3817
  • grebber
    #255
    Lehetnének de nem úgy tűnik hogy bárki is törekedne rá :(
  • dark night
    #254
    Mindenre kiterjedő fizika elhiszem h nagyon nagyon nehéz meg sok idő de törekvések lehetnek azért nem??
  • grebber
    #253
    Normális fizikát szerintem 1000x nehezebb megcsinálni mint a grafikát!
    Normális teljes mértékben mindenre kiterjedő valóságos fizika szerintem soha nem lesz a játékokban!
  • devilzero
    #252
    Asszem az EA csak kiadja, ami ugye hozzájukillik hogy nemállnak meg 5millió dollár haszonnál, nem elég nekik 10kell:P

    Remélem nemfogják elcseszni, majd meglátjuk milyen lesz, de ha a Krájszisz is befutott CSAK a graf miatt, ez is befuthat amiatt, de ne így legyen, hanem az élmény miatt legyen a Number1-on!!!
  • dark night
    #251
    Egyetértek veled teljes mértékben sg!! pl a bemutató videóban a koma vagy mutáns teljesen mind1 ahogy a szájába veszi a cigarettát milyen akadozó a mozgása meg minden...
    elhiszem h még fejlesztenek rajta meg minden de azért ilyet nem szabadna megengedni már főleg nem az id meg az ea-softvernek!!!
    attól függetlenűl én is jobban örülnék egy normális fizikáú meg normális mozgású játéknak mint egy összedobott szarra..de sztem biztos nem lesz rossz a rage de meég sztem eléggé az elején járhatnak a játék fejlesztésében éppen csak a történet meg ez az van meg...
  • SZilaJMaGGoT
    #250
    Az epic engine-ével kapcs egyetértek, ők már az első generációs ut engine-ekkel is bizonyítottak, egy nagyon jó kiforrott engine, aki tud is bánni vele az csodákra képes vele... Viszont, a crytek mint már mondtam korábban még mindig nem győzött meg. Nem tudom hány engine generáció kell ahoz, hogy legyen egy kiforrott engine-jük de majd elválik... Kíváncsi leszek a 3-masra, hogy mit fog produkálni. Szóval szerintem egyértelmű, hogy nem a látvány számít, hanem a mögötte lévő technológia. Fizika terén én még megvagyok elégedve a ragdoll-al, meg, hogy a berendezési tárgyaknak legyen rigid-body fizikája... :D Persze az sem baj, ha lehet rombolni... :)
  • SG
    #249
    A fizikával(ha majd eléri azt a szintet ami már említésre méltó) megint az lesz a baj, mint a vízefektekkel, túlspilázzák majd azt is. Mert nem lesz elég nekik hogy ledobok egy követ a földre és az pattan egyet meg egy felet, nem az túl szegényes lesz techdemónak, pattogjon az a rohadt kő vagy hármat négyet, hagy ámuljon a nép a csodaenginen. Hogy esetleg a valóságban hatna rá tehetetlenségi erő és egyéb fizikai tényezők az nem számít, az nem látványos, azt nem lehet jól licencelni.
  • grebber
    #248
    Én nagy "grafbuzi" vagyok de inkább legyenek átlagos grafikájú game-ek de legyen tökéletes mindenre hatással lévő fizika! Na ilyenre még rettentő sokat kell várni talán nem is lesz ilyen :(
  • SG
    #247
    Általánosságban, nem csak erre a játékra:

    Nekem meg tele a hócipőm azzal, hogy mindegyik fejlesztő a környezetre, meg a látványelemekre gyúr, a karakterek lemodellezése meg még mindig szegényes. Van már shader 88000 amitől a víz csillogása(átestek a ló túloldalára, mert a való életben sokkal mattabb, még egy nagyon tiszta hegyi-patakban is) csodálatos, van már füstefekt(itt is túlzásba vitték, pl. egy valódi gumiabroncs égetés füstje is más a valóságban) ami tömörebb mint az igazi, van már ilyen-olyan lájtingfaszom specöleffekt amitől csak úgy villódzik minden és az ember szájtátva bámul ki a fejéből.
    Van már hypermeagahighsuperesolution textúra, amitől a falon vagy a földön látszanak még a hajszálrepedések, erezetek is. A tükröződő felületekben akár megborotválkozhatna az ember annyira csúcsmegaspecöl lett mostanság. És akkor ezekbe a környezetekbe beraknak egy papírmasé(jó erős túlzás, de attól még igaz) figurát, hogy tessék, ez az enemimonszter, ellenséges katona, npc, saját karakter stb.
    Igen tudom, sokkal nehezebb lemodellezni pl. egy ember haját, fogsorát, élethű csontvázszerkezetet és az arra ráhúzott gömbölyded elemeket, nehéz a szögletes mozgást simává élethűbbé varázsolni, de én már erre vágyom. Óriásit fejlődött a régi pár pixeles, poligonos modellmegjelenítés, de még nem az igazi és sokáig nem is lesz az.
    Erre kéne orientálódni a fejlesztőknek, nem az: újenginbenláthatodahernyótamintfalatozikatölgyfalevélbőlszupeközelrőlmikroszkópikusfelbontásbanvazze...
  • Kandurex
    #246
    A beállított képek többnyire mindig szemet gyönyörködtetőek :)
  • DarkSector
    #245
    decsúnya...
  • werkfilm
    #244






  • DarkSector
    #243
    crysis és ut3-ban ne légy ennyire biztos.
  • werkfilm
    #242
    pcn a 2 cs, 360on halo meg codok meg az aktuális gears, ps3 killzone(bár nemtom ez mennyire vehető ide mert a kevés ps3 miatt eleve nem játszhatnak vele annyian hogy számítson :)), nem épp az összes game, csak a legjobbjai az engineknek amiket írtam.
    hidd el hogy senki se fog crysissal vagy ut3al vagy far cry 2vel játszani akkor se 5-10 év múlva ha már az új iphoneján is úgy fut mint most egy 250 ezres gépen - és az eddigi tapasztalatok alapján semmi mással se ami ezekhez a generációs enginekhez köthető. van ami nyert, és van ami elbukott, elbukik.
  • DarkSector
    #241
    értem, de még mindig nem vágom, hogy ez most akkor mi...

    "Mennyi szép engine van, és mégis a 16 éves quake (cs1.6) a 6 éves source (css) és a 10 éves quake3 (cod2456) enginekre építve uralják az online akciójáték piac 90%át + konzolon a héjló, és mind túl is éli a felsoroltakat, egyik sem esélyes arra hogy majd 15 év múlva hasonlóan emlegessük, legfeljebb 1-2 jobb single player játékot elő lehet venni, de napi rendszerességgel nyüstöltet nem nagyon termelnek ezek :)"

    Most figy...
    ezekszerint az összes fps uralja a multis fps játékok 90%-át...+ van a halo (x360) és Killzone 2 (ps3) ...

    Bocs de ezt nem értem.
    Mivel ennyi erővel minden motor tartalmaz foltokban más régebbi motorból 1-2 kodot, mint tű a szénakazalban, akkor nem 90 %-ban uralkodnak, hanem 100%-ban...
  • SZilaJMaGGoT
    #240
    Igaza van a srácnak, cod4 is quake3. Bizonyíték itt !!!
  • DarkSector
    #239
    ez a cod4-hez irja a moddolást..
    ez miben fontos?
  • SZilaJMaGGoT
    #238
    Bocs benéztem, de majdnem... :) Különben még a source-ban is van néhány kódsor maradva a quake-ből...
  • DarkSector
    #237
    ezt levágtam hogy nekem akarod irni.
    De WTF ...????

    Mi ez a sok összevisszaság...lehet én nem értem, hogy mit akarsz mondani
  • werkfilm
    #236
    https://aigamedev.com/open/highlights/call-of-duty-4-tools/
  • werkfilm
    #235
    de nyilván grafikailan nicns köze hozzá, de ha játszol vele akkor érzed. a legközelebb talán a server része maradt, ezért is törik fel a megjelenés után 2 perccel, ezért van rá ennyi cheat azonnal, ezért lehet ennyire trükközni a netkóddal meg a mágikus fix fps értékekkel.
  • DarkSector
    #234
    jah ... élőben szebb!
  • DarkSector
    #233
    nem jó a link
  • DarkSector
    #232
    jóhogy...ha azt vesszük alapul, hogy nincsen a játékban cg videó...
  • werkfilm
    #231
    őőő,
  • Shep
    #230
    Na de az a kép amit beszúrtál in-game Force Unleashed kép?
  • Shep
    #229
    Jó hát nyilván nem a kenyérre valót fogom gépre költeni :)
  • DarkSector
    #228
    ha van fizetésed...vagy lesz addigra még...D
  • werkfilm
    #227
    őőőő, nem.
  • DarkSector
    #226
    a cod4???
    akkor ezt rosszul tudod.
  • Shep
    #225
    De jövő évig még van idő spórolni egy megfelelő gépre :)
  • werkfilm
    #224
    nem hagytam ki, az is a q3ból gyökeredzik.
  • DarkSector
    #223
    gépigyénynél a full minőséget biztos quad, és egy jo 60-70 ezres karival fogjuk majd élvezni...
  • SZilaJMaGGoT
    #222
    öööö cs 1.6 az goldsource(half-life 1) ami egy erősen módosított quake 2 engine... :)
  • Shep
    #221
    Nem rossz, de nekem ez a homokfutós bénaság nem igazán jön be, persze lehet, hogy itt kivételesen jó lesz-
  • DarkSector
    #220
    dehogynem...
    csak amikről te beszélsz, azokhoz nem kell ekkora gép, és szinte már már ingyen van cd-kulcsokkal együtt.

    míg nézz szét a nem olyan öreg cod 4 környékén, és akkor meg sem említem a Mod Warfare 2-őt. Már most TUTI, hogy mindenki, aki hozzájut ezzel fog játszani....csodálkoznék, ha majd a béta, vagy a sima multinál nem lennének szerverösszeomlások az elején.
  • dark night
    #219
    Ez a rage sztem egy Istenfull játék lessz!!!
    ahogy megnéztem a trainert.. fúú.....
    sztem ez a valami kaszinó vagy nem tom milyen kövér tulaj lesz a főellenség , mint a doom 3-ba a kopaszfejű vérszemű koma
    biztos nagyon jó lesz nekem a doom 3 is nagyon tettszett meg az elődjei is!!
    csak gépigény milyen lesz hozzá??:D quad core..x2 vga:
  • werkfilm
    #218
    Mennyi szép engine van, és mégis a 16 éves quake (cs1.6) a 6 éves source (css) és a 10 éves quake3 (cod2456) enginekre építve uralják az online akciójáték piac 90%át + konzolon a héjló, és mind túl is éli a felsoroltakat, egyik sem esélyes arra hogy majd 15 év múlva hasonlóan emlegessük, legfeljebb 1-2 jobb single player játékot elő lehet venni, de napi rendszerességgel nyüstöltet nem nagyon termelnek ezek :)
  • DarkSector
    #217
    havok nem a leghíressebb, hanem az nincs elkötelezve egyik oldalon sem...míg az nvidia physx meg jaigen...ennyi.
  • SZilaJMaGGoT
    #216
    Biztos annak is eljön majd az ideje... Mindenre azt mondták, h soha nem lesz stb... és lett... :D