104784

A feltölhető maximális képméret: 750x563 pixel!

No warez, no cry!


  • zsoma791110
    #104380
    Ugyan ebben a cipőben járok. :( én is kérhetnék segítséget....ezer köszönet!
  • Piko888
    #104379
    Írtam pivit
  • mult007
    #104378
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy eredeti FM 2018 , sajnos angolul kevésbé élvezem. Ehhez szeretném el kérni azt a fordítást amin dolgoztatok, aki dolgozott.
    Ha a fordítás mellett még azt is letudnátok írni, hogy mire figyeljek oda a beillesztésnél. A fordítás automatikusan mindent lefordít vagy új játékot kell kezdenem?
    Előre is köszönöm az infót, szép napot
  • nono28
    #104377
    Sziasztok!

    Fm 2018 a legújabb frissités (18.3.1)-hez keresem az észt bajnokságot!Claassen-s féle nem jó!
  • gyulareal
    #104376
    Szóbeli figyelmeztetés vagy bérmegvonás van a 11-ben is kiállítás után. Korábban figyelmeztettem őket de mindig az volt a reakció, hogy elfogadja a figyelmeztetést de nem tartja jó ötletnek az első csapat tagjaival szemben. A bérmegvonás talán hasznosabb ebben az esetben.
  • McEachran3
    #104375
    Rég játszottam a 11-el nem emlékszem pontosan, hogy ott milyen eszközökvoltak a fegyelmezésre.
    Ha kiállítják egy játékosomat, én mindig a legszigorúbban járok el vele szemben, az újabb szériákban lehet olyankor adni neki pénzbüntetést, a 11-ben azt hiszem csak sajtótájékoztatón lehet lehordani őt. Amennyiben egy váratlan vereség érkezik, leb@szom az egész csapatot, az fel szokta rázni őket, ezzel is megmutathatod hogy ki a főnök. A nyavalygós játékosokat/primadonnákat érdemes minél előbb kirakni a csapatból, mert gyakran ők bomlasztják a morált. Velük megteheted azt is, hogy egy nagyobb hiszti után leb@szod őket a tartalékhoz néhány hétre. Őt is észhez téríti, és a többieknek is példát mutatsz.
    Azon meg nem nagyon kell aggódni ha minden játékos morálja épp nem a legmagasabb, az nagyon ritka, ha zöldben van az már jó. A személyes dícséret segíthet, de óvatosan adagold.
    Utoljára szerkesztette: McEachran3, 2018.02.24. 11:52:18
  • gyulareal
    #104374
    FM2011-el nyomom. Két szezonnal ezelőtt átálltam támadó játékra a meccstaktikában. Azelőtt összeszokottság volt végig. Az eredmények jobbak, több a rúgott gól, szebb a játék...stb.

    Az utóbbi időben viszont azt vettem észre, hogy - hiába nyerem sorozatban a meccseket - néhány játékos morálja visszaesik a soron következő meccsre. Remekről rendbenre, de általában jóra. Három játékosom pedig az imént "kikelt magából" hogy képtelen vagyok rendet tartani az öltözőben.

    A sajtókonferenciákon mindig részt veszek (meccs előtt és után is). Szoktam figyelni, hogy a nyilatkozataimra hogyan reagálnak és nagyon ritka, hogy valami olyat mondok ami nem tetszik nekik. Szoktam őket dicsérni is ha megérdemlik.

    Mi lehet az oka ennek? Az, hogy átváltottam támadó játékra összeszokottságról?
  • Sulla75
    #104373
    Töltsed le az FM scoutról pl :)
  • nono28
    #104372
    Jó estét kívánok!Szeretnék egy kis segítséget kérni.Fm18-ban valamiért nem jelennek meg az olasz illetve spanyol csapatok címerei.Vajon mit rontottam el?Ha esetleg valaki tudna segiteni annak meg köszönném!
  • Darthmushroom
    #104371
    az első képnél ott van h amc, persze a szezon végére visszaesett de használható játékos csak úgy mint a 17be
    Utoljára szerkesztette: Darthmushroom, 2017.12.11. 18:44:12
  • bakkerman
    #104370
    Na ezek nem gyenge számok,milyen role-ban játszatod őt? Ezek szerint belőle lehet egy massziv nyugati légiós a játékban
  • Darthmushroom
    #104369
    Balogh viszi a showt a ligában :D
  • Solt
    #104368
    Nem haragszom, de mint említettem, egy ember tapasztalását kivetíteni társadalmi szintre nem túl bölcs cselekedet. Engem például rengeteg pozitív élmény ér...

