90029
  • Blum
    #88149
    Nekem a HD8670M-mel hozott 10-20FPS-t LOL-ban a Crimson :D
    Eddig 90FPS alatt maradt durva szitukban, most stabil 100-110.
  • Jim Morrison
    #88148
    Hál isten, nekem meg soha nem volt gondom vga driverrel ha most igy visszagondolok *lekopog*
    Pontosan milyen vga d van? Nekem is hd7*** szeria
  • adam46
    #88147
    Köszi, ezt hasznos tudni, kipróbáltam, de így is textúra hibás. :/ Szóval marad a 15.7.1
  • benőmenő
    #88146
    Ha downgrade-elni akarsz, akkor a DDU a tuti. Az leszed mindent.
    Egyébként az új felületen még mindig nem találom hol lehet a képernyőfrissítést állítani. :/
  • adam46
    #88145
    15.11.1 béta után mondom kipróbálom, hogy milyen lett a 15.12, felraktam, fps-ben nem hozott semmit, cserébe a battlefront 3x tovább töltött. Mondom oké, vissza rakom a régit. Uninstall, majd újraindítás, tölt a windows és átvált a képernyő csíkozásra, mindenféle színek jönnek be, vibrál a kép fasza. Oké, kikapcsol/bekapcsol, most jó. Vissza a régi driver-t, telepít, újraindít majd megint csíkozás. Oké kikapcsol/bekapcsol, most is megoldja, leszedtem a amd clean uninstall-t az megoldotta. Utána feltettem újra a 15.11.1 bétát, ami eddig tökéletes volt, viszont most előjött a battlefrontban a fekete textúra hiba. Úgyhogy vissza kellett kanyarodjak még egy kört, a 15.7.1-re. Ezzel már jó. De akkor siralmas az AMD supportja. Trehány banda, harmadjára nem sikerül normális drivert kiadni.
  • arty
    #88144
    kicsit merész általánosítás :)
  • adam46
    #88143
    Na jó, lehetőleg akinek 7xxx-es kártyája van, az messziről kerülje a Crimson-t.
  • arty
    #88142
    jaj, én valamiért 1440x900at képzelődtem :)))
  • Jim Morrison
    #88141
    Őszintén szólva fogalmam, sincs, ha jól is néz ki, pár percnél tőbbet nem tudnék vele elidőzni :)
    Am köszi a tippeket, majd írok mi mennyire, mennyire elég a hd7850 viszonyítási alapnak (1440p jateknal)
  • macleody
    #88140
    ETS2 nem néz ki jól? Szép az, csak maxon megfingatja a 7850-et :)
  • arty
    #88139
    crysis1-2-3, farcry4....

    de szvsz ezzel a géppel ~bármi elfut
  • Palinko
    #88138
    értem, sniper elite 3 jól sikerült, meg nem lesz diavetítés, élmény lesz sztem. ha tetszettek az előző részek ez is fog.
  • Jim Morrison
    #88137
    gta5 el csak 2 bajom van.
    Eredetiben még túl drága, letölteni túl sok.
    :D
    Még nem játszottam vele.... de majd egyszer valamikor...
  • Palinko
    #88136
    sniper elite simán futna gta5 meg witcher 3 is menne. csak gta-ban nem szabad közelmenni a textúrákhoz olyankor :D
  • Jim Morrison
    #88135
    sniper elite 3at megpróbálom, köszi.
  • Solt
    #88134
    Alien: Isolation, BF3, BF4, Sniper Elite 2-3?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.12.20. 19:20:37
  • Jim Morrison
    #88133
    nem néz ki jól :(
  • Blum
    #88132
    Euro Truck Simulator 2
  • Jim Morrison
    #88131
    Nem tudom miért ide, de titeket kérdezlek most meg... ^^
    Szerintetek melyik az a játék, ami faszán néz ki, és jelenlegi konfiggal tudnám (ha minimumon is), de 1440p ben futtatni (legalább cinematic 24fps el: D)
  • Jim Morrison
    #88130
    nálam előzővel se volt semmi gond.
  • adam46
    #88129
    Mik a tapasztalatok az új 15.12-es Crimson-nal? Vállalható már?
  • Jim Morrison
    #88128
    :D
  • benőmenő
    #88127
    Lenne egy láma kérdésem: az új Crimson felületen hol lehet a képernyőfrissítést állítani?
    Alapból 60Hz, de tudna 75-öt is, illetve PAL-os emulált játékoknál jól jönne az 50Hz.
    Catalystban volt egy ilyen "asztalkezelés" kategória. Illetve régebbi windowsokban a felbontás mellett ott volt ez az opció is.
    Viszont Windows10-ben ez eltűnt, ahogy a Crimson driverekből is, mert a további beállítások-ra megnyíló catalyst ablakban csak az asztal színbeállítását lehet bizgerálni, a többi fül egyszerűen nincs ott.
  • Palinko
    #88126
    ma jött ki új crimson, kár hogy a frissítést nem építették bele és megint újra letölteni kell manuálisan.
  • Solten
    #88125
    Igen, egyet kell ertenem Borg-al (nah ezt se hittem volna hogy leirom valaha ) fel kellett volna venniuk egy uberkancso ket nvidia-marketingest mert innovativnak innovativak, de...
  • arty
    #88124
    fordított piaci részesedésnél lehetne értelme... azt gondolom ez mamár késő, az első fizix-gané ellen kellett volna lépni :(
  • broman191
    #88123
    Az elképzelés nem rossz, reméljük rá is harapnak az évek során...

