78923
  • TBTPumpa
    #78259
    Elindult a béta előtöltése!


    Érdekesség, hogy 11 évvel ezelőtt, ezen a napon (2012. március 15-én) jelentette be a Blizzard a Diablo III megjelenési dátumát, ami ugye 2012. május 15. lett.   
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.03.15. 17:11:12
  • hawkie22
    #78258
    Nem úgy van, hogy ha elörendelted, akkor megjelenik magátol a letöltési illetve elötöltési lehetöség Battle.net-en? Elvileg ma 17 órától elötölthetö.
  • Rage47
    #78257
    Ti kaptatok már preorder beta kódot?
  • TBTPumpa
    #78256
  • TBTPumpa
    #78255
    Frissültek a bétával kapcsolatos tudnivalók, a lényeges rész:
    Early Access: Early Download begins Wednesday, March 15 at 9 a.m. PDT
    Open Beta: Early Download begins Wednesday, March 22 at 9 a.m. PDT
    Players who have already downloaded for Early Access do not need to download again for Open Beta.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.03.13. 19:07:33
  • coolpet
    #78254
    Nincs szerencséd, csak spellcasternek jó ez az effekt, ráadásul az Assassin csapdáinak lerakásához is IAS kell nem FCR.
    Link.
  • mégvadabbdisznó
    #78253
    Üdv!

    Diablo 2-nél választottam most az orgyilkos karaktert és találtam egy elég jó specifikációkkal rendelkező armort. Van egy olyan attribútuma, hogy 25%-al gyorsabb varázslás. Az a kérdésem, hogy az orgyilkos karakternél ez kihasználható? Én csak ilyen tűzbombákat tudok dobálni. Akkor ha felveszem az armort 25%-al gyorsabban tudok támadni, vagy ezt a képességet csak a varázslónő tudja kihasználni?
  • LaposElem
    #78252
    remélem egy indicátor v üzent jön ha elérted a jutalmakat :D
  • TBTPumpa
    #78251
    Adam Fletcher-hez (Diablo Global Community Lead) már megérkezett az Inarius szobor:


  • PiszkosFred
    #78250
    Jaja. Mondjuk nálam a D2R lagzik inkább, a D3 csak ritkán, de ha igen, akkor annyira, hogy nem mertem HC karaktert indítani a harmadik conquest miatt. De hál'stennek mázlim volt, mert így a hc solo tier conquest helyett beadott egy fasza normal riftet (a temetős helyet, dugig bossokkal) amit sikerült gyorsan ledarálni 2 perc alatt, így meglett a harmadik conq. a guardianhoz. :)


    Viszont az altarnál elakadtam, 20+ puzzle ring reforgeból sem lett anci, így már lehet azt úgy is hagyom, a célját elérte.
  • Kojiro
    #78249
    Akkora lag van a bnet összes szerverén napok óta, hogy nem csodálkozok én már semmin.
    Mindenki panaszkodik, főleg d3-ban látom, mert azt tolom most a s28 miatt.
  • coolpet
    #78248
    Nálatok is előfortdult, hogy D3 Adventure módban Bounty-kat csináltam, és nem adta be, továbbra is ott maradt a !.
    Ráadásul a textúrák is töredezettek lettek, és olyan volt mintha a WP-ken is ilyen lyukacsos textilszőnyeg lett volna.
    Az adventure módban pedig azt írta, hogy normalon minden játékmódban 0 player van, holott előtte 5 perccel még vagy 4xx volt a Bounty-nál is.

    Ez most valami patch bug vagy mi?
  • TBTPumpa
    #78247
    Akkor egy összegző, hogy pontosan mi is várható a bétában:


    És a megszerezhető jutalmak:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.03.02. 09:09:01
  • hawkie22
    #78246
    Nekem már csak ezért is megéri a bétát kipróbálni. :) Feleségemet már felkészítettem rá, hogy 24-25-26-án esténként nem leszek elérhetö. Napközben ott vannak a gyerekek, akkor sajna nem lehet nyomni. De lehet, hogy elörendelem és akkor lesz még 3 estém játszani. Meglátjuk, mit szólnak a haverok, ha ök is elörendelik, akkor én is.
  • repvez
    #78245

  • PiszkosFred
    #78244
    Isten aldja oket ezert, mert igy legalabb meloban is fut a gepen, pl a D3 tokeletesen, a D2R lebutitva de fut, ellentetben a PoE vagy Lost Arkkal, amelyek minimumon sem mennek 10 fps fele, igy kuka.
  • TBTPumpa
    #78243
    Új rövidke trailer és végre Lilith hangja is hallható!
  • coolpet
    #78240
    Dió 3-ban lehet tradelni haverral, ha pottyanik valami és nem egyszerre játszunk?
    Azt tudom hogy adott gameban ha kidobom, akkor közös lesz kb 5 percig, de utánna már nem lehet megosztani a lootot nemde? Vagy ez csak a trade ablakra vonatkozik?

