2111
A megmaradási törvények vesztették értelmüket
  • Basic256
    #1148
    #1146: komolytalan hozzáállásod érdektelenné teszi a további
    kommunikációt. Mivel tagadod a már évszázadok óta létező,
    tisztán matematikai fogalmakat létezését is (mint például
    a negatív számok) ezért a további vita érdektelen, hiszen
    nem egy nyelvet beszélünk.

    Részemről úgy érzem, a fórumot olvasóknak egyelőre már
    mutattam elég példát, alkalmazást. Ha valaki másnak kérdése
    van még, akkor tegye fel, szívesen válaszolok. További
    értelmes vitákban is benne vagyok.
  • clio1616v
    #1147
    Te vagy elég öreg vagy, hogy a gondolkodásmódod neváltozhasson, vagy a sok tudás korlátoz a gondolkodásban.
  • clio1616v
    #1146
    Nem mondhatod azt, hogy - irányba megyek, ezt érted?

    Mondj példát mikor mondod azt, hogy kell menni -20métert!

    Én azt mondom, hogy visszafele kell menni vagy, nem jobbra balra.

    Semmi gyakorlatiasság a mai fiatalokban. Tudatosan vagytok buták, és ez a legnagyobb hiba.
  • Basic256
    #1145
    #1141: attól hogy te homokba dugod a fejed, és durcáskodsz, attól
    még a világ nem fog megváltozni, csak a te kedvedért.

    Sajnos a számok definícióját nem te találod ki egy személyben,
    önkényesen. Ahogyan hiába mondod az "almára", hogy mostantól
    "papucsnak" hívod önkényesen, attól még nem változik meg a
    neve. Ahogyan a "-15" is egy szám, méghozza a "15" természetes
    számnak az additív inverze, ha a matematikai definíciót nézem.

    Ezzel a hozzáálással maximum azt éred el, hogy nem vesznek
    többé komolyan. Ahogy én sem veszlek már komolyan.
  • clio1616v
    #1144
    Így van csak a - jel az a kivonás jele és éppen ezért hibás, összevissza mindenhez hozzárendelni.
  • clio1616v
    #1143
    Ezért használunk prefixumokat, nem azt mondjuk, hogy 0,5 méter hanem, azt hogy 50 cm vagy 500mm
  • sz4bolcs
    #1142
    Hogy fejezed akkor ki azokat az értékeket, amikhez köznapokban minuszt rendelünk? Erre írtad, hogy természetesen hozzárendeled az irányát, ami pedig épp ugyanolyan hozzárendelés, mint egy minusz.
  • clio1616v
    #1141
    Ez egy szám: 15
    Ez nem egy szám: -15 ...ez egy műveleti jel és egy szám!
  • Basic256
    #1140
    #1130-ra pedig nem kaptam választ. Tehát arra, hogy az egyenes pontjai többen vannak, mint az egész számok. Ezért micsoda butaság megpróbálni egészekkel távolságot mérni?!
  • Basic256
    #1139
    #1135: Jó, ne fogadd el, ez a te egyéni ügyed. Ha szeretsz bonyolítani, akkor az a te szíved joga.

    Annyit szeretnék csak megmutatni a többieknek, akik ezt olvassák, hogy EGYSZERŰBB egyetlen előjeles számot használni, mint ha egy számból és egy {bal, jobb} halmazból vett értékből álló párt használok.

    Utóbbi esetében definiálnunk kellene a különböző műveleteket (összeadás, kivonás, azaz a különféle eltolások) a lehetséges kombinációkra. Tehát (x,bal)-(y,bal) , (x,jobb)-(y,jobb) ha például a távolság miatt szükségem van a kivonásra. Ha egy előjeles számmal reprezentálok, akkor ezt KÉSZEN KAPOM, tehát nincs szükség erre a bonyolult megközelítésre.

    Téged, cli1616v nem igyekszem meggyőzni, mert ha tudatosan bonyolultabb megoldást választasz, az nem az én dolgom. Ettől maximum rossz mérnök vagy, de megteheted.
  • Basic256
    #1138
    #1134: csak számmal úgy adom meg a töltést, hogy az "elektronos" töltéshez negatív számot, a "protonos" töltéshez pozitív számot rendelek.

    Ez kényelmes is, hiszen ha két testet q1 és q2 töltéssel egyesítek, akkor q1+q2 össztöltést kapok. A kivonás is működik, például megdörzsölök egy műanyagdarabot, adok neki például -5 töltést, ha kettétöröm, és az egyik darabnak -2 a töltése, akkor kiszámolhatom, hogy a maradéknak
    (-5)-(-2)=-3
  • clio1616v
    #1137
    Semmilyen nyilat nem rendeltem hozzá semmihez.
  • clio1616v
    #1136
    Igen de ez hiba, mármint a negatív számok valós tárgyakhoz való hozzárendelése.
  • clio1616v
    #1135
    Így van lehetne jobb is, ez lett a neve angolul left, németül links...
    Ez az irányhoz egy hozzárendelés, amit országok saját nyelvükön elfogadnak, ahogy én is.

