépve hirtelen eltűnt az addig mellettem futó kolléga.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.03.20. 13:30:25
  • Dodo55
    #78313
    Sok minden bíztató amiket írtatok, de ez az MMO-s téma viszont aggaszt. Remélem azért nem annyira darázsfészek feeling, mint az Immortalban, vagy mint egy Sw / Og a WoW-ban...
  • PiszkosFred
    #78312
    Na, péntek 17:00 és hétfő 01:00 között szerintem beleszaladt annyi óra ebbe, amennyit inkább nem reklámozok, mert aki nem tudja miről van szó, tutira hülyének néz - főleg ha megemlítem azt is, hogy pár nap múlva minden progress kuka és ez "csak" egy béta volt :D

    Pro:
    - Settings: a színvilág, a környezet, az egész megjelenés gyönyörű és tényleg Diablos, az eddig látott ACT 1 eddig az 1-2. rész látványvilágát idézi, a zenéről és hangról nem is beszélve.
    - Változatos térkép: egyelőre a térkép tele van dungeonokkal és kisebb delve-szerű helyekkel, ahova - ellentétben mondjuk a korábbi részekkel - le is akarsz menni. Később lehet, hogy ez változik és simán elfutsz egy bánya vagy "lyuk" mellett, meglátjuk.
    - Skillek: első blikkre kevésnek tűnik a skillek variációs lehetősége, de amikor már elérünk a tier 3-4 szintre (20-25 környékén), akkor már látszik, hogy komoly és változatos buildeket lehet majd összerakni.
    - Legók: a bétában megnövelt %-kal estek a legók, így nagyjából azért lehet látni, hogy a class skilleket elég komolyan befolyásolják, a D3-as irányvonalat követve, további variációs lehetőségeket biztosítva a buildekhez.
    - És akkor a Skill enhancementről nem is beszéltünk.
    - Mmo aspektus: tetszik, hogy összefuthatok más játékosokkal a világban, de mégsem tartanak fel vagy "nyúlják le" a mobokat előlem. A Dungeonok és delvek szólók, így akit zavarnak az emberek, az elvonulhat ide farmolni. A world eventekbe bárki csatlakozhat, de ha nem jár arra senki, nem akadsz meg, a skálázódás miatt egyedül is letolható.
    - Van nehézsége. Már I-es fokozatban is okozhat némi kihívást egy-egy szitu, de a II-esben már van, hogy több potit is megiszol egy-egy bossharc alatt, főleg ha az addokat idéz. A World Boss nálam pirosra verte le először a felszerelést, de aztán meg- és kitanulva a képességeit, a második spawnnál már nem volt gond. Más kérdés, hogy a többi 8-10 játékosnak is meg kell tanulnia ezt a szükséges "dpshez".
    - Sztori: tetszik, hogy vannak átvezető animációk és cutscenek, egész szépen összerakták a motorral, változatos kamerabeállások és hasonlók, tényleg jól néz ki és kibővíti a játékmenetet. Első 1-2 végigjátszásnál mindenképpen. Plusz jó látni a karakterünket ezekben a jelenetekben, így picit több értelme van a transmog rendszernek.
    - Title: tetszik a Lost Ark féle jelző+megnevezés jellegű címek megjelenése. (Hétvégén nálam aLittle Maniac lett a default)
    - Achiek és challengek: tetszik, hogy van kézzel fogható következménye szinte mindegyiknek, még ha az csak egy title vagy némi arany is.

