4439
  • MrStokes
    #3879
    Rendharcoskent kard + pajzs osszeallitassal es a kristalymagiaval karoltve azert ugye effektiv karaktert lehet osszehozni?

    Csak mert ezt terveztem el, es epp azon vagyok, hogy csatlakozzam a rendhez. Azt viszont mar nem tudom, hogy lesz-e majd eleg tanulo pontom megtanulni a sok szukseges dolgot, ugy mint kardhasznalat, banyaszat, kovacsolas, kristalymagia, alkimia, zarnyitas, tekercskeszites.
  • Shep
    #3878
    Kösz, hát akkor még átgondolom melyik utat válasszam.
  • Fantusz
    #3877
    Kardforgatást választva egyértelműen a don mellett a helyed - mágiánál pedig nincs is választási lehetőséged: monostor.
    Két különböző út, kardhasználat mellé megtanulhatod a kovácsolást (kizárólag kardokat lehet kovácsolni), mágusnak ez fölösleges, s ezzel együtt neki a bányászat sem kell, ha nem használ kardot (vérbeli mágis botharcot tanul, de persze ez sem kötelező, csak a karhasználattal később gondban lehet, ha nem talál mestert, akitől tanulhat)
  • Shep
    #3876
    Én is mentek, most pl. pont a kovácsolást próbáltam ki és csináltam egy 30-at sebző kardot (legtöbbet sebző fegyverem előtte egy 25-ös pöröly volt) de mégsem tudom érdemes -e erre elkölteni a pontokat. Az amit írsz igaz, hogy azt kell amelyikhez kedvem van, de igazából mindhez lenne :) viszont 3-4x végigjátszani meg nincs, nekem 1x is elég lesz ahogy sejtem.
  • ratgab
    #3875
    Mágiának az a nagy előnye, hogy erős, a nagy hátránya, hogyha elfogy a mana italod akkor gyakorlatilag halott vagy, ilyenkor megpróbálhatsz elfutni. Szóval mágus kicsit szétdarabolja a játékot: főz mana potiont, menj kalandozni, ha elfogyott a mana poti, akkor vissza főzőcskézni.

    De ha úgy nézzük a harcos ugyanez a recept csak gyógyító itallal...

    Én igazából nem tudtam eldönteni melyik a könnyebb, mindkettőnek más feelingje van. Mágus távharcász, Harcos is lehet az (ugye íj),de inkább közelharcra alkalmas szerintem. Mindegyik jó szórakozás szerintem!

    Ha elfogadsz 1 tanácsot ne úgy játssz( ez minden játékra érvényes), hogy mi az erősebb, hanem, hogy mihez van kedved, mi szórakoztat. Ezért szoktam én a lehetőségeket kipróbálni (döntés előtt csinálok 1 mentést és belenézek, hogy mi mit tud és utána azzal folytatom ami jobban tetszik) Olykor előfordul, hogy több stílusú karaktert is viszek pl. Risenben van 1 mágus, rend harcos és Donhoz hű harcos karakterem csak a teljesség kedvéért. Egyébként előbb utóbb megunod a sok karaktert és úgyis egynél maradsz... a számodra legszórakoztatóbbnál.
  • Shep
    #3874
    Inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy melyikkel lesz könnyebb a játék, azért kérdezem mert nem vagyok egy nagy rpg-s és nem szeretném ha ellehetetlenedne számomra a játék egy rossz döntés miatt.
  • Shep
    #3873
    Hát ez jó hír is meg nem is. Melyik a jobb ha a mágia használatot választom, vagy ha a kardforgatást?
  • Fantusz
    #3872
    Egyik félre sem lehet mondani, hogy jó, vagy gonosz, de ennek nem is lesz komoly jelentősége a játékban, mert miután frakciót választ a karaktered, hallgatólagos békét köt a két tábor.
    Azért nem fogadnak el feltétel nélkül, ha a don mellett maradtál nem tanulhatsz kristálymágiát, rendpártiként pedig a fegyveres képzés (balta, kard) lesz bonyolult.
    Az inkvizítorról kiderül, hogy öncélú gonosz, a don pedig akit kiűztek a kikötővárosból törvénytelen módszerekkel (zsarolás, lopás, stb) él.
    Bárki mellé állsz is a második fejezettől lényegében az inkvizítor utasítása visz tovább a főküldetésen, ellenfeleid az egyre nagyobb létszámban felbukkanó gyíkembertek lesznek, a frakcióválasztásod kb. annyira hat a történetre, hogy segíted-e a dont visszatérni a városba, vagy marad a mocsárban (mindez harc nélkül)
  • Shep
    #3871
    Melyik fél ebben a játékban a "jó", egyszerűen nem tudom eldönteni kihez pártoljak (bár a mágia tanulás miatt ugye a Rendhez kellene), mert valahogy egyik banda sem túl meggyőző számomra.
  • Takanohana
    #3870
    pontosan nem emlékszem, hogy követik egymást, de amikor tanulod, a mester szépen elmondja. olyanok pl. hogy félre tudod ütni az ellenfél támadó fegyverét, és amíg keresi az egyensúlyát benyomsz neki egyet, zúzó csapást tudsz produkálni, ami átüti a pajzsát is, de legalábbis megtántorítja, két gyors klikkel mögé tudsz kerülni, és míg megfordul, csépeled, ütés után pördül egyet a karid és üt még egyet, ilyenek.
  • Fantusz
    #3869
    Valahol biztos van leírás róla, én csak arra emlékszem, hogy érezhető volt a karakteren, hogy fejlődött a kardhasználat (és az erő) növelésével.
    Ehhez azonban jó ütemben kell indítani a támadást, különben ha csak csápolsz, s az ellenfél közbe támad, lehet bármilyen magas kardforgató képességed, csúnya vége lesz.
  • MrStokes
    #3868
    Az mit takar pontosabban, hogy a kombo lehetose bovul? Nincs errol a neten vmi leiras, illusztracio?
  • Fantusz
    #3867
    Kombo lehetősége bővül, illetve 6-os szinttől másfélkezes, 9-es kardhasználat képességgel kétkezes kardot tud egy kézben forgatni a karakter (másik kezében ott lehet a pajzs)
  • MrStokes
    #3866
    Elozo termeszetesen #3863-ra akart menni.
  • MrStokes
    #3865
    Ez engem is erdekelne.

