4439
  • mokacsin
    #3759
    Kösz a fáradozást! Nem tudtam,hogy ilyen sértődékenyek!
  • Takanohana
    #3758
    na megoldódott a probléma, valszeg tényleg magadra haragítottad a fél monostort. csak az a gond, hogy a jelen állásoddal megoldhatatlan, tréfa tekercsek kellenének hozzá, amihez nem tudsz hozzájutni. visszaküldtem a mentésedet, úgy, hogy van most pár tréfa tekercsed (minden más változatlan), nyomj Vitusra egyet, és ha kiröhögte magát, beszél majd veled.
  • mokacsin
    #3757
    Kösz!Tegnap lefuttattam a patchet,újra körbejártam mindent és így sem történt semmi!Lehet újra kezdés lesz belőle!
  • Takanohana
    #3756
    hát első ránézésre nem jutottam semmire, tényleg senki nem beszél, a küldiket nem lehet leadni, a történetek megszakadtak. Olyan, mintha mindenkit magadra haragítottál volna a monostorban, és most bevágták a durcát.
    még próbálkozom a hétvégén, van egy-két ötletem, de ahogy látom az állásodból, nem voltál a banditatáborban és a városban előtte. ha nem lesz megoldás, kezdj egy új játékot, de ne a monostorban kezdj, hanem a banditatáborban. Aztán jöhet a város és csak utána a monostor, így jársz a legjobban a küldikkel. most, ha végig is tudod majd csinálni valami csoda folytán a monostort, a városi és banditatábori küldik nagy részét már nem tudod majd felvenni.
  • Takanohana
    #3755
    nincs mit, majd szólok, mire jutottam.
  • mokacsin
    #3754
    Elküldtem,kösz,hogy megnézed!
    (most szedek le egy patchet,hátha azzal jól működne)
  • Takanohana
    #3753
    hát passz, így látatlanban nem tudok mit mondani, de ha gondolod, küldd el az állás mentését a [email protected] címemre, megnézem.
    a mentések a Dokuments and Settings / profilod / Dokumentumok / Risen / SaveGames könyvtárban vannak.
  • BoneDragon
    #3752
    Megint rászántam magam a játékra. Lehet rosszul tettem. Szeretem a szerepjátékokat, de ez nagyon nem fekszik nekem. Nem hiába lett nagy bukás.
  • mokacsin
    #3751
    Ha éjszaka keresem Vitust akkor a térképen a zöld jelzésnél Wiliem van! Ha nappal keresem akkor megtalálom,de nem beszél velem!
  • Takanohana
    #3750
    hát ha tényleg semmit nem tudsz csinálni, az kapitális bug lenne, de én nem hiszem. beszélj Vitus mesterrel mindenekelőtt, nála tudod befejezni a próbáját (dalman bizalma és a bölcsesség a harcban), neki jelentheted, hogy befejezted az alapkiképzést, és a nyomozás is nála kezdődik. Aztán Caspar jöhet, a nyomozás miatt. A területről majd Pallas enged ki, de csak ha már a felső negyedbe bejutottál, és felvetted az ottani küldiket. (Vitus után már felmehetsz) Most azonban a nyomozásra koncentrálj, beszélned kell majd a szakáccsal, a kováccsal, egy rakás tanonccal ez ügyben. Ne add fel, menni fog ez.
  • mokacsin
    #3749
    Ezek a monostorban a küldetéseim:
    Teljesített:
    -szerezz harci botot
    -küzdelem akickal
    -megtaláltad a bölcsességet a harcban
    -küzdelem katoval
    -kato leckéje
    -dalman bízik benned
    -küzdelem wiliemmel
    -belépés a temetőbe
    -vizsgáld át a bűnügy helyszinét
    -kövesd kalibot

    Aktuális:
    -alap kiképzés
    -a mester próbái
    -erlan nem tudja mit tegyen
    -kölcsönös segítség
    -találd meg hemlar gyilkosát
    -az erőd kapuja

    innentől nem tudok semmit sem csinálni és az őr sem enged ki a területről!
  • Dead
    #3748
    Azért megpróbálhatnád komolyabban is. Később akkor is meghal, ha ránézel. Ezért RPG. Fejlődni kell! :D
  • ratgab
    #3747
    Hát igen, az első fejezet egyik legerősebb ellenfele a malacka (mármint a vaddisznók)! Ilyen gyenge szinten vagy távolról kell kinyírni, vagy inkább hasznosabb messzire elkerülni...

