90029
  • Hasselhoff72
    #88469
    En se ertem mi nem jo, 1080 teljesitmeny kellene 80-ert..... Semmi gond nem lenne a kartyak araval ha nem 60%-al gyengult volna a forint a dodohoz kepest.. Lehet szamolni mi mennyibe kerulne.
    Meg hogy normalis oszagokban 2 hetet dolgoznak a mekiben egy 1080-ert:)))
  • benőmenő
    #88468
    A sikerük attól fog függeni szvsz, hogy meddig tudnak majd konkurencia nélkül futni.
    Értem ezalatt akár az árukat gyakorlatilag launch óta tartó 970-ek agresszív leárazását, vagy a leendő 1050 és 1060-as kártyákat.
    Ne felejtsük, hogy 29 előtt talán még ref kártyát sem tud majd szerezni az egyszerű halandó.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.06.01. 10:30:49
  • Solt
    #88467
    Mi a lehangoló?
  • zamballa82
    #88466
    Hát ez így nagyon lehangoló.
    Várom a teszteket mit produkálnak a nem gyári kártyák majd.

    Másrészt.

    Itt a pénz beszél.
    Hiába a top az Nvidia de kinek van 250-300EFt ja rá?!
    Aki nem milliomos az megelégszik a jóval is.
    A mai viszonylatban 100EFt is nagy pénz.

  • benőmenő
    #88465
    Zanzásítva:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    -Rajáék fontosnak tartják a VR-t, és hogy megtolják a szekerét...dobpergés...199 dodóért dobálják majd az RX 480-at

    Gondolom így inkább a 390/970 powát kell várni tőle. Az iD áradozott a Vulkános ár/teljesítményről Doom alatt
    Volt még egy kínos Ashes of Singularity összehasonlítás, ahol két RX 480 megugrotta a 1080-at framerate-ben dx12 alatt, de olyan nyilvánvalóan visszavett beállításokkal, hogy nekem volt kínos.
    -Jönnek az új mobil kenyérpirítók, amik valamivel jobbak a régieknél és már tudnak 4k-t smoothan lejátszani, valamint támogatják a Freesyncet, hogy aki League of Legendsezni akar rajtuk ne tépje ki a haját a 30-40 fps-től.
    -MS circlejerking
    -OEM circlejerking
    -Lesz Zen, amiből idén Q3-ra is még csak sample lesz az üzleti partnereknek, AM4 foglalattal, DDR4-gyel, és mostmár eskütutibiztos, hogy nem csak a 2 magos i3-akkal fognak versengeni

    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.06.01. 07:34:15
  • benőmenő
    #88464
  • broman191
    #88463
    Azzal biztosan nem lesz gond, ha az eddigi pletykák pletykájából következtetünk...
  • Maala
    #88462
    Lehet, félnek, mert nem teljesíti a "középkategóriás áron felsőkategóriás teljesítmény" matrica kívánalmait. :(
  • broman191
    #88461
    Érdekes lenne, hogy nem bíznak a termékükben, amikor konkurenciája sem lesz hónapokig... :)
  • benőmenő
    #88460
    Amennyiben tényleg ez a Polarisok NDA-ja, ez azt jelentheti, hogy a júniusi megjelenés az visítva a vége, vagy csúszik júliusra.
    Ha hamarabb jönnek, akkor nem bíznak a saját termékükben, ami régen rossz.
    Harmadik eset, hogy polaris alapú graf részes APU-k, NDA-ja ezesetben volt miről csámcsogni megjelenés előtt nemsokkal. :)
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.05.27. 18:59:29
  • broman191
    #88459
    Benőmenő tapasztalataihoz képest "szereti" azaz nincs gondom vele, sőt... :)

    #88458: Júniban rajtolnak a Polarisok, lehet hogy az, bár nem látom értelmét, hogy nem jöhetnek ki róluk tesztek, ha már abban a hónapban piacon is lesznek...

