9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • DarkSector
    #1768
    jah a nagyrésze. ami gagyi. :)
  • SL
    #1767
    pláne, hogy lopja a nick nevem :D
    lolSL = FSpofon
  • Magiszter
    #1766

    lolSL: Drogok meg kurvák? Szép életed lehet neked is.

    kifli: Filmekhez viszont kell, vagy legalább is ajánlott (a HD korszakában). Amúgy azt figyeltem meg hogy magas felbontásnál nem kell AA, alacsonynál viszont igen, minél több. Szóval talán ugyanott van az FPS szám ha 1024x768-ban 16xAA-val játszol mintha FullHD-ban AA nélkül. Majd csinálok tesztet ha lesz HD monitorom :D

    DarkSector: Mázlim van, ennyi. De lehet Jan. 1.-től bővítem a munkanélküliek táborát (remélem nem)

    SirCryalot: Én egy 19"-os, akkoriban 80 ezer forintos, CRT-ről váltottam egy 36 ezer forintos 22"-os LCD-re. Zongorázni lehetett volna a különbséget a CRT és az LCD között utóbbi javára. Szóval szerintem ez is viszonylagos dolog. Az meg más kérdés hogy a CRT monitortól nem fértem el az asztalon. Az LCD-nél meg mögé is tudok pakolni ha éppen kell.
  • kifli
    #1765
    nem kell full hd kijelző, játékok nagyrésze 720p vagy kisebb felbontás
  • modelcar
    #1764
    Én is 7-es vagyok:))
  • lolSL
    #1763

    költsd drogokra azt a 9k-t, még havi 1-2 szép estével is jobban jársz mint bohóc pc fejlesztésekkel
  • Sir Cryalot
    #1762
    Épp ezt magyarázom, hogy az LCD akár 60hz, akár 120hz,akár 80 ezer, akár 120, - egy rakás szar marad.

    Nem jó 3d-re, gyors mozgás megjelenítésére sem. A CRT viszont jó 3d-re, a felbontást amit ráírnak azt meg gyors mozgás megjelenítése közben is tudja. Érted?
  • DarkSector
    #1761
    oks nem tragédia, csak jó nektek bárcsak nekem lenne ennyi lóvém :)
  • Magiszter
    #1760
    80k-nál kezdődik egy 120Hz-es LCD monitor, + 50k az nvidia stereo3d-s szettje. Mivel abból indulunk ki hogy nem alapfelszerelés otthon egy 120hz-es LCD monitor.

    DarkSector: Kicsit félreérthető voltam. Azt akartam kihozni belőle hogy: Negyedévente maximum 50-et költök gépre. Bár ez az összeg is csak VGA-ra vonatkozik. Ha összematekozom az elmúlt évi költségeimet akkor: Durván 80 ezer forint ment el a PC-re. Igaz még legalább 80 van betervezve (monitor miatt, mert VGA-ra nem fogok 35-nél többet költeni). Szóval ha kisakkozom akkor 8888Ft. megy el havonta PC-re. Egy másfél éves periódusban. Nekem vállalható havi 9k plusz kiadás. Főleg úgy hogy a rezsin/utazáson kívül nincs havi fix kiadásom más.
  • DarkSector
    #1759
    "De sose költök gépre 50 ezernél többet. Legalábbis három egymást követő hónapon belül biztosan"

    ba+ XD
  • Sir Cryalot
    #1758
    Tabletek lesznek jók 2-3 éven belül (nemLCD), jobb monitorok nem hiszem.
    Egy hi-end CRT 5 év múlva is királyság lesz , és most is az.

    A TV gyártókat elnézve se lesz szerintem 2-3 évig semmi különös, sőt , továbbmegyek, hiába lehetne normális OLED fejdisplay évek óta, nem lesz még vagy 2013-14ig, mert kőkemény VSYNC-es fejlekövetés kell hozzá, anélkül jön a hányhatnék. A konzolkák meg nem a vsync-ről híresek. (hanem a screen tearingről).
  • Sir Cryalot
    #1757
    Crysis2-ben meg ponthogy nem fog feleződni, mert úgy csinálták meg hogy ne feleződjön , és az anti alias is ingyé van.

