9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • gduck
    #2009
    Pontosan ezt mondom én is Most a windows "rakja szét" processzormagokra, ami messze nem egyenlő azzal mintha a program csinálná. De éppen ezért nem okoz nagy sebességnövekedést a +2 két mag.
  • arty
    #2008
    ha a processzormagok számának növelésével a terhelés egyre jobban eloszlik, akkor szerintem ott igencsak a win ütemező lesz az oka... hiszen ha csak két programszál lenne, akkor 2-4-6-8 mag esetén is két mag lenne 100%-ra terhelve, mindentől függetlenül

    (és az alacsony felbontással a vga limitet kizárva is oszlott a terhelés, ahány mag annyira)
  • arty
    #2007
    és honnan tudod, hogy a shutterestől nem szakad majd szét az agyad?

    én a polárban bízok - pontosabban csak bíznék, ha lenne rá pénzem :)
  • kifli
    #2006
    nvidia szetjénél van olcsóbb megoldás ati-hoz ha joltudom :)
  • gduck
    #2005
    "windows ütemező képes szétosztani a szálakat akár hány magra"

    Többszálas programozásnál pont nem erről lenne szó De nehezen tudom elképzelni, hogy egy játékprogramban 6 párhuzamos szál lenne mindegyik dedikáltan egy-egy procimaghoz Nincs is rá szükség. Ilyen progit nem nagyon fognak írni, ezért nem annyira mérvadó a kettőnél több procimag a játékokban, mert max az történik amit írtál...

    Ha valaki új procit vesz vagy processzor generációt vált, akkor persze vegye több maggal, de csak a magok száma miatt ne cseréljen senki
  • Magiszter
    #2004
    Megint elfelejtették "kommentbe" tenni a "Func Lagging()" paramétert és levezetését :D

    Más: Tegnap játszottam notebookomon, 3D-ben a Half-Life 2-t. Igaz nem aktiv shutteres csili-vilit, csak sima fapados Anaglif (piros-cián szemüveges) módszerrel. El kell mondjam hogy fényéveket javít a játékélményen ha megnyílik előtted még egy dimenzió. Bár sz.r volt a szemüvegem ezért 20 perc után úgy éreztem mintha szétszakadt volna az agyam és a szemem lenne az egyetlen ami visszatartja a pépes kifolyástól. (A piros nem takarta ki teljesen a cián-t ezért szellemképes volt, de csak a bal szememnek. Hát ne tudjátok meg milyen ótvar dolog :D )

    Szóval eldöntöttem hogy ha majd az aktív shutteres módszer ára lemegy emberi fogyasztásra alkalmasra, akkor befizetek egyre. Ehhez csak az kell hogy egy 3D képes monitor 50k legyen, az nVidia szettje meg 20k és akkor már talán megveszem őket :P

    Bár remélem addigra kijön a szemüveg nélküli 3D is :D

    Összegezve: Eddig úgy gondoltam hogy a 3D tök fölösleges, meg csak parasztvakítás (majdnem szó szerint :D ), de mint tapasztaltam rengeteget hozzá tud adni a beleélés és a játékélmény faktorhoz, még ha csak egy Piros-Kék szemüveges verziót próbál is az ember. Szóval igenis van létjogosultsága a 3D-nek, csak nem Itthon, nem most, ennyiért.
  • arty
    #2003
    a "használ" nem azt jelenti, hogy a windows ütemező képes szétosztani a szálakat akár hány magra...

    de mindegy is, a crysisnak sose volt gondja a cpu-val, a vga-val annál inkább - és ez a trend manapság, akkor is ha egy fosul megirt gothic4 képes 8-12 magot is 100%-ra terhelni - mi is használja a gothic4-ben a sok cpu-t? talán van benne említésre méltó fizika? netán az AI lenne ennyire okos? vagy csak valaki megint elb*szott valamit a programozó uraknál? :D
  • DarkSector
    #2002
    bár erre írhatod hogy az 2 mag, csak 2 x 2 mag.....:D
  • DarkSector
    #2001
    akkor vedd úgy. :)

    "semmit nem ér, hiszen a crysis eddigi részei két magot voltak képesek használni..."

    csak ezt annak vettem hogy használni hogy 3 mag vagy a felett is csak 2 magot tud használni....:)
    nem volt teljesítményről szó. :)
  • arty
    #2000
    a lényeg az, hogy nem volt értelme a válaszodnak :)

    persze, ha az válasz, hogy "nem fagy ki négy magon se a krájzisz" akkor mégis
  • arty
    #1999
    tehát nem használta. lásd: a linkemen +0%-ot gyorsul a 3. és 4. mag megjelenése után
  • grebber
    #1998
    Nem lőnek el mindent egy részben.
    Ezek amiket írtál, majd a Crysis 2:Spacewar-ba lesznek amikor is az elrabolt társunkat kell kimenteni
  • Jaffa 2843
    #1997
    mondjuk itt is lehetne egy idegen űrhajós pálya. persze nem a lebegős nulla gravitációs fajta mer az kicsit butaság volt szerintem. hanem mondjuk egy föld körüli pályán lévő űrhajót kellene szabotálni, ami képes lenne egész városokat is kiírtani, majd egy mentőkabinnal vissza a Földre és itt is elintézni az alieneket, egy esetleg idegen fegyverrel amit az űrhajőn szedtünk össze :)
  • Kopiati
    #1996
    Lehet a Gothic 4 nél (szégyen mi lett a sorozatból) sem 6magra kellett volna optimalizálni, hanem nem alagútszerű pályákat, rendes minőségi sztorit összerakni:)