    Kontra:
    - A social featurek teljes hiánya. Mivel mmo jelleget kapott, emiatt lesznek nagyobb közösségek, na azokat nehéz lesz menedzselni.
    - Performance a városokban, érkezés (teleport/utazás) után azért van némi akadás, mire midnen játékost és a várost is betölti (gyors ssd-n is).
    - Egyelőre időigényesebb: Ha valakinek csak 10 perce van játszani, akkor a D3-ban belefér két GR vagy D2-ben egy mefi run, de itt egyelőre aki leül játszani, az 10 perc alatt max. a dungeonig ér majd el. (később valószínűleg az endgameben ez változik)
    - Dungeonokban található játékmechanika nagyon ismétlődő. Mindig van egy "mágikus ajtó", amelynyitásához a meglévő három (?) variáció egyikét kell teljesíteni (mindenki agyonverése, speciális elitek agyonverése, 2 "kulcs" lootolása az ajtótól jobbra és balra lévő minibossból). Plusz, az ajtó utáni teremben mindig van egy nagyobb kihívást jelentő pack, majd később jön a boss a maga kis üregében. Nyilván egy diablo játékban a hentelés a lényeg, de ha már beleraktak egy időhúzó featuret, hogy ne lehessen leszaladni a bosshoz célirányosan, akkor az lehetne változatosabb.
    - Mivel közös a világ a "shared world" megoldás miatt, ezért kevesebb a random tartalom, már ami a felszínt illeti. Viszont pont emiatt tervezhetőbb a játékmenet, lehet célirányosan menni az eventekre.
    - Sokadik végigjátszásnál/karakternél remélem lesz egy opció, amivel automatikusan átugorja majd az addigra tucatszor látott átvezetőket, mert a jelenlegi "nyomogasd az ESC-t" módszer nem elég.

    +1: a világ legrövidebb könyvei között dobogós lenne a Butcherrel történő találkozásom összefoglalója/elemzése :D

    (pech, hogy a második karakterrel találkoztam vele csak, a félkész rugómmal, az addigra már nagyjából fullos sorcival szerintem tovább húztam volna, bár killre egyedül world tier II-ben nem lett volna azzal sem esély)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.03.20. 11:04:10
  • Sunrider924
    #78311
    Ami nekem nem jott be, Butcher(errol nem spoilereznek tobbet, aki talalkozott vele az erti), a kicsi inventory, ami onmagaban nem lenne akkora gebasz mert ugye van teleport a varosba de marha gyorsan feltelik az aspect inventory es a stash tab is es igy mar zavaro, a gold allando problema igy nem igazan tudtam jo affixet porgetni az occultistnal mert hamar elfogyott a 180k gold, meg ez valami eleg erthetetlen hulyeseg hogy a dungeon reward aspect az tobbszor hasznalatos de az imprintes az meg csak egyszer, es akkor nincs semmi indikator hogy melyik aspect van mar meg , tartsd fejben mid van vagy bujjad az inventoryt ez igy hat ize...
    az erthetoseg kedveert
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2023.03.20. 10:42:56
  • lwb
    #78310
    Nekem is bejött. A harc jóval lassabb, mint D3-ban vagy akár a D2-ben is. Nincsenek ilyen 40+ vagy 50+ kill streakek, mint a 3-ban. Minden oké a játékban egyébként, jól néz ki, a zene se rossz, a hangok is jók, nem volt panaszom ezen a téren.

    Ami nem jött be: az mmo-s dolgok. Aki single player játszik, annak semmit nem ad, ellenben lassítja a játékot a folyamatos net miatt és rontja az immersiont, mert a városokban meg a világtérképen ott rohangál melletted a többi játékos is. Nekem a béta alapján egy erős 8/10.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.03.20. 07:12:41
  • Daermon
    #78309
    Teljesen rendben vannak a zenék, meg úgy néz ki a játék is.
    Kiváncsi vagyok a necrora meg a druidra. Bár kár, hogy testalkat nem állítható, így dagadt druid lesz :D
    A gameplay nekem okés, hogy az alapja a 3, de kicsit közeledtek a 2-höz. A cutscenek és a voice acting pedig kifejezetten jó lett.
    Nem lesz egy Év játéka, de én beruházok rá.
  • SLICK
    #78308
    nekem nagyon tetszenek a zenék, sokkal jobb mint a 3. részé. Bár ott a RoS kiegé szintén bejött.
    Minden zónához illenek a zenék szerintem.
  • Dodo55
    #78307
    "most kifizeted és még havonta vagy alkalmanként is kell fizetni , hogy tovább használhasd és igy már más megint az ár megitélése."

