78924
  • TBTPumpa
    #78420
    Most már semmi sem állhat a júniusi megjelenés útjába! :)
  • TBTPumpa
    #78419
  • Dodo55
    #78418
    Hogy is van az a nyakatekert imperiális időfelosztás?
    12AM=éjfél, 1AM=hajnali 1, ..., 12PM=dél, 1PM=délután 1?

    Viszont akkor úgy tűnik mi (vagyis a Britek) lettünk ismét a világ közepe, mert itt lesz a legpontosabban a nap kezdetekor, éjfélkor a start!
  • TBTPumpa
    #78417
    Diablo IV megjelenési idők:


    Korai hozzáférés - Deluxe/Ultimate kiadást vásárlók:
    Június 2. 01:00

    Normál megjelenés:
    Június 6. 01:00
    (Magyar idő szerint.)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.04.05. 19:25:51
  • TBTPumpa
    #78416
    Fejlesztői videó a játék Endgame részéről!


    Időmilliomosok számára valóságos megváltás lesz ez a játék. ;)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.04.05. 19:10:48
  • rebekakocsis
    #78414
    Április bolondja...
  • TomStorm
    #78414
    Már akartam kérdezni"és aki eddig megvette?":D
  • Dodo55
    #78413
    Na úgy tűnik nem volt hiábavaló a tömegek felháborodása, mától a standard 39.99$, a deluxe 59.99$, az ultimate 79.99$ lett.

    https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/20230401/prices-revised-after-massive-outcry-of-fan-base


    Plusz ha jól értem, akkor az RMAH vagy valami ahhoz hasonló is visszatér:
    "Hearing out the feedback from players participating in the open beta regarding the high drop rate of legendary items, we have implemented a new system that resolves concerns on the possible lack of endgame challenges. All items dropped are now ethereal, meaning they cannot be repaired after they lose durability, a popular feature already proven its usefulness in Diablo II. (In hardcore, items will now suffer durability loss every time the player's hit points go beyond 10%). There will be a way however, to keep an item with your character forever: you can donate legendaries to the Pawnbroker of Angiris Council who will then make it available for purchase to other players for Battle.net balance. For every item of yours that gets sold, you will then receive a Copulated Mite from which 10 pieces can be used to make an item you prefer indestructible."
  • hawkie22
    #78412
    Azt hiszem, ma velünk volt Fortuna szelleme HC non-ladderen. Dél körül kezdtünk haverral farmolni, mostanáig esett 1x Sur, 1x Lo és 1x Ber rúna. :)
  • ToCsEk
    #78411
  • hawkie22
    #78410
    Valaki nem játszik közületek D2R hardcore-t? Keresünk még 1-2 embert, aki futna velünk. Van egy blizzard sorc/summon necro meg egy lightning javazon, 80+-osak, de kéne még ember a csapatba. :)
  • Kojiro
    #78409
    Egy kis saját statisztika:

    Végül a két hétvége alatt 49 órát sikerült játszanom. PS5-ön toltam.
    4 karit kimaxoltam és a rogue lett 23-as. Veteran fokozaton játszottam csak.
    25-ös szint közelében már egyáltalán nem láttam különbséget a karakterek erőssége között, főleg a nagyobb bossfightoknál nem.
    Mivel minden legendaryt elraktam és minden dungeont megcsináltam, így minden karakterem szinte fullos legendaryban lett a végére. Általában lvl 20tól gamble-oztam, így nagyon sok legendary esett.
    Minden karakter nagyon legendary függő, pl. a barbárnál olyan szinten összejött a skillek meg a tárgyak képességének a szinergiája, hogy szinte sebezhetetlen voltam, a bossokat is 0-1 potion használattal nyomtam le.
    Minden bosst meg tudtam ölni egyedül mindenkivel, de
    Csak a rogue-gal tudtam kinyírni Butchert egyedül.
    Ha azt nézzük, kivel tudtam a sima mobokat meg a kisbossokat a leggyorsabban abálni, és úgy általánosságban a leggyorsabban haladni, akkor sztem a lightningos druidot mondanám. Egyszerüen elképesztő, milyen könnyen tudtam területre írtani, sosem fogyott el a manám és mindenkit vulnerable-ben meg stunban tudtam tartani. Bossfightok ellen viszont vele volt a legnehezebb, de azért annyira nem volt nehéz. Épp ezért kipróbáltam csapatban is, két másik sráccal, hát úgy valami isten volt minden helyzetben.
  • Dodo55
    #78408
    "Az 50%-os eleteronel elkezdodo szivdobogas..."
    Jajj, azaz :D Nekem csütörtök óta pont elhúzódó migrénem volt, amikor kezdődött akkor egy fél percre tényleg rámjött egy ilyen a valóságban, majd a hétvégén örökké füleltem, hogy most megint az idegrendszerem bugolt -e be, aztán mindig leesett, hogy csak a játék csinálja xD
  • Nomad90Hun
    #78407
    Én megmondom őszintén, észre se vettem, hogy van ilyen, mert mivel a játékoknak telepítés után megvan a marhasága, hogy tökig csavart hangerővel üvöltenek, ezért egy ideje megvan az a jó szokásom, hogy a fő hangerőt belövöm olyan 20-50% közé, és az effekteket általában 5-10%-al alacsonyabbra mint a fő hangerőt egyedül zene van ugyanolyan szinten kb mint a fő hangerő, de ez játékonként változó. Van ahol tényleg ilyen 20% körül kell operálnom van ahol ilyen 40-50%-os beállításokkal simán elvagyok.
    A széndék szerintem ez lehetett mögötte, hogy figyeljenek a játékosok az életükre, mert 3-ban is sokszor volt, hogy 5-10%-os élettel rohantak bele playerek a harcokba (saját magam is néha), itt meg ahogy észrevettem nemigen vannak ilyen milliós értékű életek, egyelőre legalábbis.
  • PiszkosFred
    #78405
    Ha a 2 honap rovid, akkor a DI 1 honapos szezonja micsoda? :D Hat en is remelem, hogy lesz azert 3 honap majd, az elejen kell annyi, igy a fizetes miatt se morognak majd annyit a nepek. Mert ha premium jutalmak kerulnek csak 10 dodoba, de az emberek ki fogjak fizetni, sokan.

