4439
  • tibor16
    #4079
    off
    szeretném megkérdezni - annak idején, Battlefield 1942, - mi ugye voltunk "ellenfelek"?
    Én HBA tizedes voltam, aknász - máig nem harcoltam olyan jókat...
    De lehet, hogy keverlek...
    on
  • tibor16
    #4078
    ok - köszönöm
  • Takanohana
    #4077
    Ha ismét Aric-hoz jutsz, kérdezz, sokan elakadtak már a leitatásánál.
  • Takanohana
    #4076
    Jogos, amit írsz, persze, mindenkinek a saját szájíze szerint :)

    Mágus nekem azért nem tetszett, mert pont a hangulat miatt, pont azért, mert beleélem magam a játékba mágusként nem használtam kardot, csak mágiát. Ettől aztán az elején nehéz volt, a közepétől meg unalmas. Ráadásul elég lehangoló, hogy mágusként semmivel nem tudsz többet produkálni, mint a rendharcosok. Egyébként lehetsz rendharcos akkor is, ha önként jelentkeztél, (ekkor lehet választani, ha elfognak, besoroznak rendharcosnak és kész), de a sztoriban végig nincs jelentősége, önként jöttél-e, vagy hoztak.

    A mágikus lövedék (csak eszembe jutott) előnye a tűzlabdával szemben, hogy az ellenfelet visszalöki kicsit a találat. Magyarul, pl ogre vagy hamubestia tűzlabdával nagyon necces, főleg az utóbbi, mert hiába találtad el, mire a következőt ráküldöd már majdnem elér. Aztán a következő tűzgolyó előtt meg lecsap. Mágikus lövedékkel meg folyamatosan távol tudod tartani, meg persze sebezni is, amíg a mana kitart.
  • 38tibi38
    #4075
    Ajj nemtudok felrakni képet. De akor most mégis mit tegyek? Szinte semmit se tudok kinyirni:( Tanulásra nincs pontom,jobb páncélra nincs pénzem.
  • 38tibi38
    #4074
  • tibor16
    #4073
    3 szempontom volt amiért gondolkodóa estem
    - Aricot levertem, pedig, olvasva, több xp-ét ki lehetett volna hozni belőle
    - eddig az ilyen típusú játékban, sosem voltam sima mágus, mindig verekedtem is - általában elfogyott a mágia szufla, és akkor elővettem a megszokott fegyverem, a kardot, vagy a számszeríjat - talán ezért lehet jobb a rend harcos - viszont jó lenne az összes mágiát is birtokolni
    - valahogy az az érzésem, mintha kihagynék valamit, összevissza csinálom a küldetéseket
    A legjobbat szeretném kihozni a játékból, ezért bizonytalankodom...
  • Probatbicol
    #4072
    Ne hallgass olyan gyorsan mindenkire, még most jön a mágus és tűzlabda védőbeszédem :)).
    Technikailag lehet, hogy felesleges a mágus, de ha azt nézzük, hogy ez egy szerepjáték, akkor annak, hogy különböző próbákat teljesítesz és a végén ünnepélyes szertartás közepette felavatnak a kolostor vezetőinek sorába, van egy jó hangulata azzal szemben, hogy elkapnak és 'kitenyésztenek' rendharcosnak, akik azért vannak, hogy szolgálják a mágusokat. Mondjuk, ha önként választod, akkor nem tudom, hogy mi van.
    Egyébként ez mindig feljön, hogy a mágus csak a rúnamágiával tud többet, mint a rendharcos, de a rendharcos miben jobb mint a mágus?