    A -al való iriánymegjelölés hibás, ezért nem fogadom el és nem is használom, ha van lehetőségem rá.
  • clio1616v
    #1134
    csak számmal lehetetlen, megadni

    ha te megtudod lássuk
  • sz4bolcs
    #1133
    "A számok nem léteznek a valóságban" Ezzel máris megmagyaráztad, hogy hogyan létezhet akkor mégis negatív szám. Úgy, ahogy a pozitív. Méghozzá úgy is lehet hozzárendelni valós dolgokhoz.

    Ahogy te hozzárendeled a lefele nyilat a tengerszint alatti dolgokhoz, úgy rendelik hozzá mások a - jelet.
  • sz4bolcs
    #1132
    de ha ennyire kukacoskodó vagy, miért nem teszed fel a kérdést, hogy mitől bal? Hiszen "csak filozófia"..
  • Basic256
    #1131
    #1128: te nem egy számmal adtad meg, hanem egy szám és egy szöveg kombinációjával ("protonos", "elektronos"). EGYETLEN SZÁMMAL add meg légyszíves, ne számmal plusz rizsával.

    Matematikai értelemben te egy rendezett párt használtál a töltés megjelölésére, ahol az első tag természetes szám, a második pedig egy kételemű halmazból való.
  • Basic256
    #1130
    #1125: http://en.wikipedia.org/wiki/Georg_Cantor
    Többen vannak. A racionális számok nem elégségesek. Pont ezért találták ki a valós számokat.
  • clio1616v
    #1129
    Az a baj, hogy nem látod át a dolgokat.

    Gondolj bele, milyen lenne már, ha azt mondanám, hogy a sütemény nem édes, hanem negatív savanyú. Minden elnevezés kérdése.
  • clio1616v
    #1128
    elektron 1
    proton 1
    Li 1protonos töltés + 1 elekronos

    ezek egységnyi töltésüek
  • clio1616v
    #1127
    pozitív egészekkel
  • clio1616v
    #1126
    az egyikről el tudok venni 100 eurot, a másikra meg be kell fizetnem 100at.
  • clio1616v
    #1125
    Nincsenek többen.
  • Basic256
    #1124
    #1119: írd le egy test, vagy egy részecske töltését egyetlen számmal.

    Kezdetnek mondjuk írd le egy-egy számmal az alábbi objektumok töltését: elektron, proton, lítiumion.
  • Basic256
    #1123
    #1119: töltés?
  • Basic256
    #1122
    #1118: Hogyan írod le egy-egy számmal azoknak a számláknak az egyenlegét, melyek egyikén 100 euró van, a másikon pedig 100 euró tartozás?
  • Basic256
    #1121
    #1117: nem igaz. Az egyenes pontjai többen vannak, mint az egész számok. Ez belátható (keress rá a weben, Cantor nevével). Az egyenes pontjainak kölcsönösen egyértelmű megjelöléséhez kellenek a valós számok.
  • clio1616v
    #1120
    Navégre látod basic nem is olyan nehéz, más is érti, és elfogadja.
  • HUmanEmber41st
    #1119
    Negatív mennyiségek nem léteznek.
    Ha pl mutattok mínusz 1 N erőt, máris megkapjátok a Nobel békedíjat:D
    Az egy dolog, h koordináta rendszerben mozogva egy adot ponthoz képest előre v hátra mozogsz, egy adott magassági pontttól feljebb, v lejjebb vagy. AZ irányok jelölése csak megállapodás kérdése.
  • clio1616v
    #1118
    Jólesz ha ezt is pontosítod, mert eddig legalább megértettem, hogy mit gondolsz.

    A pozitív egész számok, itt is elegendőek. Az hogy az eurocenteket kiirod az ugyanúgy jó.

    2543EUR és 45Cent
  • clio1616v
    #1117
    Igen, megjelölhető.
  • Basic256
    #1116
    #1112: Ezt is pontosítom. Egy bankszámla egyenleg leírásához egyetlen számot kell használni. Mi az a számhalmaz, ami ehhez minimálisan elegendő?
  • Basic256
    #1115
    #1114: Pontosítok: megjelölhető úgy, hogy minden számot csak egyszer használok fel?
  • Basic256
    #1114
    #1113: jól értem, azt állítod, hogy pozitív egészekkel megjelölhető az egyenes bármely pontja?
  • clio1616v
    #1113
    Pozitív egészekkel.
  • clio1616v
    #1112
    Ezt nem értem.
  • Basic256
    #1111
    #1108: mondjuk derékszögű koordinátarendszerem van. De az egyszerűség kedvéért legyen egyelőre csak egy egyenes. Szerinted milyen számhalmaz és algebra rendelhető az egyenes pontjaihoz, tehát milyen számokkal lehet megjelölni az egyenes bármely pontját?
  • Basic256
    #1110
    #1107: arra gondolok, hogy ÁLTALÁBAN hogyan írsz le egy bankszámla egyenleget egyetlen számmal. Gondolj arra, hogy valakinek 2000 EUR van a számlán, valaki 500 EUR-al tartozik.
  • clio1616v
    #1109
    Tehát az alkotást(+) nem előzheti meg pusztítás(-).