    Ami a jatekot illeti, egy ROPPANT IDEGESITO dolgot senki sem emlitett, ezert felek, hogy lehet csak engem bosszant. Az 50%-os eleteronel elkezdodo szivdobogas... hat olyan 10-20% korul meg is ertenem, de 50%?! Ez az egy dolog volt, ami felhuzott a ket beta alatt, de ez nagyon. :)
  • TomStorm
    #78405
    Ami feltünt D4 bétába hogy nem volt lagom.
    D2R nálam még mindig lagol.Van egy ilyen kis késés úgy 15-20 percenként bár ezt már többször leírtam.D4-be nem volt
  • SLICK
    #78402
    Én úgy tudom, hogy még nem ismert, hogy meddig fog tartani egy szezon. A készítők mondták, hogy részben emiatt sem lesz benne megjelenéskor, mert látni akarják, hogy mennyi időbe telik, mire normálisan felgearelődnek a játékosok. Plusz, hogy mindenki ismerje meg a játékot előbb. Aztán majd a statisztikák alapján belőnek egy időt. Mivel a 2 hónapot rövidnek a 4-et soknak tartják az emberek, valószínű, hogy 3 hónap lesz belőle
  • TomStorm
    #78403
    Akkor meg is van a válasz:)
  • TomStorm
    #78402
    Ha tartják a 4 hónapos szezonokat mint D2R-ben az jó lenne.
    BP szerintem nem ehez fog igazodni.Nekem nem kell BP,soha nem veszem meg.
  • TBTPumpa
    #78401
    Nem, csak az elsőt tartalmazza. Minden szezon (2 havonta) új BattlePass-t hoz majd ingyenes és premium tartalmakkal. A premium BattlePass ára 10 euró lesz.
  • Nomad90Hun
    #78400
    Már a 90 eurósban is benne van a BP, de a 100 euro-s még kap asszem vmi 20 szint kezdeti előnyt is. Egyelőre amennyire én hallottam a BP csak kozmetikai cucc lesz, és, hogy elég-e egyszer megvenni v hogy lesz még nem tudni asszem.
  • undY1ng #78399
    Az ultimate edition tartalmazni fogja az összes megjelenő BP-t?
  • Dodo55
    #78398
    De kicsit túl hosszúak tényleg. Aztán persze ha tényleg csak ez a szerepük lesz, akkor ok, de itt most betaban a rendelkezésreálló content elég nagy részét kiteszik, gondolom XP miatt is sokan mennek le, meg gondolom olyan is bőven akad, aki ki akarja ütni az összeset még ma.
  • Nomad90Hun
    #78397
    Ugye a dungik adnak legendary powereket v miket ha teljesíted, ezeket lehet cserélgetni asszem a legendary cuccokon ( haver szórakozott ezzel, még múlt héten ). Javarészt sztem azért van ennyi, hogy ki tudja válogatni a kedves player melyik kaszthoz akarja ezeket összeszedni, szó nem volt arról, hogy kötelező mint a 140+-t végigtolni, bele is őszülnénk, pláne nightmare verzióban.
  • undY1ng #78396
    Már leírtátok a nagyját amivel sok helyen egyetértek. Számomra még annyi, hogy ez a dungeonözés már inkább idegesítő volt így a 15. után. Márcsak gyors végigfutottam mit se foglalkozva a mobokkal, hogy a végére érjek.
    Összességében el lehet lenni a játékkal meg biztosan hogy fognak még dolgokat átalakítani. Engem csak a druid érdekelt és a tornado-s build igen poén volt!
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2023.03.26. 15:37:43
  • Jabar
    #78395
    Ezért írtam hogy azt nem veszem figyelembe...
    Nekem teljesen megfelel ha ingame motorral vannak megcsinálva az átvezetők, de mondjuk pont amit említettél állóképes átvezetők SZERINTEM 1000X igényesebbek voltak.
    Az meg hogy ha H&S egy játék akkor lehetnek halál gagyi párbeszédei az nc (itt lehet félreérthető voltam, nem a tartalmával van bajom, hanem a szinkron minőségével).
    Az ide-oda ugrálás, képmegállás aztán turbó minionok meg folyamatosak voltak nálam, de ahogy olvasom/hallom ezzel nem vagyok egyedül.