    A másik a fireball vs projectile. Az első egy lassab, nagy sebzés a másik gyorsabb és több kicsi. Csak a több kicsivel el is kell találni az ellenfelet, amelyik az első találat után rohan feléd, nekem ezért volt szimpatikusabb a tűzlabda, gyengébb ellenfeleknek egy lövésre fekszenek, erősebbek meg mire feleszmélnek az életük java már oda.
    Szóval én tűzlabdás mágussal játszottam végig, kb a felétől fegyvert már egyáltalán nem használtam, komolyabb gondom nem volt, keményebb részeken Fred segített.
  • tibor16
    #4071
    a Vulkán erődötől újra kezdtem - még így az elején nem veszítek túl sokat,- és a rend harcosát választottam most.
    - A rend harcosának kötelező a botot tanulni? kard nem lehet inkább? - vagy a bot erőseb? - nekem valahogy idegennek tűnik.
    - Rend harcosként lehet-e a kardot 7-esnél tovább tanulni?
    - A rejtett könyvtárban van egy mágiával elzárt, egyébként nyitott ajtó - oda, hogy lehet bejutni? Abraxo-t megtaláltam, de hogy miként lehet ebbe az elzárt terembe bejutni (majd), arra nem sikerült rájönnöm..
  • tibor16
    #4070
    köszi a segítséget...
  • Takanohana
    #4069
    Kristálymágiát a rendharcosnak is tanítják, nem csak mágusnak. Ezért is írtam, hogy a mágus karakter kicsit el van cseszve.

    tűzlabda: semmi extra, gyúrogatja kicsit, aztán sebez
    jég: sebez is, de főleg azért jó, mert egy időre befagyasztja az ellent, addig oda lehet rohanni és erős csapást mérni rá például
    3. (elfelejetettem a nevét): sebez, mint a tűzlabda, de annyival jobb annál, hogy nem gyúrogatja eldobás előtt a hős, magasabb képzettséggel golyószóró-szerűen lehet nyomni vele.

    Szerintem a tűzlabda felejtős, a jég akkor praktikus, ha közelharc kiegészítőjeként használod, nekem a harmadik vált be leginkább, főleg, ha csak varázsolni akarsz majd.
  • ratgab
    #4068
    VAn 1 pár csonti ott lent, akik okoztak némi meglepetést, amikor rejtekajtók mögül előugorva még a felocsúdás előtt elkezdenek kaszabolni!
  • tibor16
    #4067
    Már javítottam az erőn, most 50. Úgy gondolom 80-ig felnyomom, a többi lehetséges pontot pedig, a tanácsotokra, a kristálymágiára tartogatom. Megjegyzem, most jól jött a 6-os kard tudás, Aricot, igaz csak 5.-re, de egy kis védekezéssel, meg jól ütemezett támadással, sikerült lenyomni. A 6-os kardnál, van egy , a támadásom végén bevitt, pörgő vágás, - általában az sebezte. Csak mindig ki kellett várni, amikor épp befejezi a támadást.
    - A rendharcos is meg tudja tanulni a kristálymágiát?
    - Szerintetek, melyik a leghatékonyabb kristálymágia?
    - Most éppen a könyvtár titkos részében vagyok, állandó a mindenféle hörgés, neszelés - itt van valami ellenfél? - vagy ez csak a hatás miat van? (majd betojtam az elsőnél - sötétben- éjjel 3-kor) :)
  • Takanohana
    #4066
    azért nincs ez elszúrva még. (zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem a mágus karakter tök felesleges, hatékonyan varázsolni a rendharcos is tud, amivel meg a mágus többet tud majd nála, azt tekercsekből a rendharcos is nyomhatja). de nem ez a lényeg, hanem az, hogy egyelőre a monostor falain belüli küldiket kell megcsinálni, ki akkor menj majd, ha bent már minden kész. Amikor meg tudsz majd kristálymágiát tanulni, ne is akard mindhármat fejleszteni, válaszd ki az egyiket és csak azt tápold. A mágus által használható varázslatokat meg egyelőre hanyagold.
  • Fantusz
    #4065
    Könnyebb lett volna, ha 70-80 erővel, kardhasználat alapon maradva tartalékoltál volna a kristálymágiára, amit a monostorban sem tanítanak azonnal

