78923
  • PiszkosFred
    #78219
    Ma delutan uzent a "fonok" :)
  • CrazyAchmed
    #78218
    De az amúgy megvan, hogy nem csak ez az egy játék kerül 70 euróba?
  • PiszkosFred
    #78217
    Az uj runaszavak miatt talan erdemes. A S2-es ladderes charmok mar elerhetoek standard jatekban is, de ha minden igaz van par uj megint.
  • undY1ng #78216
    Ugyanez volt nálam is D3 új szezonoknál! Általában meglettek a szezon küldik aztán onnantól ment lefele a kedv kedve. :D

    D2R-ben is érdemes új szezonban kezdeni? Igazából még mindig csak az "alap"játékkal tolom meg tesztelgetem a buildeket az adott klaszhoz.
  • PiszkosFred
    #78215
    Nalam is tobbet megy a D2R, de szezon startokat mindig vegigtolom a D3-ban, altalaban olyan 600-800 Paragonnal meg a Champ/Destroyer fazisban fogy el a lendulet es a kedv, onnantol max. meloban grindelem a maradek feladatokat es a vegehez kello conquesteket (de csak ha megcsinalhato, nem pedig valami idoigenyes elmebaj a conquest, akkor kuka).

    Pechemre, most indult a D2R, D3 es a NMS is uj szezonnal/ladderrel/expedicioval, mindegyiket akarom, de se ido, se energia, igy jartam. Het elejen lement egy gyors NMS Phase 1 teljesites (kozben ismerkedes az uj alrendszerekkel), most hetvegen itt a D3, szegeny Normal Act III-as friss sorcim addig malmozik a D2R-ben.
  • undY1ng #78214
    Annak ellenére, hogy imádtam a dió hármat: mióta megvan a resurrected rá se tudtam nézni a d3-ra, nem tudom miért.
  • PiszkosFred
    #78213
    Pedig varhato volt, hogy sokan leszunk, a D4 miatt sokaknak lehet ez az utolso "komoly" szezonja es a diablos berkekben is ment a hype ezerrel (az Altar altal nyujtott cheatszagu elonyokrol nem is beszelve :) ).

    Valoszinuleg a Blizz is tisztaban volt ezzel, csak megint ott vagyunk, hogy minek penzt olni a plusz hardverbe amikor egy het mulva csendesedik a lendulet es eleg lesz az is, ami eddig volt.

    #78212
    Ami a PoE hasonlatot illeti, hat, ha valaki komolyan veszi ott a ligakat, akkor a tabokert siman kicsenget egy standard alapjateknyi osszeget. Tapasztalat. De, aki csak kazuarkent tolja, annak tenyleg semmi koltsege nincs es teljesen ingyen is beletolhat tobbszaz orat egy kivalo jatekba.

    Ket jatek tud meglepni idorol idore, amely miatt minden elismeresem a fejlesztoke: a PoE es a No Man's Sky (annak is nyilvan az a verzioja, amive Murray varazsolta a kezdeti szarcunami utan).
  • SLICK
    #78212
    Ha már ennyire téma a Diablo 4 magas árazása, akkor gondoltam én is csak hozzászólok.

    A gond a játék esetében azzal van, hogy úgy kérnek el 70 Eurót, hogy az egyedi kozmetikai cuccokért (ami igaz nem kötelező), szintén fizetni kell.
    De valljuk be biztosan lesznek rengetegen olyanok, akik simán venni fogják, mint a cukrot (nem álszenteskedem, mert ha valami tetszik, azt én is meg fogom venni). Tehát az alapjátékon túl azoknak is tuti megkéri az árát a Blizzard.
    Na most komoly kihívóként egyedül a Path of Exile-t lehet említeni a Diabloval szemben, de ott ugye a játék full ingyenes és mellette ott van a millió egyedi kozmetikai cucc, amikből biztosan nem kevés bevétele van a fejlesztőknek. Nyilván nem véletlenül jönnek új ligák a PoE-hoz, vagyis a modell tökéletesen működik.

