90029
  • broman191
    #88349
    ...és agyonverte a 980 Ti a Fury X-et? 4K-ban nagyjából ugyanolyan teljesítményt adnak - mármint ha a többnyire játszhatatlanság értékelhetőnek minősül - 1080p-ben is kb. 10%-on belül vannak, a 980 Ti javára, ami aligha vízválasztó ebben az enthusiast kategóriában... A középkategóriában ez az előny viszont az AMD-é, bár általában ekkora különbség ott sem ég és föld. Az 'nVidia által támogatott' játékokban persze vagy nincs különbség, vagy zöld előny van... Ha valamelyik gyártónak 20% előnye lenne, akár minden érdemi GPU kategóriában, akkor komolyan el lenne ejtve a mikrofon... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.23. 23:57:26
  • Mr_no_NaMe
    #88348
    Ilyen HDMI kábelem van, úgyhogy ez biztos, hogy nem szar. Ez egy 12 ezer forintos kábel, német, és a specifikációja szerint ennél gyorsabb kábel nem létezik.

    Ez a második kábelem amit kipróbáltam, az első egy 3 ezer forintos szar volt, de majdhogynem ugyan úgy viselkedik mind a két kábel.

    Utánaolvastam a dolgoknak és azt találtam, hogy jelerősítőt kell kötni 15 méteres távoknál, ami külön táppal működik, és ad egy bikát a jelnek, hogy jó legyen.

    Ebben biztos vagyok. Abban viszont, csak 99%ig vagyok biztos, hogy HDMI kábel és HDMI kábel között van-e különbség az OLCSÓ kategóriában, értsd 30 ezer alatt.
  • Maala
    #88347
    Én úgy emlékszem, hogy anno a Cell-be majdnem belehalt a konzolosdi Sony részéről. Mind fejlesztés, mind a veszteséges késztermék miatt. Persze a játékfejlesztők (és mert ők időben ellátták a fejlesztéshez szükséges know-howval a fejlesztőket) végül kihozták őket a szarból, és hosszú távon minden a helyére állt, ahogy előzetesen várták. De az üzletben senki sem szereti az ekkora hazárdjátékot.

    Most biztonsági játékot játszanak. Valszeg fű alatt a könnyebb portolhatóság miatt valami megegyezés is volt, ezzel is növelve a bevételeket. Szerintem mind a 3 fél jól járt ezzel az AMD-féle üzlettel.

    Az innováció, és a fejlődés, meg persze a pénztárcánk sajnos nem. Járulékos veszteség. :(

    Mondjuk szerintem elég lenyűgöző, hogy egy ennyire "visszamaradott" hardverből azért miket ki lehet hozni. A legjobb az lenne, ha egy 4.5 helyett már az 5.0-ra koncentrálnának, aminek elvileg 2-3 éven belül jönnie kellene... De az AMD még sehol sem jár a zennel, és egyéb 14nm-es gyártástechnora épülő designokkal.

    Pontosabban jár már valahol, de csak mérnöki példányok szintjén, amiből mi 1,5 év múlva jó, ha látunk valamit. Ezért is lenne jó már látni a Polarist, hogy mit tud, látnánk, hogy van-e esélye az AMD-nek.

    A marketing alapján jó az irány, végre nem high-endre koncentrálnak, hanem a többséget adó consumer rétegre. Innentől már tényleg csak az a kérdés, hogy ki jön ki előbb az új 14nm-es csíkszélen készült VGA-val. Gyanítom egyébként, hogy az nVidia lesz az, de ne legyen igazam.

    Persze álszent vagyok, mert amíg nem lesz 15-20% teljesítményelőnye az AMD-nek az nVidiaval szemben, eszem ágában sem lesz váltani, hiába jobban megérné az AMD hosszú távon. Akkora előnye pedig sosem lesz ma már, amikor a belsős információk a legnagyobb kincs.

