2111
A megmaradási törvények vesztették értelmüket
  • Albertus
    #428
    Az 50-es években ilyen jelmondatokkal voltak tele a falak.

    Ezt akkor demagógiának nevezték.

    Kisérletezz. Szemlélődj, gondolkozz, és aztán vitasd azt amit olvastál.
    Ha utánna is ez lesz a véleményed, megbeszéljük, hogy hol rontottad el a kisérletet.
  • Basic256
    #427
    "Ismétled, ismétled, de a fizika könyv szerint a
    20 dkg-os hinta nem nyomhatja le a digitális mérleget 30 dkg-ig."

    A fizika szerint a következő történik. A hinta körpályán tartásához kell egy erő (centripetális erő). Ez az erő a hintára hat, körpályán tartja. Az ellenerő (Newton alapján) a hinta kötelén át az állványra hat. Tehát az állványra hat ez az erő a hinta súlyán felül, ezért a Földhöz képest nyugalomban lévő állvány a mérleget saját súlyával, plusz a hinta súlyával, plusz a centripetális erőnek megfelelő erővel nyomja. Ezt mondja a fizika. A fizika tehát elfogadja, hogy a digitális mérleg nyomódik.

    Légyszíves szorítkozz az áltudományodra, és bízd rám annak a kimondását, hogy a fizika mit állít, mit nem. Mi meghallgatjuk, te mit állítasz, te is hallgasd meg, mit állít a fizika, ne adj a fizikusok szájába szavakat.
  • Albertus
    #426
    Ha az ajtómozgató mechanikát kifűrészeled a keretből akkor egy egész jó hajtóművet kapsz. Ezzel megforgatható a két motorral szerelt rugó tengelye.

    (Egy kis lelemény.. Szinte minden ott van a szemed elött, lásd meg azt ami kell.)
  • sz4bolcs
    #425
    most épp arra gondoltam, hogy mindenféle környezetszennyező gép helyett lenne valami kímélőbb.
  • Albertus
    #424

    Ismétled, ismétled, de a fizika könyv szerint a
    20 dkg-os hinta nem nyomhatja le a digitális mérleget 30 dkg-ig.

    Úgy hogy ismételgesd.. De jobban tennéd, ha elötte kipróbálnád.
    Akkor nem ismételgetnél butaságokat.
  • sz4bolcs
    #423
    csak mert ebben is van kisautó, meg motor, meg gondolom rugó is meg ilyenek.
  • sz4bolcs
    #422
    nem valami ilyenről van szó?
  • Albertus
    #421
    Csak a termikus hatásfokra jó.. pl fűtésre.

    Az emberiség energia gondjai? A napból évente 1000 kWh/négyzetméter
    energiát kapunk.
    Egy ember energia felhasználása 2-5 négyzetméterrel fedezhető.
    És, kihasználjuk?

    Nem. Csernobilt néztem tegnap a Spectrumon vagy Discoveri-n..
    többszázezer ember kapott halálos dózist.

    És mi mit építünk naperőművek helyett? Atomerőműveket.



  • Basic256
    #420
    Sz4bolcs, ha csak egyszer viszed bele a munkát, akkor nem fogsz tudni folyamatosan energiát kinyerni, csak egyszer. Akkor lenne energiatermelő a motor, ha folyamatosan fékezni lehet, és annak ellenére nem állna le. Ez a fékező szerkezet lehetne maga egy generátor, vagy munkagép, ami hasznos munkát végez, elemet tölt fel stb.
  • Albertus
    #419
    Elolvastad? Egy ajtómozgató motorja van.
    De leírtam tovább is, azt az esetet, ha lenne több..

    Ha pedig akadna hátom, akkor a rugót sem kézzel kellene megforgatni.

    A válaszodra jellemző, hogy most sem azt látod meg ami a lényeg!

    Nem azt, hogy a Coriollis erő felhajtja a rugó végét, azaz a rugó másik végére erővel hat.

    Hát ez az! Sok mindenről tanultál már, de képtelen vagy látni is azt amit láthatnál.