    Monostorban lesz néhány küldetés, ahol erőre lesz szükség.
    Aric nem gyenge ellenfél, de legyőzhető ő is.
    Mágusként az lehet majd a gondod, hogy a kristálymágia is csak magasabb szinten hatásos, lesz egy olyan karaktered, amelyik igazán egyik harci technikában sem erős.
    Később ezen javíthatsz, de sokkal könyebb dolgod lenne, ha a kard helyett erőt fejlesztettél volna.
    Az erőtől függ a közelharci sebzés mértéke, a karhasználat fejlesztésével kombókat tanulhatsz, illetve jobb kardokat használhatsz.
    Kristálymágia is 4-5-ös szinten kezd használható lenni (ráadásul ehhez a manát is fejleszteni kell), ogre, vagy hamubestia ellen pedig 8 körüli kristálymágia kell, ha a közelharcot el szeretnéd kerülni.
    A második fejezettől akcióba lépő gyíkok 2-3, majd később 4-5 fős csapatokban is utadba állhatnak, ezek ellen mindenképpen taktikázni kell majd, de mire eddig eljutsz valamelyik képességedet használható állapotba kellene hoznod.
    Fegyverrel a kézben nem használhatsz kristálymágiát, ráadásul a fegyver elővétel-elrakás elég lassú - ezt is be kell majd kalkulálni.

    Vadonban előbb-utóbb ogre, hamubestia áll utadba a megölésükért járó 300 XP most még nincs arányban azzal, hogy jó eséllyel ők terítenek le, érdemesebb a monostorban fejlődni.
  • tibor16
    #4064
    na, akkor ezt most lehet, hogy én is elszúrtam, mert most léptem be a kolostorba, mágusnak, és 40 erőm meg 6-os kardforgatásom van.(A kikötőben meg a mocsárban már minden küldi meg van. Legfeljebb a vadvilágban tudok szambázni, ha pontot akarok gyűjteni, de az meg feladat nélkül elég keserves és drága is. Még a vadászatot, meg egyebeket sem tanultam ki - így abból nincs pénzem potikra...)
    Persze az a kérdés mennyit lehet fejlődni a kolostorban, és az elég lesz-e, mire szükség lesz az erőre...
    Vélemény?
  • Fantusz
    #4063
    45 erővel ne is várj csodát, a kardforgatásra adott pontjaidat nyugodtan tehetted volna erőre, a technikát később is ráértél volna tanulni.
  • McFrost
    #4062
    Ha nem ütöd ki őket, akkor ott maradnak és később még több gondot fognak okozni.
    Mire szórtad el a pontjaid? Egy karakter képet belökhetnél.
  • 38tibi38
    #4061
    Még szép:) De letudnám őket verni mert gonolkozni is tudok csak mindig az jár a fejemben hogy hamar lekell őket verni,meg úgyis felesleges megküzdenem vele inkább haladjak.
  • McFrost
    #4060
    A karakteredet az enyém zsebre tett kézzel, török ülésben leverné!
  • 38tibi38
    #4059
    Amugy a rácsokat hogy lehet kinyitni? Mert van előttük egy oltár de nincs mellszobrom. Ha az ottlévő gyíkoktól kell megszerezni beszarok... Még egyet se lehet kinirni nemhogy 3-at!!!! Ez a rész már túlzás volt-_-
  • 38tibi38
    #4058
    Na kardforgatást felvittem 6 ra erőt 45 re viszamentem a vulkánba levertem egy gyíkot előre nemtudtam menni mert 2 gyík volt,balra se tudtam menni mert 2 harcos,1 pap,1 brontó,jobbra se tudtam menni mert 2 gyík,végül mentem egy lépcsőn zárva a rács, megküzdöttem a gyíkokkal kinyirnak..... Ennyit ér ez a szar kardforgatás meg az erő.
  • Don Csiccsi 13
    #4057
    Sziasztok ! Mikor lehet az 1. fejezetről átlépni a 2.ra ? Igaz van pár küldetésem még, de nem tudom teljesíteni mert az adott személyek nem élnek már !Köszi
  • Encore
    #4056
    Olf az, aki előtte a házban "raboskodott" igaz? Ha igen, akkor nálam si volt vele gond, de csak mert harcoltam valakivel, véletlenül ő is kapott és később vettem csak észre, hogy nem beszél velem :) Egy tréfa tekercsel elfeledtettem vele rövid időre a haragját, akkor már szóba állt velem.
  • McFrost
    #4055
    Kincses láda küldetés, majd nyílik. A tengerparton nem beszélnek veled, ez normális, igen.
  • sevendoor
    #4054
    ja, még 2s zárnyitásom van, de még egyetlenegy kiásott kincses ládát sem sikerült kinyitnom. 3-as kell hozzá vagy kulcsot kell találnom?
  • sevendoor
    #4053
    Én is most végeztem a városban, kint a tengerpazton megtaláltam Pattyt meg Olfot a testvéreivel, de egyik sem beszél velem. Ez normális? Szeretnék bányászni tanulni, meg akrobatikát.
  • Fantusz
    #4052
    Nem emlékszem már, hogy külön küldetés volt-e, hogy menj a monostorba, vagy csak a levelet adja Carlos.
    A mocsár környékén látott romoknál ásatások folynak, a monostor felé vezető utat megmutatta neked a szerzetes, aki a tanyáról kisért a kikötővárosba.