    Gondolok itt arra, hogy AMD nagy dirrel-durral bejelentette a Furyk érkezését, az nVidia meg a semmiből előhűzta a 980 Ti-ket. A felállás pedig most is elég hasonlónak tűnik.
  • Borg
    #88346
    Persze hogy nem fog semmi változni, mert ha nem lenne visszafelé is kompatibilis legalább a jelenlegi generációval, na akkor lőnék csak igazán lábon magukat. Épp emiatt nem fognak tudni jelentősen új hardvert belerakni. Mostmár kénytelenek ugyanazon hardver generáció maximum felújított változatához ragaszkodni. Ezért kapja az AMD a 3 új SOC megrendelést, nem azért, mert olyan jók voltak.
  • Borg
    #88345
    Hol is írtam, hogy nem tudta mit vesz? Idézd már... na akkor ki csinált barmot magából megint? Ha nem tudsz hozzászólni, legalább félremagyarázni ne állj neki.
    Ígéreteket, azt vettek. Raklap számra. Meg egy hardvert, ami tudta a TDP meg költség elvárásaikat. A M$-nál egy darab pályázat nem volt. A Sonynál volt, de ott sem teljesítményre. Egy célja volt mind a kettőnek, hogy nyereségesek legyenek vele. Csak míg ez az előző generációval 6-7 évig sikerült, addig az újjal csak 3-4 évig.
    A lényeg, hogy baromira nem jött be a számításuk az AMD-vel, és csak egy kérdés van, hogy a szerződésben ki mivel védte magát ilyen esetre.
  • arty
    #88344
    nem biztos, hogy az x86 elvárás lett volna... de olyan sok gyártó aki ócsón tud jót gyártani, nos ilyen alig van - az arm vérgyenge, a powerpécé vonalon nem adott az integráció (és abba sokat ölni kb felesleges is lett volna)

    én csak azt sajnálom, hogy a cpu magok jaguárok lettek :(
  • arty
    #88343
    Jahogy a sony-ms nem tudta mit vesz :DDD
    azt hitték 70 dolcsiért titánverőt kapnak...

    Istenem, mekkora barmot csináltál magadból megint seperc alatt :DDD
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.04.23. 13:50:44
  • arty
    #88342
    fehér pontszórás: szar a hdmi kábeled minősége :)

    (igen, akkor is ha a blurayyel, ps3al, mittoménmivel perfekt - az én 15 méteresem pont ezt csinálta, ujat - drágábbat - kellett vennem. ez a hossz a hdmi szabvány vége, ami amugy is egy raklap szar :) )
  • Palinko
    #88341
    Na megérződik a pénzügyi jelentés :D

  • benőmenő
    #88340
    Az AMD úgy jött ki, hogy a konzolgyártók SoC megoldásban gondolkodtak és x86-ban. Ilyen az amd-nek ott volt rögtön készen, csak pontos specifikációkat kellett egyeztetni és felállítani a gyártósort és hagy szóljon. Az intel nem tart ott a videóvezérlőivel, az nv pedig nem csinálhat x86-ot licenc híján.
  • Maala
    #88339
    Sztem a VR csak egy marketinges kifogás, amivel el lehet adni majdnem ugyanazt a konzolt 2x. Hogy egy gyenge variánst egy kicsivel erősebbre cseréljenek jó pénzért. Már a kezdetektől profitot termelt ez a konzolgeneráció, azóta pedig kiforrott teljesen a gyártástechnológia, szóval most még több profit lesz rajta feltehetőleg.

    Szinte semmi sem fog változni, megemelt órajel, duplaannyi ROP... Aminek a fele le lesz tiltva, ha alap PS4-es emberekkel akarsz játszani. LOL.

