90029
  • benőmenő
    #88389
    Ha nem is jobb áron, de olyan teljesítmény előny lesz hasonló áron, hogy a mostaniak hiába lesznek pár tízezressel olcsóbbak, nevetséges lesz a teljesítményük. Mondjuk a 270X már most is épp, csak használható kártya 55k-ért. Ezt azért nem lesz nehéz megugrani úgy, hogy a konkurencia teljesítményt dupláz, a Polarisnál pedig szintén arról van szó, hogy 390/gtx970 powát visznek a mainstream kategóriába, elérhető áron.
  • arty
    #88388
    csak ha nem tudsz várni a 470-re :D
  • zamballa82
    #88387
    Ebbe van valami.
    Én is határon mozgok a HD7950-nel.
    Lassan nem lesz rá érdemi frissítés. :(
  • Palinko
    #88386
    de kétlem, hogy jobb áron tudnák majd a polarist, max még nyom le az előző generációk árából, de általában az új termék drágább még ha nem is tud sokkal többet.

    egyébként ha sokáig megtartanám én 370-et vennék biztosan, mivel bármikor lehet olyan valami változás, hogy már nem adnak ki támogatást a régebbi kártyákra és szerencsétlenül pont ott lesz a határa 270 meg 370 között és a 270 már nem esik bele stb, szóval ilyen miatt tuti 370et vennék, de ha 2 év múlva max megválsz a kártyától még ez az eset is tárgytalan.
  • benőmenő
    #88385
    Nem sok. A szőrösfánk konkrétan úgy ismeri fel a 270X-et, hogy "270X/370X", tehát el lehet képzelni mekkora különbség lehet a 2 kártya közt. :D
    De ha nem sürgős, akkor talán nyárra már befut a Polaris, amiből a 11-es chip elvileg ezt a kategóriát fogja váltani.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.05.15. 21:52:12
  • kifli
    #88384
    r9 270x vagy r7 370? Árban ugyanannyi. Ahogy nézem a 270 valamivel gyorsabb. van valami ok arra, hogy a 370-et válasszam?
  • zamballa82
    #88383
    Nekem is HD7950 karim van és 1080p tolom.
    Nem indokolt a csere. :D
    Bár megtehetném.
  • Solt
    #88382
    Szigorúan belső nézet... :))
  • Maala
    #88381
    Miért, lehet máshogy is? :P
  • Solt
    #88380
    Nem akarlak piszkálni, de honnan jön az a gondolat, hogy egy ilyen játékot hátsó nézettből játssz? :)
  • Palinko
    #88379
    igen én is olvastam, ezek szerint a polaris valszeg nem lesz párban a 1070-el sem, de majd meglátjuk, nagy lenne ha a polaris tudna velük párba lenni a vega meg 10-20% al az 1080 felett :)
  • Hasselhoff72
    #88378
    Viszont elore hoztak a Vega megjeleneset, ez nem feltetlenul jo hir.. De hogy a 290- es karimal kivarom az biztos mert semmi nem indokolna a hirtelen cseret..
  • zamballa82
    #88377
    Akkor uninstal a driver és ragd újra szerintem.
  • benőmenő
    #88376
    Pedig a Catalystban annyira kéne lennie scaling csúszkának, hogy a mostani radeon software-ből is egy Catalyst ablakban nyílik (azaz, hogy nyílna, mert az utóbbi 2-nél egyszerűen csak felvillan és többet nem jön elő, a legújabb doom-ossal még nem néztem) meg ez a funkció.
  • bardocz
    #88375
    Asztalon jobb klikk, és ott felbontás, vagy valami hasonló menüpontban lehet állítani win10-en ezeket.
  • repvez
    #88374
    tudja valaki, hogy win 10en , hol tudom azt állitani, hogy ha különbözö felbontású a két kijelző és clone modban van megosztva a kép akkor a TV-n tudjam a képet nagyitani?Mint 7esnél az oversize?
    MErt a TV-m HD ready csak 1366x768 a monitor meg 1680x1050. a monitor felbontása van megadva,de ilyenkor a TV-n kétoldalt 3cm-s fekete sáv van és csak horizontálisan akarom széthuzni vagy ha igy nem megy akkor a teljes képet, hogy kitöltse a kijelzőt, mivel általában filmeket nézek igy a felső-alsó rész nem olyan zavaró mintha a széléből kisebb képet látok mint lehetne.
    A kakalist ből hiányzik ez a menü , mivel 4850es a VGA-m igy nem tudok ujabb drivert tenni rá.
  • kgb12
    #88373
    Felbontás változott előző monitorom 1440x900-as volt a mostani pedig 2580x1080-as. Viszont ami steam-es linken található nekem is hasonló a helyzet, nagyobb sebességnél jön elő ez az elmosódás.
    Utoljára szerkesztette: kgb12, 2016.05.12. 21:23:47
  • gforce9
    #88372
    https://steamcommunity.com/app/310560/discussions/0/365163686055259385/

