4439
  • Shep
    #3839
    Ok köszi, ezt kipróbálom, egyébként a vaddisznót észrevettem, hogy elég durva 2 ökleléssel megölt én meg meg sem tudtam sebezni :) Gyúrnom kell még na. Mágiát mikor lehet majd tanulni, mert a mocsárban ugye nem nagyon van rá lehetőségem :)
  • ratgab
    #3838
    Viszont, ha csapatban vannak például a vaddisznók (2-3) vagy a farkasok (2-akár 6), akkor azt tudom mondani, hogy vagy 1-enként húzod (agro--- közel mész és csak 1-et csalsz oda) magadra őket vagy magaslatra felmész (elég buta az ai ilyen szempontból, mert 1 rámpa szerű sziklára felmászol és az ellen a magasabbik oldal felöl közelít nem fog körbe menni, hanem megáll a szikla aljánál, így szabad préda 1 ijjásznak, ill. mágusnak).
  • ratgab
    #3837
    Ebben a játékban a védekezés szerintem nem a legjobb módszer!

    Nekem az jött be, amikor támad az ellen, elugrasz balra vagy jobbra tetszés szerint és míg ő a saját harci animációjának kivitelezésével van elfoglalva csapsz bele párat! Ezt ismételgetve, eddig mindent kinyírtam (igaz időigényes, de nem halsz annyiszor).

    Egyébként milyen szörnyről van szó, mert az sem mindegy: Ghoul ellen a fenti taktika nem működik, Hamubestia ellen meg még annyira sem, a többi ellen eddig nekem bevált (de még nem vittem végig a játékot, úgyhog nem tudom, hogy a 3. chaptertől lesz-e valami keményebb).

    Ha az elején jársz és a vaddisznókkal próbálkozol, akkor azt azért érdemes észbentartani, hogy chapter 1-ben a vaddisznó a játék legerősebb ellenfele!
  • Shep
    #3836
    Hát lehet, elsőre ugyanis akadt és a CP-es állítás sem segített rajta, most viszont a patchek után jól megy (maxon) és a szöveg magyar így mmár az is barátibb, mert ugyan nincs nagy bajom az angollal, de mikor hosszú percekig csak szövegelés megy és még össze is kell rakni miről szól akkor az már kicsit zavar. Így, meg hogy magyar még pont elmegy.