    Már annyira rég volt, kezdek egy új szezont :)
  • Akra
    #78241
    Joe Shely volt talán legjobb ötlet,hogy megtették főnöknek. Kreatív, többek közt ő találta ki riftet D3hoz. Komolyan vette munkát és a veteránokon kívül sok új ötlettel teli fiatalokat vett fel csapatába. Több mint 1 év csúsztatást is kért stb,hogy játék rendesen kész legyen. Persze brutális supportja lesz megjelenés után,hogy ha kell tudnak változtatni.
  • Akra
    #78240
    Nagyon jól sikerült optimalizálniuk a grafikus motort,de ugye ez továbbra is közepes részletességre érvényes 1080p-ben. 4k Ray tracing ultra high majd jelentősen megfogja növelni. Igaz a látványt is :)
  • Carmang
    #78239
    Azért a Blizzard mindig is úgy csinálta meg a játékokat, hogy régebbi gépeken is elfussanak.
  • undY1ng #78238
    D3 nagyvonalakban Kb. pont ilyen miatt tart ki pár hétig egy új szezon. :d
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2023.03.01. 13:18:33
  • TBTPumpa
    #78237
    A pontos magyar idők:
    Előrendelői bétateszt: március 17. 17:00 - március 20. 20:00
    Nyílt bétateszt: március 24. 17:00 - március 27. 21:00

    Nyári időszámítás rulz.
  • SLICK
    #78236
    kikapcsolható, illetve az a villogós effekt is, amikor ütöd a mobokat.

    #78235: Igen valamivel többet kotyogtak ki, de írtam is, hogy akik annyira nem követték figyelemmel, azoknak valóban sok az újdonság.
    Az lehet, hogy régóta vannak a cégnél, de ugye a WoW-ot kalapálták ez idő alatt, ami ugyebár elég gyenge lett a Lich Kinges kiegészítő után. Csak a mostani kieg-re lett megint élvezetesebb a WoW. SZámomra ez nem egy jó ajánlólevél.

    De tényleg kívánom, hogy a végtermék jó legyen és ne egy gyerekeknek lebutított Diablo 3.5-t kapjunk.
  • PiszkosFred
    #78235
    Azt hittem hatizsak. Aztan most latom, hogy van ott egy farkaskolyok is.
    wowhead rovid video
  • TBTPumpa
    #78234
    Valóban, bár sokkal összeszedettebb és informatívabb volt, mint a decemberi live stream. Az nagyon olyan "semmilyen" volt, itt legalább elhangzottak érdekesebb dolgok és sok olyan is, ami eddig új infó volt azoknak, akik eddig nem kerültek bele a bétatesztbe.
    És jó volt látni, hogy a fejlesztők lelkesek és örömmel, érdeklődéssel beszélnek a játékukról, és több veterán (több mint 20 éve Blizzard alkalmazott) is dolgozik a játékon. Ilyen hátszéllel esélyes, hogy nem lesz elcseszve a játék. (Ez mondjuk rá is férne a Blizzardra a WarCraft 3 Reforged, WoW Shadowlands és Overwatch 2 borzalmak után.)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.03.01. 10:33:29
  • undY1ng #78233
    Végre nem csak engem zavarnak ezek a százezres, milliós nagyságrendű sebzés számok. Remélem kikapcsolható lesz és akkor legalább az illuziója meglesz annak, hogy nem akkorát sebez a karakter. :D
  • SLICK
    #78232
    Hát ez a fejlesztői interjú is egy "nesze semmi, fogd meg jól" diszkurzus volt.
    Itt leginkább azoknak volt újdonság bármi is, akik vagy kevésbé követik figyelemmel a híreket vagy nem játszottak a closed bétával.

    Ami továbbra sem tetszik:
    - 4 fős limitált party (holott 10-12-en lehet open worldben Bosst ölni vagy Eventet csinálni). Tényleg érthetetlen. Ha nem is 8 fős, de a minimum 6-ot engedhetnék.
    - Megmaradtak az irreálisan magas Damage számok (Milliós, milliárdos sebzés.... vicc). És aszondja a faszi, másképp nem tudták megoldani, csak a Damage absorbbal, hogy valamelyest visszafogják :D Ilyet lenyilatkozni baszki fejlesztőként, azért az elég gáz.
    Csóri kínai arc annyira belebonyolódott már az itemizáció bemutatójába, hogy egy nagy katyvasz lett belőle. Mondjuk érthető, hisz ahogy írtam is a béta beszámolómban, hogy rengeteg felesleges affix/stat van egy adott itemen, eleve a játékban. Szóval az itemizáció a játékban elég gagyi.
    - Rúnaszavakról csak terelés ment, mert hát az a helyzet hogy kurvára fogalmuk sincs, hogy mit kezdjenek vele.