    Na hát igen, erről pedig még én is elfeledkeztem itt az eszmefuttatásom során, holott szintén igen nyomós érv. És mellé van számos pozitív példa más cégektől, akik ha már rendszeresen pénzt kérnek a naprakész tartalmakért, akkor legalább az alapjátékot odaadják ingyen vagy 5-10 euroért. Sőt, ne is menjünk messzire, végsősoron az Immortal is ilyen :) De ugye pont ez a gond, hogy már itt a 4 esetén is határozotton látszanak a rügyei annak a modellnek, ellenben 0 helyett 70 dollár a belépő. Na és akkor ez az a pont, ebben a sorrendben megérkezve, amivel szembesülve most sokaknak a komplett biztosítéktábla is lerobbant a helyéről.

    Szóval legyen ingyen és legyenek mikrotranzakciók, szájhúzás, de emészthető.
    Vagy legyen 40 dollár és legyenek kozmetikai mikrotranzakciók, szájhúzás, de emészthető.
    De hogy 70 dollár és a megszokott pár évente kieg modell (addig pedig teljes jogú minden játékos, nincsenek egyenlőbbnél egyenlőbbek köztük) helyett azonnal már tolják is arcba a mikrotranzakciókat, az már sikítva hányás a teherautóra.
  • repvez
    #78306
    annyival egésziteném ki, hogy a játék árát nem lehet csak önmagában nézni és azt mondani, hogy sok vagy kevés.
    Régebben a 40-50 dolláros árat összehasonlitani a mostanival és azut mondani, hogy az nem olyan nagy emelés.
    Mivel minden mindennel összefügg igy régen a 40-50 dolláros árat lehet könnyebben rászánta a felhasználo egy egy játékra mint most a 70et.
    A fizetések és a vásárló ereje nem nött olyan mértékben mint az árak ugy általában. ehhez hozzá kell venni a Pc alkatrészek áremelkedéseit a rezsi és egyéb termékek árait.
    LEhet ,hogy X eve még csak töredékét kapta a mostani fizetésének, de honap végén több maradt olyan dolgokra maire azt mondta, hogy ennyi még belefér .
    Illetve sztem az is közrejátszik a dologban , hogy az emberek egy része a fentiek miatt talán jobban megnézi, hogy megéri e ezt az árat. régebben sokkal több játékidőt jobb szorakozást nyujtottak a játékok mint most.
    régebben mondjuk egy egy játék 1-2 hétig kitartott mire végigjátszotta valaki, ma meg jó ha egy hétvégét.
    Illetve most nem anynibol áll egy játék, hogy kifizetem és enyém örökre, most kifizeted és még havonta vagy alkalmanként is kell fizetni , hogy tovább használhasd és igy már más megint az ár megitélése.
  • Carmang
    #78305
    Kösz. Hát ez szomorú, de igazából számítottam erre.
  • Dodo55
    #78304
    Száraz logikában igazad van, de jelenleg egy globális fogyasztói társadalomban élünk és az ezzel összefüggő rendszerek, mechanizmusok (gazdaság, társadalmi prosperitás, stb...) csak bizonyos egyensúlyi viszonyok megléte esetén fenntarthatóak.

    Az egyik oldalán ennek nyilván ott van a kellően vonzó profit lehetősége a cégeknél, viszont fogyasztói oldalon meg a növekedő gazdaság eredményei a mozgatóerők: folyamatosan növekedő reálértékű jövedelmek, és a versenyhelyzet miatt folyamatosan csökkenő árak vagy stabil árak mellé folyamatosan növekedő kínálati minőség/beltartalom (és ez már ugye felülírja a te száraz logikán alapuló számításaidat).

    Ha az egyensúlyt túlságosan kibillentik, akkor azonnal jön a lavinaszerű megtorlás: ahogyan említetted, akár kivonul egy-egy országból egy-egy cég, viszont a másik oldalon meg a társadalom még elsöprőbb dolgokra hajlamos: jobb esetben csak recessziót, deflációt idéz elő (ha van kellő lakossági tőke/megtakarítás amivel a háztartások tovább tudnak működni miközben fojtogatják a jobb belátásra bírni kívánt cégeket), rosszabb esetben (ha elmebetek kommunisták törnek hatalomra a kétségbeesett nép fölött) államosítja az "kizsákmányoló" cégek helyi vagyonát, illetve közkinccsé teszi a szellemi tulajdonait, rács mögé vágja a helyi vezetőit.

