90029
  • masterthief
    #88309
    Nem is tudom. Attól paráztam, nehogy megfőjjőn a kártyám. :)
  • arty
    #88308
    én megpróbálnám, mite veszíthetsz? :)
  • masterthief
    #88307
    Sziasztok!
    Épp most szedtem le a Crimson 16.4.1 Hotfix-et.
    Valakinek tapasztalata?
    Fel merjem rakni? Egyébként az ASUS GPU Teweek-ben a venti Auto-ra van állítva.
    Amiatt raknám fel, mert a Far Cry 4 néha akad. Win7 alatt nem volt probléma. Mióta frissítettem Win 10-re, azóta drivert még nem frissítettem, így Catalyst van még fent, ami Win7-hez volt. :D
    Csak a Far Cry 4-nél vettem észre akadást, más game-nél nem. (GTA V, The Evil Within, Thief, Battlefield 3, Dying Lyght, Wolfenstein The New Order. Ezek mennek röccenés mentesen Ultra és Very High-on, ahogyan eddig.)
    Kártyám ASUS R9 280X II Top
    Utoljára szerkesztette: masterthief, 2016.04.10. 17:47:01
  • Maala
    #88306
    Remélhetőleg így lesz, és be is jön a számításuk. :)
  • grebber
    #88305
    AMD Radeon Pro Duo launches on April 26th
    AMD Radeon R9 490X and R9 490 launches in June
  • Solt
    #88304
    A VR kütyük következő generációjára gondoltam... :) Azok lépnek majd érdemben előre felbontás és ár terén is... a mostani csak olyan megszállott hülyéknek jó amilyen én vagyok! :D
  • broman191
    #88303
    Attól függ, hogy mire veszi az ember a karit, részemről a VR-központú VGA vásárlás a VR várható érdemi elterjedésének, mainstreamesedésének tudatában esélyesen még a mostani Pascal & Polaris utáni generációnál sem lesz téma, inkább eggyel utána...3 év biztosan lesz, amire megfelelő mértékben tömegcikkesedni tud a VR és az érdemi tartalom is adott lesz... :)
  • Solt
    #88302
    Úgyis csak a következő generáció lesz az, amit igazán érdemes lesz majd megvenni... ezek most csak a kezdeti próbálkozások minden téren... :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.03.31. 19:40:55
  • broman191
    #88301
    Részemről a VR témára a legjobb hatással inkább a gazdasági teljesítmény lenne /szóval mihamarabbi elterjedés/, mert amíg 3x annyiba kerül egy VR szerkó, mint amennyit kiadnék érte, addig nem különösebben érdekel, hogy a videokarim és a szoftverek mit tud(ná)nak kezdeni vele...

    benőmenő #88293: Ha nagyon g3ci akarok lenni, akkor azt is mondhatnám, hogy a DX12 alatt végre feledhetőbbek a gyártók általi driveres trükközések és azok szükségessége, mert a DX12 intézi amit szükséges, szóval az AMD-nél fellélegezhetnek, hagyhatják a fenébe, amihez eddig sem értettek különösebben... Egyébként sokmindent nehéz lenne általánosítani a tesztből, egyedi grafikus motor, sajátos hozzáállással, majd ha lesz egy tucat új játék amely támogatja a DX12-t és érdemben használja is, nem utólag frissítik lehetőségként, akkor több értelme lesz elemezni a DX11 vs. DX12 viszonyokat, bár akkorra a DX11 használata nem érdekel majd senkit, ahogyan a különbségek sem, mert ott lesz a valamilyen DX12-es szintet támogató karija és DX12 képes oprendszere, persze hogy DX12 módban futtatja majd a szoftvereket...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.03.31. 19:40:28
  • Solt
    #88300
    Természetesen hardver, főleg CPU függő... minél gyengébb, annál jobban segít rajta, de gyakorlatilag ez volt az egyik fő célja! :)