    Ami kifejezetten bugba bele futottam (lehet nem az és nem lehet csak 1-2t elnyomni, hogy nekem az első belépésnél engedte elnyomni az átvezetőket, aztán amikor kidobás után visszaléptem nem engedett elnyomni egyet sem.

    Ettől függetlenül ahogy ismerem magam így is megveszem, mert nem fogom tudni megállni :p
  • lwb
    #78394
    Én a paladin/crusader kasztot hiányolom. A barbár oké, de az 1-ben (fighter), a 2-ben (paladin) és - a kiegészítővel - a 3-ban (crusader) is volt egy nem barbár melee kaszt.
    Gondolom itt is majd dlc vagy kieg lesz, ami behozza.
  • PiszkosFred
    #78393
    Hat, Veteran (II) sem nagy kihivas, de azert ott mar inni is kell a potibol. Lesz itt meg teljes rancfelvarras, D3 is minden szezonban ujraoszotta az end game tartalomra vonatkozo "lapokat". Itt sem lesz maskent.

    Hozzateszem, hogy nekem hianyzik egy sentry/valkyr jellegu joszag a rugo mellol, a tobbi "tarsas" class megkapta a maga "tarsat", gondolok itt hydrara, csontikra, stb. Ertem en, hogy ez rugo, nem demon hunter, se nem amazon, de kvazi megis egy korabbi dex class hibridjet csinaltak. Meleevel nincs szukseg, de a ranged resze egyelore nagyon docogos.
  • hawkie22
    #78391
    Megvan a 25 a nekróval.

    - grafika nagyon csini, bár ez 2023-ban már elvárható sztem.
    - a nekró mint kaszt World Tier II-ben az elsö 15-20 szinten sima liba, op nagyon. Utána kellett egy kicsit figyelnem, hogy ne haljak meg, bár ez valszeg annak is betudható, hogy elbóbiskoltam, mégiscsak fél 11 van. :)
    - a küldetések változatosak, sztem, a föküldisorozattal alig haladtam, fölem mellékküldiket meg eventeket csináltam
    - a World bosst megpróbáltuk leölni, én még csak 17-es voltam, simán összecsuk. Kíváncsi vagyok, hogy lehet majd megölni HC-ban, mert így egyelöre csak SC-játékosok ölhetik
    - Butcherrel most még nem találkoztam, de mondjuk nem is voltam dungeonben, csak 1x
    - a 4 fös csapatot nem értem, miért nem lehetett a D2-féle 8 fös csapatot meghagyni?
    - tegnapi nap során este 8-kor tudtam elöször belépni, aztán 11-ig ment a buli, de elég sok megszakítással, mert rendszeresen kivágott a játék, rendszerint dungeon közepén
    - a mai nap folyamán ilyen nem volt, a leghosszabb várakozás 4 perc volt, viszont iszonyat laggolt néhol, föleg városban, de azon kívül is
    - átvezetöket mind átugrottam
    - egy kis balance a kasztok között, egy kis technikai javítás és megjelenésre pont jó lesz ez...