    Nem azt mondom, hogy ne legyen egy alapdíja a Diablo 4-nek, de annak függvényében kellett volna kikalkulálni, hogy lesznek in-game fizetős tartalmak is. Én maximum 30-40 Euróra lőttem volna be a helyükben, főleg úgy, hogy alapvetően a játék semmi olyan extra újdonságot nem ad, mert csak egy upgradelt Diablo 3 sajnos, aminek rengeteg hibája van még. Ezek ellenére nem lett olyan nagy felháborodás belőle, mert bár nyűglődnek az emberek, úgy is sokan meg fogják venni, mert hát Diablo...
  • hitman1028
    #78211
    nincsenek hozzászokva h ennyien játszanak xd
  • PiszkosFred
    #78210
    Tegnap ota inkabb ilyen :)
  • TBTPumpa
    #78209
    A Diablo 3 dióhélyban :D
  • rebekakocsis
    #78208
  • Dodo55
    #78207
    #78199 "A te kijelentésed kb. olyan, mintha én azt mondanám vállalkozóként, hogy most nem kérek el 20.000 forintot órabérnek, hanem csak 2.000-t, mert infláció van"
    Nem jó példa. A jó példa inkább az volna, hogy amíg nagyságrendileg hasonlóan nyereséges tudsz maradni (tehát a költségeid növekedése mondjuk 30-50% alatt marad), addig ne emeld a 20 ezres órabért szimplán csak azért, mert más is emel. Mert ha ennek így felül mindenki, akkor abból lesznek olyanok, mint pl. a Pengővel voltak. Szóval inkább nyelj le egy kis bevételkiesést, de a meglévő pénzed értékének a romlását kevésbé gerjeszted így. Persze egy helyi/regionális vállalkozó azért ebben a történetben csak egy kis porszem, ellenben egy Blizzard nagyító nélkül is már egy igen jól kivehető szereplő.

    #78201 "De a lényeg az, ha egy kiadásnál nagyon vakarod a fejed, hogy belefér-e"
    Nekem pl. kérdés nélkül belefér, nem vakarom a fejem, csak szimplán irritál, ha egy eleve hírhedten nyereséges cég bárminek emeli az árát. Úgy alapból is, főleg még ha egy ilyen infláció közepette teszi tovább fűtve azt, mert pont az ilyen cégek tehetnék meg, hogy ne emeljenek és inkább fékeznék ez által a pénz elértéktelenedését. És lehet, hogy itt nyáron-ősszel spekulatív kártevők által sújtott forintárfolyamok voltak és emiatt a legtöbbeknek nálunk még jobban fájt az infláció, viszont ettől függetlenül globális szinten van jelen a probléma.

    #78202 "3060-ason (se siman, se ti-n) ne akard kiprobaldni az RT-t, vagy komoly kompromisszumokat kell akkor kotnod."
    Azok a komoly kompromisszumok nálam 1440p-ben egy Ti-vel kimerülnek a DLSS használatában. Játéktól és presettől függően 65-100fpst simán hoz.

    #78205 "A 2012-eshez képest nekem a bevételem cirka 3-szoros."
    Nekem meg 7,5x-es... De többet is tettem le érte lényegesen az asztalra szinte évről-évre! Ebből következik ám az is, hogy van az a nézőpont, ahonnét az infláció = munkavállalók többleterőfeszítéseinek elértéktelenítése. Összetett kérdés, de pl. a piaci folyamatokat rettenetes erővel rángatni képes hangulati tényezőkre ez a szempont megint csak nem elhanyagolható hatással van, így ezért is felelőtlenség az árakat piszkálni amíg a nyereséges működés nem kerülne anélkül sem még veszély közelébe.
  • PiszkosFred
    #78206
    RT nelkul mindent visz, FHD-ben maxra huzva, 2k-ban picit lentebb huzva high kornyekere. Viszont RT-t nem nagyon birja, FHD-ban a legtobb jatekban leesik az fps, de meg is boven hoz 40 felett (nalam max 60 a monitor miatt) szinte mindenhol. Ket eve vettem, nem volt olcso, de a 1060-asom utan muszaj volt valtani (Cyberpunk miatt, bar ha akkor tudom, mit kapunk az "ev jateka" helyett, akkor lehet varok picit, mig lentebb megy az ara) es az biztos, hogy legalabbi annyira beleszerettem a kartyaba, mint anno a 1060-asomba - az aztan minden penzt megszolgalt, amit anno rakoltottem, ez is ezen az uton halad.

    Hozzateszem, hogy a D3 az uj agyonhajpolt "utolso" szezonnal picit tul lett terhelve, uj jateknal 5-10 perces queue - nem lesz ebbol D4-es early hetvege, az mar biztos.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.02.24. 23:01:38
  • militavia
    #78205
    Eszem a mimóza lelked, ha az neked személyeskedés volt, egy kérdés, hogy egy nemzetközi piacra fejlesztő céget hol érdekelje a picsányi Magyarország inflációja? Mert nemzetközi szinten az, hogy 2012 óta a AAA játék 40 helyett 70 UDS az whatever.
    A fejlett világban átlagosan azóta 2-3% növekedés volt. Tehát ezt az emelést gyak. meg sem érzi az ottani átlagpolgár.