    -Amivel + én játszom az mind támogatja, a mass effect2-t meg addig modoltam amig elfogadható nem lett.

    Screenshotokkal tudom bizonyítani, csak az LCD-den abból nem fogsz látni semmit.
    (Milyen 120k ? )
  • Magiszter
    #1756
    Az lemaradt hogy: elég kevés játék támogatja. Mármint az "engemisérdekel" kategóriában.
  • Magiszter
    #1755
    Nah ez a sztereóháromdé is abba a kategóriába esik amit pontlesz.rok. Majd 3 év múlva úgyis qvadroprojekciósultrahologramm megjelenítési technológia lesz. Addig spórolok rá

    Most komolyan. Ki az aki másik 120 ezret kiad a gépére csak hogy +1 dimenziót lásson? Arról nem beszélve hogy ha van egy bika VGA-d akkor a teljesítménye kb feleződik ilyenkor.
  • Muttley
    #1754
    f.szául elvitted a beszélgetést más irányba :)
    te felhasználói szokásokról, hobbihoz köthető pü-i helyzetről kezdtél el csacsogni - a többiek meg okosan RÁD tromfoltak, h hallassák a hangjukat :D
    ÉN VISZONT - platform-sz.rozás ügyben beszéltem 1) értelmes emberekről 2) full-h.lyékről

    #1750: 1. lépés: felvilágosítani őket 2. lépés: ha erősködik, harsányan kiröhögni 3. lépés: ha még mindig erősködik, nyilvánosan porrá égetni ;)
  • Sir Cryalot
    #1753
    Jee, 1-es vagyok, kvázi 2007-es gépem van (g92 sli), CRT monitorom, , egyéb perifériák most más lapra tartoznak :DDD. Azt a két három játékot amivel játszom azt viszont meg szoktam venni. C2, DNF, vételezősek lesznek.


    A CRT-t ne bándd, hülyére verik a trinitron képcsövek az LCD-ket.
    Minden lényeges dologban.Hajts fel egy jobb CRT-t. Pl olyat mint az enyém ;) . Pont crysis2 -höz nemmindegy hogy CRT v LCD, előbbihez pl be lehet lőni a stereo3d-t, utóbbihoz viszont nem is érdemes.
  • Magiszter
    #1752

    De van egy 7-es kategória is. Az olyan aki nem egyszerre költ 200 ezret a gépére, hanem lebontja 2 éves futamidőre (~8000Ft/hó). Én jelenleg ebbe tartozom. Tavaly decemberben vettem alaplapot, idén februárban processzort, nyáron RAM-ot, októberben hűtőt a VGA-ra mert elszállt ( ), január végén veszek Monitort (mert már az se ártana egy normális), április környékén meg majd VGA-t. Így nagyjából másfél év alatt lecserélődik a régi ócska gépem egy 4 magos 4 gigás jó VGA-s cuccra, ami kibírja még 1-2 évet és kezdődik elölről a ciklus. De sose költök gépre 50 ezernél többet. Legalábbis három egymást követő hónapon belül biztosan.

    Konzollal meg úgy vagyok, hogy egyszer ott volt a kezemben százezer forint és gondoltam kellene venni egy konzolt. De aztán eszembe jutott hogy jó ha van 4 cím ami érdekel és nem garancia hogy tetszeni is fog bármelyik is. Megnéztem hogy mi várható a jövőben, de nem láttam olyat ami érdekelne. Meg ott van hogy 15k egy játék rá, meg nem ártana FullHD kijelző sem, meg egy kis kontrollert nyomorgatni egy FPS-nél...(a címek némelyike az volt.) Szóval inkább vettem egy laptopot abból a pénzből és nem bántam meg. Majd ha lesz legalább 10-20 cím amit szívesen kipróbálnék és fölös 100 ezerem amit nem tudok mire költeni, talán veszek egy konzolt.
  • grebber
    #1751
    Én magamat egy 6. kategoriába sorolom (azán lehet más ilyen is van a földgolyón rajtam kivül)

