9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • arty
    #1809
    a letöltött játék esetén 0ft bevétele lesz a fejlesztőnek

    a használt média ellenben hozott a konyhára ...

    ergo a példád baromság :)
  • DarkSector
    #1808
    ha igy lenne nem lenne baj. és igen jó lenne, de jó ha az átlag minden 100-adik után vesz egy origit.
  • kifli
    #1806
    Én amit letöltök játékot, azért töltöm meg, mert az ezen megspórólt pénzemet egy másik játékra fogom költeni. És akko' rendbevagyunk, éljen a warez ugye?
  • arty
    #1805
    "akkor a kiadónak/fejlesztőknek nem fizetek semmit, mert az első tulaj fizette ki a használati jogot."

    de az az első tulaj a játék árát szinte biztosan ujra játékba fogja visszaforgatni... eleve, lehet csak azért vette meg, mert számitott rá: el fogja tudni adni, ha végigtolta
  • gyusa
    #1804
    Nekem tényleg vitte maxon azzal a géppel is...
    Amúgy meg minek hazudoznék itt ??:D
  • koschwarz
    #1803
    én 2 magos, 2 g ramos gépen gyakorlatilag maxon toltam. lehet hogy nem volt az AA maxra állítva, de egyébként...
  • Doom 4
    #1802
    Hát ha pl. steamon átírod a hozzá tartozó mail címet, és jelszót, azt már csak úgy ha hülye és elmondja, vagy ha feltörik a steamod...

    Na basszus ez elég támadóra sikeredett, de csak simán válaszolni akartam a kérdésedre xD
  • tmisi
    #1801
    Ez így van rendjén, és akkor érted meg igazán, amikor "megveszed" életed első digitálisan letölthető játékát, pl. a Steamen. Ott is csak egy használati jogot kapsz, bármikor letöltheted, játszhatsz vele, de nagyon mást nem, sőt még eladni sem tudod. A dobozos verziónál már érdekesebb a téma, pl. én ha megveszem a "használt" játékot (PC játék egyébként sem lehet használt, max az adathordozó), akkor a kiadónak/fejlesztőknek nem fizetek semmit, mert az első tulaj fizette ki a használati jogot. Ezért jó az a dobozos verzió, amely nem működik CD nélkül, mert ha továbbadod, legálisan többé nem használhatod a játékot (továbbengedted másnak a jogot). Egy digitális verziónál eladhatod pl. a CD kulcsot/accountot, de mi a garancia arra, hogy te többé nem fogod beírni és játszani vele? :)
  • balint1111
    #1800
    A metro 2033-at tuti nem futtatod 2magos 2gbramos gépen fullon.Én se aggódok a gépigény miatt. Egyszer majd úgyis tolhatom maxon pár év múlva.
  • gyusa
    #1799
    Egyébként szerintem annyira nem kell parázni a gépigény miatt...
    Mert ha megnézitek mondjuk a: Metro 2033-at akkor annak is aztmondták hogy 4 giga ram kell, 4 magos proci.(nekem a régi gépemen elment maxon 2 giga ram, 2 magos proci...)
    És hát nem lehetnek ennyire hülyék/számítók hogy egy 140k-s videókártyán fusson csak el maxon a gamma...
    Persze lehet hogy vérszemet kaptak és én rohadtnagyot tévedek...
  • kifli
    #1798
    Amit nem tilt a szerzői jogi törvény és a felhasználási szerződés azt teheted meg.
  • Muttley
    #1797
    újabb High-Res képek

    állítólag... :)
  • arty
    #1796
    a szerzői jogi törvény tiltja a másolást, ergo azt nem teheted meg, ezért nem jó a példád, miszerint bármit csinálhatsz vele

    viszont amit nem tilt, azt megtehetem :)
  • kifli
    #1795
    Nem kell az aláírni. Szóban is köttethet az a szerződés. A boltban megveszed a következőket:
    -DVD tok
    -adathordozó
    -Használati jog

    A dvd-n lévő adat viszont a kiadó tulajdonában van, és ő egy bizonyos összegért, megengedi hogy használd.

    Nehogy azt hidd, hogy kifizetsz 16e ft-t, akkor te azzal birtokolni fogsz egy olyan terméket, amibe milliókat öltek bele korábban :D
    Így a warez is legális, mert valaki megvette, így öve a szoftver, azt csinál vele amit akar.

    Mint már írtam: Amennyiben valóban a te tulajdonodba kerülni a szoftver, azt csinál vele amit akarsz: másolás, eladás, módosítás.

    #1792:
    Sajnos mivel gordon nincs lemodellezve alapból, így 6 civil rohangál :)
  • arty
    #1794
    te amikor játékot veszel aláírsz egy bérleti szerződést? mert én a boltban VÁSÁROLOK egy ingóságot ...
  • arty
    #1793
    10 bíróságból 5 a javadra, 5 ellened ítélne - ennyire homályzóna a szerzői jog :) én annak a jogértelmezésnek hiszek, ami számomra kedvezőbb.
  • lolSL
    #1792
    6 Gordon menti meg a világot? :)
  • kifli
    #1791
    Én meg pont abban reménykedem hogy lesz: coop meg egy jó multi. (Most kezdtük el half-life 2-t meg az epizódokat, 5-en 6-an végigjátszani coop-ban, így sokkal jobb a játék.)
  • kifli
    #1790
    a szoftvert nem kapod meg, máskülönben szabadon módosíthatod, másolhatod, egy használati jogot kapsz, szabályozásokkal.