  • sz4bolcs
    #418
    Biztos megoldható lenne a mozgatás valami áttéttel, vagy kisebb motorral, vagy nem tudom mivel, szóval, hogy ne kelljen hozzáérni, nem?
    Elég csak egyszer belevinni munkát. Amúgy még nem teljesen fogtam föl, hogy működik, meg milyen rugó kell hozzá, kéne valami tervrajz, mert még nem csináltam ilyet.
  • Basic256
    #417
    Albertus melléfogtál, ott a szekrényemen a "szegmotor", prímán működik :) De sajnálattal közlöm, hogy csak áramforrásról működik, csakúgy mint az a motor, amit CD-ből vettem ki nemrég.
  • Albertus
    #416
    Egy túrót van összhangban. Ezt mond a mérlegnek.. Vagy a leszakadó hinta kötélnek..
  • Basic256
    #415
    Láthatod Sz4bolcs, hogy az Albertus (és minden hasonló) kísérletben munkát kell bevinni a rendszerbe (ezúttal neked kell csavargatnod a motort, az izommunkáddal), és csak úgy jön ki munka.
  • Albertus
    #414
    Ne legyél már üldözési mániás!

    Egy komutátoros motor forgórészének fluxusával csak a gerjesztés létrejöttéig foglalkozunk. A megszakítás után mi lesz a benne maradt energiával, az csak annyira érint bennünket, hogy csökkentsük a szikrázás nagyságát.

    Ugye motort se készítettél még?
  • Basic256
    #413
    "500%-os hatásfok nem azt jelenti, hogy 100 bemegy és van 400 nyereség?
    Ez tök jó, csak el kéne menni megnézni, és ha tényleg működik, akkor meg van oldva az emberiség egyik legnagyobb problémája."

    Igen, azt jelentené. Kár, hogy nem működik. Bármennyire is hihetetlen, de senkinek nem lenne érdekében ezt titkolni, ellenkezőleg, egy csomó befektető lenne, aki már gyártatná sorozatban az eszközöket, mert látna benne jövőt.
  • Albertus
    #412
    A vég nem kell a CD-meghajtóhoz.

    Ha ügyesen szétszeded, akkor elsőnek az ajtómozgató motort ajánlom figyelmedbe.
    Lehetőleg ne rombolj, csavarok és patentfülek óvatos kiemelésével
    szétnyithatod a házat.
    Ha kiforrasztod a lábait akkor máris van egy kismotorod. Ha akad egy
    elromlott lendkereked kisautó is a közeledbe, akkor a lendkereket
    ráaplikálhatod a motor tengelyére.
    A kivezetésre 3 V-os tápot kötve figyeld meg a tulajdonságait.

    Ha a piros ponthoz kötöd a pozitív pólust, akkor a motor felöl nézve
    a lendkerék az óramutató járásával egyező irányba forog.

    Ha akadna egy felhúzhatós játékroncs is, akkor a spirálrugóból egy kb
    10-15 cm darabra rögzítve a motort máris sértegetheted az impulzustörvényt.

    Ugyanis ha vízszintes síkban balra fordítod a motort akkor felfelé hajlítja a rugót, ha jobbra akkor lefelé.
    Ezt a Coriollis-erőnek is nevezett jelenség okozza.
    Azaz a pörgenytyűként működő pörgő lendkerék az elmozdításra merőleges irányú erővel válaszol.
    Ez önmagában is már megsérti a szimmetria és a hatás-ellenhatás törvényt, de az még semmi.
    Ha a kezed, mint forgástengely körül forgatod balra, akkor
    a felfelé ható erő látványosan felgörbíti a rugót.

    Ha két motorral egy középen megfogott rugó két végére rögzített motorral (pörgenytűvel) teszed, akkor a rugóerő a rugó közepét felfelé nyomja.

    Minél kisebb az elfordulás sugara, ill. minél nagyobb a motorra kapcsolt feszültség, annál nagyobb erővel.
    Máris van még egy erő ami a rendszerből kifelé hat.
    Azaz újfent van egy elrendezés ami látványosan megsérti az impulzustételt.



    Vigyázat! Életvédelmi okból: Csak elemekről, vagy ilyen kisfeszültségről szabad meghajtani a motorokat.

  • sz4bolcs
    #411
    500%-os hatásfok nem azt jelenti, hogy 100 bemegy és van 400 nyereség?
    Ez tök jó, csak el kéne menni megnézni, és ha tényleg működik, akkor meg van oldva az emberiség egyik legnagyobb problémája.
  • sz4bolcs
    #410
    Debrecenben fejlesztenek ilyet, meg cd lejátszóval is meg lehet csinálni, nem éri meg kipróbálni?
  • Basic256
    #409
    Ismétlem, az összes Albertus példa magyarázható a fizika törvényeivel. Lehet máshogyan is őket magyarázni, szellemekkel, kísértetekkel, semmiből jövő asszimmetrikus erőkkel is. De, a tudományos magyarázat megállja a helyét. Olvassátok, láthatjátok minden kérdésre a tudományos válasz helytálló.
  • Basic256
    #408
    "Pedig pár perc alatt saját kezűleg ellenőrizheti a leírt centrifugális erő növekedéssel az impulzustétel és ezzel az energia megmaradás tételének hamis voltát." Amint leírtam, meg tudom magyarázni a fizika törvényeivel, ami a hintán történik.