    Az, hogy közben a Ft elvesztette értékének a felét is, arról nem a Blizzard vagy az EA vagy bármely szoftverfejlesztő tehet. Egyesek ragadtak kicsit a múltban, amikor a Ft még ért valamit. Az 10+ éve volt. Tényleg ennyire kőagyú vagy, hogy nem érted meg, hogy magyar szemmel lett nagyon látványos az áremelkedés?

    Amúgy meg még így is lépést tart a fizetés sokaknál ezzel a növekedéssel is. A 2012-eshez képest nekem a bevételem cirka 3-szoros. Tehát a 8k --24k ár is kb. ua.

    Ha valakinek új gépre van pénze, akkor mi a faszt cigánykodik a hardveren? Hm..?

    Ne pénzben, IDŐBEN fér bele ennyi. Annyi játékot vehetnék, amit nem szégyellek.
    Félmilliós PC-t is vehetnék, ha ahhoz lenne kedvem, nem lenne nagy ügy, majd neked az jön le, amit idehánytál?
    Hogy nem telik játékra? Szövegértelmezésre picit még gyúrjál. Sehol nem cáfoltam magam.

    Az 1660S az neked mióta 2015-ös hardver?

    Milyen félmilliós kiegészítő? A totál réteg és HC repszimes dolgok sem kerülnek annyiba.
    Egy átlagjóskának egy kormány és pedál ennek közelében nincs.



    És igen, az X52 most bedugva sincs a gépben.
    De ennek mi köze van ahhoz a sok faszsághoz, amit sikerült ide írnod?
    Csak a szokásos a helyzet repvez se olvasni sem tud, se helyén kezelni a dolgokat.
    A kutya ugat, a karaván meg halad.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.02.24. 21:00:58
  • militavia
    #78204
    Még 1440p-nél vagy FHD-nél se működne?
    De ahogy írtam, nem tervezek ilyen beszerezni perpill.
    Ahhoz lényegében egy új táp kéne, akkor új ház és új alaplap.
    Akkor meg minek, jó az 1660S is.
  • repvez
    #78203
    még szerencse , hogy nem személyeskedsz ihaz a válaszaidban ahogy szoktad ?
    Ezt a kérdést magadnak is feltetted?
    "Te milyen univerzmuban élsz?"

    Az egy dolog , hogy a szokásos a multba ragadtál és elhaladt a világ körülötted,de attól még mindenki másnak lehet más igénye és lehetőpsége.
    Az, hogy te 2015s géppel és játékokkal elvayg az nem jelent semmit sem ,ha mai játékokat akarsz használni.
    Ha valaki ma kényszerül képet venni vagy fejleszteni, akkor nem áll neki 10 éves alkatrészu gépet és technologiás gépet venni.
    ÉS manapság meg ha nem csucs PC-t akarsz venni hanem csak egy erős közepet akkor is egy misiben benne van minden komponenssel egyutt.

    ÉS birom amikor a saját világodat cáfolod meg a saját válaszaidban.
    Csak probálod leplezni a megengedhetném magamnak de mégse bullshittel. Meg a legolcsobb szted a videojáték manapság ,de neked csak évi 3 fér bele , de azt is akciosan veszed meg.

    JAj de vicces is igy.
    ÉS akkor még ne beszéljunk arrol, hogy a játékokhoz valo kiegészitök is sokszoros áron árulják vagy épp több mindet vehetsz amiket kihasznál a játék.
    Régen elég volt egy olcso joystick vagy kormány, ma meg félmillios tételek van , hogy darabja egy szettnek, meg a VR .

    DE ugye ebből is bármikor megvehetnél bármelyiket, de nem teszed, mert neked még mindig jo az x52, mert az sincs agyonkopva,max a por eszi. és talán már a win7et is lecserélted a gépen?

    Ugyhogy csak a szokásos ,mindig magadbol indulsz ki és azt hiszed, hogy ami neked megfelel az másnak is kötelező érvényu és el kell , hogy fogadja mint érvet.
  • PiszkosFred
    #78202
    3060-ason (se siman, se ti-n) ne akard kiprobaldni az RT-t, vagy komoly kompromisszumokat kell akkor kotnod. Minden masra tokeletes.
  • militavia
    #78201
    Szerintem a videójáték egy elég olcsó hobbi lett.