    Aki ezt kitalálta, mindenképpen díjat érdemelne. A kérdés inkább az, hogy lesznek-e annyira hülyék az emberek, hogy az első után többször is beszopják ezt. :)
  • broman191
    #88338
    Így van...a megrendelő anno biztosan jól tudta, hogy mire elegendő az a hardverpark, amelyet igényel... Nem vagyok konzolos, de az emlegetett erősebb PS4/Xbone a PC-re megjelenő portok színvonalának is jót tehet, ugye sok fejlesztő nem módosítgat külön a grafikus fícsörökön csak a PC-s közönség számára, így ha eleve jobb alappal kezdünk PC-n, sőt ha még egyesek az extra fícsöröket is odateszik, csak jól járhatunk. Egyébként egészen biztosan a VR-képessé tétel áll az konzolok frissítése mögött, mint legerősebb érv. Az éven ér oda a piac, hogy a bizonyos teljesítmény szintet képes legyen egy középkategóriás GPU is teljesíteni, lényegesen alacsonyabb fogyasztással és gazdaságos gyártástechnológiával. Szóval pár éve lényegében semmi sem volt adott ahhoz, hogy egy, a VR közegben élvezhető futásteljesítményt és grafikus részletességet biztosító, valamint alacsony fogyasztású és a konzolos célközönség számára kedvező árazású konzolos hardvert adjon ki az AMD...

    ui.: Persze megalol ha 'PS4K' lesz az új PS elnevezése, mert sokkal gyorsabb PC-s GPU-k sem igazán alkalmasak a 4K-ra, nemhogy egy konzolos mainstream hardver... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.22. 17:00:21
  • Maala
    #88337
    Ezt viccnek szántad, vagy tényleg nem vagy tisztában azzal, hogy működik egy üzlet?

    Volt egy pályázat adott specifikációkra adott árban, a legjobb ajánlatt pedig vitt mindent. Milyen alapon baszná meg őket bárki is, ha egyszer teljesítették a szerződésben foglaltakat, amit a __megrendelő__ írt ki?

    Az első bekezdésed még akár igaznak is tekinthető, ha globális szemszögből nézed, de ha az AMD szemszögéből, akkor igaza van a marketingesüknek, aki ezt kitalálta. Ez gyak. ugyanaz a kategória, mint amikor a TV2 bejelenti, hogy XY műsorsávban épp mekkorát győzött.

    #88332: "Figyeltek" = Kiszervezték a VGA-gyártó részleget egy másik cégbe?
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.04.22. 14:35:03
  • grebber
    #88336
    "A Sony/M$ helyében külön meg is basznám őket tejszínen, hogy a vérgyenge hardvereikből meg a szokásos sosemvalóraváló ígérethalmazaikkal beszopatták a konzol frontot is"

    LOL?? Az nem az amd hibája hogy a sonynak és az msnek akkor epicüberfasza volt a cumo mikor berendelték az amd-től a szajrét. Ők nagyon jól tudták mit tud a cucli.
  • Borg
    #88335
    Ha a PS4/XBO piac nem volt elég nekik, akkor a nintendo se lesz elég semmire... Ott még a szűkülő piacra se foghatják, ami persze nettó hazugság volt szintén, mert a dgpu-s custom pc piac nemhogy szűkült, de bővült is, csak épp nem az ő előnyükre, hanem az NV-ére...
    Az hogy felújított verziót kell kiadni a konzolokból ilyen rövid idő után, az se épp az ő malmukra hajtja a vizet. A Sony/M$ helyében külön meg is basznám őket tejszínen, hogy a vérgyenge hardvereikből meg a szokásos sosemvalóraváló ígérethalmazaikkal beszopatták a konzol frontot is.
  • Mr_no_NaMe
    #88334
    Sziasztok!

    Nem tudok hová fordulni a problémámmal, ezért írnék ide. Van egy gépem R9270x videókártyám és van a másik szobában egy LG 55LB650V tévém.
    A kettőt össze szeretném kötni HDMI kábellel. Ki is próbáltam egy kis 1-2 méteres kábellel, tökéletesen működött minden, nem volt semmi baj.

