774

tanulható az FPS? stratégiák, taktikák FPS játszásához, tippek amikre nem figyelsz oda, hogy jobb player legyen belőled
  • Czdano
    #574
    CSben csak lelassulsz ilyenkor kell késre vagy pisztolyra váltani
  • bardocz
    #573
    cod2-ben is ha meglőnek erősen belassulsz,és az egértnek hogy megfordulj 10x akroa utat kell megtennie az asztalodon...
  • Sadist
    #572
    Mondjuk azt azért nem mondom, hogy bármelyik FPS-nél reálisabb (nem játszottam minddel), de arcadenak nem csúfolnám.
  • Sadist
    #571
    2.0-tól kezdve (talán 3 éve?). Most jár 2.8-nál. Bár utóbbi időben hanyagoltam a gyengébb vas miatt, de holnaptól már remélhetőleg nem fogom :)
  • Herold
    #570
    Te mennyit játszottál az AA-val?
  • Herold
    #569
    Reálisabb az (AA) bármelyik jelenlegi FPS-nél! Pl. ha meglőnek, lassaban tudsz haladni, minél kisebb az életerőd, annál inkább. Nincsenek űrfegyverek, csak M16, M4, M249 vagy M60, és 2 féle sniper puska. De lehetőség van a karabélyokat testre szabni. AK-t, RPK-t a terrorista ellenfelektől lehet zsákmányolni.
    Akinek meg nincs türelme végigcsinálni a kiképzést, az nem való katonának.
  • Sadist
    #568
    Jah, hát igen, Armyban két fő játékos típus van. A türelmes, és a halott.
  • Sadist
    #567
    Nem is reális katonai szimuláció. Sima taktikai FPS. A hadseregnek más verziót fejlesztenek, az már tényleg katonai szimuláció.
  • Sadist
    #566
    De, az UT2003-tól kezdve eléggé nyílt teres. Lehet, hogy nincs akkora, mint BF-ben a legnagyobb map, de nem "cső-engine"-es, az biztos.
    Az meg, hogy egy "doboz" belsejében építed fel a pályát teljesen irreleváns, ha annak a "doboznak" az élhosszúsága akár több kilométer.
    BF-ben is ugyanúgy egy dobozban mászkálsz, csak ha a doboznak megközelíted a szélét, akkor elkezd visszaszámolni és kinyír. Hamis szabadságérzet, nem több.
    UnrealED-ben is van terrain tool, amivel gyorsan lehet nagy hegyeket, völgyeket, és mindenféle terepet csinálni, nem kell a vertexeket egyesével tologatni.
    A Doom-ot meg nem tudom miért kevered ide, azt az Id software csinálja, nem az Epic games.
  • schrank
    #565
    játszhatóság a lényeg és ebben a tekintetben a bf a király
  • dronkZero
    #564
    Sebesség, lag? OFPben voltak 10perces(!) laggok, az már megjavult? Igaz, 1.3 körül láttam, azóta 1.96 is van... :)

    Coop annyira nem mozgat meg sok emberrel, az 2-3 fővel az igazi. A CTIre gondoltam. Mennyi ott a létszám? 10v10(ami mondjuk 100v100 katona?)
  • Bucser
    #563
    Hát vannak 50 fős coopok is. Bár oda eredeti game kell:)

    A CTI-k meg az egész szigetet használják tudtommal:) hisz minden user egy teljes AI szakaszt irányít.
  • dronkZero
    #562
    Naja. Viszont az ArmA szigetének hány százalékán van ember egy multis játékban? És hány emberes egy meccs? (Tényleg érdekel ám, lehet, hogy elkezdenék vele multizni...)
  • Bucser
    #561
    A BF-es nagy pálya hanyad része egy ArmA szigetnek?:)
  • JAG1
    #560
    Akkor felejtős. :-)
  • VRSDM
    #559
    mivel az amerikai hadsereg propagandajátékáról van szó, ne is várd el hogy bandita lehess :D peeersze, még maguk ellen csinálják a témát mi?