    Ma egy tök áltagos semmilyen bringa bőven 300k felett van, ha újan veszed.
    Egy első teleszkópos, első hátsó defektálló és tárcsafék, meg ami kell rá.
    Ha használod is, az éves szervíz ennek kb. 10%-a, de inkább több.

    Ehhez képest egy 2015-ös PC-vel a mai napig el lehet lenni FHD-ben a.
    A 2015-ös gépembe tetem egy 1660S-t és a 2022-es AAA Dying Light 2 1440p-ben (!) simán elfut rajta eléggé felhúzva a grafikát.

    Ebben mi a drága? 2015 óta a bringámra többet költöttem, mint PC-re, knokrétan kettő újat vettem és szervizeltem és a mostani is elég leharcolt. PEdig csak hobbiba és munkába tekerek évi 5000-6000 km-et. Üzemórában sehol nincs a PC gépemhez képest. Az minden nap 5+ órát megy, hétvégén 10+-et. A bringa meg évi 400 óra sincs. Mégis, a két bringámra 2015 óta tuti elköltöttem vagy 700k-t.

    De a lényeg az, ha egy kiadásnál nagyon vakarod a fejed, hogy belefér-e és az hobbi, akkor gondolkozzon el az ember, hogy esetleg más hobbi után nézzen.

    Simán megengedhetném magam, hogy vegyek egy kurva drága PC atomerőművet vagy PS5-öt.
    Mégsem teszem, mert az ár/érték aránya borzalmas lenne. Úgy, hogy a játékok töredéke használná ki értelmes keretek között.
    Jó lesz majd a réjtrészinget kipróbálni, amikor egy 3060-as kártya 100-150k között lesz évek múlva.

  • TBTPumpa
    #78200
    A Horizon Forbidden West-et 0day vettem és a mai napig nem játszottam vele. Most tudtam szerezni GoW Ragnarököt PS5-re (használt, de újszerű állapot, még az előrendelői DLC is él) 14 000 forintért (szóval most már olcsóbban hozzá lehet jutni a lemezes verzióhoz). Nem tudom mikor lesz rá időm, de mindenképp játszani akarok majd vele.
    És a napokban tudtam lecsapni egy Fallen Order PS5-ös verzióra is 4000 forintért. Anno PC-n kimaradt nekem, de PS5-ön nagyon smooth (60FPS) élmény, ahogy néztem.
    De így vagyok a Resident Evil 4-el, az új Star Wars játékkal és a Final Fantasy új részével is. Érdekelnek, de majd idővel egy sale keretében megveszem őket, amikor már látom, hogy van időm játszani velük. Idei egyetlen 0day vásárlásom a Diablo IV, de még azt sem tudom, hogy hogyan és mennyi időm lesz rá júniusban (illetve később, amikor az endgame + szezonok bekerülnek). World’s biggest problem. :D
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.02.24. 09:39:25
  • hawkie22
    #78199
    Ezt ugye te se gondolod komolyan. Mióta érdekel bárkit is, aki valamit gyárt és el akar adni (tök mindegy, hogy szoftver, autó vagy akár csak egy konyhai eszközkészlet), hogy mikor mennyi az infláció, a különbözö országokban? Legyártja, megcsinálja, eladásra kínálja adott pénzen. Annyiért, amennyiért ö gondolja. Mindig lesz vásárlóképes közönség.
    A te kijelentésed kb. olyan, mintha én azt mondanám vállalkozóként, hogy most nem kérek el 20.000 forintot órabérnek, hanem csak 2.000-t, mert infláció van, nehogy már a szegény cégnek rossz legyen, meg nehogy csödbe menjen. A nagy francokat. Megcsináltam a melót, tudom, mennyit érek, fizesse meg, ha már alkalmazott. Itt is ez van. A cég csinált valamit, belefeccöltek több 10, esetleg 100 ember munkáját, sok esetben évekig, igenis fizesse meg az, aki meg akarja venni. Kapitalizmus van, ez így megy.
    És mint páran mondták már elöttem, a szoftver/mozi/egyéb luxuscikkek vásárlása nem kötelezö. Ha mindenképp kell a cucc, akkor két lehetösége van az embernek, amennyiben nem milliomos: 1. spórol rá, ha mindenáron Day 1 vételt akar (viszont akkor máshonnan "szipkázza" el a lóvét, ami esetleg szükségesebb), 2. megveszi sale-n, erre viszont várni kell, néha több évet is. Mindenki döntse el, mit akar és mi a fontos neki.
  • tigeroo
    #78198
    Így van. A videójáték drága hobbi, nem értem az emberünk hasonlatát. Ez szórakoztatóipar, mint a mozi, vagy a kaszinó. És példálózik a cégek felelősségvállalással :D Megveszed a drága hétvégi kabriódat utána sírsz a benzinár miatt?