  • benőmenő
    #88458
    Elvileg kiszivárgott egy júni 29-es NDA dátum, szóval ezelőtt tesztek nem nagyon várhatóak a Polarisokról (bár még az is lehet, hogy a Zenre/Polarisos APU-kra vonatkozik, a Vegat meg azt hiszem kizárhatjuk).
  • benőmenő
    #88457
    Az már egy jó kezdet, ha a szokásos bugok mellé nem kapsz grafikai glitcheket, nem? :D
  • Madi92
    #88456
    Miért "szereti" a witcher? Pont most raktam fel a Witchert, milyen változásokat hoz az új driver?
  • broman191
    #88455
    A Witcher 3 szereti és még a magas OC is stabil. :)
  • zamballa82
    #88454
    Nekem semmi bajom az új driver rel.
    :)
    Már nagyon várom hogy a Radeon táján milyen fejlemények lesznek.
  • benőmenő
    #88453
    Jó az új driver. Eddig a Crewnál furi képhibák, a BF4 pedig a pálya betöltésekor elszáll exe hibával.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.05.25. 19:13:50
  • blackcalibra
    #88452
    Megszűnt a "képtörés". Hogy mitől ne kérdezzétek, egyszer csak jó lett..... öngyógyító ez a cucc.
  • Palinko
    #88451
    igaz, de catalystból is kb nagyobb AAA címenként jött új változat, mire megjelennek a kártyák a mostani mantle verzió is elavult lesz, sőt még megjelenés után is lehet, hogy kipörgetnek a kártyából pár százalékot, nem az első eset lenne.
  • Jim Morrison
    #88450
    mantle smafu? :c
  • Palinko
    #88449
    például, hogy mi változik dx 12-vel, meg új driverral, gondolom mostani még nem is támogatja annyira a még meg sem jelent kártyát. de igaz, teljesítmény/ár, de még minden a levegőben lóg
  • Solt
    #88448
    Ha a teljesítmény a táblázat szerint alakul ( ez a feltevés ugye ), akkor az áron kívül mit akarsz tudni még? :)
  • Maala
    #88447
    Árakat, és minden mást is...
  • Solt
    #88446
    A táblázatban mindenféle kártya van, nincs konkrét kártyához hasonlítva szerintem... Tán annyi érdekesség lehet benne, ha lehet ennek a táblázatnak hinni, hogy a 480X nem lesz messze az 1070-től, ami nem rossz, de nyilván ehhez az árakat is tudni kéne.
  • Palinko
    #88445
    ha jól értelmeztem az írásod a felső közép kategóriás nvidiát hasonlították a közép kategóriás AMD-vel.
  • benőmenő
    #88444
    A 1080-as 3dmark score-ok ugyan ezen az oldalon megjelenés előtt jóval nagyobbak voltak, mint a tesztoldalak által mért értékek, szóval valamennyire érdemes fenntartásokkal kezelni ezeket a számokat.
    Azt már tudni lehetett, hogy 980ti alatti powával fog jönni. Majd az árazáson fog eldőlni, hogy mennyire lesz életképes kártya.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.05.23. 20:12:03
  • broman191
    #88443
    Szóval kb. 40%-kal gyorsabb a 480X a 280X/380X-nél...két generációnál szokás ilyen gyorsulást elérni, határozottan nem rossz. Viszont ha kb. 90e Ft körül lesz az induló ára (relatív sub-300 dodó fordítás) nem rohanok tegnapra jelleggel. A non-X is biztosan lesz ~75e Ft, indulónak nem rossz a GTX 970/R9 390 plusz szintért. 8 GB memóval. Kérdés, hogy mikor lesz szükség rá, mert ezekkel a karikkal még mindig nem lesz célszerű a 4K felé kacsintgatni, vagy VRAM kihasználás vagy élvezetes futásteljesítmény, a kettő nem fog feltétlen együtt járni... :)

    Mindenesetre...



    #88440: Olyan nincs hogy 'csúcs Polaris' az a 'Vega' lesz ősszel... ;)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.05.23. 20:09:58
  • Jim Morrison
    #88442
    feltettem a csodás 16.5.2.1-t. Sokszor elmegy a kép, monitoron kell bemenetet váltanom majd vissza, hogy újra bejöjjön. Jóvót'
  • Solt
    #88441
    Mi nem okés az összehasonlításban? Most azon kívül, hogy VC-s hír, amit illik alapos fenntartással kezelni...
  • Palinko
    #88440
    ja, elvesztem már a számok tengerében. csak megnéztem hogy 1080, a polarisos kártya meg CF és azt mondtam blehh.
    aztán nézem, hogy Fury X-el van párban, de azt hittem ez a csúcs polaris már, ennyire nem ismerem fel számról.

    viszont így nem okés az összehasonlítás... majd meglátjuk a 490-t. viszont hogy a vega bemutatását is előre hozták az sejtet valamit.
  • Jim Morrison
    #88439
    tényleg, azért az árakat várjuk meg :p
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.05.23. 19:34:24
  • Solt
    #88438
    480X-től cirka Fury teljesítmény kevés? Ne már... :)) Ez nem a 490X!
  • Jim Morrison
    #88437
    úgy tűnik a következő kártyám ami lesz zöld lesz valszeg :(
  • Palinko
    #88436
    ha tényleg ennyi, akkor kevés lesz.
  • Hasselhoff72
    #88435
    kis kamehame:))

  • blackcalibra
    #88434
    Régivel nekem akkor volt hasonló, amikor a hdmi-vel össze volt kötve a tv-vel a gép, és az is és a monitor is engedélyezve volt egyszerre a driverben.... mondom ne kelljen állandóan kijelzőt cserélgetni a driverben.
    Szóval amikor mindkettő be volt kapcsolva párhuzamosan, akkor törte így a képet.
    Most viszont nincs rajta a hdmi kábel sem...
  • endorphinz
    #88433
    A Crimson miért nem frissíti magát? 16.3.2. van telepítve, most nézem legújabb 16.5.2.1 és hiába megyek rá, hogy frissítse magát azt írja a meghajtó friss

    #88431 akkor nem is frissítem.. most jó minden még elbassza nekem is
    Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2016.05.23. 18:55:13
  • broman191
    #88432
    Nálam egyik utóbbival sem volt semmi.
  • blackcalibra
    #88431
    Kész ez a legújabb driver is, olyan szinten töri a képet ez is görgetés, de még videó nézés közben is, hogy rendesen fáj a szemem tőle..... elképesztő, hogy ezekkel a sz@rokkal mindig van valami....
  • benőmenő
    #88430
    Most a legfrissebb 16.5.2.1-es driverrel nekem se megy ki a Samsung tv-re a hang HDMI-n, amíg nem tiltom le az alaplapi hangkártyát. #justAMDdriverthings
    Viszont DDU gyalulást követően ismét meg lehet nyitni az advanced opciós catalyst ablakot, illetve már van gpu scale csúszka a radeon szoftveres felületen is. Haladunk.