    Kérnék egy kis tanácsot a harchoz, ugyanis kis fa pajzsom van meg kardom és ugyan a pajzzsal levédem a támadást, de rengetegszer van ,hogy mikor támadnék a szörny egyből támad és szinte fél életemet leveszi egy sorozattal, mit lehet ez ellen tenni? Ja igen próbáltam az íjat, de egyrészt kicsit nehézkes a célzás vele (mondjuk reális) de nem sebez túl sokat és utána meg úgyis közelharc a vége így nem látom értelmét, pedig szeretnék íjász lenni.
  • totya4
    #3835
    Mondhatjuk úgy is, hogy a játék ad neked még egy esélyt ;)
  • Shep
    #3834
    Jó igaz, bocs. Köszi. Akkor azt hiszem adok neki még egy esélyt.
  • W B
    #3833
    Elég jól sikerült szerintem
  • totya4
    #3832
    Magyarítása van, jól sikerült.
  • Shep
    #3831
    Srácok, most nézem ,hogy van magyarosítása a játéknak, mennyire sikerült jól a dolog?
  • Takanohana
    #3830
    esetleg nem jó botot hoztál el? a többi mester beballagott a csarnokba? mert ha a botot átveszed a kovácstól a mesterek bennteremnek, Vitus pl már nem áll a helyén.
  • angyal2232
    #3829
    hello az lenne a problémám hogy megvan az összes mester küldetése teljesitettem és mondja ignitius hogy menjek el a kovácshoz a botért ami kell, elmegyek a botért a kovácshoz ami a beavatáshoz szükséges visszamegyek ignatiushoz leül a padra rámszól hogy látja készvagyok vagy valami ilyesmit és leül, nem kisér be a beavatásra és én sem mehetek be egyedül ignitius meg csak ott ül a padon egy 2kilós kenyérrel a kezébe meg néha rágyújt egy tubálóra.... Mi lehet a problémája? hiába szólitgatom aztmondja hogy elfoglalt túl zsúfolt az elméje stb stb..
  • Takanohana
    #3828
    ne bánd! ha közelharcra gyúrsz, nem sokáig használnád, ha meg már most másfél kezes kardod van, egy percig sem.
  • McFrost
    #3827
    Nem találtam meg pedig direkt 2x levertem emiatt.
  • Fantusz
    #3826
    Aric kardját is meg lehet szerezni, csakúgy, mint minden ellenfeled fegyverét az arénában.
    Normál sebzésű fegyver, alacsony szinten a +1 kardhasználat bonusza miatt lehet hasznos.
    Ha már másfélkezes kardot forgatsz, Aric kardja legfeljebb trófea lehet, vagy eladhatod, feltéve, ha megtalálod, de ezért nem érdemes visszatölteni a játékot, a másfeles kard lényegesen erősebb.
  • W B
    #3825
    a játékban viszonylag reális a fizika... lehet hogy a kardja lerepült a hegyről, vagy valami. vannak érdekes fizikai lehetetlenségek a játékban azért...
  • McFrost
    #3824
    Úgy szól a mese a Monostorban, hogy verjük le Aricot! Nehéz ellenfél, mert van egy megbűvölt kardja. Bent az arénában 4 ütéssel elintéztem őt egy másfél kezes kardal. Szépen ki is zsebeltem, ahogy illik, viszont a kardját nem találom sehol. Felállt és elballagott, de a hátán már egy fadarab van, nincs kardja, de én sehol nem találom az arénában. Egyáltalán azt meg lehet szerezni?
  • Fantusz
    #3823
    Érdemes a bandita táborban kezdeni, csinálni a küldetéseket, amennyire lehet felderíteni a környéket (fejlődni, a túl erős lényeket kerülve).
    A donnak szánt ajándékkard darabjait összekovácsoltatva megtartható a fegyver (vagy később a donnak adod, ha hozzá csatlakozol).
    Ezek közben a remetét megkérheted, hogy mutassa meg a kikötővárosba vezető utat.
    Egy farmhoz kisér, ahol néhány egyszerű küldetést lehet felvenni, illetve a házból egy kezdő péncélt elcsenni (így megspórolható 500 arany, amit a munkaruháért kellene fizetni a bandita táborban).
    Következő lépés a kikötőváros, az ottani küldetések teljesítésétől függően lehet frakciót választani.
    Amennyiben mágus, vagy rendharcos szeretne lenni a karakter úgyis a monostorba küldik, nem érdemes tehát elfogatni magát (Monostorból ráadásul szökni sem lehet, bár a kikötővárosi szökés is inkább virtus, minden egyes visszatéréskor fizetni kell az örnek, amíg nem kötelezte el magát valaki mellett a hős)
  • xerdi
    #3822
    A kapubástyáról is le lehet ugrani. A rendharcosok mögé kerülsz ugyan, de mellettük/előlük el lehet szaladni a hegyoldal mentén.
  • McFrost
    #3821
    Semlegesként, a Kikötővárosban, a legmagasabb toronyból ki tudok ugrani a tengerbe, oda lyukadok ki, ahová a Don emberei. Innen elméletileg vissza mehetnék a Donhoz, megcsinálni a küldetéseit. De nem ezt választottam. Majd kezdek egy újat, másképp.
  • xerdi
    #3820
    "A don táborában sokáig ügyködhetsz semlegesen, csinálhatod a küldetéseket, nem tudsz a donhoz bejutni."

    Ez így nem igaz. A Don küld el a kikötővárosba és ott dől el melyik frakcióhoz csatlakozol és hogyan. Ez a mocsári küldetések megcsinálása után történik.

    "Több lehetőség van arra, hogy végre a don színe elé léphess, aki rögtön egy meglepő feladatot ad: menj a monostorba, beszélj az inkvizítorral..."