    A levéllel bizonyítod, hogy önként érkeztél a monostorba, nem elfogtak, s nem szükséges átnevelni, szándékod szerint választhatsz, hogy mágus, vagy rendharcos szeretnél lenni - erre talán éppen Pallas mester kérdez rá, ő ott lesz a bejáratnál, ő örzi a kaput (bent a monostorban, nem kint)
  • tibor16
    #4051
    sziasztok - nem kaptam a naplóban feladatként, hogy jelentkezzek a Monostorban - pedig szerintem mindent megcsináltam. Ajánló levelet adott Carlos. Remélem ez nem egy bug.
    Még egy kérdés - a monostor, ez a Pallas mester a Vulkán erődben van? - mert csak gondolom. Nincs semmi jel a küldetés térképen, mivel mintha küldetés sem lenne... (az elején, a mocsártáborba menet is van valami monostorszerű - azért is kérdezem)
  • McFrost
    #4050
    Pedig ott van minden.
  • tibor16
    #4049
    igen, ezt ismerem - de azért köszönöm
  • McFrost
    #4048
    itt van minden
  • tibor16
    #4047
    Vagy nem jól kerestem, vagy nincs olyan oldal, ahol a karakterek, monsterek fegyverek részletesen ki vannak tárgyalva. Ilyenekre gondolok, hogy melyik a legjobb fegyver, hol található - vagy az Ogrénak mennyi a hp-ja, mivel érdemes neki menni, az egyes karakterek tulajdonságai, mi van náluk, hol vannak a játékban - stb. A fejlesztői oldalon találtak meg sem közelítik ezeket az adatokat.
    Esetleg, ha van ilyen oldal - be tenné valaki a linkjét? -köszönöm
  • Fantusz
    #4046
    Akkor rosszul emlékszem, nem most játszottam a Risennel, s már nincs is a gépen a játék.
    A lényeg, hogy játszható mindkét oldalon a kardos karakter, bár szerintem mágushoz jobban illik a bot, s ha a kristálymágiát fejleszti nem is lesz szüksége fegyverre (tanulóidőszakban még igen), képzett harcos pedig jól elvan kristálymágia nélkül.
  • MrStokes
    #4045
    Ezt a 6 + 2 kardozas szintet honnan veszed?

