4439
  • Takanohana
    #3679
    WB leírását, (ami tökjó) annyival egészíteném ki, hogy ha csak egyszer játszod végig, akkor ne a Dont válaszd, mert ezzel elveszted szinte az összes kolostoros küldit, ami xp-ben is kár, és elég jó móka is.

    Viszont ha nem akarsz mindenáron mágus lenni, (nincs nagy értelme, amennyivel többet tud a rendharcosnál, azt a rendharcos is meg tudja csinálni tekercsekből), akkor a városban nyugodtan csinálj meg minden küldit a Don oldalán (több pénzzel és xp-vel jár, mintha a rend oldalán csinálod meg), amikor meg kész vagy, egyszerűen baktass oda a kapun kívül álló városőrökhöz. Leütnek, és a kolostorban térsz magadhoz, ezzel be is soroztak rendharcosnak, mindegy, hogy előtte a Don oldalán oldottad meg a küldiket.

    Egyébként rendharcosként, ha arra van gusztusod, tökéletes közelharcost faraghatsz a karakteredből, az egyetlen hátrány a Donnal szemben, hogy a kardozást csak 9. szintig lehet így megtanulni, szemben a Don 10 szintjével. De ez egy gyűrűvel kiegyenlíthető. Ugyanakkor a rendharcos tanulhat mágiát is, méghozzá elég ütőseket.
  • Takanohana
    #3678
    ha okosat akarnék mondani erre azt mondanám, ne kérdezz azonnal, csak ha végképp elakadtál.
  • 38tibi38
    #3677
    De nagyon birom:D Mikor valamit nemtalálok és segitséget kérek,mindig akkor találom meg... xD Na mind1, a lényeg hogy megvan:)
  • 38tibi38
    #3676
    A Don táborában 4 szilánkot megtaláltam és azt irják hogy az ötödik az ásatáson lesz. És holis van ez az ásatás?
  • W B
    #3675
    Akkor Rendharcosának kell lenned.

    Akkor most pici szpolyler :p

    a lényeg: Don táborában megcsinálod a küldiket (azt nem ahol inkvizíciós embereket kell megölni) ajánlott itt a zárnyitást és a zsebmetszést kettes szintig kitolni (sokat fog segíteni)
    Ezután a kikötővárosba kell menned (útközben 3-4 küldit megcsinálsz a kis tanyán itt egy ládában lesz egy ruha. 5 védelem szúrás és lesujtás ellen)
    A városban minden küldit megcsinálsz, de azokat nem adod le ahova kiírja, hogy a Rend vagy Don javára. Mert ha ezekkel választasz frakciót. (pl. a páncél lemezes küldi és az arany tálas küldi)
    Szóval, ha minden küldi megvan, kivéve az oldal választásosak. Akkor, csinálhatsz egy végigjátszó mentést.

    Ha Donhoz akarsz csatlakozni akkor a lázadóknak adod le a küldiket, Ha a rendhez akkor a rend tagjainak.
    Mivel lovag szerűség akarsz lenni, ezért gondolom a rendhez adod le a küldiket. Ekkor a város vezető parancsnok ad egy ajánló levelet mivel a kolostorba kell menned. (Ha Mágus akarsz lenni akkor többször is hangoztatnod kell hogy mágus szeretnél lenni.) De lovagszerűség a Rendharcosa. Ők eredetileg botokat és mágikus kristályokat használnak, de használhatsz pajzsot és kardot is persze.
    A kolostorban 4 fő küldi szálad lesz. Egy gyilkosság kinyomozása, harc elsajátítása (arénában kell pár ellenfelet legyőzni, utolsó a gázos) a varázstekercs írás elsajátítása, és a mesterek feladatai amik kapcsolódnak az előzőkhöz. ezek után avatnak be téged.
    Az inkvizítor beszél veled és mutat majd egy cuki kis helyet, ezután jön a második fejezet. Ekkor az egész szigetet be kell járnod, hogy megleld a mágikus tárgyakat. (több mellekküldi csatlakozik ekkor, melyekből pl. a Kalózosat muszáj megcsinálni, mert innen van egy küldi tárgy is. Úgy mint a gnóm vadászós küldi. De az átkos küldi is jó)
    A második fejezet elején gyenguc vagy a közepe felé meg már elég komoly ellenfelek is feltűnnek.
    Egy dolog gondot okozhat neked, lesz egy pont mikor egy mágiával lezárt romba kéne bemenned, ekkor nem elég csak oda állni a vöröses energia falhoz, rá kell kattolni, hogy egy kis animáció bejöjjön hogy a karakter ezt megvizsgálja, ezt megy tovább a küldi. (én sokat szívtam azt ittem bugos, aztán rá jöttem hogy kattolni kellet volna)

    Ha meg vannak az ereklyék, jöhet a harmadik fejezet, ami elég rövid, de elég sok harc lesz benne. Nekem tetszett, és lesz egy pici fordulat is.
    A Negyedik fejezetben egy csomó romot kell majd átkutatni (ötöt) hogy összeszedj valamit mivel legyőzhető a veszedelem.