    Ez se igaz, az inkvizítorhoz akkor küld, miután már csatlakoztál hozzá (a városban a don embereinek szája íze szerint rendezted el a küldetéseket).

    "6-os szint fölötti kardforgatásra a don kapitánya képes tanítani, ő viszont nem hajlandó oktatni akkor, ha a rendhez csatlakoztál."

    Meg a városőr kapitány, aki frakciófüggetlen. A csatabárdhasználat maximuma a Don embereinek privilégiuma. De gyűrűkkel és az ultimate fegyverrel +8-at lehet nyerni rá.
  • Fantusz
    #3819
    A kikötővárosi küldetéseket leadhattad úgy, hogy a rendnél szerzel elismerést, s úgy is, hogy a don embereinél vívsz ki több tiszteletet (küldetések leadásánál látaható is volt a felirat: don javára, vagy a rend javára.)
    Maradva a játékodnál, s az elkézelésednél, hogy a donnak dolgozol, de később a rend mellé állnál, nem feltétlenül megvalósítható - miután elkötelezted magad valamelyik frakció mellett, tudomásul veszik a döntésedet, hirtelen megszűnik a frakciók közötti nyílt ellenségeskedés, a másik fél megtűr, küldetéseket is ad, de nem fogadnak maguk közé.
    Ennek bekövetkezte nem a karaktered szintjétől függ, hanem a cselekedeteidtől...
    A don táborában sokáig ügyködhetsz semlegesen, csinálhatod a küldetéseket, nem tudsz a donhoz bejutni.
    Több lehetőség van arra, hogy végre a don színe elé léphess, aki rögtön egy meglepő feladatot ad: menj a monostorba, beszélj az inkvizítorral...
    ettől fogva szabadon járhatsz a szigeten, nem támadnak meg a rend tagjai, de nem is csatlakozhatsz hozzájuk.
    Néhány küldetést adnak a monostorban, de a lehetséges questek többsége rejtve marad (nyomozás, mágusok feladatai, mágia tanulással kapcsolatos küldetések)

    Van egy fontos dolog, amit a frakcióválasztáshoz ajánlott mérlegelni:
    tekercsírást mindenki tanul, a rend harcosai tanulhatnak kristálymágiát, rúnákból csak mágusok képesek varázsolni.
    A rúnamágia helyett a tekercs gazdaságosabb, a kristálymágia az, amiről a don mellett le kell mondani...
    Csakhogy a rend tagjai (mágusok és harcosok) főleg botharcra vannak specializálódva, karhasználatot max 6-os szintig képesek tanítani.
    6-os szint fölötti kardforgatásra a don kapitánya képes tanítani, ő viszont nem hajlandó oktatni akkor, ha a rendhez csatlakoztál.
  • McFrost
    #3818
    Mi az a szint?
    Mert lassan nem tudok kiigazodni sem a tanácsaitokon sem a magam játékán. Bár tudom, hogy ez egy szabad játék, de nem hinném, hogy az elejétől fogva mindenki egyből tudja, hova is akar beállni.
  • Fantusz
    #3817
    Csakhogy egy bizonyos szint után nem lehet a rendhez csatlakozni...
    A don első feladata az lesz számodra, hogy menj a monostorba, beszélj az inkvizítorral - ettől kezdve nem kell tartanod attól, hogy elfognak, létrejün egy érdekszövetség a két fél között, ahol azért nem minden érdek azonos.
  • McFrost
    #3816
    Kedveztem a Donnak a városban és kiengedtek a szigetre. Most elmegyek a táborukba, mindent megcsinálok amit lehet és vissza városba, beállok a rendbe harcosnak.
  • Fantusz
    #3815
    A csontváz idézés rúna a Keleti-partra vezető barlangban lévő élőhalott nagyúrnál van (ráadásul dob egy rúna pajzsot is).
    A goblin vezér a függőhídon túl lévő romok mélyén tanyázó, ogre méretű "apróság", nála van a zárnyitás rúna, ennélkül nem tud a karakter tekercset gyártani, mert mágusoknál ilyen rúna sokáig (harmadik fejezet) nem lesz.
  • Calver
    #3814
    Gothic 3-al nem játszottam :)
    én így toltam, egyáltalán nem szűkölködtem tekercsekben - második fejezet elején rögtön tanulható emlékeim szerint tekercsírás, addig pedig nem futottam bele annyi hármas szintű ládába, hogy ne tudjam őket kinyitni.
    ugyanennél a goblinnál van az élőhalott-idéző rúna is? az rémlik h valahol a keleti részen az utat megszakítja egy barlang és ott volt valamelyik unszimpatikusnál, de hogy azok goblinok voltak vagy mik, na az már egy szürke folt az emlékeim között...
  • Fantusz
    #3813
    Gothic3-ban nem volt érdemes hármas zárnyitást tanulni.

