4439
  • McFrost
    #3999
    Elvileg még a rejtett alagút előtt a parton utol kell érned és ott kell vele megküzdeni. Lehet még nem ért oda. Várj rá. Én amúgy még a kincs megszerzése előtt levágtam őt és a bandáját.
  • 38tibi38
    #3998
    Amugy mikor elértem a rejtett alagút elé akkor ott volt egy csontváz és Romanow emberei de ő maga sehol nem volt.
  • 38tibi38
    #3997
    Ott már voltam. Már a térképet is oda adtam neki de aztán elment onnan.
  • McFrost
    #3996
    Romanov a nyugati parton van:
    XX
  • 38tibi38
    #3995
    Hali. Mikor Patty vel elkell mennem romanow után visza szerezni a térképet,egyszerüen nemtalálom sehol. Meg mikor be mentem a jertett alagutba petty nem jött.... A várost átnéztem de sehol se találtam romanowot. pls help
  • MrStokes
    #3994
    Rosszul tudod, kardforgatast 7-es szintig tanitja minden trainer, rendharcoskent, 2 db +1 kardforgatas gyuruvel siman 9-es szinten is hasznalhatsz kardokat, ami pont azt fogja jelenteni, hogy 2kezes kardot is fogsz tudni fogni egy kezben, melle mehet a pajzs, ha ugy tetszik.
  • Fantusz
    #3993
    Küldetésekért általában fizetnek is.
    Ha már a táborban kifogytál a melóból mehetsz a kikötővárosba, vagy bejárhatod a vadont, de ott még lehetnek kellemetlen ellenfelek eldugottabb helyeken, s nem feltétlenül lesz több pénzed.
    A városban lehet még egy bevált pénzszerzési lehetőség: a lopás (kettes szintű zárnyitást érdemes megtanulni, s éjjelente lopakodva ládákat kirámolni)
  • tibor16
    #3992
    Ami a sötétet illeti - valahogy beragadt az idő, és tényleg, amikor aludtam, kivilágosodott - a mocsárban először.
    Elsőnek megtanultam a lopakodást, zártörést, zsebmetszést - valamelyiket alapszinten. Az erőt felvittem 35-re. Kifejezetten erőre meg kardra fogok gyúrni - egyelőre.
    A ruha megvan. Már vinnének a tanyasiak az északi kapuhoz.
    Valami jó pénzkereset kellene - mert a kender úgy tűnik elfogyott. A nő meg csak egyszer fizetett a húsért. Valami tipp?
  • McFrost
    #3991
    Én 7es kardforgatással vittem végig, bőven elég. Kovácsolás kell szerintem, a másfél kezes obszídián kardhoz. Így is marad még 20 pontom...
  • Fantusz
    #3990
    6-os szint fölötti kardforgatást kizárólag a don kapitányától lehet tanulni, aki viszont nem tanít rendpártiakat.
    Mágiát viszont csak a rend tagja tanulhatnak a monostorban (kivéve tekercsírás).

    Ez nem zárja ki, hogy ne használj kardot a mágia mellé, de akkor szükséged lesz a két kardforgatás gyűrűre, amivel 8-igfelhúzhatod a kardforgatást, de a két utolsó szintet mindenképpen bukod.
    Maxolt kristálymágia mellé pedig a bányászat+kovácsolás szűkösen fér be.
  • McFrost
    #3989
    Meg lehet csinálni, hiszen közelharc lehet kard és a távolsági meg lehet a mágia. Erőre kell gyúrni és manára. Sok löttyöt lehet főzni, azok is hasznosak.
  • tibor16
    #3988
    a harci mágus - aki jól bánik a kardal és a mágiával is - azt felejtsem el? - mert eddig mindig ilyen karakterem volt
  • tibor16
    #3987
    köszönöm - ezek nagyon hasznos infók
  • Takanohana
    #3986
    + ami kimaradt:
    - mocsártáborban mindig köd van, félhomály lesz, akármikor jársz erre.
    - időt nem lehet tudni, elég hülyeség, hogy kimaradt, ha megjelennek a csillagok, sötétedni fog :)
    - Clay a földön alszik az arénaharcot szervező Craig kunyhója mögötti réten, a sziklafal közelében.
  • Fantusz
    #3985
    Napfogyatkozás lehet a táborban, különben nem kellene állandó sötétségbe burkolózni (aludj egyet talán mire ébredsz megvirrad)