    Egyébként csak engem zavar, hogy mintha a Crysis 2 vesztett volna a Crysis arculatából? Gondolok itt, hogy ott a sima katonáknak is új protektoros ruhája volt, meg volt a V-TOL, itt meg az egyik videóban is Black-hawk-ok vannak, így ezt egy picit visszalépésnek érzem az előzőhöz képest. (az idegeneket azért nem hozom itt, fel mert az egyben csak gépek voltak a repülő izék, kivétel az idegen bázis)

    A másik az már saját vélemény, nem tudom mennyibe kerülhet egy "invázió", de ha minden áron itt kell nekik ez a bolygó nem értem minek szenvednek ennyit közvetlen harccal, idegenek, vannak lehetőségeik...egy csomó pénz lehet ez a sok felszerelés, stb. (amit mi persze majd felrobbantunk:D)
  • grebber
    #1995
    Már van ami használja:D Gothic 4 pl gyorsul 6 maggal volt is róla teszt.
    Elvileg ha nem hazudtak akkor Crysis 2 is fogja támogatni.

    Pcgameshardveren volt egy teszt ahol leírták mely gamek azok amik 6 maggal gyorsabban mint 4 maggal.
    Akit érdekel előkeresheti.Azt tudom a Gothic 4 ott volt.
  • gduck
    #1994
    Felesleges pénzkidobás! Soká lesz még az amikor 6 magot fog egy játékprogram használni
  • Magiszter
    #1993
    Tégy úgy
  • markans16
    #1992
    Amúgy az X4 már megvan,
    csak gondolkozom x6 cserére,
    de te azt mondod most jelen pillanatban az X4 3,82 jobb!?
    Akkor valószínű maradok ennél egy darabig!
  • markans16
    #1991
    OK, kössz!!
  • Magiszter
    #1990
    A tendencia a többszálú programozás felé mutat. Tehát lehet hogy most nem használja ki minden egyes játék a 4+ magot, de záros határidőn belül fogják. Nézd, két lehetőség van:
    1.) Megveszed a 4 magosat és játszol vele 1 évet, aztán mikor már van ami 100%-ra kihasználja a 6 magot, akkor veszel egy 6 magosat.

    2.) Veszel egy 6 magosat, amivel kicsit kevesebb lesz most az FPS, de mikor már 100%-ban elkezdik támogatni, visszanyered ezt a veszteséget.

    Első lehetőség = Maximális játék teljesítmény
    Második lehetőség = Maximális spórolás :)

    Te döntesz!
  • markans16
    #1989
    A Warhead-ban a 8x MSAA és a kikapcsolt között szinte semmi különbséget nem lehet észre venni, csak azt hogy lelassul a gép!
  • markans16
    #1988
    Gigabyte GA-MA785GT-UD3H
    AMD Phenom II 955 3.82Ghz AM3 BOX Black Edition
    GEIL Black Dragon 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
    SAPPHIRE HD4890 1GB DDR5 PCIE (New Edition)
  • markans16
    #1987
    Nekem a warhead így fut:
    1680x1050
    MSAA: ki
    vsync:be
    És minden más csúcs-on kivéve: Árnyékok: átlagos!
    És így tökéletesen folyamatosan fut.
    Akkor a Crysis 2 feltéve hogy jobban néz majd ki, viszont nem dzsungel ahol sokkal több mindent kell kidolgozni a gépnek mint New York "csupasz" falait, szerintem reménykedhetünk kb vagy kicsit alacsonyabb grafikai beállítással és teljes akadásmentességgel!
    Vélemény?
  • markans16
    #1986
    Ok de lehet hogy sokkal több az olyan játék ami nem törődik a sok maggal, de a Órajelet kihasználja?!
  • Magiszter
    #1985
    Én az újabb-jobb elvét vallom, így inkább veszek olyat amit csak 1 év múlva fogok kihasználni igazán, minthogy olyat vegyek ami most a csúcs. Feltéve ha van rá pénzem :D
  • markans16
    #1984
    kérdés:
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni:
    pII x4 ami húzva 3,8Ghz
    vagy
    pII x6 3Ghz?
  • markans16
    #1983
    Nem volt kötelező válaszolni!, és én azt kérdeztem "szerintetek", nem azt hogy 100% milyen gépigénye lesz!!
  • gduck
    #1982
    "Elvileg a Crysis 2 6magot is használja majd!"