    Nem mondom, hogy járhatatlan út, amit javasolsz, de ahhoz elég jól kell ismerni a Risent, fejben tartani hol láttál nehéz zárral lezárt ládát, mert tekercsekben szűkölködni fog a karakter, amíg meg nem tanul tekercset írni, s meg nem találja a zárnyitás rúnát.
    Tekercsíráshoz a monostroba kell menni, a rúna pedig a keleti parton lévő goblin vezérnél lesz.
  • Calver
    #3812
    zárnyitást emlékeim szerint pont h nem érdemes kimaxolni - felviszed kettes szintre, azzal a legtöbb ládát nyithatod, és megtanulod mellé a tekercsfirkálást. elég kevés hármas szintű láda van, azokat remekül ki lehet nyitni zárnyitás tekercsekkel is, valamint hozzájön az az extra móka így, hogy tudsz pl előhalottat idézni, akik igen kellemes kis tankok.
  • Fantusz
    #3811
    Tréfa tekercs
  • BoneDragon
    #3810
    Lehet, hogy azért mert kiraboltam a házukat? Most nézem másokkal se tudok beszélni akinek a ládájába belenyúltam :/ Erre van megoldás?
  • BoneDragon
    #3809
    Lenne 1 kis problémám. A táborba kiakarom hívni Brogart, de nem beszél velem. Ez bug vagy valamit kell még csinálnom? (mindenkit legyőztem már az arénában)
  • steweee
    #3808
    köszönöm a segítségeket. sajnos a quest lista egyáltalán nem működik. van egy másik verzióm amiről tudom telepíteni, megnézem azzal hátha megjavul. egyenlőre törlöm emiatt
  • Fantusz
    #3807
    Zárnyitást érdemes lesz kimaxolni, minél erősebb zár van egy ládán, annál értékesebb cuccot rejthet.
    A temetőben talált láda küldetéshez kapcsolódik, Patty ad hozzá kulcsot, térképet a többi láda helyéhez.
    Ettől függetlenül, ha "ásott" területre tévedsz, nyugodtan kattints rá, ha ott rejtett kincs van, s van nálad ásó, kiáshatod a ládát, ezek egy része tolvajkulccsal nyitható (zárnyitás egyszerű: jobbra-balra)

    Küldetésnapló elsőre nehezen áttekinthető, van egy összesített quest gyűjtemény, de inkább a területre lebontott menükből érdemes szemezgetni(bandita tábor, kikötőváros, monostor), bár az ezeken a területeken kívül kapott küldetés úgyis a világtérképhez kerül.

    Risen nem bugos játék, nem jellemző az általad említett hiba (persze az ördög nem alszik), nálam már nincs a gépen, xml-t nem tudok küldeni.
  • MrStokes
    #3806
    Jah azt meg elfelejtettem leirni, hogy a zarnyitasnal a jobbra es balra mutato nyilak abrai altal kiadott minta eddigi tapasztalatom szerint szimetrikus, szoval ha a fele mar megvan, onnantol mar konnyebb az ember dolga. :)
  • MrStokes
    #3805
    Tudtommal vannak olyan kiashato ladak, amik majd egy kuldihez kapcsolodnak, es kell hozzajuk vmi kulcs vagy vmi NPC nyitja majd ki oket ( legalabb is vmi ilyesmire emlekszem korabbi forum hozzaszolasokbol) es ezeket addig nem fogod tudni kinyitni. Azt sajna meg nem tudom, h mifele kuldi ez. En is most lattam neki ujra a jateknak es pl. ha Harbour Town hatso bejaratanal tovabb mesz a partra ott talalasz egy szigetet, ahol szinten ki lehet asni egy ilyen ladat.