    Nem erről van szó véletlenül?
  • zamballa82
    #88371
    Na ilyen én még nem pipáltam.
    Egy monitor csere okozta?
    Hmm...
    Mi változott?
    felbontás?
    Hz?
    vagy a monitor cserével párhuzamosan egy vga driver csere is történt?
  • kgb12
    #88370
    Tudok
    Kép
  • arty
    #88369
    screenshotot tudsz mutatni?
  • kgb12
    #88368
    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, tegnap gépemet össze kötöttem egy Lg 29UM68 21:9-es monitorral minden szép és jó addig míg el nem kezdek játszani a Dirt rally-val, mert a kocsi hátulja elmosódik nagyobb sebességnél. Eddig egy 16:9-es Asus monitorom volt azon nem volt ilyen probléma. Más játékoknál nem jön elő ez a hiba csak a Dirt-nél. Mi lehet a gond? Kártyám az Sapphire r9 270x, legfrissebb driver van fent.
    Remélem jó topikban tettem fel a kérdés.

    Válaszokat előre is köszönöm!
  • Palinko
    #88367
    elég durva lett ez a GTX1080, szerintük lehúzza majd a Titan X-et mindext 600 dollárért. én nem vagyok benne biztos, hogy odaveri a Titan-t, de attól tartok a Polarist ez is le fogja söpörni. remélem azért lesznek reálisabban gondolkodók és a Polaris ár/érték aránya miatt sikeres lesz.
  • benőmenő
    #88366
    Forza 6 Ready driver.
  • Maala
    #88365
    Huh, még szerencse, hogy eleget fizetek az NVidiának, hogy ne fussak bele ilyenekbe. Vagyis ők nekem!
  • arty
    #88364
    pedig az egyik utóbbi nv driver még a winreinstallod is megoldotta volna ;))) (pontosabban: előidézte, megkövetelte volna, hogy újra kelljen rakni... :D )
  • broman191
    #88363
    Sajna AMD-vel unalmas az élet, feltettem én is a Win 10-et nemrég, az aktuális legújabb drivert telepítettem és folytattam mindent ahogy megszoktam a Win 8.1 alatt, legalább annyira gördülékenyen vagy jobban...
  • bardocz
    #88362
    Bizony, én agyfaszt kaptam ettől win10-en nv-nél. Mire belőttem két monitort... Igazából nem is tudom minek kellett ez win10-be, ott a vga driver, az majd elintézi, ne pofázzon bele, mert csak elbassza.
  • arty
    #88361
    nem biztos, hogy rossz ez - nemrég eladtam a gtx970em, vevőnek 144hz (nem3D!) monitora volt, egyszercsak a win10-e átkapcsolt(!) magától ilyen szinesszemüveges 3d-be - minden játék furcsánszines undormány volt (azt hittem memhiba)..... és az nv controlpanelen ugye SEMMI gond nem látszott, ellenben a win sajátjánál! (amit persze már csak addigra nézett meg, mire mindketten kitéptük a hajunkat :D )

    félek itt a catalyst csak a w10 mohóságát hagyja a picipuhára... feladja, "oké, legyen akkor a te beállításod" :(
  • benőmenő
    #88360
    Az eltűnt. Asztalon jobb klikk -> képernyő beállítások (vagy gépház -> rendszer -> kijelző) -> speciális megj. beállítások -> felbontás.
    Képfrissítés pedig ugyan itt az adaptertuljadonságok megjelenítése -> monitor fülön. Gyász.
  • oneal1
    #88359
    sziasztok

    probléma: win 10 64 bit telepítés, driver felrak

    nem tudjuk full hd-re állítani a monitort.