    Vásároltam egy 15 m hosszú Longlink hdmi kábelt, hogy ne kelljen a gépet áthurcibálni a másik szobába, összekötöttem őket, és apró fehér pontokat látok sziporkázni, illetve nagyon gyakran a fekete képen zöld csíkok úszkálnak, de inkább azok is sziporkáznak. Ha nagyon babrálok a catalystban, és átállítom a színkódolást teljes rgb-ből korlátozottra, vagy lejjebb, akkor megszűnik a probléma, majd SAJÁT MAGÁTÓL pár perc múlva visszaáll ugyan abba a beállításba (számomra ez hihetetlen).

    Nem tudom mi történik, el nem tudom képzelni, hogy orvosoljam ezt a problémát. Teljesen random módon néha fehér sziporka, néha zöld és csíkokkal. A kábel biztos nem lehet rossz, mert ez már a második amit kipróbáltam, mert először én is azt hittem, hogy a kábel szar.

    Találkozott esetleg valaki ilyesmifajta problémával?
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.04.22. 10:00:04
  • grebber
    #88333
    Majd jönnek a remasteredelt next genek + új nintendo ... szóval lesz itt elég mentőöv.
  • Palinko
    #88332
    érdekes ez a száz millás veszteség stabil :D hiába 200 millával kevesebb a bevétel, figyeltek és nem lett 400as veszteség :D
  • Solt
    #88331
    Egy kis összegzés az eddigi infókról...
  • broman191
    #88330
    Én 290 Ft-tal számoltam - régebbi jellemző dollár árfolyamra emlékezve - a híresztelt dodós árak szerint, plusz ugye a 27% áfa. Egyébként a linkelt MSI 270X 13' végén, a TechPowerUp tesztjének idején 220$ volt, a ref. pedig 200$, bár az lényegtelen, mivel az utóbbit szerintem egy random fogyasztó soha nem látta, inkább csak korai review anyagokban szerepelhetett, ha a gyártó küldte...a lényeg, hogyha a 270X a mai gazdasági környezetben jelenne meg újdonságként az említett áron, akkor itthon nettó 60e Ft, tehát bruttó 77e Ft környéke lenne... Horror, de ugye kezdeti ár, semmi különös nincs benne, majd csökken jócskán az első 3 hónap alatt, fél éven belül mindenképp beáll emészthetőre. Valamint érdemes megjegyezni, hogy a 270X ugye gyakorlatilag egy HD7870 átcímkézése volt, nem rendelkezett újabb architektúrával, amely komoly fejlesztési összegeket emésztett volna fel, még szép hogy a bizonyos GPU 2. generációs újrakiadása már jócskán olcsóbb volt...az első generációs GCN megjelenésekor HD 7870-ként frissen kiadva 360$-ról indult...persze más gyártási háttérrel készült stb. de mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy a Polaris az 1gen GCN-hez képest eleve 'dirt cheap' árszínvonalról indul, ami itthon persze még mindig relatíve magasnak hathat, de idővel esik és beáll egy jóval emészthetőbb szinten. A második generációs, átnevezett kiadások pedig főleg jó vételek lehetnek majd, ha hasonlóképpen esnek az áraik, mint a HD7870 vs R9 270X esetében...no de ne szaladjunk ennyire előre, előbb jó lenne látni a friss modellek tesztjeit is. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.15. 16:49:11
  • Solt
    #88329
    Semmi fura nincs bennük sajnos, akkor 215.-Ft volt az USD középárfolyam, most 276.-Ft.
  • benőmenő
    #88328
    A 470-eknek a 960 utóddal kell versenyezniük, szóval 380 teljesítmény az tényleg elvárható lenne.
    Az árak meg...furák, majd meglátjuk.