    kb. ennyi. rpobáltam úgy írni hogy ne lőjek le nagy poénokat, legyen meglepi.
  • steweee
    #3674
    nagy vonalakban leírná vki a végigjátszást ? csak pár kritikus pontot kiemelve, ahol a választás befolyással lesz a további játékmenetre. most szeretném kipróbálni a játékot, és nem lesz időm többször is végigjáccani.


    alapvetőleg harcos-mágus beállítottságú vagyok. amolyan paladinfélékkel jáccok szivesen hasonló játékokban. az erény bajnokával :)
  • 38tibi38
    #3673
    oké thx
  • W B
    #3672
    önként csatlakozol a rendhez és hangsúlyozod hogy mágus szeretnél lenni.
  • 38tibi38
    #3671
    Még 1 kérdés. Ha a Don hoz áltam akkor már nemlehetek mágus? Vagy akkor lehetek ha beállok a Rendhez?
  • 38tibi38
    #3670
    Igen,megtaláltam:D köszi.
  • Takanohana
    #3669
    pedig az amulett a szekrényben van, nem a ládában. legfeljebb nem néz ki amulettnek, nézd meg a cuccaid között, ott lesz az.
  • 38tibi38
    #3668
    És holis tanulhatom meg?
  • W B
    #3667
    zárnyitás képesség a barátod...
  • 38tibi38
    #3666
    Remek,Már ottis elakadtam mikor Don amulettjét kell meg találni,Megtaláltam azt a képet ami a titkos kapcsoló,megnyomtam,kinyilt a fal,bementem ott egy szekrény,nincs benne semmi... Meg egy láda de azt nem lehet kinyitni. Hát szép...
  • 38tibi38
    #3665
    Elakadtam. Mikor azt a tolvajt,vagy kémet kel megtalálni,mindenkit ki kérdeztem akit csak lehet(Doyle,Vasili,Pavel) De nem mondtak semmit. Pedig végigjátszásnál azt irták hogy doyle lesz a bünös de hogy derül ki??? Help pls
  • 38tibi38
    #3664
    EZer köszönet:D:D:D
  • Dead
    #3663
    Tibi:
  • 38tibi38
    #3662
    Valaki válaszoljon már istenem,itt szenvedek 2 hónapja ezzel szar orosz verzio val de végre talátlam egy angolt,erre nincs crack. Dögöljön meg az összes Orosz!!!!
  • 38tibi38
    #3661
    Hali. Leszedem az angol verziot de sehol se találok hozzáillő cracket.Plz help.
  • Takanohana
    #3660
    Na, újrakezdtem a játékot, direkte az Aric féle küldetés kedvéért, mondanom sem kell, hogy nincs itt semmiféle bug, simán ment minden.
  • Encore
    #3659
    Hangulatban egyenlőek, Bejárható területileg és szabadságilag (van ilyen szó? ) a G3 jobb volt. Itt viszont jobb a harcrendszer; kevesebb a bug, kisebb a gépigény. Felszerelés és tárgyak tekintetében a G3 több/nagyobb a Risenben viszont hasznosabbak a cuccok. A G3ban szerintem több emlékezetes karakter volt, de a G3nak ugye van múltja ismerős szereplők az első két részből. A G3 kicsit epikusabb, és a legnagyobb szabadság faktorral rendelkező játék, amit valaha láttam (főbb karakterek, vagy főszálhoz fontos karakterek is meghalhatnak és emiatt nem tudod végignyomni, ez szinte mindenki szerint gáz, szerintem pedig életszagúvá teszi, főleg azoknak nem tetszett ez, akik olvasás nélkül haladnak előre, és nem elég körültekintőek, nekem iszonyatosan nagyot dobott a feelingen). A Risen jóval kötöttebb, de még így is nagyobb a szabadság, mint a legtöbb RPG-nek titulált játékban, mert itt is szine minden feladatot meg lehet oldani töbféleképpen.

    Összegezve, elég nehéz összehasonlítani a két játékot, a Risen leginkább a Gothic 1-re emlékeztet csak modern köntösben. Ha G1 tetszett anno, akkor ezt imádni fogod.
  • rotator
    #3658
    Kisebb, de optimalizáltabb.
  • Takanohana
    #3657
    kinek mi tetszik. mindkettő jó játék. nekem a Risen "gothicosabb".
  • Fantusz
    #3656
    Nem illendő dolog játékokat összehasonlítani, pontosabban az összehasonlítással nincs is gond, de a másik játékost fölösleges győzködni arról, hogy melyik a jobb, nem feltétlenül egyezik a vélemény, erről vitázni pedig értelmetlen.

