4439
  • rotator
    #3799
    A városban dől el, kinek az oldalán fejezed be, hacsak útközben el nem kapnak. A tábor mindkét oldalon egy küldetést jelent, ami attól függően alakul, hogy kitakarítod-e vagy sem.
  • MrStokes
    #3798
    Ujra kedvet kaptam a jatekhoz, de a regi menteseim elvesztek sajna, ugyhogy most kezdhetem elolrol, illetve van egy masik, ahol lvl 6-os a karakterem es vegzett a mocsarban, most indulok majd vele a varosba.

    Az artefact camp kiirtasa meg hatra van, de ugy emlekszem, ha azt megcsinalom, akkor mindenkeppen elkotelezem magam a Don oldalan.
    Ez tenyleg igy van? Szoval ha azt megteszem, akkor mar ugy sem lehetek a rend teljes erteku tagja, ha kesobb elfogatom magam?

    Mindenkeppen szeretnem kiprobalni a magiat, de ugy olvastam, eleg ha a rend lovagja leszek, felesleges kimondottan magusnak allni. Egy, a kardot, pajzsot es magiat vegyesen hasznalo karakterre gondoltam.
  • MrStokes
    #3797
    Csinalj mentest, probald ki es megtudod. :)
  • Calver
    #3796
    megjelenéskor toltam végig, szóval ilyeneket ne tőlem kérdezz, ennyire jól azért már nem emlékszem rá :)
  • tamasmi87
    #3795
    megvan!:)
  • tamasmi87
    #3794
    A bordély ház alatti pincem, ahol a Donnal kell taliznom,az hol van? 10x körbejártam mindent,de nem találom sehol...
  • McFrost
    #3793
    Nálam van a Don családi amulettje. Ha oda adom a megfelelő arcnak, akkor 4/4 lesz a Donnak, akkor Scordo oda adja kulcsot az alagúthoz?
  • Calver
    #3792
    rosszul - 4 feladatot kell végrehajtani Don bácsinak ha csatlakozni akarsz hozzá. legjobb az ottani küldetéseket Don-nak kedvező módon megcsinálni, mivel ha az inkvizíció harcosa akarsz lenni, az is megfelelő, ha szimplán elfogatod magad velük, és a Don-os küldik több pénzt/xp-t adnak.
  • McFrost
    #3791
    Eddig mind2 oldalnak 3x kedveztem. Arra gondoltam leverem a bordély pincéjében a csókát és elveszem a kulcsát, majd kitiplizek a városból. Csak nem tudom, hogy fogadnának a Don táborában.
  • Calver
    #3790
    Don-féle küldetéséket bukod kapásból, azt még oldalválasztás előtt célszerű megcsinálni.
    btw mindkét oldal ugyanolyan "rossz", szóval itt nincs olyan jó választás, csatlakozz ahhoz amelyik jobban tetszik :)
  • McFrost
    #3789
    Én mint Gothic fanatikus, mindig próbáltam a szegényeknek segíteni, jobban az elnyomás ellen, de bizonyos semlegesség és simulékonyság mindig volt bennem. Eddig a városi élet nem rossz, de nem tudom, ha ide beállok, akkor pl. a Donos küldik és a Kolostoros küldik megmaradnak-e.
  • W B
    #3788
    úgy van hogy Don embereihez vagy a rendhez vagy mágushoz. a rendehze kétféle képen lehet önként vagy elkapnak városon kivűl. A mágusokhoz csak úgy ha önként mész a kolostorba.
    Megmondom őszintén nekem a rend jobban bejött. Őszinték, nem csak földhöz ragadt elveik vannak, kasztrendszer ellenére is nyitottak. De a hátrány hogy fanatikusok is vannak köztük.
  • McFrost
    #3787
    Értem. Akkor a város őrséghez nem is lehet csatlakozni? Csak a Don és vagy mágus?
  • W B
    #3786
    ki lehet jutni a csempészek alagútján keresztül. (a rinygó tanyában keres a fürdőző néninél egy képet amit ha megnyomsz egy helyen kinyílik a fal, a bent lévő mukinál van a kulcs)

    Rend? A rend harcosai botokat és mágiát használnak. De én úgy párosítottam hogy kard (kilences szintig lehet csak fel húzni így. mert hetes szintig tudod megtanulni aztán két gyűrűt veszel fel) kilences szinten a kétkezes kardot egy kézben fogod pajzzsal, azért jó. és mágiából a tűz labdát használtam. de a fagyasztás is jó.
  • McFrost
    #3785
    Mágus semmiképp nem leszek, az nem az én világom. Akkor inkább a rend.....még nem tudom.
    A városból ki lehet jutni valahogyan?
  • W B
    #3784
    akkor max mágus lehetsz... de ahhoz is a rendet kell támogatnod.
  • McFrost
    #3783
    Értem. Az igazat megvallva nem szimpi Don, de a Rend sem. Most a kikötőben vagyok és idegesít, hogy nem tudok kimenni onnét.
  • Calver
    #3782
    nem inkább inkvizícióhoz érdemes csatlakozni? úgy legalább lenne fagymágiája, ami csöppet lelassítaná a szétcsapására induló ellenfeleket - bár nem tudom úgy ki lehet-e maxolni a megfelelő képzettségeket...
    mondjuk ezek csak tippek, íjásszal még életemben nem játszottam, és ez várhatóan nem is nagyon fog változni
  • W B
    #3781
    íjászathoz don bácsit érdemes. (igaz hogy don egy földhöz ragadt kapitalista...)
  • McFrost
    #3780
    Még egy gyors kérdés: én nyilazásban szeretnék erős lenni, ehhez melyik tábort válasszam, a Don féle bandát, vagy a városi csókákat?
  • W B
    #3779
    földrengésnek hívjuk.
  • McFrost
    #3778
    Még az elején vagyok és az első elhagyott háznál kezdődik....
    Szóval akkor természetes? Örülök, köszönöm!
  • Dead
    #3777
    Ez akkor van mikor romok közelében jársz. Hang is kíséri. Tovább erősíti azt, hogy ezek a romok veszélyt rejtenek és, hogy a föld alól jöttek ki, és mintha valami nagy és gonosz dolog készülődne bennük.
  • McFrost
    #3776
    Helló!
    Ma kezdtem bele a játékba és a kérdésem az lenne, hogy mitől lehet, hogy időnként a karakterem elkezd remegni és a kép is követi, majd lassan abba marad olyan 20 mp múlva. Ez mitől lehet? Vagy direkt?
  • rotator
    #3775
    Risen 2 topik megnyílt!
    Sok új infó még nincs, de azért lassan gyűlik. :)
  • grebber
    #3774
    GamesCOM: Risen 2!