    Abban egyetértek, hogy ez nem ide tartozik, csak amikor ilyen negatív véleményt látok, muszáj reagálnom rá! :)
  • ozbom
    #104367
    Ne haragudj, de egyáltalán nem azt mutatja a társadalom, hogy milyen szuper segítőkészek az emberek. Persze vannak sokan, akik tényleg ilyenek. De szerintem nem elegen... Mindegy is, ez nem az a fórum, hogy itt vitassuk ezt meg. :)
  • Solt
    #104366
    Ez a te tapasztalatod... ehhez képest reggelig tudnám sorolni az ellenpéldákat, szóval az ilyen általánosításnak nem sok értelme van, max arra jó, hogy magunkba rúgjunk vele egyet.
  • ozbom
    #104365
    Off. Az átlag magyar ember nem segít és ez az élet minden terén észrevehető. Tavaly volt egy defektem. Sajnos segítséget kellett hívnom, mert nem volt a kocsimban emelő. Ez az én hibám. De mire odaért tesóm és faterom, addig kb 5-6 autó ment el mellettem. Látták, hogy gáz van,de egyik se akart megállni. A baj ebben nem az, hogy nem állt meg egyik se, hanem az, hogy 4 autós abban a faluban lakik ahol én. És ismerjük is egymást. Mellesleg kb 4-5 km-re volt a falutól. Akkor hogy várjuk el azt, hogy vadidegen emberek segítsenek egymásnak vagy egy közösségnek, ha ismerősnek se állnak meg. Én segítenék fordítani, ha tudnék angolul, de nem tudok. Mert csak kevés dolgot értek meg, de ettől függetlenül a lényegét értem a játéknak, az meg nekem elég. Persze jó lenne magyarul játszani, de ha nem is lesz rá lehetőség, akkor is fogok vele játszani. :D
    Utoljára szerkesztette: ozbom, 2017.11.17. 23:16:03
  • Piko888
    #104364
    Itt is menne, ha mindenki odatenné magát, sokan direkt nem segítenek, pedig megtehetnék.
  • LasDen #104363
    ne viccelj...
  • geo91
    #104362
    (viccelek)
  • geo91
    #104361
    nagy szó, fogták az oroszt és átírták latin betűsre
  • zsoma791110
    #104360
    Steam workshop-ban láttam, hogy a kicsi szlovének is megcsinálták a honosításukat...nem semmi...kis ország...kis nemzet...ügyesek :)
  • korbin555
    #104359
    1 szezont letoltam a Haladással. 6. hely, kupából 8 között kiestünk. Nem volt fun. Ilyen gyenge Halit nem láttam talán az fm 08 óta.
  • bakkerman
    #104358
    Na mivan nem játszotok? :D Én letoltam a Milannal az első szezont,bajnoki cim meglett,EL-ből kizugtunk a 32 között (dobtam a sorozatot,inkább bajnokságra koncentráltam),év végére egy finom 50 milliós minuszba került a balansz,pénz nuku,FFP bukta,jött az üzi hogy a BL-ből kizártak minket,mindez június elején...Juve 3. lett,Allegrit kirakták,rögtön jelentkeztem is,és felvettek,szóval mostmár a Juvénál vagyok :) Itt pénz van,a keret pacek,Buffon pótlását kellett megoldanom a nyár alatt,Yvon Mvogot hoztam el a Lipcsétől,átmeneti megoldás,nem egy klasszis kapus,bár Gigi után senki se az :( Kiraktam a selejteket,Pjaca,Mandzukic,Sczesny távoztak,érkezett eddig Welbeck balszélre,jobbszélre Deulofeu,és még egy középhátvéden gondolkodok mert év végén Barza visszavonul. Cél a Scudetto visszahóditása az előző klubomtól
  • korbin555
    #104357
  • Utley
    #104356
    Srácok! Valahogy át lehet állítani, hogy ne 3d-be nézzem a meccseket, hanem a jól megszokott "gombemberekkel"?
  • Piko888
    #104355
    Igazad van, sok kifejezés nehezen fordítható magyarra. Ezért a posztokat meghagyjuk angolul.
    Kompromisszumokat kell kötnünk,ha magyarul akarjuk élvezni, ilyen a b*n, *n, a(z).
    A menedzser részt szerintem mindenki megérti, de a szöveg tetemesebb részét a social média teszi ki.
    Ott már vannak olyan mondatok, amihez nem elég az alap angol.
    Megértem, hogy nyelvtanulásra buzdítod a népet, de aki eddig nem tanult meg, ezután sem fog.
    Ezért segítsünk nekik, hogy ők is élvezhessék a játékot.
    A fordítás gyakorlásnak és tökéletes.
  • Solt
    #104354
  • yamato41
    #104353
    Kinek a pap, kinek a paplan, nyilván. Azért köszi, hogy nem támadtál, megértetted, hogy miről írok, a szándékom nekem sem a támadás volt.
    Nekem pont fordítva van. A vacak magyar fordítás pont elrontja az élvezetet, mert sokszor nem tudom, hogy mire gondolt a fordító, illetve úgy tudtam, hogy ott éppen milyen angol szöveg volt. Sokat olvasom a BBC-t, az azért eléggé megedzett. Mindenkinek ajánlom, nagyon sokat tanuhat belőle az ember.
    (Éppen ezért van, hogy amikor idegen nyelvű szöveget - német, francia, latin, angol - jegyzetelek, akkor az adott nyelven készítem a jegyzetet, esetleg a megjegyzéseket, kiegészítéseket írom magyarul.)
  • Solt
    #104352
    Értem amit mondasz, a java részével egyet is értek, de! Én a floppy-s CM óta játszom a sorozattal, tehát bőven rám ragadt annyi angol ismeret amivel a játékkal elboldogulok. Viszont teljesen más érzés volt például az FM 2011-l magyarul játszani... egyszerűen sokkal jobban beletudtam merülni, sokkal jobban élveztem még a hibák ellenére is.