    Illetve meg arra lennek kivancsi, hogy az ujabb fegyverhasznalati szintek milyen uj harci kepessegeket adnak. pl. ha vagyok sword 2-es szintjen a kovetkezo szintjei milyen uj kepessegeket adnak majd.
  • MrStokes
    #3864
    Az lehet, igymeg soha nem probaltam, ennyire azert nem vagyok perverz! :D
  • Shep
    #3863
    Ok, köszi. Ezt az ellentámadás témát nem vágom, elvileg ugye jobb egérgomb mikor támad az ellen de hát nem igazán akar sikerülni a dolog. Mi a titka?
  • Fantusz
    #3862
    Szerintem még az ásót sem kell keresni, a talajra klikkelve is ásni kezd, ha van ott valami.
  • MrStokes
    #3861
    Ahol frissen asottnak tunik a talaj (mas a textura) ott duplaklikk az ason az inventry-ban.
  • Shep
    #3860
    Hát ott próbáltam, de nem jöttem rá hogy működik.
  • Fantusz
    #3859
    Esztelenül nem lehet áskálni mindenfelé - ahol ásásnyomokat látsz ott próbálkozz...
  • Shep
    #3858
    Ásni, hogyan lehet. Felvettem ugyan az ásót de nem igazán tudok vele mit kezdeni.
  • MrStokes
    #3857
    Tenyleg, nincs vmi cheat, amivel ujra eloszthatna az ember a pontjait? Csak arra az esetre, ha nagyon felresiklana a karakter fejlesztese?
  • Shep
    #3856
    Na ettől tartottam akkor jól megfontolom mire költöm el, ami meg már elment hát az ugye elment :)
  • totya4
    #3855
    rpg lényege a fejlődésalap, kezdetben gyenge vagy. Ha erős lennél a kezdetektől, és bármilyen szörnyet szétkapnál pillanatok alatt, akkor mi értelme lenne a játéknak? Erős szörnyeket el kell kerülni, gyengébbekkel pedig izzadni hogy fejlődhess, azaz TP-t kapj értük.

    A tanulópontok elköltése nagyon nem mindegy, csak okosan, gondolkodva.
  • ratgab
    #3854
    Nagyon érdemes megfontolni, hogy mire "költöd" a pontokat, mert nem szórja a program. Legjobb esetben is a képességek felére tudnál elkölteni.