    A Risen nem mondható bugos játéknak - nekem is voltak pillanatok, amikor azt hittem menthetetlenül elakadtam, s kiderült, hogy valakivel még beszélnem kell.
    Szerepjátékban, kalandjátékban ma már ódivatú, ha az NPC-k felkiáltójellel a fejük fölött tétlenül álldogálnak, oda kell figyelni mit mondanak a főhősnek, beleolvasni a küldetésnaplóba...
    Párbeszédek egyszerűek, nem túl hosszúk, egyetlen probléma a betűméret, az apró betűk olvasása nem mindenkinek egyszerű.

    A "beszélgetős játékoknak" is megvan a varázsa, a Dragon Age párbeszédei kifejezetten szórakoztattak - a Risen párbeszédei lényegesen egyszerűbbek, célratörők, néhány szóban, körítés nélkül elmondják, hogy mi a feladat.
  • steweee
    #3655
    nem is mondtam hogy sok lenne. gothic 3-at jáccottam már, ott tényleg jó. ezt is ki akarom próbálni, egyszer telepítettem, de bugos volt, sztem az xp miatt nem tetszett neki a dirX9, mert oylan jellegű problémák voltak vele.

    amúgy a gothic3-hoz képest jobb vag rosszabb ? az elején a tengerparton harcoltam kicsit, jónak tűnt a dolog, vhogy életszerűbbnek mint a gothicban. meg a grafikája is szebb volt, illetve "folyékonyabban futott"
  • W B
    #3654
    a Gothic és a Risen pont jól találta el mindig a párbeszédek mennyiségét. Ellenben a Kotor... uh ott mennyit ugráltam át, pedig az egyik kedvencem az is.
  • steweee
    #3653
    én se szeretem a túl sok dumát... fáraszt. legyen egy játék egyszerű de nagyszerű. nem shakespearét akarok olvasni. kis duma,kis kaland, kis beleélés, nagy csaták :)
  • rotator
    #3652
    Én nem csodálom, hogy átugorja a párbeszédeket, ha az Obli dialógusaihoz szokott! :P
  • Gary
    #3651
    Ezzel a hozzászólással, egy másik topic-ban, nagyobb sikert értél volna el! :Ð
  • Encore
    #3650
    Uhh, ezt nem kellett volna, még akik nem szeretik is elismerik, hogy mérföldkő volt. A Gothic 1-ben voltak először olyan apróságok amik ma már alapkövetelmények pl az NPC-k napi rutinja, hogy ne csak ácsorogjanak egy helyben..

    Játszottam az Oblival és kellemes 50-60 óra volt, de összehasonlítva a G3-al vagy a Risennel, ez utóbbi kettő hangulatban és részletességben agyon veri az Oblit.
  • Probatbicol
    #3649
    Mert nincs nálad a megfelelő bor :)
  • Takanohana
    #3648
    Ezt úgy szűrted le, hogy az első két résszel nem játszottál?

    "Előítéleteim pedig nincsenek a piranha bytes munkáival kapcsolatban, játszottam a Gorthic 3-al és a Risennel is, és óriási csalódás volt mindkettő."
  • bgabor
    #3647
    Na azt biztos nem. A Gothic sorozat erősen középszerű minőséget képvisel a műfajban.
  • bgabor
    #3646
    Nem értetted meg amit mondtam:
    A boros beszélgetési opciók közül az első megvan, elmagyarázza hogy nem tesz jót neki a bor, de azért adjak, majd semmi sem történik. Megmarad a 'küzdelem most' és a 'vége' opció, amit választani lehet.
  • Takanohana
    #3645
    Egyrészt nem bug, ha más meg tudja csinálni. Akkor bug, ha senki. Másrészt a fő küldetést pláne, de még egy nyamvadt mellékküldetést sem akadályoz akkor sem, ha a te gépeden nem megy valamiért az ital átadása. Egyszerűen azért lett beépítve, hogy ha nagyon nem megy Aric megverése, lehessen könnyíteni kicsit. Ugyanez van a banditatáborban is a fő ellenfélnél, simán verhető, de ha mégsem, lehet ott is könnyíteni a harcot.
  • Was
    #3644
    Igen, mint ahogy az akció-RPG-ket pedig a Gothic sorozathoz :)
  • Probatbicol
    #3643
    Kár, hogy nincs már fent a játék, elkérném a mentésedet, mert majdnem biztos vagyok benne, hogy az nem bug, csak nem csináltál meg valamit amit kellett volna.
    Pl. Williammal beszéltél? Ha Aric elkente a szádat és erről beszélsz neki, akkor ő említi, hogy Aric nem veti meg az italt. Ezután jelenik meg az opció.
  • bgabor
    #3642
    Meg tudlak érteni, én a múlt hónapban a '97-es Heroes2-őt vettem elő, és hetekig játszottam vele. Mondhatom, 13 év alatt semmit sem vesztett a zsenialitásából.
  • bgabor
    #3641
    És ez mennyiben menti azt, hogy az Aricot leitatós küldi egy monstre bug miatt nem megy tovább? Semennyire ugyebár, az nem mentség, hogy másképpen is el lehet érni a célt.
  • bgabor
    #3640
    Ebben teljesen igazad van.