    Készül a Risen 2 - és a Sacred 3 -, jelentette be a GamesCOM alkalmával a Koch Media. Ezek szerint jó befektetésnek bizonyult a Gothic fejlesztők által készített, kiváló játékélménnyel szolgáló Risen, így legkorábban jövőre bíbelődhetünk a folytatással.

    info: Hardwired
  • pera
    #3773
    Na megvan a bejárat. Valóban elszaladtam már előtte néhányszor, csak nem vettem észre az oda vezető ösvényt.
  • pera
    #3772
    A lebegés varázslatot használom is, ha a szükség úgy hozza. Éppen a keleti templom keresése közben "röpködtem" össze-viszza, így aztán elfogytak a tekercsek. Ezért most mehetek írni.
  • Fantusz
    #3771
    Lebegés varázslat alap ebben a játékban, hatalmas távolságokat lehet lerövidíteni, de a romokban is vannak helyzetek, amelyekhez szükséges lehet (csapdák).
    Lebegés, telekinezis, átváltozás nautilussá - ezek alapvető varázslatok, a zárnyitást pedig annak is érdemes minél hamarabb megtanulni, aki esetleg mágusnak készül.
  • pera
    #3770
    Köszi. mindkettőtöknek. Így már biztosan megtalálom. Első dolgom egy lebegés tekercs készítése lesz... :-)
  • Fantusz
    #3769
    Egy trükk:
    A barlangból kiérve (előtted a gnómok felé vezető út, balra fordulva a vadászház az idomított farkassal) sétálj balra a szakadékhoz, s nézz le.
    Ha jó helyen nézegetel látod a templom bejáratát, s egy lebegés varázslattal landolhatsz előtte (elképzelhető, hogy megtámad valami).
    A mocsárban bolyongva nehezebb megtalálni a bejáratot, valószínű többször elmentél a bejárat mellett, ahová egy keskeny ösvény vezet a mocsárból, illetve találhattál egy ráccsal lezárt részt (belülről nyitható, a mocsár felől nem)
  • Takanohana
    #3768
    A Jasmin nevű csaj a farkasával megvan? Indulj el tőle visszafelé, ahonnan jöttél, és a pár lépés után, mikor összeszűkül az út, kapaszkodj fel jobbra a sziklákon. A sziklák túloldalán, ha lenézel, egy völgy van, tábortűzzel. Oda ugrálj le, vagy ereszkedj le egy lebegés tekerccsel, és meglesz a templom.
  • pera
    #3767
    Hát gebedjek meg nem találom a keleti templomot. Pedig azt gondolnám, hogy már mindent bejártam. Voltam egy mocsaras, lápos helyen, de azt hiába jártam körbe, nem találtam semmit. Na még majd keresgélek...
  • Dead
    #3766
    Vannak különböző szűrők fent, amit állíthatsz, hogy mit mutasson, azokkal zongorázz kicsit és meglesznek.
  • Tomi156
    #3765
    Sziasztok!
    Miért nem mutatja a küldetéseket a hös könyvében? Csak barna folt van a helyén tehát nem látszik az aktuális és a végrehajtott küldetés. Segítenétek, hogy ezt mi okozza?
  • WagnerUr
    #3764
    Fejezetekre van osztva a játék a történet szakaszai alapján és amikor új fejezet kezdődik akkor van respawn, de nem teljes körű.
  • sparrow35
    #3763
    Ebben a játkban nem respawnolnak a mobok? Nem mintha hiányozna, épp ellenkezőleg, csak kiváncsi vagyok...
  • Encore
    #3762
    Kicsit trükkös a helye, keress egy mocsaras, lápos részt és akkor már közel vagy.
    Van a nagy híd, ami ugye átvisz a sok gnómhoz meg a gnómvezérhez, nem mész át a hídon, hanem épp az ellenkező irányba mész, akkor egy hegyre jutsz egy barlang bejáratáig. Na, ne menj be a barlangba, hanem keveredj le annak a hegynek a lábához. Ott ilyen vízes, mocsaras rész van és a vízben állva, észak felé eljutsz a bejáratig. :)
  • pera
    #3761
    Sziasztok!

    Hol találom, a keleti templomot? Bejártam már szinte mindent, de nem találom sehol. Most vertem le Gyrgert a gnomok vezetőjét. Innen merre van?
    Igazából Olf-ot keresem, meg akarok tanulni bányászkodni...
  • Takanohana
    #3760
    szívesen, bármikor :)