    Szóval 6. PC függő akinek lenne pénze öszes konzolra meg bika PC-re együttvéve is ,de ennek nem látja értelmét, mert csak a pénze kárba veszne.Ami játék nem fut a mostani gépén majd fog futni 3 év múlva ugyanis a játék nem fog elpárologni.
  • RYO21
    #1750
    5 fajta van:

    1. Csóró pécés. Mint pl én. Aki lewarezolja a játékot, egy 2007-es középkategóriás PC-n játszik, amit 2009-ben vett, és egy CRT monitor előtt ül. És aki nem engedheti meg magának a konzolt. Sok ember él így rajtam kívül.
    2. Gazdag pc user. Nagyon kevés ilyen van. Ilyen pl tirexi, high end pc, akik milliókat költenek a gépükbe, hogy maxon lehessen játszani 2560x1600-as felbontásban 16x AA és AF mellett.
    3. Szegény konzolos. Aki tört játékokkal játszik PS2-n. De nemsok ilyen embert ismerek.
    4. Gazdag konzolos, akinek mindegyik next gen konzolból van legalább 1, hetente veszi az új játékokat rá, havonta cseréli a lefüstölt xboxot, és közben veri a nyálát, hogy "háhá, pc-re nem jött ki!". Közben pedig ővelük basznak ki a gyártók, amikor félkész játékokat adnak ki, és végül megfizettetik a 2x játékok árát. Erre példa, a konzolbuzik a leáldozott topikból. És sajnos egyre több ilyen ember van. Ezért fejlesztenek főleg konzolra.
    5. Van egy netbook-ja, és azon farmwillezik egész nap.

    Ennyi, részemről a példa lezárva.
  • DarkSector
    #1749
    csakhogy egy nagy halmaz azt véli hogy öntudatra ébredt gépek a konzolok. legalábbis akikkel én néha összefutok.
  • Muttley
    #1748
    még egy komplett h.lye is érti, hogy a konzol egy tárgy
    egy tárgy nem hoz döntéseket és nem mondja, hogy
    "te, én nem dobom magam egy újabb verzióban a piacra, csak azért, hogy jól kib.sszak a PC-sekkel" :)
    ezt emberek, döntéshozók teszik meg
  • DarkSector
    #1747
    van 3. fajta aki nem is hallott erről. :)
  • Muttley
    #1746
    kétféle ámbör van
    - az egyik, aki felfogja, hogy MS és Sony az, aki profitot akar maximalizálni és addig nem fognak piacra dobni egy Radeon HD 6800, 9 magos Intel és + RAM combo NEW gen konzolt, amíg ez szerintük meg nem történik
    - a másik, aki képtelen erre.. ;)
  • DarkSector
    #1745
    "és még az is egy érdekes kérdés, hogy ha nem lennének konzolok - azaz milliós eladásokkal kecsegtető platformok - akkor vajon léteznének-e crysis szintű megaprojektek egyáltalán ... vagy lenne n+1 rpg, meg pár RTS és ennyi (mert kb ezek fogynak olyan méretekben pécén, hogy megérje éveken át rengeteg embernek melóznia velük)"

    nem akarom megtudni. :)
  • grebber
    #1744
    Mellveregetés végett hogy igen mi létrehoztuk ezt is.
  • DarkSector
    #1743
    az hogy nem mindenki őli az étetét egy szar gépbe az.
  • Piloss
    #1742
    hmmm,szóval ilyen is van?