    Az egész Low-level sztori majd akkor lesz igazán érdekes, amikor jönnek azok az enginek, amik az alapoktól ebben a szellemben íródtak... addig, ahogy a cikk is említi, egy lehetőség, viszont a VR történet rúghat egy nagyot a dolgon, mert oda minden plusz teljesítmény jól jön majd! :)
  • broman191
    #88299
    Igen, nagyon hardverpark- és játékfüggő, nálam anno a Thief hatalmasat gyorsult még a Phenom II X4 955 mellett, amikor 280X-re váltottam. Közel dupla olyan gyors lett a játék Mantle alatt, mint DX11-gyel. Utóbbival egy lassulós istencsapása volt, bár a 30 FPS feletti értékek többnyire adottak voltak, csak hullámvasutazott nagyon, a Mantle patch után kisimult fix 60 FPS-re... A Sniper Elite 3 is szépen gyorsult, bár a jelenlegi i5-re fejlesztés után tesztelve jelentősen apadtak a különbségek a DX11 & Mantle verziók futtatása között, persze a Mantle mindig jobb volt. Majd beérik a next-gen API-s élet, ha nem csak utólagos frissítésként kezelik a témát...lassan csak valóság lesz, amiről inkább csak beszélnek még mindig, évek óta. Persze ciki, hogy a MS exkluzív Tomb Raider is még mindig csak utólagosan kap DX12 frissítést...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.03.31. 18:40:43
  • Solt
    #88298
    Én 290X-l próbáltam, az égvilágon semmi gond nem volt vele... még a 4770K mellett is jobban futott mint a DX verzió. Ettől függetlenül nem szabad elfelejteni, hogy a BF motorja DX11-re fejlesztve, az, hogy kapott egy Mantle frissítést még nem azt jelenti, hogy messzemenő következtetést lehet levonni a sikerességéről. A Mantle egyik szerepe a CPU limit oldásának a prezentálása volt, ezt a gyengébb CPU-val rendelkezők alá is tudják támasztani... :)
  • adam46
    #88297
    Én nem tudom, legfrissebb driver, R9 390-es kártya, nem hiszem, hogy én baszarintanék el valamit. :)
  • Solt
    #88296
    Hogy van az, hogy nálam (és még sokaknál) nem ez volt a helyzet?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.03.31. 16:25:43
  • adam46
    #88295
    Fú a Mantle mekkora egy nagy retek. :D Kipróbáltam múltkor Battlefield-ben, bekapcsolva 30-40 fps, dx11 alatt fix 60.
  • Solt
    #88294
    Szerintem egy kicsit gondolt át amiket leírtál...
  • benőmenő
    #88293
    Erre mondják azt, hogy túl kevés, túl későn? De legalább nem akkora égés, mint a Mantli volt.
    2012-óta mondják, hogy a dzsíszíen a'zisten. Mire system seller fícsör lesz már úgyis kijönnek a Pascalok és a Polaris is.
    Ellenben emiatt az irány miatt adtak egy hatalmas előnyt a zöldeknek az utóbbi 2 évre.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.03.31. 06:44:07
  • Solten
    #88292
    Leteszteltük a DirectX 12-t és újításait!

  • grebber
    #88291
    Az AMD megjáratta a Polarisokat a GDC-n
  • arty
    #88290
    Dehogy! Rengeteg konzolon is létező cuccba bevásárolja magát az nvidia - pár exkluziv effektet "vásárolnak" a pécésbe, illetve mostanság gameworksel elvileg(!) nem nv-exkluzivat is, ami persze a gyakorlatban amd-n kevésbé optimálisan fut... nehéz eldönteni, hogy a fizix rosszabb volt-e vagy most a gameworks a szarabb (ami sokszor nvidián is titánt követel)...
  • Maala
    #88289
    Minden konzol-exklúzív AMD-barátnak mondható, szóval nem olyan ritka az, mint az ember elsőre gondolná.

    De értem, mire gondolsz. Elsőre haragszik az ember, aztán ha belegondol, rájön, hogy nem nagyon lehetett mást tenni adott környezetben. S mégis, nehéz megszabadulni a nehéz szájíztől. Pedig csak fogat kell mosni. Trololol.
  • arty
    #88288
    az a baj, hogy nehéz a negativ spirált megállítani... ahogy csökkent a részesedés, nyilván először a fejlesztésektől, szoftveresektől vették el a zsét... és ez innentől már ördögi kör :(

    plusz amdnek küzdeni kell az nvbarát (lefizetett, tökmindegy) fejlesztőkkel is, míg fordítva ez nagyon ritka (értsd: játék amdt preferál...)
  • Maala
    #88287
    "bár még DX11 alatt is láthatjuk bizonyos játékokban, hogy egy 4 éves GCN-es kari mennyivel eredményesebben kezel egy-egy mai grafikus motort, egy mai játékban."

    Engem az zavar, amikor egy régebbi játékban ér el az új driverrel 10-20%-os javulást. A többi az nyilvánvaló, és érthető. Persze értem én, hogy 1 dologra koncentrálni olcsóbb, és a brutális nyerserő általában meghozza a gyümölcsét, meg van mire alapozni... De nem itt lennének piaci részesedésben sem, ha párhuzamosan foglalkoznak hardverrel és szoftverrel. A részesedéssel meg jön a pénz is.
  • broman191
    #88286
    Nem, természetesen a 'szerződés vége' dolog hatalmas baromság lenne. Arra gondoltam lényegében, hogy arról nem feltétlen tehet az AMD, hogy mondjuk a DX12-nek/hasonló népszerű 'next-gen' API-nak évek óta a piacon kellene lenni, de még most jönnek az első DX12-es fecskék, amikor a GCN-es karik ~4 éve a piacon vannak...bár még DX11 alatt is láthatjuk bizonyos játékokban, hogy egy 4 éves GCN-es kari mennyivel eredményesebben kezel egy-egy mai grafikus motort, egy mai játékban. nVidia terén pedig lassan érdemes elfelejteni a GTX 9xx alatti karikat és azok architektúráit, hogy valaha léteztek... Valamint ugye a Mantle segítségével (is) megpróbálta az AMD kicsit terelgetni a piacot értelmesebb irányba, mára kezd igazán beérni a dolog.
    A másik amire gondoltam, a nagyobb játékok fejlesztési ideje...még ha tartják is a kapcsolatot a VGA gyártók bizonyos fejlesztőkkel, akkor is 2-3 év elkészíteni egy valamirevaló nagyobb címet. Szóval a tartalom mindig valamelyest lemaradásban van a legfrissebb hardveres adottságokhoz képest. Nagyjából mint a szakemberek képzése bizonyos időben fellépő munkaerőpiaci igényekkel szemben. Amikor a kereslet felmerül, jó lenne azonnal válogatni a kínálatból, csak az ugye idő mire adott lesz...dióhéjban ilyesmire utaltam. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.03.18. 17:10:47
  • Maala
    #88285
    Ööö, mégis hogy gondolod ezt reálisan, lejárt a 2 éves szerződés, és kaptak a játékok egy patchet, amiben feloldják az AMD karikra tett limiteket? :)