    Én a God of War 2018-t most vettem meg 4 év után 3.000 Ft-ért. A Ragnarökkel is várok még, nekem "ráér" az élmény, mintsem fizessek érte 24.000 Ft-ot.

    - 1981, Atari 2600 játék: $20.00... az infláció korrekcióval $65.00
    - 1994 PlayStation játék: $39.99... az infláció korrekcióval $80.75

    Arról nem tehetnek a felelősségvállaló cégek, hogy az árfolyamunk elszállt az évek során.

    Gondolkozzunk már el, hogy manapság hány ember dolgozik 1-1 nevesebb címen... mint egy filmes produkció, sőt!

    A Diablo 2-re ráment egy őszi szünetem, rengeteg randi lemondás... A Diablo 3 már egyetemistaként ért, az nem fogott meg annyira, 1x végig coopoztuk PS3-on, meg PC-n és ennyi. A Resurrectedet végigjátszottuk, viszont azt is csak most vettem meg a B.net Christmas Salen.

    A Diablo 4 viszont nálam Day 1 lesz. Szokásos Blizzard módon rázós lesz a start, patchek is kellenek majd, de látni akarom.
    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2023.02.24. 08:41:37
  • militavia
    #78197
    Te milyen univerzmuban élsz?
    Egyetlen szoftvergyártó céget sem érdekel, hogy a picsányi Mo-n mekkora az infláció és az, hogy az Ft értéke miért egyenértékű a WC papírral.

    2012 táján egy AAA játék kiadáskori ára 40 USD volt.
    Ha azóta csak évi átlagosan 2% infláció volt, akkor 13 év után egy 40 --> 50 USD áremelés teljesen indokolt lenne, ha ugyanannyi erőforrás lenne egy nagy játékot elkészíteni. Csak ez sem igaz. Ebből jön ki a magyar szemmel drága játék. Mert 2012-ben 220*40 tényleg sokkal kevesebb számszakilag, mint ma a 70*360 vagy amikor 400 felett is járt az USD. De ez szerinted hol érdekel BÁRKIT? Reklamálj a magyar kúrmánynál, hogy szar a HUF.

    Hogy a Blizzardnak vagy másnak meg mi a nem oszt nem szoroz, azt te innen nem tudhatod nagyon.
    Ja, és szólok, kapitalizmusban élünk. Nem alanyi jog a szoftver ára. Holnap mi lesz, a Ferrarinál sírsz, hogy kerüljön csak 8 misibe egy?

    Drága a day 1 játék? Akkor vedd meg sale-n.
    És simán megengedhetném a day 1 kiadást. Mégsem veszem.
    Megvettem -40%-on a lent felsorolt játékokat, amikor már nem egy bughalom volt.
    A HZD kiadásakor egy 3060-as VGA-n nem ment FHD*-ban. Amikor megvettem egy 960 GTX-szel toltam végig. Full simán.


    Egyre jobban pislogok.
    Tiszta ovi.
  • Dodo55
    #78196
    De nem is arról van alapvetően szó, hogy egyénileg drága vagy sem, hanem hogy ekkora infláció közepette ennyire hírhedten nyereséges cégeknek a legminimálisabb jó érzést feltételezve kutya kötelességük lenne ameddig csak belefér visszatartaniuk az áraikat, főleg ilyen tömegtermékek esetén, mert fordítva ez olyan, mintha egy tömegbalesetnél a balesetet megúszók nekiállnának roncsderbit játszani, mondván most meg lehet tenni büntetlenül, mert majd úgy is fizet mindent a biztosító. Ez nagyon felelőtlen hozzáállás. Az a 10 dollár vagy euró kb. semmit nem oszt vagy nem szoroz a Blizzardnak, de a gazdaságnak nagyon is számít, hogy mire buzdítanak másokat is az árpolitikájuk üzenetével: felelős, nagyvonalú piaci viselkedésre vagy nemtörődöm csakazértis profithabzsolásra (ami löki tovább az inflációt és így egyre nehezebben áll meg, ezért baj az egész).