    Tehát nem azért szeretnénk sokan magyarul játszani, mert angolul nem értjük, nem boldogulunk el vele, hanem azért, mert magyarul jobb érzés!
  • yamato41
    #104351
    Nálam jobban senki sem szereti az anyanyelvét, más nyelv ismerete nem von le ebből. Sőt, így tudja az ember igazán étékelni anyanyelvét.
    Az FM esetében problémám egyik része ott van, hogy a szakkifejezések jelentős részének nincsen magyar fordítása. Mondd magyarul, hogy inverted wing back! Másrész egy egy egyszerű nyelvezetű, könnyen érthető játékról van szó, nyelvgyakorlatnak, szókincsfejlesztésnek is tökéletes. A fordítások, amit láttam, éppen hogy inkább anyanyelv iránti merényletnek nevezhetőek, nem pedig értelmes magyar szövegnek. A harmadik dolog, hogy az FM nem az agglutináló nyelvek rendszere szetint épül fel, tehát programozási belenyúlás nélkül a magyar szöveg problémás (n*k, t*l stb.).
    A lényeg, tessék megtanulni angolul, fájni sem ffog, meg aztán máshol is egészen jól hasznosítható.
  • Piko888
    #104350
    Itt a jó link:
    Leírás a fordítás
  • Solt
    #104349
    Köszönjük és jó munkát!

    (viszont a link nem működik)
  • Solt
    #104348
    Bizony jaaaaj... itt a lényeg azon van, hogy az anyanyelveden játszhatod. Na most ezt valaki vagy érti, vagy nem. :)
  • Piko888
    #104347
    Értelmetlen ezen agyalni, aki tud angolul segítsen a többieknek.
    Minimális időt szánsz rá és sok embernek okozol örömet.
    Ebből kiindulva a filmeket, könyveket se fordítsák le, mert meg kell tanulni angolul.
    Utoljára szerkesztette: Piko888, 2017.11.10. 20:32:45
  • yamato41
    #104346
    Jaaaaj.
    (Jó munkát hozzá, de ez azért így kb. értelmetlen. Gyerekek, meg kell tanulni angolul. A mai világban ez nehogy már teljesítetelen legyen.)
  • Piko888
    #104345
    Helló!
    Ezerrel nyomjuk az FM 2018 magyarítását, kb 35% kész.
    Szeretnél segíteni a fordításban, de nincs rá időd.
    Nem mered bevállalni a blokkot, mert félsz, hogy nehéz szövegeket is kaphatsz.
    Itt a megoldás: ONLINE FORDÍTÁS!!!!

    Leírás a fordításhoz: Leírás a fordításhoz
    Írj rám és küldöm az online fájl linkjét privátban.

    Köszi a segítséget!!!!
    Utoljára szerkesztette: Piko888, 2017.11.10. 19:11:58
  • LasDen #104344
    hosszú idő után játszottam kicsit rendesen...
    dat lulz...

  • bakkerman
    #104343
    Na nem birtam várni péntekig és tegnap reggel beszereztem egy kulcsot,béta hozzáféréssel :D A függőség sajnos ilyen...na mindegy azóta beletoltam pár órát a játékba,most egy komolyabb teszten vagyok a Milannal. Október végén járok eddig jól állunk,EL-ben vezetjük a csoportot,bajnokságban 10 meccsből 8 győzelem,2 vereség (abból az egyik a Juve ellen Torinoban,belefér). Érdekes a Milan kerete mert ha csak a nevekből indulunk ki,akkor jól csengenek,de a valójában azért ennél gyengébb picit a csapat,főleg a média által elvárt 2. helyhez képest...tőlem a vezetőség EL indulást vár,kb ez is a realitás,a sok új játékost összerázni sok időbe telik,a Juve meg a Napoli,Roma ezek a csapatok már készen vannak. Ami nagy pozitivum,hogy van egy Donnarummank,Locatellink,és Susonk. Köréjük kell ügyesen épitgetni a csapatot és szerintem 2 év és jöhet a Scudetto. 4-3-2-1-ben játszom,otthon Attacking felfogás,idegenben szigorúan counter,ellenféltől FÜGGETLENÜL! Ez fontos,nagyon szopatós a gép ha idegenben túl sokat vállal az ember,első játékomban a Barcaval sorra leptek meg idegenben a kiscsapatok is,de olyan szinten hogy a fejemet fogtam...aztán rájöttem,hogy hagyni kell a gépnek,hogy otthon focizzon,és rá kell menni a kontrákra. Na akkor jöttek sorban a győzelmek még távol is :)
  • korbin555
    #104342
    80 milla. És tiéd az eladásokból befolyó pénz 90%-a.
  • bakkerman
    #104341
    A Barcanal tenyleg 70m€ az indulo transfer budget? Elsö jatekom mindig a Barcae,annyibol azert osszelehet rantani a keretet (ami IRL nem sikerult...)