    ui.: A hsz listában jól el lehet merülni, jobb mint a cikk, 'meglepő' hogy megint mennyi kötsög' részrehajló abuzás van...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.12.16. 21:05:38
  • Jim Morrison
    #88122
    végül DELL U2715H. 4k-t kilőttem, mert végül az ilyen méretre nem lett volna olyan jó (persze képek kvajól néztek ki, de pár alkalmazás nem elég csúnya volt, Asus MG279Q nagyon feljött a végén, de sehol nem tudtam megnézni, freesyncet lent leírtam miatt már úgyse nagyon tudtam volna használni. Egyedül a 144Hz et sajnálom, de ez van :) viszont DELL olyan jól néz ki, hogy kikapcsolt képernyő mellett is szívesen bámulnám D
  • Borg
    #88121
    Ezt megfúrni se kell, mert halva született ötlet. Szokásos AMD féle wishthinking. Filozófiából jók, csak végre üzletileg kéne felébredniük, mert olyan mintha nem ezen a földön élnének...
  • Maala
    #88120
    Milyen monitort vettél végül?
  • Jim Morrison
    #88119
    nekem az is jó, hogy csak az amd kártyákra lesznek optimalizálva rendesen... =)
    bár akkor meg enni fog a fene, hogy nem a freesynces monitort vettem végül D: (úgy terveztem, hogy majd ződbe állok...)
  • Solten
    #88118
    Az Nvidia szokasahoz hiven ezt is majd megfurja, ennyi volt, PC-s jatekipar: link
  • Jim Morrison
    #88117
    köszi!
    sejtettem, hogy WQXGA (2560x1600) felbontás mellett ezzel a kártyával nem nagyon menne a bf3 ~50fps körül :D
  • benőmenő
    #88116
    Minimálisan nagyobb teljesítmény kell hozzá mintha natív nagyfelbontású megjelenítőt használnál, mert a gpu-nak utána vissza kell alakítania az outputot a monitorod natívjára.
    Ha az a kérdés, hogy mondjuk a fullhd-hoz képest a 4k-s vsr mennyivel megterhelőbb, a válasz az, hogy sokkal, mivel 4x annyi képpontot kell kiszámolnia a vasnak.
    Cserébe csökken az aliasing, mert a gpu által renderelt nagyobb kép plusszinformációi segítségével elkészült képet fogsz kapni.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.12.13. 17:10:02
  • Jim Morrison
    #88115
    Ha bekapcsolom a virtual super resolutiont, és játékban átrakom a felbontáns az "új" max felbontásra akkor ugye a teljesítmény közel sem azonos azzal, ha natívban játszanék vele (ergó nem változott igazából semmi)
  • Jim Morrison
    #88114
    Freesync már hdmi n keresztül!
  • benőmenő
    #88113
    Csak megerősíteni tudom. Windowstól és konfigtól függetlenül tudja anomáliák egész sorát előidézni.
    A héten egy kisebb szívmegállást okozott, amikor az este csak lehajtott noti reggelre tűz forrón üvöltött az íróasztalon. Szerencsére úgy tűnik nem lett következménye a dolognak.
  • arty
    #88112
    alvó állapottal én csak szoptam eddig, a csúcs az előző tápom amperszaga volt alvás közben :((

    "ki van ez találva"
  • Blum
    #88111
    Win10-nél a DELL notim is ugyanezt művelte, hogy alvásból nem tért magához. A DELL oldaláról kellett leszednem a Win10-hez való "Management Engine Interface" drivert, így már nincs gond.
  • Solt
    #88110
    Hát akkor ne kapcsold ki te magad! :D

    Vannak ilyen anomáliák... nekem például a GTX780 mellett hidegen (pl reggel) nem volt hajlandó elindulni a Dell. Áramtalanítani kellett még egyszer a rendszert, és csak utána indult. Agyfaszt kaptam tőle...

    Mivel nálam mindkét gyártóval voltak nyűgök, ezért szerintem ezek a monitor gyártó nyűgjei.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.12.11. 18:21:42