    Amúgy azt érzem, hogy alapvetően azokkal a dolgokkal nem tudnak mit kezdeni, amik miatt az ember képes lenne több 100 vagy 1000 órát beleölni a játékba. Egyes dolgok olyan butának tűnnek, mint a Diablo 3 jelenleg. Ahogy a közvetítés során olvastam a chatet, nem véletlen írták rengetegen, hogy ez csak egy Diablo 3 2.0 vagy Diablo 3,5. Ja és az szintén elég szégyen, hogy annyira moderálták a chat-et, nehogy valaki rosszat merjen írni a játékról, mégha kultúráltan is írtál le valamit egy zavaró dologgal kapcsolatban, nem enegedte elküldeni vagy törölték. Nevetséges.

    De azért finoman súlykolták az emberekbe a Pre-Ordert, gondolom nem jöttek a kívánt számok. Biztosan sokakat zavar, hogy nem egy "upgradelt" Diablo 3-ért akarnak kiadni 70 USD/EUR, ez az interjú pedig továbbra sem volt elég meggyőző ahhoz, hogy ez másabb Diablo lesz.

    Na de, várjuk a bétát, utána okosabbak leszünk valamelyest, mert ugye ez is csak korlátolt lesz. Nem látunk bele a teljes End Game tartalomba.
  • TBTPumpa
    #78231
    Ha a bétában eléred a 20-as szintet, akkor az alábbi kozmetikai cuccal gazdagodsz a végleges játékban:


    A két béta progress összeadódik, viszont a béta után minden nullázódik, a júniusi startot mindenki tiszta lappal kezdi!
    Az induláskor számos grafikai módosító pölö RayTracing - nem lesz még elérhető, ezek később fognak majd bekerülni (július-augusztus környékén).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.02.28. 20:47:49
  • repvez
    #78230
    csak nekem furcsak a specifikácioban az, hogy a VGA-nál egy 10 évvel ezelötti kártyákat listáznak? ez egyrészt jo, mert azt mutatja, hogy nem kell erőgép ahhoz, hogy fusson a jkáték a másik részről, meg elég fura lenne ha valaki mondjuk ezeket a VGA-kjat akarná beszerezni vagy épp ilyene van és nem menne a játék mert 10 évvel ezelött mondjuk még hirből sem ismerték a DX12-t. igy ha el is indul a játék rajtuk megfelelo sebességgel is sztem elég sok olyan feature-t nem biztos hogy jol vagy egyáltalán megjeleenitene.

    egyszerübb lett volna a mostani felhozatal kürül a belképö szintet megjelölni vagy esetleg azt irni, hogy az IGP is elviszi amit a mostani CPU-ban helyet kapott.
  • TBTPumpa
    #78229
    Akkor hivatalosan ilyen gép kell a béta alá:

    Diablo IV Open Beta PC Minimum System Requirements
    Operating System: 64-bit Windows 10
    Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD Radeon R9 280
    Processor: Intel Core i5-2500K or AMD FX-8100
    Memory: 8 GB RAM
    DirectX: Version 12
    Storage: SSD with 45 GB available space
    Internet: Broadband connection

    Diablo IV Open Beta PC Recommended System Requirements
    Operating System: 64-bit Windows 10
    Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 370
    Processor: Intel Core i5-4670K or AMD R3-1300X
    Memory: 16 GB RAM
    DirectX: Version 12
    Storage: SSD with 45 GB available space
    Internet: Broadband connection

    Emellett megy a livestream is a fejlesztőkkel!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.02.28. 20:33:23
  • CrazyAchmed
    #78228
    Így van, nem kívántam nevesíteni... :) Picit még tovább fűzve a kapitalizmus vonalát, ahogy PiszkosFred kolléga vázolta, hogy nem érdekli a kiadó/fejlesztő nehézségei, engem sem, de viszont cserébe meg én sem várhatom el, hogy mindenféle "jófejségi" alapon olcsóbban adják a terméküket, mint a többi kiadó.
  • Carmang
    #78227
    "kövezzetek meg érte, de ha én lennék a kiadó atyaúristene akkor én is ennyiért adnám a portékáimat, ha tudom, hogy megveszik."