    Egyébként meg ez a harcrendszer a kitérésre épül: AMint üt, harap, rúg az ellenfél jobbra, balra vagy hátra felé el kell ugrani és utána támadni (javasolt az ellentámadás hatékonysága érdekében oldalra ugrani).
  • ratgab
    #3746
    Az bug, ha az ajtóhoz símulva mész ki, akkor nem dob az emeletre!
  • mokacsin
    #3745
    Akartam képeket feltenni a küldetési naplómról,de nem bírom! Majd később leírom a őket!
  • Takanohana
    #3744
    OK, és a többi? milyen küldikkel végeztél, mik vannak függőben, felső negyedbe van-e már bejárásod, stb.
  • mokacsin
    #3743
    Elkaptak és erővel vittek be!
  • BoneDragon
    #3742
    Elkezdtem játszani vele én is. Kb 10x léptem ki-be mire rászántam magam, hogy kicsit vigyem tovább. Harcrendszer számomra elég fura és nehéz. 1 malac 3 harapásból megöl de nekem kell 10 ütés. Érdekes. Na majd késöbb megint rá veszem magam, hogy játszak vele 10 percet :D.
  • Takanohana
    #3741
    vannak folyamatban lévő küldetéseid? miket csináltál meg eddig? hogy jutottál a monostorba? kicsit bővebben.. pls.
  • mokacsin
    #3740
    Sziasztok! A monostorban vagyok (első fejezet)! Megcsináltam pár küldetést benne az erőpróbákat is! Az a problémám,hogy csak azokkal az emberekkel tudok beszélni akik árulnak valami képességet! A területről sem tudok kimenni és nem történik semmi sem! Nem tudom az gond-e a játék menetben,hogy szerintem nem sorban csináltam a küldiket! Valakinek van ötlete,hogy mi a probléma?
  • 38tibi38
    #3739
    Köszi,megpróbálom
  • Takanohana
    #3738
    ja, a minsky után enter kell.
  • Takanohana
    #3737
    Olf az első fejezetben a városban van, a Don régi házában, ami szemben van a fegyvereket áruló ürge házával. A rend őrzi. Ha megcsináltad már a három aranytál küldit, mindegy kinek az oldalán, akkor tudod mondani az őrnek, hogy engedje el Olfot.

    A második fejezetben is ott van szerintem, ha nem szabadítottad ki, de ha ott nincs, akkor a város mellett a titkos kijárat közelében kell lennie a tengerparton a tábortűznél. Ha ott sincs, akkor vedd fel a Don táborában Finchertől a keleti templomos küldit, és remélhetőleg a templomban lesz.

    végső megoldás: csalj egy kicsit. hozd elő a menü képernyőt és gépeld be csak úgy a levegőbe hogy minsky. elsőre nem biztos, hogy sikerül, addig próbáld, míg megjelenik a képernyőn, hogy test mode. vissza a játékba, esc alatti 0 gombbal konzol elő, és írd be, hogy goto Olf és enter. Olf nagybetűvel írja a nevét :)
  • Takanohana
    #3736
    igen, bug. patch javítja, ha igaz, én nem próbáltam. változz át csigává, menj át az ajtón és változz vissza.
  • 38tibi38
    #3735
    Hy. A keleti templomban mindenkit megtaláltam és átmentem azokon a rácsokon ahol a szobrokat kellett elhelyezni. Beértem valami szobába lemegyek a lépcsőn és mikor kimennék az ajtón hirtelen az emeletre kerülök:( Ez valami bug? És ha igen hogy lehet kijavitani? pls help
  • pera
    #3734
    Elvileg így csináltam, de lehet, hogy Weasel-hez még nem mentem vissza. Na majd ha hazamentem vetek rá egy pillantást. köszi
  • ratgab
    #3733
    Na megnéztem, akkor ha a donhoz akarsz csatlakozni (hogy állnak a harbortown-i küldetések egyébként?), akkor a padon ülő weaselnek kell odaadni a cuccot!