    Régebben a control centerben lehetett álítani de a mostani driverből nem nyitja meg a speciális beállításokat.

    van erre valami megoldás?
  • benőmenő
    #88358
    Az xbone-ban alapból nagyobb alapterületű SoC van az ESRAM miatt.
  • arty
    #88357
    igen, az indulónál lehet minimális minusza volt a sonynak, de ez mostanra már tuti nem igaz (náluk megvolt "időben" a csíkszélcsökkentés is, ócsóbb lett a hűtés is, nyilván a ddr5/bluray/500gb hdd árak sem felfelé mentek...). az xbox one második (nyilván olcsósított) kiadása kissé megcsúszott, de pont mostanság jöttek ki hírek, hogy február óta már megy a sorozatgyártás arrafelé is.

    remélem nemi pénz csepeg az amdnek is a konzolokból, mer ez a mostani gpu gen amúgy is a hattyúdal lehet, ha nem jön be (vagy bár bejön, de a vidiának méginkább)
  • broman191
    #88356
    Ez a mocskos hitvány söpredék AMD... Na de komolyra fordítva a szót, úgy rémlik, hogy anno elemezgették sokan a PS4 hardveres összetételét és arra jutottak, hogy a Sony magán a hardver eladásán nem hogy nem nyer, de valamelyest bukik is, aztán minden azt körülvevő tényezővel jön ki plusszosra a biznisz. Mondjuk ha olyan rettenetes lenne a hardver, élvezhető szoftvereket is nehéz lenne írni rá...
  • Solt
    #88355
    Jól átkúrta az AMD őket a szarjával! :D
  • arty
    #88354
    sony beszámoló

    40milla eladott ps4, emelkedő bevételek (géming szegmens), duplázódó nyereség. szerintem ebből akkora per lesz az amd ellen, hogy a világ nem látott még ilyet! :DDD
  • broman191
    #88353
    :DD
  • Hasselhoff72
    #88352
    Azt az alapevő dolgot nem érti hogy a cégek nem fanboyok mint ők, tehát nem eszik a NV féle marketing bullshitet amit az userek esznek...
  • arty
    #88351
    Írtam privit :) 15 méterre nem kell jelerősítő, de ezekszerint drágábban árazott kábellel is be lehet nyalni :( Ott és olyat vegyél, ami ha nem jó, visszaviheted! Jelerősítőt csak végső esetben!

    (fentiek a saját tapasztalataim tükrözik, jártam a cipődben... nekem egy jobb kábelre váltás azonnal megoldással szolgált.)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.04.24. 14:19:42
  • arty
    #88350
    "Hol is írtam, hogy nem tudta mit vesz? Idézd már... na akkor ki csinált barmot magából megint? Ha nem tudsz hozzászólni, legalább félremagyarázni ne állj neki."

    Itt írtad: "A Sony/M$ helyében külön meg is basznám őket tejszínen, hogy a vérgyenge hardvereikből meg a szokásos sosemvalóraváló ígérethalmazaikkal beszopatták a konzol frontot is." :D

    Kurvára azt a flopsot kapták a pénzükért, amit rendeltek.
    Sőt - az MS kicsit jobbat az utolsó másodpercben végrehajtott tuning miatt :)

    "Ígéreteket, azt vettek. Raklap számra. Meg egy hardvert, ami tudta a TDP meg költség elvárásaikat. A M$-nál egy darab pályázat nem volt. A Sonynál volt, de ott sem teljesítményre. Egy célja volt mind a kettőnek, hogy nyereségesek legyenek vele. Csak míg ez az előző generációval 6-7 évig sikerült, addig az újjal csak 3-4 évig."

    Nyilvánvalóan fogalmad sincs, hogy mehet egy nagy cégnél a beszerzés. Segítek: nem a titkárnő veszi a szines katalogusból .... ;)) Mellesleg a prevgenben mindkét gép massziv veszteséget gyártott az ms/sony párosnak, most viszont massziv nyereséget, ráadásul rekordeladásokkal, rekordidő alatt. Upsz, megint falnak teccett sétálni. (és ha megbánt dealről akarsz olvasni, javaslom az ms xbox classic vs. nvidia korszakot tanulmányozni - nem véletlen lett az előző genben amdjük, aztán most megint.)

    "A lényeg, hogy baromira nem jött be a számításuk az AMD-vel, és csak egy kérdés van, hogy a szerződésben ki mivel védte magát ilyen esetre."

    Baromira bejött. Fogalmad sincs a konzolvilágról, csak akkor azt nem értem, mire föl rinyálsz (jajdehogynemtudom, hiszen egy büdös troll vagy :D )