    A magyarázatom logikailag összefüggő, a fizika törvényeivel összhangban van.

    Ez nem zár ki más magyarázatokat (például hintát mozgató manócskákat). Nem is állítom ezt. Csak azt, hogy megmagyaráztam a fizika törvényeivel a jelenséget.
  • Basic256
    #407
    Sz4bolcs, "Ez tök jó, hol lehet ilyen motort kapni? Látok a felhasználásában fantáziát." Ezzel hülyének nézik, semmibe veszik azokat a kutatókat, fejlesztőket akik például a villanymotorokat tervezik, építik. Képzelheted, milyen bonyolult dolog az, folyamatosan tökéletesíteni őket. Ezen emberek megalázása, lehülyézése amit Albertus tesz. Abszurd feltételezni, hogy a laborokban, miközben fejlesztik ezeket a motorokat, senkinek nem tűnik fel, a sok - fizikát jól ismerő szakembernek - hogy ilyen alapvető problémák vannak? Te hiszel egy ilyen hazudozónak, miközben nem becsülnéd a sok feljesztőt?
  • Albertus
    #406
    Különben ez is jó példa arra, hogy féligképzettség miatt általában az emberek többsége, nem veszi a fáradtságot még egy egyszerű hintás model elkészítésére sem.
    Pedig pár perc alatt saját kezűleg ellenőrizheti a leírt centrifugális erő növekedéssel az impulzustétel és ezzel az energia megmaradás tételének hamis voltát.

    Itt van Basic256, annyira meggyőződésesen hisz abban amit csak tanult, hogy egy hete vitatkozik, ahelyett, hogy saját szemével ellenőrizte volna azt amit olvasott.

  • sz4bolcs
    #405
    Albertus: mi a cég neve, tudnál valami honlapot adni, vagy címet, telefonszámot? Vagy tervrajzot, mert van épp romlott cd-olvasóm.
    Amúgy jól haladsz, nekem határozottan felkeltették az érdeklődésemet az írásaid.
  • Basic256
    #404
    "A célom nem a nyerészkedés, vagy az üzletelés, hanem a szemek felnyitása.
    A tanulásra, kisérletezésre, megismerésre serkentés."

    Ne felejtsd ki a célok közül a gátlástalan hazudozást. Fizikatanárnak nevezted magad, halljuk hát az igazságot, mi is vagy te valójában?
  • Albertus
    #403
    Éppen erről beszéltem.

    Nem azt mondja, hogy nézz körül, hátha van egy kidobott CD meghajtó
    amivel kisérletezhetsz ingyen, hanem azt, hogy átverés.

  • Basic256
    #402
    Sz4bolcs, nem fogsz 100%-nál magasabb hatásfokú motort kapni. Mindig van valami hiba ezekben a rendszerekben. Ne hogy pénzt adj ki ilyesmire. Ez egyszerűen csak átverés.

    Persze hogy LENNE benne fantázia, ha működne. Akkor tömegével gyártanák ezeket a motorokat.
  • Albertus
    #401
    A célom nem a nyerészkedés, vagy az üzletelés, hanem a szemek felnyitása.
    A tanulásra, kisérletezésre, megismerésre serkentés.

    Amikor úgy áll neki vitatkozni valaki, hogy még nem fogott kezébe egyszerű eszközöket sem, akkor "elméleti" tudása alaptalan, értéktelen,
    fejlődésre továbblépésre alkalmatlan.
    Így azon sem csodálkozom, ha meg sem érti azt amiről írok.

  • Albertus
    #400
    Miskolcon van egy cég akik ilyen "turbinákkal" energiát termelnek.

    De ha fogsz egy pc ventillátor motort, vagy kidobott öreg CD lemezforgató motorját akkor te magad is barkácsolhatsz ilyen hatásfoknöveltet belőle.