    A Blizzard esetén pedig nem is önmagában a 70 euros ár a gond, tény hogy ilyen már máshol is van sajnos manapság. A gond az, hogy a Blizzard elkövetett egy szentségtörő merényletet az Immortalban a játékélmény rovására menően túltolt pay-to-win geciségekkel, illetve a széleskörű nyilvánosság előtt az volt látható (sajnos ilyenkor ez számít, még ha esetleg más is az igazság, de azt így nehéz megtudni), hogy bármiféle kitérés vagy védekezés kísérlete nélkül egyetlen mozdulattal a padlóra vitte egy olyan vád, ami aztán majd még példát is szolgáltathat a nem túl kiegyensúlyozott társadalmi viszonyok elérésére nem túl békés módszerekkel törekvő woke mozgalmak számára. Szóval ez után a két incidens után azért a legkevesebb az lett volna - főleg hogy a Diablo IV, mint cím erre talán pont a legjobb lehetőséget is tálcán kínálja - hogy most aztán megmutassák mennyire is fasza gyerekek tudnak még ők lenni ha akarnak. És igen, bizony erre kitűnő lehetőség lett volna ha mondjuk látványosan félreteszik a hírhedt profitéhségüket. 40 eurós ár, preorder helyett a D3 tulajoknak is early access és egyéb hálás megnyilvánulások amiktől a Diablo játékosok megmaradnak hűságes hívők ahelyett, hogy most a felük vérszomjas ÜBER BOSSÁ változna.

    Ja és mielőtt bárki keseregne rajta, hogy mennyi ember cserélődött már ott azóta és naív aki olyan színvonalas alkotást vár, mint régen (és igen, tudom, hogy már eleve a D3-at sem az eredeti Blizzard North csapat csinálta), akkor halkan megsúgom, hogy ez senkit sem kell, hogy érdekeljen: a név, ha valamelyik játék esetén, akkor itt elég keményen kötelez. A fejlesztőket és a részvényeseket is (sokkal többet buknak ha kevés lesz a preorder és az első 2 heti eladás - ettől fognak a részvényeik bezuhanni, mint ha 40 dollár lenne a játék - ez önmagában nincs azonnali hatással a részvényeik értékére).
  • lwb
    #78303
    Az tuti, hogy a storm sorcerert nerfelni kell a megjelenésre. Ez így elég durva lett ... Inkább megyek szimpla tűz sorcererrel, az jóval kevésbé OP. Azért a kérdés felmerül, hogy egyáltalán tesztelték ezt házon belül vagy ez lenne most a teszt?
  • TBTPumpa
    #78302
    Van, de semmi jellegzetes. Nekem a Diablo 1-2-3 zenéje jobban tetszett, ez számomra olyan... gonosz, sejtelmes, démoni, de inkább zavaró összességében. Érződik, hogy a Diablo 3 fejlesztői már nincsenek a Blizzardnál, ezt egy totál új csapat kalapálja az új kor / piaci igények szellemében.
  • Carmang
    #78301
    Kérdés a bétázókhoz: háttérzene milyen? Van egyáltalán? Az eddigi videókból nekem nem tűnt fel, viszont elég fontos része lenne a játéknak (lásd D1, D2).
  • tigeroo
    #78300
    így van, az Atari 2600 játékok infláció korrekcióval 200 dollárba kerülnének. Arról meg nem tehet az (amerikai) videójáték-piac, hogy egy 10 milliós illiberális ország valutája fabatkát sem ér. Gondolom itt sem érdekel senkit az örmény vagy grúz gamerek pénzügyi lehetőségei.

    Az internetadó bevezetésére tett javaslatokkor a Google fejesei csak annyit mondtak "Mi, Magyarország? Internetadó? Hol van ez a hely? Jaaa, ott közép-európában... hányan lakják? Jaa valami 10 millió lakos? Hát... akkor maximum kivonulunk, kit érdekel"