774

tanulható az FPS? stratégiák, taktikák FPS játszásához, tippek amikre nem figyelsz oda, hogy jobb player legyen belőled
  • Desiderata #774
    Az FPS jövője
  • Desiderata #773
    játékpszichológia
  • Esplanade
    #772
    cod4 olyan elszúrt, csicsás vagyis semmit nem látni és iszonyú gyorsak a karakterek amitől káosz lesz a játékmenet
    kiváncsi vagyok új rész is ilyen lesz-e
  • Aquir
    #771
    igaz nem mod, hanem teljesértékű játék (direkt ilyen rajzfilmesebb és ugyanúgy Source motorral működő - mint a HL2 - grafikával), kasztok vannak, + folyamatosan fejlesztik(!)

    Időnként kijön egyik kasztra update, és akkor mind a 3 fegyvere (melee, secondary, primary) bármikor lecserélhető lesz 3 másik alternatív fegyverre, amik teljesítések elvégzéséért kapod (akármelyiket akármelyik pályán meg lehet csinálni).

    És ilyen updatekről még nem is volt szó amikor megvettük (mármint mi, a játékközösség) az elején a játékot, mivel önmagában egyedi darab :p
    én csak azt mondtam eleinte hogy mindegyik kaszt egy külön játék, mivel eléggé máshogyan kell velük játszani
    12
  • blackgamer
    #770
    az jó lehet, ezer éve nem játszottam ismerősökkel
    de ismeretlenekkel is lehet jó meccseket játszani, pl. megnézed ki van az első helyen és azt követed :) kisebb az esély hogy lekapnak
    vagy követsz egyet és ha látod hogy összeesik előtted akkor jobban figyelsz/másik irányba indulsz/akármi
    persze ezek TDM stratégiák, amiért nem vagyok oda

    ez a tf2 jó kis hentelős modnak tűnik
  • Czdano
    #769
    Kollégista vagyok és van klánom hétvégenként összegyűlünk 5-6 warra..
  • Aquir
    #768
    az is jó lehet ilyenkor ha ismerősök közül van annyi aki ilyet játszik hogy időnként egy közös csapatként össze tudnak állni
  • blackgamer
    #767
    csak manapság kinek van ideje klánba belépni? sok kötöttséggel jár
  • Aquir
    #766
    sztem alapvető dolog hogy aki tényleges csapatjátékot akar az sorrendben a következőkkel növelheti azt:
    akik tudnak játszani -> + normális emberek -> + közös nyelvet tudtok -> + klántagok vagytok és ezért össze vagytok szokva.

    Az internetes közösségben minden más is előfordulhat :P
    én csak tf2-vel meg Garry's moddal játszok mostanában (amik még ilyen internetes FPS-ek)
  • blackgamer
    #765
    az a gond a legtöbb játék móddal és játékossal, hogy nincs meghatározva konkrét cél, céljuk
    sok pálya is úgy van kialakítva hogy semmi taktikát nem lehet rajta lefolytatni, véletlen összefutsz valakivel és az egyik meghal kb. ennyi

    pl. cod 1-ben amikor a rádiót kell védeni/elfoglalni akkor sok idióta nem a rádiót védi/támadja hanem keres bármit ami mozog és lőni lehet, lényegében tdm-et játszik
    ilyenkor fölöslegesen felfedi magát, veszélybe hozza saját testi épségét, a csapat és a küldetés sikerét
    leginkább ezek miatt a lámák miatt hagytam abba az fps-ezést annó, megölik a játékot
    de a sprint behozása is megváltoztatta a játékok menetét, gyorsabb lett

    egyébként manapság mivel érdemes multizni? cod4? (kihagytam pár évet)
  • Czdano
    #764
    :DA:ADS:SAD:SD:SDA:SDA
  • Aquir
    #763
    :D
  • Tetsuo
    #762

    LOLCS kicsit maskepp
  • sparrow35
    #761
    Mert pontosítani akartam?
  • Wolfsnack
    #760
    szerintem itt valaki Házigazda akar lenni
  • sparrow35
    #759
    Fú de, fú de, fú de, fú de jóóó vaaagy...Igen nyilván mindent meg lehet magyarázni, de ez akkor is értelmetlen mivel nem egyértelmű, sokkal jobban is meg lehetett volna fogalmazni... Ez a topic címében szerintem fontos kéne hogy legyen. Pl.: Így is meg lehetett volna fogalmazni: Hibás taktikák, amiket elkerülve gyorsabban fejlődhetsz (lásd. "emberenkénti tárazás").
  • Aquir
    #758
    adja magát az értelmezés :p

    tippek amikre EGYÉBKÉNT nem figyelsz oda, DE MOST ITT megtalálhatod őket a topikban , és ez azért van hogy jobb player legyen belőled :P
  • ZsZso
    #757
    Neeeeemaaaaaz...

    mondok egy példát:

    Tipp:
    Ha meglátsz valakit, lőjj mellé kettőt, majd tettesd magadnak halottnak.

    Ha nem figyelek oda rá (kvázi leszarom, de nem akarok csúnyán beszélni):
    Ha meglátok valakit, belelövök párat, aztán rohangászok tovább.