    Nincs 2 hete, hogy befejeztem a jatekot, es a kikotovarosban a rend oldalan 7-es szint volt a max, amit meg tanit az NPC. Szoval a vege 7 + 2 = 9, amivel mar 2kezes kardot is tud egy kezben forgatni.
  • Fantusz
    #4044
    Bot nem is harcos kezébe való, ráadásul sokáig egy lopott pengésbot a legerősebb - mágusnak való fegyver, neki magas kristálymágia ismeret mellé alig kell közelharc (kezdetben igen)
    Rendharcossal nem foglakoztam, a monostorban mágiát tanultam, két végigjátszás (harcos illetve mágus) bőven elég, rendharcosról az a véleményem, hogy olyanoknak való, akik egyetglen végigjátszást terveznek.
    Kardhasználat szintje 6+2 (gyűrűk) lehet rendharcosként, másfélkezes kardot használhat egy kézben

    Kikötővárosban elég sok a küldetés, de van lehetőség tanulni is (erő, kovácsolás, bányászat, alkímia, fegyveres képzés)
    Gyógyítás alkamiával, magadfőzte lötyikkel gazdaságos, erre a képességre úgyis szükség lesz az erőitalok főzésére, de harcosnak mindenekelőtt az erőt érdemes fejleszteni.

    Állatok kizsigerélést is tanuld meg, a tekercsekhez különböző trófeák kellenek, s küldetésekhez is lesz szükség néhány állati zsigerre.
  • tibor16
    #4043
    Na jó - már nagyon benne vagyok a harcos felállásban, akkor most mentek - még nem dőlt el melyik párt - és visszatérek a Don-os változathoz. Később, ha végig játszottam, talán megcsinálom a szerzetesekkel is.
    Szerintetek, amikor a rend oldalán akarok majd játszani - ha 40 erőhasználat után, a kardot tanulom - max milyen szintre van lehetőség. Nekem ez a bot dolog, nem valami szimpatikus... A kikötőben mennyi szint az amit meg lehet lépni? 40 erővel léptem be a kikötői városba, és a mocsárnál is van még néhány el nem végzett küldetés. A vadak ölése, úgy tűnik ilyenkor még nem túl gazdaságos, mert a gyógyulgatás drága, vagy körülményes. Ha csak nem kerülte el a figyelmem valami..
  • Fantusz
    #4042
    Erőt tanulj 100-ig, ezt megteheted frakciótól függetlenül.
    Kardhasználatot 6-os szintig szintén frakciótól függetlenül tanulhatsz, de magasabb szintre csak a don kapitánya taníthat, de csak akkor ha közéjük tartozol.
    Két kardforgató gyűrűt is számításba veheted, vagy tanulhatsz botharcot.
    Mindkét út (don, rend) járható, harcosok a donnal járnak jobban, erős fegyver, magasszintű képzés mellé nem fog hiányozni a mágia, a rendpártiak mágiahasználatának ára van, a mágiatanulás a többi képesség rovására lehetséges.
    Kristálymágia kezdetben gyenge, magasabb szinten már hatékony hamubestiák, ogrék ellen is.
    Rúnamágiát még varázslóval is tekercsekből használtam, nincs manareg, megéri takarékoskodni, tartalékolni a kék csíkot a harcra.
  • tibor16
    #4041
    Most az pártfordulás előtt 50 az erőm - kard csak az alap. Most akkor nem kellett volna mégis a kardra edzenem? Ha most össeugrok velük, akkor ki fog kardra tanítani? Vagy még jobban vissza kell töltenem? Más egyáltalán nem tanít kardot?
  • Fantusz
    #4040
    Erőt lehet fejleszteni 100-ig frakciótól függetlenül, a kardhasználat és a fejszehasználat amit csak a don emberei maxolhatnak (rendharcosok fegyvere a bot).

    Rúnamágiát még képzett mágusok is gazdaságosabban használhatnak tekercsekből (50% mana megtakarítás), ezért fölösleges a pálfordulás.
    Kristálymágia tanulás lehetősége, ami a rendpártiak felé terelhet, azokat a tanulópontokat, amit mágiára költesz, azonban máshonnan kell elvenned.

    A térkép szerintem jól használható, a kikötővárosban veheted meg (küldetés), vagy később Patty ad egyet, mikor elkezded neki a sírok felderítését.