    Egyébként a helyes válasz az lenne a realitásokat is figyelembevéve (mert nyilván a megjelenés napján már én sem leszek képes valószínűleg tűrtőztetni magamat), hogy akinek nem muszáj az ne előrendeljen és ha a többség így tenne, akkor lenne azért koppanás ott a Blizzardnál ebből, ami mellett valószínűleg ők sem akarnának csak úgy legyintve elmenni.
  • militavia
    #78195
    Öööö, olyan olcsón, olyan élettartamú játékok érhetők el 5+ éve, ami régen elképzelhetetlen volt.

    * Régen sem tartott tovább egy single player játék és nem is indokolt a loot és grinddal 50-100-150 órás "élményre" kitolt fos.

    * De mutass már olyan játékokat, mint pl. az EU 4, HoI4, amiket supportálnak.
    Sale-n a teljes EU 4, MINDEN DLC megvehető volt 20 EUR tájáért. Nevetséges.
    De, ha nincs türelmed kivárni, akkor alapják sale és havi pár EUR-ért bérelhető az összes DLC. Ha éppen nem játszol, akkor nem bérelsz.

    * Ha neked meg mennyiségi igényed van a sok átlagra és fosra, akkor meg gamepass és PS-en is van ilyen.
    Havi kb. 3k HUF-ért annyi játék, amit nem szégyelsz mindenféle zsánerből. Még AAA címek is benne vannak sokszor day 1.

    * Egy rakás autós, repcsis és mindenféle játék elérhető hosszú élettartammal. Amúgy, meg ha ennyire jaaaaaaaaaaajdeeeeszaar, akkor senki ne mondja már, hogy minden régi játékot ki tetszett játszani. Fillérekért érhetők el régi klasszikusok is. Tessék, lehet azt is tolni.


    Nekem örülök, ha évi ~3 nagy játék fér bele és pár kisebb. Ezeket jellemzően sale-n veszem meg.
    100k-t nem költöttem el olyan címekre összesen talán, mint a DoS 1-2, Days Gone, HZD, Seuna, Disco Elysium final cut, Wasteland 3.
    Ezek együtt bőven 200 óra felett voltak.

    A MOZI drágább ennél, ahol még szaros reklámot is nézni kell és egyszeri élmény.
    A Days Gone-t meg elővehetném most is, ha zombit hentelni akarnék. Vagy HZD-t tolni max nehézség szinten.

    De az "drága a játék, rohadjanak meg" sírás kurvára unalmas és "de én letorrentezem" és még erre büsztke is, kb. a picentszint alatt kettővel szellemi és morális szint.
  • repvez
    #78194
    az a baj,m hogy elég sokrétu a dolog és nem lehet csak anynival elintézni, hogy ennyi volt régen és most anyni a játékok ára.
    Mert lehet, hogy a fizetéshez képest a játék ára arányaiban nem sokat változott , viszont maga az életszinvonal amit abbol a fizetésbol fen tudsz tartani már lehet, hogy sokat változott.
    Mig régebben maradt esetleg anyni a fizetésbol, hogy könynebb szivvel tudtál a szorakozásodra költnei belöle manapság már nem biztos, hogy ez igy van és ezért tünik ugy, hogy hatalmas kiadás lenne egy egy játék és drágálja az ember.
    A másik, hogy mig régen mikor megvettél egy játékot, akkor azzal hetekre elvolt az ember , de manapsűg meg ha single player van azt jo ha kihuzod a hétvégét vele és menne a polcra fel adoboz, ha lenne de már az sincs.

    A multiknál is az a helyzet, hoyg megveszed drága pénzért ,de mikrotranzakciokkal vagy monthly passokkal még a többszörösét elkérik .
    A dlc-k régebben több nappal meghosszabbitioták a játékidőt uj történetet kaptál, ma meg esetleg ij textura vagy egy uj fegyver ami szinte csak kinézetében más ,de a tulajdonságai nem sok vizet zavar a játékra.

    ÉS még rengeteg mindent lehetne sorolni, hogy miért drágál valaki egy játékot manapság és miért érzi azt hogy régebben a pánzéért kapott is valamit.
  • militavia
    #78193
    Fogalmazzunk úgy, hogy pislogok nagyokat.
  • PiszkosFred
    #78192
    > De az ilyeneket szokták "kiközösíteni" egy csoportból / közösségből.