    A zarnyitast a keszitok egy nagyon egyszeru kis mini jatekra csinaltak meg. A karakteredet balra es jobbra mozgato billentyukkel kell szorazkozni Alapesetben ezek A es D ha nem allitottad el oket. Gyakorlatilag el kell talalnod, hogy milyen sorrendben kell oket megnyomnod.
    Itt az Open Lock szekcio alatt talalsz rola kicsit bovebb leirast ha nem menne a dolog.
  • steweee
    #3804
    ja igen, vki el tudná nekem küldeni a :

    ConfigDefault.xml-t ?

    a magyar link halott, és torrentről se szedi. a german pecsben találja, kijelölöm hogy elég csak azt, de úgyse jön...

    mi az a strings.pak amit tartalmaz a peccs, tudja vki ? 3.10 mb, szóval vmi tweak lehet sztem
  • steweee
    #3803
    örülök a válasznak. ezek szerint nem csak én jáccok vasárnap hajnalban :)

    térképek megoldódva, kapok ->látom

    DE

    a journalban a questek még mindig tök üresek, ez biztsan hiba

    telepítettem az 1.10-es peccst, meglátom javul e tőle

    ezek kívül ami kérdésem lenne :

    zárnyitás képességet megtanultam egyes szinten, van három lockpickem. a temetőben ahol két csonti volt, van egy láda, meg egyet elő lehet ásni. hogy tudom őket kinyitni? az előásottnál csak olyasmit mondt hgoy nem tudja, a normál barnát meg kiír vmit és van 4 lila kulcslyuk és nem tudom mit kellene csinálni hogy kinyissa....

  • Fantusz
    #3802
    Térképet később kapsz, kezdetkor nincsen térképed.
    Táborban, kikötővárosban, monostorban adnak helyi térképet, dungeonokban lootban lesznek a térképek, az egész sziget térképét pedig a kikötővárosban lehet beszerezni egy küldetés során (vagy később Patty ad egyet)
  • steweee
    #3801
    nagyon gyors segítség kellene. most telepítettem, és végre jó ! amikor először kipróbáltam, akkor egy fejnélküli emberkével kezdtem és mindenféle videohibákkal volt tele, hagytam is a fenébe.

    most telepítettem neki a microsoft visualst meg mittommégmitkért, és faszéául megy

    DE:

    a menüknél térkép, küldetések meg ilyenek teljesen üresek, csak a barna papírlap van ott... mitől lehet ez és mi a megoldása ? mert amgúy semmi baja

    egyébként szépen meg lett oldva a gothic sorozatokhoz képest a harc, immár tényleg kihívást jelent, kis szerencse és odafigyelés kell hozzá, és élvezetes
  • Fantusz
    #3800
    Mehetsz a kikötővárosba, s ha ott a rendnek tetszően csinálod a küldetéseket (minek a Don emberei nem fognak örülni, de különösebben nem is lesznek ellenségesek) "menetlevéllel" mehetsz később a monostorba.
    A másik lehetőség, hogy elfogatod magad, s úgy kerülsz a monostorba, ahonnan majd később küldenek a kikötővárosba. - szerintem az első verzió jobb.
    A tábor kiirtása nélkül is lehet mindkét félhez csatlakozni a városi küldetések megfelelő teljesítésével, de a tábor kiirtása véglegesen a don mellé állít, aki azonnal a monsotorba küld, s kizártad magad a mágia tanulásból. (donhoz csatalkozva is megkímélheted a tábort, akkor később egy lóti-futis küldetésed lesz oda)