    Lopakodás zárnyitással együtt hasznos, s ha ezek megvannak a kikötőváros felé vezető tanyárol lophatsz magadnak egy kezdő páncélt (hátsó ajtón beoson, láda kinyit, kirámol, kisétál).
    A donnak készülő kardot megtarthatod fegyvernek, persze előbb meg kell találni a darabjait.
    Kovácsolással készíthetsz magadnak kardot (más fegyvert nem), illetve lesznek törött kardok zárt ládákban, amit össze lehet kovácsolni, de ha mágusnak készülsz, a kovácsolás talán hanyagolandó.
    Botharcos a kikötővárosban lophat egy jó pengés botot (küldetés, nem kell odaadni a botot, használhatod, amíg nem lesz jobb)
    Fegyveres képzés helyett sokkal fontosabb az erő... 100-ig érdemes felnyomni mesterekkel, s csak utánna inni az italokat, amivel tovább emelhető (mágusnál ismét kompromisszumot kell kötni, mágia, és erő is kell neki, amit más képességek kárára lehet tanulni)
  • tibor16
    #3984
    sziasztok,
    - honnan lehet tudni a játékban, hogy hány óra van - itt a mocsári táborban mindig sötét van
    - szerintetek mit érdemes először fejleszteni - van 25 tanuló pontom és a lopakodás meg a vadászat ill a harcedzés között vacillálok
    - van 350 aranyam és még az a ruha meg kard, ami a kezdésnél a ládából van - adnátok ötletet, honnan tudnám egy kicsit a felszerelésem jobbítani?
    - Clay-t keresem, akinek Philt kellene leváltania - merre találom
  • MrStokes
    #3983
    Jah meg annyit, hogy szerintem a titan a vegen eleg konnyu volt.Parszor nekifutottam, de amin kiismertem a kepessegeit, mar gyerekjatek volt.
  • MrStokes
    #3982
    Hetvegen en is vegigjatszottam.

    Ugy fejeztem be order harcossal, hogy titanwing es pajzs a kezben (9-es szintu kardforgatas 2 db +1 kardforgatast ado gyuruvel), volt 8 szintlepesnyi elosztatlan pontom, es kb. 20 ezer aranyam. Kristalymagiat fel sem fejlesztettem, maradt mindharom aga 1-es szinten.
  • rotator
    #3981
    Ehh, kihagytad a zsebmetszést, ami az egyik legjobb móka a játékban, egy csomó küldetést "fű alatt" meg lehet vele csinálni, nem kell perkálni a cuccokért! :D
  • McFrost
    #3980
    Kivittem! Nagyon jó volt, a sziget nagyon szép, a karakterek nagyon rondák. Végre egy olyan játék, aminek a végén nem vagyok terminátor és a gyíkok simán levernek és a pénzem sem maradt az utókorra. Végjáték kellemes! Viszont a sok küldetés, amikor szaladj el a szomszédba, na attól hullott a hajam! 9,7/10
  • tibor16
    #3979
    köszönöm
  • Fantusz
    #3978
    Mágus csak akkor lehetsz, ha előbb a kikötővárosban a rend oldalán teljeseíted a küldetéseket, s onnan küldenek tovább a monostorba tanulni.
    Ha elfogatod magad, s úgy kerülsz a monostorba, csak rendharcos lehetsz, de a kristálymágia tanulás lehetőségét megkapod.