    Mondjuk nem is csoda, ha a tisztelt "tudatos vasarlo" csuklobol birkazza azokat, akik nem ugy allnak a jatekvasarlashoz, mint az illeto - kiveve, ha idokozben a birka nem lett egy dicsero jelzo, ez esetben tenyleg furcsa es erthetetlen :)

    En reszemrol drukkolok es szoritok a "mozgalomnak", de nem fogom magameva tenni a modszereiteket, mert se idom, se energiam ujabb szelmalomharcokra, pont eleg az, amivel naponta meg kell kuzdeni. En tisztaban vagyok az (anyagi es hardveres) lehetosegeimmel es tudom, mit keresek egy jatekban. Ha ugy latom, hogy reszben vagy egeszben megvan benne ez (cikkek, hirek es gameplay videok alapjan), akkor adok neki egy eselyt. Ha igazam volt, akkor evek mulva is azzal jatszom, ha tevedtem, ilyenre is van pelda, akkor igy jartam, csak magamat okolhatom a kidobott eurokert.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.02.22. 16:20:38
  • undY1ng #78191
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Végre valaki(k) akik nem dugják a fejüket a homokba és igenis zavarja őket a rendszer. De az ilyeneket szokták "kiközösíteni" egy csoportból / közösségből. Akik pedig foggal / körömmel ragaszkodni fognak a jelenlegi felálláshoz (amiről nem feltétlen az emberek tehetnek, nagyon jól ki van ez találva már több száz és ezer éve) és ez így fog mindig is menni amíg ők lesznek többségben
    .

    Bocsánat, hogy elmentem a témától de szerintem részben köze van ehhez is.
  • CrazyAchmed
    #78190
    Azt gondolom, hogy mi fogyasztók és a készítő/kiadó két teljesen ellentétes érdeket képviselünk. Mi azt várjuk el, hogy a pénzünkért egy minőségi, szívből készített terméket kapjunk a lehető legolcsóbban, a másik fél részéről ez pont fordítva van, a lehető legkisebb munkával, még elfogadható minőségben adják a terméküket a lehető legtöbb pénzért.
    Hidd el, hogy a piac kikényszeríti magának a minőséget, ha gyenge lesz a dio4, akkor a következő produkció eladásain meg fog látszani. Nem kell ezért külön lázadni szerintem. A levegős hasonlat talán azért nem teljesen pontos, mert az egy létszükséglet, játékot meg nem feltétlenül kell megvenni, és biztos vagyok benne, hogy ha nem éri el a szintet, nem is fogják, legalábbis nem annyian, és ez már önmagában elegendő kényszerítő erő a minőség fenntartására, legalább olyan szinten, ahogy a nagyátlag elfogadja. A dio4-be a korábbi részek alapján megbízom. A diablo nem az a fajta játék, amit kipörgetek egy hétvége alatt, így még a fullos edisön is elég kedvező ft/játékóra mutatóval bír.
  • coolpet
    #78189
    Én csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy 2004-ben rendeltem meg a CD Galaxistól, 2 tokban kaptam (Alapjáték 3 CD + LOD 1CD), és 2399Ft-ot fizettem érte, plusz 599Ft szállítási költséget.

    Ráér az a Dió 4 is majd 2 év várakozást, amikor behúznak rá egy 30-40% akciót.

    Egyébként az átlagkereset 2000-ben 87K volt.
    20 évvel később pedig ~400K

    A játékok reálértékben messze nem drágultak annyit, csak mi látjuk a tendenciát, hogy megy felfele. Ez van azért, mert az USD/EUR már nem 230FT, és valóval történt egy 20% emelkedés a 20 év alatt.

    DE a bérek nem emelkedtek 4-5x-ösére?

    Köszönöm.
  • hawkie22
    #78188
    Nem minden játéknál, illetve másmilyen szolgáltatásnál játszik nálam a "tökmind1 milyen úgyis megveszem hozzáállás". Viszont a Diablo-nál igen. Mindenképpen vétel nálam, valszeg az Ultimate Edition lesz. Vele nöttem fel, a Dio2-re ráment két félévem az egyetemen, szóval emlékek tömkelege kapcsolódik a sorozathoz. Szóval tökmind1, milyen lesz, az biztos, hogy megjelenés napján ott fogok ülni a gép elött és nyomni fogjuk haverokkal.
  • Wootan
    #78187
    Ezt így tök jól leírtad, és mindenki azt csinál a megkeresett pénzével amit akar.
    De a "tökmind1 milyen úgyis megveszem" hozzáállás miatt pofátlanodtak el a kiadók, és kérnek el egyre több pénzt egyre kevesebb tartalomért / egyre szarabb minőségért. Mondjuk ez lassan kb. mindenhol igaz, legyen az műszaki cikk, élelmiszer, vagy akármilyen szolgáltatás.