    Kb kibérelsz egy lakást, azt nem festheted át, vagy adhatod el valakinek. Vagy nálatok így megy? :D
  • arty
    #1789
    én szinte semmivel se multizok :) ha nincs értelmes egyjátékos, akkor vagy kihagyom vagy warez

    remélem a crysis2 se a multirol fog szolni, bár a béta miatt vannak félelmeim :(((
  • lolSL
    #1788
    persze a dvd tokkal tényleg azt kezdhetsz amit akarsz :)
  • lolSL
    #1787
    nem a tulajdonod, eula szerint (ami mo-n is érvényes szerződésnek minősül) egy "előfizetést" vásároltál, amit bármikor visszavonhatnak, olvasd el.
  • arty
    #1786
    az megvan, hogy az eula nem lehet törvényszegő? márpedig, ha azt irják hogy a szoftvert nem adhatom el, az sérti a magántulajdonhoz való jogomat - amivel meg azt kezdek, amit akarok
  • kifli
    #1785
    Szerzői jog határozza ezt meg, az olvasgasd át, féleg a felhasználási szerződésről szóló részt, amit te a megvásárlással elfogadsz, ha ebben benne van az, hogy nem adhatod tovább a terméket, és te eladod, akkor az illegális!

    "állítólag van már sziriaszám EA-nál a multihoz. aki így is megveszi, magára vessen, én inkább warezolnám az ilyet, hátha leesik nekik, h ez így nem épp oké"

    Ezzel az a gond, hogy próbálják megakadályozni a szerződésszegést? Hát kapják be, mit képzelnek magukról...
    A játékipar halad affelé, hogy játékok majd az online részre koncentrálnak, ezért rövidülnek sok játéknál a single részek. (Nekem pont elég egy játékból a 3-4 órás single, mert tovább nincs kedvem a buta ai-t darálni, persze ezzel a konzolosok nem így szoktak lenni, ott még nincs ekkora multi orientáció érzésem szerint. Nálam és jópár pc-s ismerősnél, meg csak olyan játékok jöhetnek szóba, amibe van multi.)

    #1779:
    A szokásos védekezés, ami baromság :D
    Most ezzel a védekezéssel egyenértékű az hogy: Ha nem lenne warez amúgysem vettem volna meg.
  • DarkSector
    #1784
    pc-n se lenne gáz a használt ha nem lenne cd-kulcs.
  • DarkSector
    #1783
    ez igaz, mert nem törvénytelen! hanem azzá akarják tenni.

    van eltérés.
  • arty
    #1782
    belinkelnéd az idevonatkozó hatályos törvényi szabályozást?

    lehet ujat mondok: az EULA nem a törvény, márpedig a magyar jogszabályok szerint szoftver továbbárusítása nem illegális

    állítólag van már sziriaszám EA-nál a multihoz. aki így is megveszi, magára vessen, én inkább warezolnám az ilyet, hátha leesik nekik, h ez így nem épp oké

    4850 és a crysis: mit jelent, hogy nem ment szarul? tudott mindenhol minimum 30fps-t veryhighon, magas felbontásban? ;) mert highon, kisebb fps kompromisszumok mellett valóban el lehetett használgatni...
  • DarkSector
    #1781
    PF
    akkoris 1 aránylik a xxxxxxx-hez
  • Magiszter
    #1780
    A tört játékot is egyszer legalább kifizették. És a megmaradó pénzt meg beforgatom a lokális gazdaságba. :)
  • DarkSector
    #1779
    jah de azt a játékot legalább 1x kifizették, és utána az eladott játék árát be szokták forgatni ujba, szóval.
  • kifli
    #1778
    játék eladás ugyanúgy illegális mint a warez. Szóval az nem lehet indok igazából, vagy akkor, lehet jönni azzal a pc-seknek, hogy megveszem a gépet, aztán minden játék ingyenes.
    (Sok konzolos van aki veri a mellét, hogy ő neki bizony eredeti játékai vannak, használtan vette, csak épp nem túl legális ez a módszer. De ahogy halottam serial szám lesz konzolon is ugye?)
  • kifli
    #1777
    4850-emmel anyira nem ment nekem szarul...
  • Magiszter
    #1776
    Természetesen fullHD-t veszek
  • arty
    #1775
    4. -> nézted már mennyibe fáj egy x360 árkád? és hogy mennyibe kerül 1-1 játék 1-2 honaposan megvéve majd végigtolás után eladva? nem kell ehez annyira kőgazdanak lenni :)

    crysis high grafhoz már inkább ;))
  • Muttley
    #1774
    Full-HD-t vegyél
    HD-ready-t az életben nem adod el a következő upgrade-kor
  • arty
    #1773
    az is csak 720as. árkád játékok közt van pár fullhd, meg a sacred2 amiről tudok. szal mintha nem is létezne konzolon az 1080p :)

  • arty
    #1772
    eyg tisztán vga limites játék alá - minek?
  • Barrett 50 Cal
    #1771
    Valaki nem tud a mozifilm állapotáról v egyáltalán készül-e?
  • DarkSector
    #1770
    sok van ami 1080-ben megy.
  • kifli
    #1769
    tudtommal a nagy box-os címek közül csak a forza ami 1080p :D