    Holnap szerintem pihi, hétfön viszont megy egészen estig a móka, végig akarom vinni Act I-et. :)
  • TomStorm
    #78391
    Na így 1 nap után azt kell mondjam igencsak rendben van!!
    Messze még az a Június:D
  • Dodo55
    #78390
    Na igen, az átvezetők szerintem is igényesek nagyon, hangulatban és grafikában is amiket láttam eddig.
  • Dodo55
    #78389
    Hm, érdekes, mert én játszottam a tegnap launch első óráitól kezdve és bár a várólistaszimulátor változatos feature-ei megvoltak, memory leak miatti kidobálás, fagyások megvoltak, de rubberbanding nekem egyedül a pályaváltásoknál volt egy-egy pillanatra csak, amikor (tippre) instance-ek között rakosgatott a játék.
  • Nomad90Hun
    #78388
    Rogyásig vannak a szerverek, nem értem, talán azt vártad h ennek ellenére nem lesz sorbanállás meg töltési idő, ne adj isten lagg?
    Az animációkkal mi a bajod? Konkrétan grafikailag sztem nincs semmi baja a játéknak, ami a párbeszédeket illeti az arpg hack & slash looter gameknek sosem a párbeszédek voltak az erős pontjai, az inkább olyan filler kategória, ne várj itt mondjuk mass effect v valami hasonló szintű dolgot. Már az is hatalmas előrelépés, hogy normál átvezetők vannak, oké nem cinematic minőség, de a D3-as rajzolt képek alá való felolvasásnál kilométerekkel jobb, arról nem is beszélve, hogy van olyan ugyanilyen stílusú game ahol ugyanilyen stílusú átvezetők vannak de eléggé komédiába hajlik a dolog, láthatóan nem vették abban a játékban komolyan ezt a részt, értsd: Wolcen: Lords of Mayham című játékról beszélek hogy példát hozzak, ahhoz képest itt a D4-ben igencsak odatették magukat.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2023.03.25. 20:35:58
  • 0Fritz
    #78387
    A mágust és a nekromatát próbálatam ki. Mint írtátok ez a két legkönnyebben játszható karakter. Mindkettővel a kettes nehézségi fokozaton.
    Mágusnál alap támadás a spark a többi pedig a láncvillámlás, a hidra és a teleport és... ennyi... mivel ezek bőven elegek voltak a 25. szintig. A teleportot csak néha használtam, de csak hogy ne legyen olyan unalmas. A felszereléseken lévő életszívó képesség kiatt egy helyben álltam és "letankoltam" a sebzéseket. Ehhez még adott egy olyan ruhaképesség, hogy ha nem mozdulok, akkor kapok 30%-os sebzésnövekedést.
    A 24. szint környékén betettem még talán a hóvihart, de lényegi sebzéskülönbséget nem éreztem. Mellé meg ment az infernó, mint ulti.
    A mészáros megkergetett, de szerencsére az első életcsíkdarabja(?) elfogyása után vérpacaként távozott, különben lezúzott volna.
    A nekrót 10. szintig vittem és az alapsebzéses vérmágia támadással olyan kihívás volt a játék, hogy hátradőlve átváltottam egykezes játékra az egér extra gombjainak makrózása nélkül.

    A legnagyobb gondom, hogy kis szinten annyira volt számomra élvezetes a játék, mint az immortal.
    Egyébként nagyon szép.
  • Jabar
    #78386
    Én nagyon vártam/várom, de ez elég lehangoló.
    Ha azt nem is veszem figyelembe hogy sorban állás végén kidob time out-al, olyan rubberbanding van mint a fene.
    Mondom nem baj, majd jobb lesz.
    Belépek, vagyis lépnék egy pincébe erre csak tölt, tölt és nagy semmi.

    Az animációk meg a párbeszédek kritikán aluliak szerintem.
  • Nomad90Hun
    #78384
    Számból vetted ki a szót.
    Annó D3-ban is volt egy nehézség ugrás T10 körül. Ne az alapján ítéljük már meg a nehézséget, hogy alap v második nehézségen hogy viselkedik egy kaszt akár kicsit jobban gearelve, plusz az első 25 szint alapján, könnyen lehet, h ami alap nehézségen átsétál mindenen maxon esni kelni fog, nem tudjuk még előre, arról nem is beszélve, hogy a legendary cuccoknak sztem a felét nem láttuk még, a buildekről meg nem is érdemes még beszélni.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2023.03.25. 14:16:05
  • rebekakocsis
    #78384
    Nálam semmi ilyen nincs. Belépéssel sincs semmi probléma.
  • Dodo55
    #78382
    Volt egy kis update közben, de ugyanúgy memory leakes a játék. Meg fog kelleni ezt a betat még pár héttel nyújtani ha így folytatjuk.
  • Daermon
    #78382
    Biztos lesz balancolás, de azt is számoljátok, hogy World Tier 1 az kb a casual szint. Azért is írja, hogy hyengébbek az enemyk.
    Aztán, hogy ez realsere is igy marad-e, azt meglátjuk.
  • BladeW
    #78381
    Biztos tesztelték... De csak fire sorc-al :) Most én is azt indítottam, de kb minden enemy hit immune-t ír. Gondolom bug, mert amúgy meg sebződnek, burn-ölnek, ahogy kell.