    vs. most
  • broman191
    #88327
    A '470 vagy 470X-nek' elméletileg muszáj elérni a 380 teljesítmény szintjét, mivel az utód 480 ugye jóval gyorsabb lesz. Az árak a startkor 99% hogy kicsit horrornak fognak kinézni, legalább 1-2 tizessel a jelenlegi generációban hasonló teljesítmény szintű karik felé lesznek lőve, de amint kiszórták a régi készleteket és beindul az új készletek eladása, majd beáll pár hónap után...a 470-ért a 65-70k környéke szerintem nagyjából reális lehet itthoni árként, magas magyar áfástól mindenestől, ha kint sub-200 dodó lesz valóban. A 480 a sub-300 dodóval inkább lesz 90e Ft környéke is kezdetben, de ha pár hónap után leugrik a 380/380X árszintjének környékére, akkor részemről határozottan biznisz szaga van. A 128 bites memóbusz kevésbé para ha GDDR5X lesz mellette, de non-X esetében elég kevéske lehet, főleg a jövőre való tekintettel és nagyobb mennyiségű memó mellé...bár a GTX 960 - persze más architektúra - is egészen jól megvolt vele, a gyakorlati tesztek során majd kiderül.
    ...és utolsó gondolatnak, kérdéses, hogy a fogyasztási adatokat csak GPU-ra értették-e, mivel a GDDR5X előzetes hírek szerint állítólag szeret majd jócskán többet zabálni a többletsávszélért a non-X-hez képest, így lehet hogy memóstól-mindenestől már nem lesznek olyan szépek az összesített fogyasztási adatok...modjuk még akkor is a mostani termékek alatt lesznek bőven, érdemben jobb teljesítménnyel.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.14. 21:50:25
  • repvez
    #88326
    Azért jó lenne tudni, hogy ezek az adatok a mostani VGA-khoz mennyire jók. Értem az alatt, hogy a 470es mondjuk tuná e hozni a mostani 380as szintjét? Vagy, hogy az árak hogyan alakulnak?
    Mert nem mindegy, hogy az uj VGA-k ára lesz ugyan ott ahol most van a saját kategóriája és a réginek lejjebb megy az ára vagy a réginek marad az ára és az ujjat meg drágábban adják.
    Megmondom őszintén azért érdekel ennyire, mert érintett vagyok a témában , hiszen egy 4850est cserélném. De nagyom max 65k-nál többet nem akarok rá költeni.Ezért a mostani felhozatal a 380 vagy a380x volt a kiszemelt, és a 4xx-es szériábol is ennek tükrében szemeznék.igy, hogy kevesebb a fogyasztás biztos, hogy a tápom is elég lenne 550W chieftech. Meg a 8gb VGA memória is elég szépen hagzik.A későbbiekben mennyire lesz hátrány a 128bites sávszél?
    Minden azon múlik, hogy a 470es és a 480as hogyan viszonyul sebesség és át tekintetében a 380ashoz.
  • broman191
    #88325
    AMD Radeon R9 480 and Radeon R9 470 Series Detailed