    A menete a küldinek, követed a csávót, közben 1 ribi leszólít az utcán, ha elmész vele szem elel veszíted a delikvenst, ha nem, akkor elvezet 1 sikátorba, ahol 2 bandita tárgyal: mindketten rád támadnak (ha nem akkor menj oda és beszélj velük, ekkor támadnak rád), lenyomod őket, majd vissza weasel-höz, így meg tudod csinálni!
  • pera
    #3732
    Aha, akkor megyek a keleti templomhoz. Valszeg ott lesz. Köszönöm
  • pera
    #3731
    Már a második fejezetben járok, a Don oldalán. Nem engednek be a Don házába.
  • ratgab
    #3730
    Most olvastam: Olf lehet a világítótoronynál, Város alatt Scordo melletti szobában, a város melletti titkos kijárattól nem messze a tengerparton!

    Akár lehet a keleti templomnál is (ahová a don oldalán menned kell a disk-ért, amennyiben azt megcsináltad akkor a mocsári táborban van!

    Ezeket találtam!
  • ratgab
    #3729
    Olf: A rend által lezárt Don házában tartják fogva még az első fejezetben a 2. emeleten az erkélyen!

    Az a küldetés leadható a rendnél, illetve a don embereinél: Azt hiszem, hogy a don embere a don háza mellett található, pont szemben a doktor házával (azthiszem pont ő lopja a kendert). De egyébként frissülnie kellene a naplónak szerintem! Szóval valamit rosszul csinálsz!

  • pera
    #3728
    Ismét kérdéseim vannak. Sajnos nem találom Olfot, aki a bányászatot tanítaná. a második fejezetnél járok. Továbbá, van egy küldetés amiben elakadtam. Vagyis szerintem megoldottam azt a küldit amikor egy csávót kellett nyomtalanul követni, hogy kiderüljön ki lopja a kendert. Legalábbis végig észrevétlen maradtam, kiderült ki lopja a cuccot, ettől függetlenül továbbra is folyamatban lévőnek jelzi a napló.
    Valaki tud segíteni? Szolval hol találom Olfot, illetve hogy tudom befejezni a küldetést.
  • W B
    #3727
    ha valami nagyon nem megy, idéz csontvázat. nem támadják meg az emberek. a csonti követ, azt öli mit te is. ha meg le megy az élete egy gyors mentés betöltés megoldja.
  • 38tibi38
    #3726
    Sikerült levernem a gnóm vezért végre:D
  • Takanohana
    #3725
    csak egy ember tanítja: Olf a neve, ha jól emlékszem. első fejezetben a városban a Don régi házában tartja fogva a rend.
  • pera
    #3724
    Hello!

    Lenne egy banális kérdésem. Bányászatot kitől tudok tanulni?
    A második fejezetnél járok, de még nem találkoztam bányászatot tanító emberrel. (legalábbis nem emlékszem) :-)
  • 38tibi38
    #3723
    Megoldva....
  • 38tibi38
    #3722
    Valaki help pls:(
  • 38tibi38
    #3721
    Oké odaraktam konrad ágyára a tehénfejet de most nem akar beszélni velem:S Pedig Menyét azt mondta pihenjek egy kcisit és beszéljek Konrad-al.
  • 38tibi38
    #3720
    Köszi