    XP-ben, küldetésekben akkor járt a legjobban, ha előbb a Banditatáborba mész, megcsinálsz ott jónéhány küldetést, majd visszatérsz a remetéhez, s megkéred, mutassa meg a kikötővárosba vezető utat.
    Ő elvezet a közeli farmhoz, ahol szintén lesz néháyn küldetés, s az egyik tanonc vezet tovább a kikötővároshoz (legyen 100 arany nálad).

    Ezt az utat követve a városban elég nagy pálfordulást kell elkövetnek, hisz eddig a donnak dolgoztál, mostantól a don ellen tevékenykedel, ha komolyan gondolod, hogy mágus szertnél lenni.

    Kezdhetsz a kikötővárosban (miután megvan a 100 arany), de akkor elég sok XP, és küldetés kiesik.
    A városból meg lehet szökni, de a monostorból már nem, onnan csak elkötelezett tagként engednek ki.
  • tibor16
    #3977
    Bár gondolom, hogy szabad az akarat, de mégis, van olyan, hogy mikor érdemes a csuhásokhoz csatlakozni? Veszítek-e valamit a történetből, ha már az elején csatlakozom a varázslás miatt?
  • Encore
    #3976
    Nem vagyok benne, hogy jól emlékszem és lehet hogy keverem, de egy valamilyen számszeríj van ehagyatva egy hegyen. A nagy híd, ami a gnómokhoz vezet, azon nem mész át, hanem a másik irányban egy hegy van (meg barlang tele olyan dögökkel), szóval annak a hegynek az oldalán van egy párkány, vagy kiugró és ott van egy számszeríj. Csak lebegővarázslattal lehet odajutni.
  • Encore
    #3975
    Igen, tőlük tanulhatsz mágiát, de tekercsek segítségével bárki varázsolgathat. Nincs igazán olyan, hogy rossz oldal a játékban, ha figyeled a sztorit, akkor tulajdonképpen mindenkinek az érdekeit meg lehet érteni.
  • tibor16
    #3974
    sziasztok - ha varázsló szeretnék lenni, akkor be kell állnom a csuhásokhoz? És ha igen, akkor később el lehet hagyni őket? Vagy nem feltétlen negatív azzal az oldallal játszani?
  • tutika14
    #3973
    Huhh, hallod nekem nincs számszeríjam se :S de ha játék közbe beírod hogy minsky (amikor már megy a játék tehát már játszol és játék közbe) gyorsan beírod akkor balra kiír valamit hogy activated és utána a bal felső 0-val előhívod a console-t és oda beírod hogy "giveall" vagy "give all" akkor megkapsz minden cuccot :D
  • McFrost
    #3972
    A Harci számszeríj merre található? Eddig mindenhol voltam, ahol csak lehet, de semmi.
  • McFrost
    #3971
    Remélem sikerül.
  • tutika14
    #3970
    köszi a segítséget.
  • McFrost
    #3969
    A város kapitányától. Meg kell dolgozni érte.
  • tutika14
    #3968
    És ott kitől kell kérni és hogyan?
  • McFrost
    #3967
    Akkor ezt régen buktad, menj a kikötővárosba és kérj ajánló levelet.
  • tutika14
    #3966
    De már régen kiugrottam és azóta már sokszor felül írta az autómentést
  • McFrost
    #3965
    Van auto mentés, töltsd vissza....
  • tutika14
    #3964
    nekem nincs olyan :S
  • W B
    #3963
    vissza töltesz egy régebbi mentést
  • tutika14
    #3962
    Hali! Kéne egy kis segítség! Be kéne jutnom a monostorba mert kiugrottam :S Le kell még győznöm Aric mestert de nem tudok bejutni. Valaki tudna segíteni hogy hogyan tudok vissza jutni?
  • W B
    #3961
    Próbáld ki. Gothic1-2, Risen. Ugyan az a stílusuk.
  • tibor16
    #3960
    sziasztok,
    megtenné valaki, hogy pár szóval bemutatja a játékot?
    Mennyire "Gothicos", van annyira összetett, milyen a minősége? stb...
    Előre is köszi