    Tökéletesen értem, mit mondasz, ha lesz egy olyan játék, amivel azonnal játszani akarok, úgyis megteszem, ahogy most tettem a Xenoblade Chronicles X-el is. (Bele is raktam múlt hét kedd este óta ~125 órát)

    Addig meg "kamatozik a pénz". Valahogy úgy, mint az, aki Ferrarira spórol, mert nem cigizik.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.03.18. 00:10:54
  • broman191
    #88284
    Nem feltétlen az AMD sara, hogy mikorra hozzák ki a hardvereikből a 'maximumot'...a most megjelenő 'OMG VR' architektúrás videokarik is beérnek majd 2-3 év múlva, addigra talán lesz is emberi áron VR szett (és érdemi játékfelhozatal), a jelenlegi kb. ~160e Ft-ból legalább az egyest elhagyva... :)

    ui.: Addigra a 'VR minimum GPU' is lecsúszik a jelenlegi fejlődési ütemmel a középkategóriába, annak is talán az aljára...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.03.17. 17:10:17
  • Maala
    #88283
    Dafuq, most, hogy "megtáltosodott" a driver, az NVidianál meg kezdenek rá szarni, nem csak a "számok" miatt indokolt AMD-t venni. Mármint lenne, mert csíkszél. váltás előtt csak akkor érdemes, ha nagyon muszáj, akkor is használtat. :D

    Ettől függetlenül még mindig undorító, hogy egy 2013-as cuccból 2016-ra hozzák ki a maximumot (Bár fogyasztói szempontból maga a kánaán, csak már elszokott tőle az ember). De legalább tartotta konstansan a high beállításokat. :)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.03.17. 13:53:28
  • broman191
    #88282
    Lehetséges, de remélhetőleg most a Zennel raknak valami igazán érdemlegeset a számok mögé, mert ahogy észleltem, eddig az AMD CPU tulajok tisztességes rétege általában leragadt a szotyimód magszámlálgatásnál, ott véget is ért a CPU vásárlási szempontok történetük, 6 vagy 8 mag olcsón, the end. Videokártyában is játszik az ilyesmi, csak ott a VRAM-mal, 'bitekkel' és mindennel ami számszerűsíthetően nagyobb a konkurenciánál az csak jobb lehet...mentségükre szóljon, hogy egy VGA-nál azért indokoltabb dolog, mint a CPU-nál a 'magozás'. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.03.16. 20:35:05
  • Hasselhoff72
    #88281
    Mint egy falat kenyér! Egyébként bármekkora hülyeségnek hangzik de ha lenne erős CPU szerintem a GPU részesedés is emelkedne:)
  • broman191
    #88280
    Jót tenne már a piacnak, ha lenne az AMD valahol újra CPU-ban is... :)
  • Palinko
    #88279
    érdekel a Vega már engem is, remélem a Zen cuccok is ott lesznek a szeren mellette :)
  • Hasselhoff72
    #88278
    Igazából ez egy kártya a VR fejlesztőknek, AMD oldalról a 2 GPU-s megoldás a nyerő sebesség mind késleltetés szempontjából..
  • benőmenő
    #88277
    A Titan X az csak egy gpu. Egy a közös bennük, hogy ha minden igaz 2017 elejére mindkettő elavult lesz.
  • Palinko
    #88276
    ez a titan x ellenfele lesz?
  • Jim Morrison
    #88275
    úúú de jól néz ki :3
  • benőmenő
    #88274
  • broman191
    #88273
  • benőmenő
    #88272


    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.03.15. 11:59:00
  • benőmenő
    #88271
    Ha jól emlékszem 9220-as Ati Radeon:
  • macleody
    #88270
    A monitor nem valószínű, mert az egy 32"-os led tv, tv műsoroknál nincs hiba. De a mai gép takarítás után nem jelentkezik a bizbasz, szóval lehet megúszom :) Nem lenne rossz, mert pénz a nyista :)