    Ez a Polaris 10 /R9 480/ túl jól hangzik hogy igaz legyen...hozza a most 2x annyiba kerülő megoldásoknak teljesítményét, fogyasztása szinte semmi, gondolom sok gyártó inkább csak díszből fog heatpipeokkal izmozni a saját hűtési megoldásainál, nem a melegedés miatt must have feltételként. A 8 GB GDDR5/X is túl jól hangzik...kb. 3 évet le lehet tudni vele élvezhetően legalább 1080p-ben jellegűen jól. Jó nagy pofont ad a pénztárcájának, aki mostanság újít gépet mindenképpen, a Polarisok megjelenése előtt...
  • broman191
    #88324
    Még a 2 db 980 Ti-t is, SLI támogatás hiányában. No de legalább láthatunk végre egy DX12-es next-gen konzol portot, ami nem teljesen clusterf*ck, sőt, szinte példás...mondjuk nem egy eyecandy open-world cucc, state-of-the-art technikát felvonultatva, hogy rengeteg technikai gond legyen vele, az már tényleg end times-szerű élmény lenne, ha egy 13'-ban megjelent középszerű külcsínű csihi-puhi gammát nem tudnának fogyaszthatóra portolni...
  • grebber
    #88323
    Killer Instinct DX12 teszt
    Már értem miért tukmálja az nv mindenkinek a cuccait meg a pénzét ha AMD-re lenne optimalizálva minden a kutya se venné NV-t. Az mekkora már hogy a 290X szorongatja a 980Ti-t.
  • broman191
    #88322
    Gondolom jobban is járunk vele, ha csak a cukormázas semmitmondó leírást olvashatjuk, a végén kiderülne, hogy nagyjából semmit nem javít, de érezzük a törődést...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.13. 19:30:27
  • Jim Morrison
    #88321
    ezt én is megtaláltam, de ez nem magyarázza meg mit is csinál pontosan :)
  • broman191
    #88320
    'Power Efficiency Toggle: A new feature introduced in the Radeon™ Settings Gaming tab for select AMD Radeon™ 300 series and AMD Radeon™ Fury X available under "Global Options". This allows the user to disable some power efficiency optimizations.' - Én biztosan kikapcsolnám, hogy ne kavarjon semmiben...minden játékban úgyis bekapcsolom a vsync opciót, ha gyárilag nincs akkor driverből vagy inkább RadeonProból erőltetve...ha a 60 FPS közelében sem lennék, akkor a 30 FPS lockot, ha az adott játékban lehetőség van rá. Esetleg driverből a feles frissítési gyakoriságú vsync módot, bár az utóbbit AMD oldalon a Catalyst/Crimson esetében nem tudom hol találom, anno az nVidianál elég egyértelműen ott volt a control panelben... :)

    ui.: Azon meg gondolom ez az új fícsör sem javít, hogy az utóbbi évek AMD GPU felhozatala kb. 3x annyit fogyasztva tud HD videót/blurayt lejátszani mint a zöldek...no de f*ck it, majd a Polaris...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.13. 19:29:17
  • Plityu
    #88319
    Köszi
    Valószinü ez valamiféle "energiatakarékos üzem" lenne,gyárilag be volt kapcsolva ugyhogy marad.
  • Jim Morrison
    #88318
    gondolom bekapcsolt állapotban nem hajtja a kártyát maximumra, csak mondjuk max 60fps re vagy ilyesmi. Próbáld ki.
  • Plityu
    #88317
    Kérdésem lenne az ATI Crimson beállitásoknál van egy "Power Efficiency" beállitás ez mit takar? Miféle beállitás ez?
  • HunWindows7777
    #88316
    Üdv. Az utóbbi hónapokban olyan hibát tapasztaltam, hogy a képernyőn pixel "kockák" jelennek meg, ez eléggé zavaró tud lenni, de amint kihúzom a HDMI kábel-t, majd visszadugom(Akár a kártyánál, akár a monitornál), ez megszűnik. A tápom egy 600W-os Cooler Master. A kártya pedig egy R7 260X. Driver verzió: 16.3.2
  • masterthief
    #88315
    Köszi a hasznos választ! :D
  • Palinko
    #88314
    kétlem, hogy igazából lenne olyan driver hiba ami megfőzi a kártyát. igazából inkább visszavesznek mint olyasmi történjen. max hogy kékhalált dob mint nálam a crimson béta. meg max akkor főzheted meg a drivert ha kézzel felhúzol mindent maxra, de akkor is több védelmi vonal van vagy pl kékhalál és nem hajtja többet, instabilitás, vagy a biosban figyeli mennyi a hőfok aztán újraindítja a gépet stb.
  • broman191
    #88313
    Semmi túlzottan mérvadó, főleg nem hivatalos...
  • repvez
    #88312
    Valami ujabb infó a 4xx es szériáról? azon kivul hogy a 490es juniusban érkezik, a kisebbek mikor és vajon milyen tulajdonságokkal?
  • masterthief
    #88311
    Köszi!
    Isten ments, nem vágyom nVidiára. :D
  • broman191
    #88310
    Ma délután telepítettem, játszottam is vele egy keveset, nem főtt meg a kari... :)
    flame/ez nem a zöld topik, olyan driver verziókra vágysz, akkor váltanod kell /flame
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.10. 18:22:26