    Én javasolnám a bányászatot,a zárnyitást, nekem bejött a kovácsmesterség is (bányászathoz hasznos) mágus karakter esetén a mágikus képességeket,

    Harcra meg ami szimpatikus!
  • Fantusz
    #3853
    Don mellett maradva lesz elegendő pontod, rendharcosként már neccesebb, ha fegyverhasználat mellett kristálymágiára is gyúrsz, de megoldható.
  • Shep
    #3852
    Ja még valami tanuló pontokat szintlépéskor kapok? Lesz belőlük elég, vagy vigyázzak ,hogy mit tanulok meg?
  • Fantusz
    #3851
    Kipróbáltam egyszer: a barlangnál kószáló ogrére öt táborlakó ment rá (nevesített is), s még van ott ugye néhány ogre.
    Egy fekete farkas hordát pedig a közeli ásatáson örködő rend katonáira sikerült ráhúzni - abban nem volt semmi szándék, menekültem a farkasok elől - kellett nekem a sötétben kószálni.
  • Shep
    #3850
    Én is erre gondoltam, de hát ez így nem boltolás :) Na meg ugye ehhez akkor előbb meg kell tanulnom a lopakodást a szakitól :)
  • Fantusz
    #3849
    Hátsó bejáraton kell beosonni, a páncélt el kell lopni...
  • ratgab
    #3848
    2. mondatod mosolygásra késztetett az ogrés rész miatt :-D!
  • Shep
    #3847
    Köszi, írtad lentebb ,hogy a farm háznál meg lehet boltolni a páncélt, de hogyan? Ha bemegyek a házba egyből jön a tag, párbeszédben meg nincs erre opció.
  • Fantusz
    #3846
    A játék kezdetétől jelen vannak a szörnyek, s ha nagyon mélyen elkóborolsz a vadonban esélytelen leszel ellenük, fölösleges harccal próbálkozni (fordulj vissza).
    Vaddisznókkal meg lehet játszani, hogy a többi NPC közelébe csalod, de pl. a banditatábor fölötti ogrekat, ha becsalod a táborba kiirtják a fél tábort.
  • Shep
    #3845
    Ja amúgy vettem észre, csontváztömegek, ilyen szöcske akármik, meg millió1 keselyű de azért sikerült lefutnom a partig :)
  • Shep
    #3844
    Közben olvasom ,hogy külföldi fórumokon is nehéznek találják páran főleg az elején, mondjuk ez nem nyugtatott meg, mert én amúgy sem vagyok nagy RPG-s, de most valahogy kedvem támad bóklászni :)
  • ratgab
    #3843
    Ott csak körbe tudsz menni! Sok szerencsét hozzá :-D Javaslom, hogy szaladj el, mert ott kemény ellenek vannak és bedarálnak!

    3842-re: Hát van benne kihívás, de ez a jó benne! Én útálom amikor könnyű dolgom van 1 játékban, az nem élvezetes!

    El kell találni azt a szintet, ahol a játék "szórakoztatóan nehéz", tehát van kihívás, de nem frusztrál.
    Risenben ezt eleinte a világ legegyszerűbb harci stratégiájával a meneküléssel tudod kivitelezni, amikor még gyenge vagy!

    Figyelni kell! Eleinte még 3 farkas széjjel szaggat, de chapter 2-ben már az alap farkas csak karcolgat (lesz fekete farkas, ami nehézségben az 1-es chapter szürke farkasa lesz).

    Egyébként minden chapter után újra benépesíti a gép a szigetet ellenfelekkel, szóval érdemes amit tudsz kinyírni a chapter 1 elején (xp szerzés), persze nem az npc-kre gondoltam!
  • Shep
    #3842
    Amúgy szerintem rohadt nehéz ez a játék, a legapróbb szörny is szarrá tud szedni 2 pillanat alatt.
  • Shep
    #3841
    A mocsárnál van egy barlang ahova lemásztam és később találkoztam a földművesekkel, de a mocsárba akárhogy mászkálok nem tudok visszamenni, ahol meg lemásztam oda ott meg nem tudok visszamászni, mert túl magasak a szintek. Merre van a vissza út?
  • ratgab
    #3840
    Csak és kizárólag akkor tudsz mágiát tanulni ha a rend oldalára állsz:

    Nem csatlakozol a Donhoz, a Kikötő városban a Rend-nek kedvezve csinálod meg a küldetéseket és nem a főbejáraton közelíted meg a várost (ekkor elkapnak és monostorba visznek, de itt már nem lehetsz csak harcos).

    Tehát sorrend:

    Kikötő város megközelít a hátsó bejáratnál és bejut
    Bent Rendnek küldetések megcsinál, majd a Rend parancsnokával a városban beszél, kijut a városból és elmegy a monostorba (nagyon fontos, hogy önként menj és ne az őrök vigyenek fogolyként, mert akkor nem tanulhatsz mágiát).
    A monostorban meg márt nyert ügyed van.

    Érdemes egyébként a Don táborában azokat a feladatokat megcsinálni, amik nem döntik el a hovatartozásodat. Mivel a REndhez csatlakozás után a Don emberi cseppet utálni fognak ezeket nem fogod tudni később megcsinálni!