    Eredmény:
    Jobb pléjer lettem mintha a tippnek megfelelően járok el.
  • Jaffa 2843
    #756
    :ASD:A:SD:AS:D: XD
  • sparrow35
    #755
    "tippek amikre nem figyelsz oda, hogy jobb player legyen belőled" - Ez csak szerintem értelmetlen?
  • Aquir
    #754
    lásd #753. és nem csak akkor ha háttal állsz a falnak, mert mindenkor a jobb iránnyal szembe kell kimozdulni a sarkon a fal mögül bal felé :)
    azt érthetted félre hogy én nem kihajolást mondtam hanem befordulást a sarkon
    egyébként ilyen helyzetekben amikor szűk beugrók vannak és bármelyik pillanatban előtűnhet valaki mindkét oldalról, nem nagyon fogsz hajolgatni hanem mindig célra tartod a fegyvert
  • zsolesz92
    #753
    ha jobb válladra támasztod a fegyvert akkord a bal kezed lesz elől, és balra kell ahoz kifordulni ,hogy ne nagyon láccódj ki, HA HÁTTAL ÁLLSZ A FALNAK
  • bardocz
    #752
    már nem azért,de ha jobb vállra támasztod a fegyvert pont jobbra tudsz könyebben kihajolni fekezék mögül úgy,hogy a testednek csak kis része lógjon ki
  • theodor
    #751
    zps a karaj
  • Aquir
    #750
    erről jut eszembe, tegnap itt szegeden a TIK előtt volt ilyen AIRSOFT sátor, meg katonák, meg minden, a sátorban kialakítottak folyosókat akadályokkal, beugró részekkel, meg ártatlan és gonosz ember-céltáblákkal, és felgyulladt a fény ugye ha eltaláltad a piros téglalapot rajta. Na ott mindenkinek a kezébe nyomtak ak47 m4 és többféle sorozatlövő meg egyéb fegyverutánzatot (amelyiknél lehetett ott lehetett váltani ugye hogy 1-et vagy sorozatot lőjön), volt súlyuk azért rendesen, aztán megmutatták hogyan tartsd a fegyvert meg a tested, aztán uccu neki, mindenhol csupa kemper . Ilyet most csináltam először, az volt talán érdekesebb hogy mivel a jobb vállamnak támasztva tartottam a fegyvert, balra könnyen be tudtam nézni a sarkokon de jobbra csak úgy hogy előtte egész testtel kellett befordulnom, nem olyan könnyedén mint egy fps-ben :)

    másrészt amikor még régebben a csodák palotájában voltunk, ott volt reflexjáték (aki előbb nyomja meg az előtte levő nagy félgömb alakú gombot, az kap egy világító pontot a saját pontszámlálóján), ott azért megmutatkozott hogy jobb reakcióidőm van mint az apámnak anyámnak és az infós bátyámnak :)
  • Jaffa 2843
    #749
    én csak egyet mondhatok néktek..
    gyakorolni kell sokat :P
    hiába a sok betanult merev trükk, meg mozgás ha nem gyakorlod ugyse mész vele semmire...
    amugy sztem meg érezni kell egy idő után minden ilyesmit, máskülönben reménytelen játszadozás lesz belöle
  • sparrow35
    #748
    Igen szerintem sem érdemes közvetlenül a falak mellett menni(pl. CS:S-ben átlóghat az árnyék, vagy a fegyver. Ami még a fontos az a látószög! Ha várod az ellenfelet mindig a lehető legközelebb állj, ha te támadsz mindig a legmesszebbről, hogy nagyobb teret láss be és ő is nehezebben találja el a hirtelen felbukkanó kis pontot mint ha egy nagy valami ugrik elé... Az egy lövés majd tárazást pedig tessék kinőni, bár ez úgyis a fejlődés része, amíg nem kezeled a fegyevereket magabiztosan addig még nehéz 5-10 golyóval biztosra menni...
  • penészthozópára
    #747
    én cod2-t 0.78-al tolom :P :D cod4-et meg 1-es sens-el.. (razer deathadder)
  • Czdano
    #746
    Uj fragmovie lehet lesegetni..:)
  • zsolesz92
    #745
    okok!
  • Czdano
    #744
    Ha lesz hely felnézek +fav-oltam a szerot :P
  • zsolesz92
    #743
    itt a felső
  • zsolesz92
    #742
    Mortal Team, tört server, 18 fős
  • Czdano
    #741
    NinJa néven tologatom mostanában..^^ Klánotok neve mi? Tuti voltam már fenn nálatok
  • zsolesz92
    #740
    Én tört 1.6-tal, klánunknak vanb szeroja is, mi a neved csben?
  • Czdano
    #739
    igen :)
  • zsolesz92
    #738
    eredeti cs-vel tolod? 1.6?
  • Code92
    #737
    Master Victory

    régi idők legnagyobb half life 2 deathmatch játékosa, (ha már csak így szórjuk a fragmoviekat)
  • Czdano
    #736
    http://csmovie.hu/doc3400 lessétek meg, töltsétek le, megéri (világ egyik legjobb CS játékosa..)
  • donoki
    #735
    én Cod2-t, 3.7en tolom (: