774

tanulható az FPS? stratégiák, taktikák FPS játszásához, tippek amikre nem figyelsz oda, hogy jobb player legyen belőled
  • Bucser
    #614
    és a Black Hawk down mióta számít überreális movienak?

    Meg ne keverjük már össze a szomáliai buckalakókat (akiket a karabély pofánvág lövés közben, mert azt sem tudják hogy kell lőni) egy jól kiképzett ellenféllel...
  • Bucser
    #613
    Mi akérdés?? ugyanezt tudja az Arma is...

    Csak ezt még moddolják is orrba szájba... pl most készül reális sérülésmodellezés.. (azaz hosszútávon elvérzés, vérnyomot hagysz magad után ha vérzel, esetleges végtagleszakadás nagyobb robbanástól és egyéb apróságok....)
  • theodor
    #612
    Az van, hogy tudom ,hogy mi a jó. De te se felejtsd el a végrendeletedet megírni.
  • JAG1
    #611
    Búcsúleveledet ne felejtsd el megírni...

    "Ja meg csak úgy elmondanám neked, hogy én már nagyon sok fps t kijátszottam elhiheted."

    És akkor mivan?
  • JAG1
    #610
    Nézd meg mondjuk a Black Hawk Down című filmet. Ott is lábonlőnek egy faszit, ha jól emlékszem és ordítva esik össze a lábát markolászva, pedig vagy 100-an lőnek rá közben a tetőről. Úgy rohannak oda érte a társai és ráncigálják fedezékbe. Nem kezd el féllábon ugrálni, miközben csatolja le magáról a málhazsákot, meg veszi ki a páncélt a mellényből...
  • theodor
    #609
    Akkor nekem húsz anyám van mert én megyek. Ja meg csak úgy elmondanám neked, hogy én már nagyon sok fps t kijátszottam elhiheted.
  • TS Zolly
    #608
    2. pontban leirtakkal kivételesen egyetértek veled. Ekkor van az, hogy az ember az utolsó erejét is összeszedve, kitudja magából préselni azt, amire szüksége van. Pl erőemelők, vagy a távolkeleti küzdősportot üzők ilyenkor ordibálnak. Ök ezt a kiáltás ,,kimein kiajnak,, hivják. De tényleg szélsöséges körülményeket irtál le. Én voltam katona. Tudom mi az, mikor teljes menetfelszerelésben kell erőltetet menetben lenyomni 18 kilométer. Pár embert a katonai mentő vitt vissza a laktanyába.
  • Aquir
    #607
    A kérdés a kommunikáció azon része, amely egy adott dologról való érdeklődést fejez ki.
  • dronkZero
    #606
    Az tényleg jó volt! Imádtam, ahogy az UT-s szilánkvető mintájára repeszesen robbantak a gránátok! Volt olyan, hogy rámlőttek gránátvetővel, hasravágódtam, és elrepültek fölöttem a hátam mögött becsapódott gránát repeszei... Szerintem minden idők legjobb gránátszimulációja az UT-s.
    Az volt még nagyon jó benne, hogy (ez írták is, hogy ez az alapszabályuk) arra ment a golyó, amerre a fegyver csöve áll. Nem úgy, mint általában, hogy a fegyvermodell animációja köszönőviszonyban sincs a szórással. Ezt szerintem azóta sem csinálták meg sehol.

    Stamina tényleg durva volt. Meg tök jó volt összeválogatni a felszerelést. Mondjuk elég hamar rájöttem, hogy nekem az M16+M209+3 tár+2 gránát+kés felállás jön be a legjobban. Nem kell sok cucc, csak fussak mint a nyúl... :)

    Na meg az volt még nagyon durva benne, hogy nem írta ki HUD-ra, hogy mennyi töltény van a tárban. Észben kellett tartani, hogy mennyit lőhet még az ember.
  • Herold
    #605
    Mi a kérdés?
  • Sadist
    #604
    Meg a fegyverekkel le lehetett koccolni a falat, a falhoz közelállva nem lehetett megfordulni (megakadt a fegyver csöve), úgyhogy le vagy fel kellett nézni, vagy hátrébb kellett állni. Én is próbáltam, de akkor még nem volt netem, meg normális pálya se volt hozzá, csak a rendes UT mapok.
  • schrank
    #603
    az hogy ugye nem a bf2-re célozgattok az "űrfegyókkal" mert a benne lévő fegyverek 90%-át nem láttátok a fókuszban
  • Ron Ragm
    #602
    Mondom, még anno a natúr UT-hoz készült mod az Infiltration amiben benne volt minden, szinte 100%osan reális volt (külön mozgott a fegyver a monitortól, ironsightet kellett használni, egy fegyver is eléggé leterhelt már, három találattol már biztos halott vagy etc), csak aztán lehet hogy mert túl reális, vagy lehet a hype hiánya miatt nem nagyon terjedt el, anno egy kis maroknyi réteg játszott azon a pár szerveren vele (át akarták portolna az új motorra, csak túl sok meló lett volna vele - azóta nem nagyon tudom mi lett vele).
  • Sadist
    #601
    Mi a kérdés?
  • Herold
    #600
    Há ha csak a fegyvert el lehetne dobni, talán az is érne valamit, legfeljebb később felveszem (már ha a tank nem vasalja ki). De ennek is csak SD jellegű játékmódokban lenne értelme, ahol ugyanabban a körben nem éledhet újra az ember.
  • schrank
    #599
    árulja már el az aki elkezdte az űrfegyveres fasságokat felhántorgatni azért mert életében két fegyvert látott a panorámában egyik amivel a chrudinákot lőtték (AK) a másik amivel a chrudinákot védték (M16)
  • Sadist
    #598
    Abban is pályánként különböző feladatok vannak, vagy aki előbb kinyírja a másik csapatot az nyer?

    Gameplay videókat elnézve nem lehet rossz, a távcső nagyítása kifejezetten tetszik. De ez a "minden fegyver elővételkor csőrehúzom" eléggé kántörsztrálykosnak tűnik. Eddig még nem sok játékban láttam, hogy a fegyverek reálisan működnének, értsd csak akkor tölti csőre, ha már nincs benne lőszer, ha taktikai tárcserét csinálsz, és betolsz egy teli tárat, akkor max+1 lőszer lesz a fegyverben, a tűzváltó kart valóban átkapcsolja, stb.
  • JAG1
    #597
    Hát nem hazudtoltad meg önmagad bki. :-)

    Fél lábbal ugrálni. LOL
    Örjöngve vergődnél még akkor is, ha csak súrolna a golyó.
    Asszem 30 kiló egy menetfelszerelés, azt sem bírnád el, nemhogy ugrálni.
    Az első süvítő golyó után sírva szaladnál haza anyucihoz. :-D
  • GameOverrr
    #596
    "De most már tényleg kezdünk megint nagyon offba fordulni."

    Akkor maradjunk annyiban, hogy egyikünknek sem sikerült meggyőznie a másikat a maga igazáról.

  • dronkZero
    #595
    Hehe peeersze.

    1) Ájultan nehezen ugrálsz. Ha elvitte a térded/combcsontod, akkor a legkisebb mozdulattól is torkod szakadtából üvöltenél a fájdalomtól, nemhogy lengetnéd ugrálás közben.
    Egyébként a fél lábon ugráláshoz is kell a (működő)másik lábad, hacsak nem egy helyben akarsz ugrálni.

    2) Megnézném, ahogy a tank előtt hirtelen ledobod a felszerelést, amit negyed óra alatt szíjaztál magadra... Egyébként nem tatyóban* van, azt általában nem viszik el a harcba. Inkább valami ilyesmit képzelj el, aminek a zsebei vannak telepakolva, a hátában egy nagy zsebben meg az ivózsák.

    *A zsákban meg pár váltás ruha, evőeszköz, csajka, a többi kaja, esetleg gyalogsági ásó, sátor, hálózsák, egyebek vannak, amik még jópár tíz kilót nyomnak.

    Elég furcsa elképzeléseid vannak a katonai felszerelésről, meg az ember strapabírásáról...

    De most már tényleg kezdünk megint nagyon offba fordulni.
  • GameOverrr
    #594
    Ad 1)Fél lábbal is tudok viszonylag gyorsan haladva ugrálni. Ha mindkét lábamat eltalálták, az tényleg szar ügy.

    Ad 2)Közvetlen életveszélyben szerintem kitolódik az emberi teljesítőképesség határa. Ha mégsem, akkor meg szarnék a tatyóra, szomjan csak két három nap múlva halnék(addig meg bármi történhet), de ha nem jutok fedezékbe, akkor ott rögtön meghalok(utána meg már sok mindenben nem lehet bízni...).
  • dronkZero
    #593
    Gondolom azért nem mindenki így halt meg... :)
  • Czdano
    #592
    Na igen. Nemtudom hány kg egy sima menetfelszerelés (vagy mi) de ez már haditechnika topik :D
  • dronkZero
    #591
    "de meggyőződésem, ha nagyon muszáj lenne, még úgy is tudnék futni, de hogy a kúszásnál gyorsabban tudnék haladni, az biztos."

    Szerintem inkább sokkot kapnál, vagy elájulnál, aztán meg elvéreznél ott helyben. Már úgy egy combmagasságban bekapott 5.56-os vagy 7.62-estől, ha nem ért csontot. Ha .50-esből vagy nagyobból kapnál, akkor elbúcsúzhatnál a lábadtól.

    Azt is megnézném, hogy te hány métert futnál egy hét kilós géppuskával, kb ugyanennyi lőszerrel, sisakkal, repeszmellénnyel, pár liter vízzel és néhány napi élelemmel a hátadon... Meg hogy utána célra tudnád-e emelni a fegyvered...
  • Tomo15
    #590
    Én 3 évet Armyztam, úgyhogy ismerem a játékot. Tényleg jobb az Insurgency!
  • dronkZero
    #589
    "Reálisabb az (AA) bármelyik jelenlegi FPS-nél!"

    Erre reagáltam. Ez így, ebben a formában nem igaz.

    Azt meg nem mondtam, hogy az AA-ban űrfegyverek vannak, hanem csak annyit, hogy az OFP/ArmA-ban sincsenek.

    Irakba meg menjen akinek húsz anyja van. Asszem mi, FPS pléjerek tudjuk a legjobban, hogy ha lőnek, akkor meddig lehet életben maradni...
  • Ron Ragm
    #588
    Infiltration.
  • theodor
    #587
    Akkor szívj több füvet.
  • Czdano
    #586
    Olvastam hogy egy amcsi katonát 2. vhban sarkon lőttek (akhilleusz sarka :AS:D:DS) egyszerüen a földhöz csapódott és eltört a bordája..Ilyen tudtommal 1 fpsben sincs :D
  • GameOverrr
    #585
    "Ha a lábad lövik el, akkor már csak kúszni tudsz."

    Nem sűrűn lőttek még lábon (kopp, kopp, kopp...), de meggyőződésem, ha nagyon muszáj lenne, még úgy is tudnék futni, de hogy a kúszásnál gyorsabban tudnék haladni, az biztos.

    Erről jut eszembe: a BF2-ben is azt utálom, hogy azok a kurva katonák alig bírnak futni. Nem értem, hogy ilyen állóképességgel mit keresnek a csatamezőn. Ha engem üldözne egy tank és még lenne tíz méter a legközelebbi fedezékig, nem hiszem, hogy lelassítanék félúton, csak mert elfogyott a kakaó. Inkább döglenék meg a fedezékben kimerülés miatt, mint a tank előtt sétálgatva.

    Kellene egy gomb a BF-be, amivel azt lehetne jelezni a kis katonánknak, hogy most meleg a pite, és nem feltétlenül tenne jót az egészségének, ha lelassítana.
  • JAG1
    #584
    Rég nevettem ekkorát.
    :-D
  • theodor
    #583
    Hát az AA mostantól már nem a legjobb, mivel már kijött az Insurgency: Modern Infantry Combat és abban ugyanazok a fegyverek vannak csak kicsit jobb mint az AA. Csak azért mert ez alapból az Iraq-i háború kellős közepébe repít és pluszban gyönyörű is na meg saját tapasztalat.
  • Czdano
    #582
    :DDD
    Az a baj h előbb utobb mindent megbeszélünk :p Nah keresek pár tutorial/frag videot
  • vegicsek
    #581
    Már mindenki lediplomázott
  • Scottt
    #580
    Erőssen elofflódtunk :P
  • Sadist
    #579
    Menj ki Irakba, az összes FPS játék ahhoz képest egy arcade fos...
    Meg majd sorold fel az űrfegyvereket, mert én valahogy egyet sem találtam, hacsak a kis zöld űrhajóban lebegő jeti nem számít annak
  • Sadist
    #578
    Csak a gránátoktól. A critical hites vérző emberke is ugyanolyan gyorsan fut, mint a teljesen egészséges.
  • Scottt
    #577
    Off
    Na ha sikerülne megcsinálnom a ... ejtőernyős ugrást és le jön a patch(2.8al tolom még tegnap kezdtem:))multizhatnánk 1et

    Piszok jó játék a lövészeten kapásból 36ot kaptam Expert Marksman :D Mind2 mesterlövészt elsőre letoltam :P de ezzel az ejtőernyővel sokat szívok ha tudtok segíteni pls help me

    Remélem a vas vinni foglya a multit normálisan mert a tréningben eddig még tűrhető volt.

    ON

    Egyébként tényleg elég valós dobogós lehetne SZERINTEM az Armával+az OFP-vel

  • Czdano
    #576
    Operation flashpoint a téma? Megvan de nem tul sokat játszottam vele. Én nem vagyok egy graf mániás de ez kicsinált -.-
  • dronkZero
    #575
    Akkor talán illene megismerkedned a Flashpointtal, meg az ArmA-val. Azokhoz képest bizony az AA egy arcade fos.
    Ott nem lelassulsz, ha eltalálnak, hanem nagy eséllyel megdöglesz. Ha a lábad lövik el, akkor már csak kúszni tudsz. És űrfegyverek sincsenek benne.