    /nekem sem jött be, sokat küzdöttem vele, de valahogy sehol nem éreztem azt hogy ez bizony reális katonai szimuláció lenne (és nem csak elképzelésem van róla hogy milyen az)... szóval arcade azis csak nagyok a sebzések :D kb. :D
  • dronkZero
    #558
    Olyan CS-ArmA hibrid. Pár perces körök vannak, kicsik a pályák, de mégis arról van szó, hogy ki lövi meg hamarabb az ellenség 3 pixelnyire kilógó fejét. Én egy-két hétig próbálkoztam vele, de aztán feladtam. Az is idegesített, hogy hiába futottam mindig a bandával(lévén nem ismertem a pályát), valahogy a 3-4 fős bandából mindig engem lőttek ki elsőként, aztán hullaként láttam, hogy a többiekre még csak nem is lőnek. Lehet, hogy núbként az ellenségnél 3 méteresnek látszik a fejem, egy nagy "láma" felirattal a homlokomon. :)

    Az is érdekes még, hogy saját magadat mindig amcsinak vagy szövetségesnek látod, az ellenség meg mindig gaz terrorista.
  • JAG1
    #557
    Ez milyen multiban?
    Elkezdtem, de az elején meguntam a beiskolázást. :-)
  • Scottt
    #556
    Esetleg America's Army
  • dronkZero
    #555
    Operation Flashpoint, Armed Assault, VBS?
  • dronkZero
    #554
    Az 1.0 óta folyamatosan.

    Ugye nem azt akarod ezzel mondani, hogy az UT nyíltteres?
    Cső az, csak nagy. Már Doom óta próbálkoznak a csőből nyílt teret varázsolni, egész jól is megy nekik, de ha közelről megnézed az eget meg a pálya szélét, akkor látni, hogy ez bizony csak egy nagy doboz belseje.

    Egyébként az az előnye, hogy a csőengine-es játékok minden négyzetcentiméterét a pályaszerkesztő mókolja, míg a nagytereseknél van a terep, meg beszórva pár objektum. A cső pályák sokkal kidolgozottabbak, viszont sokkal kisebbek(ugyanakkora méretnél több vertex, több textúra). Nagy hátrányuk viszont, hogy csak arra lehet menni, amerre a pályaszerkesztő megengedte.
  • Czdano
    #553
    Na igen. De ehhez meg kell lepni, tudni kell a rejtekhelyeket és célozni sem árt :P
  • trident
    #552
    Red orchestra?
  • Aquir
    #551
    itt csak egyetlen biztos szabály van amit ha betartasz te leszel a legjobb: te lődd meg előbb az ellent:)
  • VRSDM
    #550
    na ez jó kérdés ... -.-[szin=red]
  • Sadist
    #549
    UT mióta "cső-engines"?
  • schrank
    #548
    nnna azért különben kapol
  • dronkZero
    #547
    Csak úgy megállapítottam. BF óta nem szeretem a csőengine-es játékokat.
  • schrank
    #546
    ezt most bf ellenes vagy bf -es kinyílvánításnak szántad
  • dronkZero
    #545
    Ja, tényleg! Én mikor kijött a Flashpoint meg a BF, azt hittem, hogy a cső-fpsek nagyon hamar ki fognak pusztulni. Aztán nem pusztultak ki, az űber-csőengine Doom3-ra most jön ki a QW:ET, UT-ből új engine, stb...
  • TS Zolly
    #544
    Köbö
  • schrank
    #543
    olyan mint ha sarkin kergetnénk egymást a tv torony körül
  • TS Zolly
    #542
    Nem cső, csak aki béefhez szokott, annak klausztrofobiája lesz ott. :D
  • schrank
    #541
    akkor télleg cső-game
  • TS Zolly
    #540
    Amit kontár sztrájk szoszban láttam, ahoz képest is többször akkora.
  • gyuri12
    #539
    na bazz!:D
  • schrank
    #538
    a bf2-es "kicsi" pálya hányszorosa a csés -nek
  • Czdano
    #537
    A sok kis 10 éves p*cs aki anyázik :D (játékosok többsége..)
  • JAG1
    #536
    És ki az, aki a statod alapján ítél meg? :-)
  • TS Zolly
    #535
    Nos ezért irtam lejjebb, bf2 alá erős szervergép és net kell. :) Nem szokott laggolni.