    És ahogy már többször leírtuk... ezt hívják úgy, hogy kapitalizmus :)
  • CrazyAchmed
    #78226
    Persze, értem én, de arra utaltam, hogy AAA játékért ez a standard ár, már jó ideje. Nem a mostani, mondjuk úgy "szar helyzet" miatt lett hirtelen 70 euró a diablo4, ha 2021-ben jelent volna meg, akkor is annyi lett volna már. Amikor láttam, hogy előrendelhető, akkor még mielőtt rákattintottam volna, tudtam, hogy 70 lesz az alapváltozat, mert mostanában már annyik a nagy stúdiók húzócímei. Én a cod-ot pl minden évben megveszem, és ha jól emlékszem, akkor már a 2020-as cold war is annyi volt, de a 2021-es vanguard már tuti. Úgy emlékszem, hogy a konzol generációváltással kezdtek el szállingózni a 70 eurós árcímkék, és kb már ez a basic ár.
    Részemről még így is olcsó szórakozásnak gondolom, és nem azért mert tele vagyok, hanem mert megveszek 2-3 játékot egy évben, és az le is fedi az éves kockulási szükségletemet. Az évi cod (a multi miatt nyilván), az évi assassin (ez idén szerintem ez nem lesz, nekem bejött az origins-el jött open world grindelés, és a Mirage inkább az azelőtti mechanika lesz, de majd látjuk), és az évi far cry (ez a legutóbbi rettenetes volt, szóval preorder az biztos nem lesz a következőre, bármikor és bármi legyen is az, viszont ha jók a tesztek, akkor igen, utólag) és néha 1-1 egyéb, nem annuális cucc, most pl a diablo lesz ilyen. Ezekkel elvagyok egy évben, úgy, hogy amikor időm engedi csak ezeket tolom. Ha idén az AC és a far cry közül valamelyik, továbbá a diablo és az új cod lesz az éves vétel, akkor költök 210 eurót idén. Ez egy streaming szolgáltatás nagyságrendje (jó talán egy kicsit több annál), de bőven helyettesíti azt, és szerintem tartalmasabb is annál már csak az interaktív jellege miatt is.
    Egész más lenne a szitu, ha nem dolgoznék, nem lenne család, és megunnám a játékot egy tömény hónap alatt, viszont akkor meg egy game pass megoldás lenne a befutó, ahol a közepes címeket, meg a bekerülő best sellingből kivénhedt AAA-kat játszanám.
    És mint a csóróbb régió képviselője, ha én nem gondolom drágának ezt a szórakozást, akkor tőlünk nyugatra ez még hatványozottabban igaz lehet, sőt kövezzetek meg érte, de ha én lennék a kiadó atyaúristene akkor én is ennyiért adnám a portékáimat, ha tudom, hogy megveszik.
  • Mutans Zombi
    #78225
    Meg eggyel kevesebben állnak előtted az bnet-en sorba, mikor csatlakoznál a kiadás napján :-)
  • PiszkosFred
    #78224
    Ha tartani akarod magad az elveidhez, legalabb egy picit, akkor nyugodtan varj egy hetet, sose indult meg el blizz jatek anelkul, hogy a roham miatt legalabb egy hetig ne padlozzon az osszes szerver... igy belefer egy kis protezsalas is es kozben nem is maradsz le semmirol sem.
  • militavia
    #78221
    Értem a blizz activision összes egyéb híre nem értintett mélyes, a szexuális zaklatás és a többi, de hogy 70 dolcsi egy játék, a horrible dictu...
  • TomStorm
    #78222
    Költségek is vannak ám manapság és Blizz.jó sokáig szokott dolgozni játékain
  • TomStorm
    #78221
    Tudták kb.mennyien fogják megvenni és úgy lőtték be az árat,sőt mi több ezekszerint úgy látják jól is sikerült.
    Én maradok a "Diablo sorozat megéri az árát" elvnél:)
  • Dodo55
    #78220
    De "ez az egy játék" konkrétan a Diablo következő része. A PC Gaming egyik élő legendájának legújabb része, sokmillió ember örök gyerekkorának a legújabb készülő jelképe. És a 70 eurós ár igazából már csak a jéghegy csúcsa volt nálam, ami ennyire kiverte a biztosítékot, valójában a rendszeresen megvásárolható fizetős contentek híre kezdte már el az egyre fékezhetetlenebb pénzéhséggel küzdő Blizzardot totálisan méltatlanná tenni a játékhoz. Ezt követően megláttam az árát, hogy "na tessék, az sem a régi már", mire rákerestem vajon csak engem zavar -e és megláttam, hogy a világ több részén is hatalmas közfelháborodást okoztak vele. Mindezek után láttam, hogy itt sem feltétlenül a legnépszerűbb most az előrendelés és helyeseltem, hogy akkor legalább ily módon kifejezzük az elégedetlenségünket.

    Mellette többször leírtam azt is, hogy ettől függetlenül szinte biztos vagyok benne, hogy legkésőbb a megjelenés napján én is meg fogom venni, mert azért mégis csak a Diablo következő részéről beszélünk és nem úgy megy az, hogy dacból önsanyargassam magam amikor majd a fél világ ezzel fogja lázasan tolni.