    +fav
  • lolSL
    #1741
    cpu upgrade se árt néha :)
  • berlinboy6329
    #1740
    Da ha a vevők 90%-a mediumon tolja akkor mi értelme egyáltalán ilyen graffal csinálni ?
  • arty
    #1739
    akkor nem az a gond, hogy pécén nincs fizetőképes kereslet az extraszép/extraerős hardvert igénylő játékokra?

    mert a crytek azért nem fog melozni a nagyfelbontású texturákkal, hogy
    - a vevők 90%-a ugyis kb mediumon tudja nyomni
    - a játékosok 90%-a úgyis lewarezolja

    és még az is egy érdekes kérdés, hogy ha nem lennének konzolok - azaz milliós eladásokkal kecsegtető platformok - akkor vajon léteznének-e crysis szintű megaprojektek egyáltalán ... vagy lenne n+1 rpg, meg pár RTS és ennyi (mert kb ezek fogynak olyan méretekben pécén, hogy megérje éveken át rengeteg embernek melóznia velük)
  • arty
    #1738
    nekem anno volt 2900pro-m, szarul ment rajta a crysis
    aztán lett 8800gt-m, azon is szarul ment
    4850en is szarul.

    baromi sokat értem a very highon szép texturákkal ... vszeg most is leszarom, hogy lesz-e extraszép mód a 100+ ezres vga-khoz

    k. szép a játék? igen - akkor ennyi, eddig érdekelt
  • DarkSector
    #1737
    nekem sok dologban szürke volt, de sokszor is irtam már róla. majd kidrül a kövben mien lesznek a dlgok.
  • kifli
    #1736
    én az első részt először low grafon toltam végig max 30fps-el, de így is tetszett!
  • RYO21
    #1735
    Pedig ez az igazság.
  • Muttley
    #1734
    "Szaros konzol miatt mindent csak eltosznak"k

    mondjam, vagy érzed, hogy
    te teljesen...
  • berlinboy6329
    #1733
    Én sose sírok gépigény miatt..Ahogy megy,úgy megy..Csak ha már csinálnak egy ilyen überdurva motort,akkor a textúrák is szépek legyenek már hozzá:C
  • grebber
    #1732
    1. Konzolon igen butítani kell hogy fusson az engine de ott ha nem rontják el jol fog futni.
    2 PC-n picis szebb lesz DX11 meg nagyobb textúra méret meg tökömtudja miket raknak még bele.
    3. Ha megcsinálnának mindent ugyanolyan szépen kidolgozottra akkor nem lenne olyan PC ami elvinné normálisan.

    Így is GTX 580 kell majd hozzá.De kíváncsi leszek hogy miben fog vele menni Full HD very high (vagy itt nem tom mi a neve) és xy AA. Azért ezt jó lenne már lefixálni.
    Jó ez így ahogy van úgyis 3 év múlva tudom majd csutka grafikán évezni Vagy ha nagyon bejön majd a game akkor már jövöre is csak akkor amolyan diavatités szinten nyomom majd
  • arty
    #1731
    amugymeg minnyár visszaolvasok a crysis topikban és ha a gépigénye miatt sírtál anno, akkor a szádbalépek! :D

    (merugye legyen szép és fusson el minden gépen...)
  • arty
    #1730
    úúúristen, már megint egy szerencsétlen aki netes video alapján ítél meg texturafelbontást
  • berlinboy6329
    #1729
    Hmm,meglestem ezt a Be the Weapon trailert..CSak szerintem ordenáréan ocsmányak a textúrák?1. részből nem erre emléxek..Itt olyan mosottak,h elhányom magam...mint máshol ultra-lowon...

    Szaros konzol miatt mindent csak eltosznak..:C

    nézzétek meg az #1675-ös képet...

    Az autó a bal alsóban nagyon jó..Az út textúra is zsír..

    De nézzétek meg a TALAJ-t,a FÖLDEt..Olyan undoritó,h elhányom magam....mintha Szétlenne blurözve olyan hatást kelt,tiszta homály,alig látok vmit..Meg a lelógó vonat kocsit,ami csüng a sinek végén..Az is homály..Meg a csávót jobb oldalt,semmi kidolgozotság nincs a textúráján csak egy nagy paca az egész..:(

    amúgy jó lenne...de igy...Remélem ez mind gagyi konzolos kép.