    Egyébként ha jól rémlik az alap D2 2000-ben jelent meg, és 9.999 vagy 11.999 ft volt, miközben az akkori minimálbér ha jól rémlik valahol 30k környékén lehetett. Ahhoz képest most a 30k-s játék / 150k-s minimálbér arány nem is rossz :D
  • Dodo55
    #78186
    Jól összefoglaltad és egyébként az egész pont azért bosszant (meg más dolgok is manapság ami már off lenne), mert azt látom napról napra egyre könnyebben átcsúszik minden tiltakozás nélkül az embereken és ha így folytatjuk, akkor - csak hogy egy hülye példával jöjjek - 10 év múlva a levegőért is közönnyel fog egy csomó ember fizetni a fáradtságosan megkeresett pénzéből, majd 20 év múlva már annak fogunk örülni, hogy mi itt szívhatunk mások által csak 2x belélegzett levegőt, míg máshol be kell érniük az akár 4x is már belélegzettel, miközben azok, akik ezt kitalálták és hasznot húznak belőle, majd jót röhögnek a szótlanul tűrt nyomorunkon. Egyszerűen az van, hogy volt a világ legtöbb részén 6-7 többnyire gondtalan évtized aminek a során volt idő az emberek szorgalmának látványos gyarapodássá érnie és mára egyre többen próbálnak meg olcsó trükkökkel elvenni másoktól ezekből a fáradtságosan megtermesztett gyümölcsökből. A 70 eurós árral ez a baljós tendencia itt is megjelent és nyilván mint mondtam nekem sem oszt vagy szoroz érdemben az anyagi helyzetemet tekintve, csak rettenetesen zavar maga a jelenség. Ahhoz tudnám talán hasonlítani, mintha azt látnám, hogy a gyerekkorunban még csak éjszaka adásba kerülő kritikán aluli emeltdíjas jósműsorokat mostmár a napi időjárásjelentés részévé tették volna (igaz tizenéve nem nagyon nézek TV-t, de példának talán ez a legszemléletesebb).

    Ezért is játszom rá kicsit a témára és próbálom felverni körülötte a vizet, mert úgy érzem egyéni helyzetektől és érdekektől függetlenül a világon ez az általános pénzéhség és az ellenszolgáltatások kapcsán tanusított felelősséghárító igénytelen nemtödődömség átütött egy olyan szintet, amit már tilos szó nélkül hagyni, különben félek ijesztő gyorsasággal el fognak tudni értéktelenedni az emberek eddigi - szokszor sok évtizedes - fáradozásai. És ugye a baj, illetve a fő baj, hogy mivel ez fokozatosan zajlik, sokan már látványosan hozzászoktak a jelenséghez. Plusz itt van a nemrég említett "kirakom a képemhez a nem tudom milyen épp aktuális ügy zászlaját" jelenség is, ami az általam aggasztónak tartott dolgokról egyrészt kitűnően el - el tudja rendszeresen terelni az emberek figyelmét, másrészt pedig a rengeteg meredek téma napi arcbatolása által félek, hogy az emberek ingerküszöbét is egyre jobban kitolja, ami megint csak nem segít az alattomosabb természetű valós problémák felismerésében.

    Szóval csak ezért pörgök rajta.
  • TBTPumpa
    #78185
    Új videó, fejlesztői kommentárral:
  • undY1ng #78184
    Nyilván együttes erőre gondoltam. :)
  • PiszkosFred
    #78183
    "addig jobb és olcsóbb nem lesz egy dolog"

    Holnaptol akkor busszal jarok meloba es gyertyafenynel olvasok, mert akkor ezek szerint hamarosan tutira olcsobb lesz a benzin es a villany :)
  • militavia
    #78182
    Rage-ed nem igazán értem.
    Tehát, amikor a segged kilógott a gatyából, akkor szántál függőségedre, de ma, amikor pénzed is van (?) és relatíve kevesebbe kerül, akkor meg nem?
    28k-ból ma egy 3-4 fős család nem eszik egy hétig még minimálszaron élve sem.
  • TBTPumpa
    #78181
    Én még nem vettem meg. Majd a béta után eldöntöm, hogy melyik platformra fogom (PC vagy PS5) megvenni. A többéves PC-m teljesítményében már nem igazán bízom. :D
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.02.21. 14:27:02
  • undY1ng #78180
    De amit írt is Dodo55 kollega, amíg a sok birka (ki nem inge nem veszi magára) követi a többit, addig jobb és olcsóbb nem lesz egy dolog (nem csak a játékokra értve). Senki ne vegye sértésnek!
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2023.02.21. 14:04:55