    Minek? Két párhuzamos végrehajtási szálat se egyszerű leprogramozni. Ha meg nem úgy csinálják, akkor meg csak az oprendszeren múlik a dolog és az nem sokat dob rajta. Ezért nem volt az első résznél se sok difi 2-4 procimag között ;)
  • kifli
    #1981
    ebből az látszik hogy vga limit van :D
  • grebber
    #1980
    Azért nekik mert aki kiad 130+ ezret VGA-ra annak mit számít 10 ezer ft eredeti játékra.

    Bár ez rossz tévhit lenne részükről ,amikor sokszor 990ft-os játékot is lewarezolnak.
  • bertino
    #1979
    ilyeneken kar elmelkedni, a mai vilag teljes egeszeben a loverol szol.
  • bertino
    #1978
    nvidia eddig mikor nem szopatta a pc-s nepet ?
  • Magiszter
    #1977
    Szerintem az lenne a normális hozzáállás hogy minél többen vegyék és nem csak a GF vagy csak ATI tulajok. Na meg az 580 optimalizálás. Kinek csinálnak játékot? A felső tízezernek? Akkor ne csodálkozzanak hogy nem rohan mindenki a boltokba és kapkod két kézzel a játékuk után.
  • Magiszter
    #1976
    Ez egy ördögi kör: Ha nagy vas kell a játékhoz az ember előbb letölti hogy lássa egyáltalán menne e. Nem veszek meg egy játékot amiről csak sejtem hogy nem fog futni, vagy ótvarul megy majd. (Igaz Crysis-ből is adtak ki Demo-t de a véglegesnek mégis más volt a hardver igénye.) Ha jól megy egy ilyen rizikós játék akkor megveszem, de ha nem akkor inkább költök hardverre és majd 2000-ért akcióba befizetek rá mikor már tűrhetően tudom futtatni.
    De ha kiadnak egy olyan játékot ami flottul megvan csinálva és jól megy (és ez köztudott), akkor minden para nélkül emelem le a polcról és teszem a kosárba. Ergo, lehet hogy többet szenvednek vele, de azonnal megy a lóvé, míg az első példa esetében lehet hogy csak 1-2 év múlva veszi meg az ember, mikor már van hozzá gépe.
    Szóval én is megértem az olyan kiadókat/fejlesztőket akik direkt sz.r játékot csinálnak hogy vegyél alá gépet, de attól még tarthatom ótvar nagy g.c.ségnek, nem? :D
  • wednes
    #1975
    Remélem nem igaz ez a GTX 580-ra való "optimalizálás". Mert amíg Radeonon-n fejlesztettek láttam reményt, egy elfogadható gépigényre. Plusz még ott van, hogy konzolon is el kell valahogy futnia. És remélem nem azért késik, hogy physx-et rakjanak bele, ami lefelezi az FPS-t Geforce-on, Radeonon-n meg nincs is. Ez nem Geforce, Radeon flamne-k írom csak magának a cégnek kezét nem akarom a dologban.

    Egyébként a GTX460-at meg GTX570-et is egy kiváló kártyának tartom. Az legyen amit írsz, fusson elfogathatóan egy GTX460-ason/6870-en. És lehessen szépen skálázni.
  • DarkSector
    #1974
    hogy nincs értelme az lehet, a lényeg az hogy használni tudja a 4 magot, nem arról volt szó, hogy kihasználja-e, abban amire irtam válaszként. :)
  • grebber
    #1973
    Valahol megértem őket.Ha pc-re rengetegen warezolnak, akkor legalább a hardwereket vegyék abból jöjjön a zsé,mert az ugye nem tudjuk ellopni (bárcsak lehetne)
  • Magiszter
    #1972
    Ha ezen múlik akkor nekünk annyi
  • Magiszter
    #1971
    Hehe... 60 FPS meg Szép látvány a Crysisnál nem a 8000-es Geforce szinonimája. 8800GT 512-vel még médiumon sem megy 40 FPS fölé. Egy átlagos 1680x1050-es felbontáson. És mikor 30 ezerért dobálják a fullhd monitorokat ne az 1280x1024 legyen az etalon. A FullHD korát éljük, akkor csinálják meg úgy a játékot hogy FullHD felbontáson ne csúcskategóriás hardverek kelljenek az elfogadható futtatáshoz.
    Persze aki ultra-mega beállításokkal és 42xAA-val akarja tolni az vegye meg hozzá a vasat, de aki csak Medium-High-on és esetleg 2xAA-vall annak elég legyen egy Középkategóriás VGA-Proci páros is.
    Minden esetre ha a Crysis 2 nem fog elfogadhatóan menni egy GTX460-al meg egy Phenom II-es 4 magossal FullHD-ban... akkor szívesen beíratom a tisztelt fejlesztőket egy "Így optimalizáljunk" tanfolyamra aminek az első óráján megismerkedhetnek az általuk kínai népi közmondásnak vélt "optimalizáció" szó értelmével.
  • grebber
    #1970
    Bizakodjunk.Attól függ nvidia mennyire akarja szopatni a pc-s népet!