  • sz4bolcs
    #399
    Ez tök jó, hol lehet ilyen motort kapni? Látok a felhasználásában fantáziát.
  • sz4bolcs
    #398
    Már nem vagyok ált. iskolás, de akkor, meg középiskolában sem érdekelt a fizika, úgyhogy gondolom az alapoknál tartok. Nem is szeretek fizika témáju könyveket olvasni, de a párbeszédet szeretem.
    Úgy jó lesz, ahogy eddig is válaszoltatok, remélem azért nem lassítom nagyon a titánok harcát, és még marad elég idő a világ(ok) megmentésére.
    Amúgy azt már neked is javasolták, hogy vizsgáltasd ki az ügyet okosabbakkal, mint ahogy nekem is javasolsz valami kezdőbb fizika topicot, szóval lehet inkább neked gyenge az itteni színvonal, mint nekem erős. :)
    Ott van fizika tanszék, APEH, vagy nem tudom, ki foglalkozik ilyen ügyek kivizsgálásával. És ha már mindez korrupt, gyöpös, vagy buta, állásféltő, akkor nincs más választásod, mint saját magad összerakni valamit, ami kihasználja az általad látott összefüggéseket.
  • Albertus
    #397
    A gond ott van, hogy nem mindent magyaráznak jól a jelenleg használt törvényi megfogalmazások.
    Általában igazak. (Olyan ez mint ha abból hogy nem ázok meg minden nap, kijelentenék egy törvényt, hogy nem lehet megázni.)

    Én eddig találtam egy csomó rést a törvényeinken. Azt látom, hogy
    sokkal körültekintőbben kell megfogalmazni az újat.
    Mert a régihez hasonlóan hibásnak nem sok értelme lenne.

    Így még nem látom a hibák sorának végét sem.

    Az már látszik, hogy a megmaradási törvények általános érvényűsége helyett a korlátozások bevezetésével már érhetnénk el eredményt.
    A kivételek lekezelése, új megfogalmazásokkal pedig még korai lenne.

    Az látható, pl. hogy ha egy villanymotor hatásfokát jelenleg 90%-nak
    számítjuk és a vasmagjaiban összeomló mágneses mező energiáját
    elvezetjük, akkor 120-140% -os nak adódik a kapott és bevezetett energia hányadosa.
    Vagy ugyanígy, ha egy áramkörbe beiktatott kapacitásba befolyt
    töltésmennyiséget visszafolyatjuk a körbe, akkor a termikus hatásfok meghaladja a 500%-ot.
  • sz4bolcs
    #396
    Ha van több törvény, ami egy jelenséget ugyanolyan jól magyaráz, akkor addig miért fontos hogy egyet használjunk, ha a többitől sem dől össze a világ?
    Van olyan megfigyelésünk, amitől Albertus által írt törvény olyan eltérést mutat a tapasztalattal, ami már nem tartható, viszont a másik törvénnyel még megáll?
    Tényleg Albertus: Te írtál ide valami törvényt azok helyébe, amik szerinted sérülnek?
  • Albertus
    #395
    Ó, már értem, így adsz megint igazat!

    Mint a centripetális erő párjánál, a centrifugális erőnél..



  • Albertus
    #394
    "Ha m_F > m_H akkor F_F > F_H láthatóan, tehát az állítás igaz."

    Melyik állítás?
  • Albertus
    #393
    Várom a válaszod, a föld vagy a hold?

    Én azt olvastam ki a homályos írásodból, hogy szerinted
    a test változatlan tömege más erővel húzza a holdat és a földet, és
    szerinted a föld és a test egymást azonos erővel húzza önmagához.


    Tehát a föld vagy a hold húzza nagyobb erővel a testet?

  • Basic256
    #392
    Válasz #390-re: a #346-ban megtalálod a választ. Nem ismétlem meg.
  • Basic256
    #391
    Albertus! Ismerd el, hogy a #384 hozzászólásodban olyan dolgot adsz a számba, amit nem mondtam!
  • Albertus
    #390
    Akkor világosan,. maszatolás nélkül jelentsd ki az állításod:

    a föld és hold közé félútra helyezett tömeget melyik égitest vonza

    nagyobb erővel ??
  • Albertus
    #389
    Már megint egy hamis állításod.

    Ha E=m*c*dt=m*g*h akkor a tágulás által végzett munkát E=M*g*2h

    ami többszöröse az E=m*g*h energiának még csak bele sem számítjuk

    az egyenlegbe.. Miért nem??