90024
  • Grove4
    #31
    Én eddig ATI párti voltam,most már erősen gondolkodok hogy az új gépembe 8800-ast veszek de megvárom hogy azATI mivel fog még előállni.
  • zoolee
    #30
    Hehe, és a 768 megájával, már most mennyivel többettud.!
  • Grove4
    #29
    Hát a 700 valahány mb memóriás 8800-é meg 130000FT.
  • Grove4
    #28
    Annyira nem vágom.:)
  • berlinboy6329
    #27
    Az XTX nem úgy volt,hogy csúszik Q3-ra?

    Ha nem akkor meg vagyok nyugodva,de ha igen....

    Pedig pont egy ilyet akartam venni,de ha nem jön ki asszem marad a GTX...
  • Gabesz amd64
    #26
    "ára 449 dollár (90 000 forint)"

    + FA, + kisker,pofátlanság meg egyebek :D
  • Grove4
    #25
    "Az AMD várhatóan május közepén fogja piacra dobni a teljes DirectX 10-es termékskáláját. A HD 2900-as sorozatból az ATI Radeon HD 2900 XTX és az ATI Radeon HD 2900 XT lesz elérhető start időpontjában. A legerősebb, XTX változatot 1 gigabájt GDDR4 memóriával szerelik, amíg az XT-t "csak" 512 megabájttal. A tesztelt videókártya várható ára 449 dollár (90 000 forint) lesz hasonlóan a GeForce 8800 GTS-hez."Az az egy gb-s GDDR4-es változat nem piskóta sztem.
  • dara
    #24
    Nincs benne 320 streamprocessor, csak 64! Ezek kezelnek egyenként 4 float és 1 integer szálat. Most figyelj: 64x5=320. Szóval max 320 szálat kezel órajelciklusonként.

    Ahogy az R580-ban sincs 48 pipeline, csak 16 és emellett 48 PS és 8VS. Csak ezeket divat összekeverni, holott nem ugyanazok.

    Mindemellett ez "csak" XT. Miért vagy biztos benne, hogy az XT és XTX között most is csak annyi a különbség mint eddig? Ha így lenne, akkor nem kellene az XTX-et később kiadni, hanem azzal kezdenék.

    Persze mindezt már több helyen is elmondták neked, de a jelek szerint nem vagy képes vagy hajlandó elfogadni, megérteni, felfogni.
  • Grove4
    #23
    Most mért vagytok ilyenek??Nyitottam egy topicot most mit kötekettek?(#22)
  • Gabesz amd64
    #22
    elfért volna a másik topicba is
  • TrIp
    #21
    szerintem ATI rendesgyerek... vele szoktam menni kondizni, meg néha megjavítom a számítógépét is... de ezt nem vettem még észre hogy új generációs lenne! hol látom ezt??
  • bertino
    #20
    te játszadozz csak a 4000es pingjeiddel
  • schrank
    #19
    a mostani játékok még nem használják ki igazán de majd a krájsziszná meglássátok mert hogy nem fogok vele játszani az bizti
  • Dodo55
    #18
    Szerinted a 320 kevesebb, mint a 96?
  • dara
    #17
    Nincs benne 3x annyi cucc, éppen hogy kevesebb streamprocesszora van, azok viszont egyenkét több szálat kezelnek, mint a G80-éi.
  • SLICK
    #16
    Egy kis cikk

    Amúgy én az ATI-t jobban kedvelem.. Hiába mondják h nvidia fú de jó, meg gamekhez is azt ajánlják, mikor én csak szívtam vele :|
    igaz ez már 3 éve volt... Végilis ízlések és pofonok, szal ne értsen félre senki nem fikázom nvidiát, csak nem jó tapasztalataim vannak vele
  • Doomista
    #15
    így igaz,egyetértek
  • Dodo55
    #14
    Na szóval.
    Volt erről egy hír, annak a topicjában már elmondtam.

    A lényeg, hogy hiába jobb kicsit a 2900XT, mint a 8800GTS, ha 3x annyi cucc van benne fizikailag. Ez olyan, mintha egy 4500ccm-s motorral rendelkező autó csak 1.2x lenne erősebb egy 1500ccm-snél.

    Ráadásul ez most jött ki, a 8800 meg fél éve, tehát legalább 30%-al kéne vernie ahhoz, hogy ne számítson bukásnak.

    De mivel csak 10%-al veri maximum, ezért a HD 2900 sorozat: Bukás.

    Ráadásul a 8800GTX kb 35%-al gyorsabb a 8800GTS-nél...

    És még csak most jön majd a 8800 Ultra.
  • Doomista
    #13
    nvidia akkoris jobb -.-
  • Dodo55
    #12
    Nem.
    Nem anno futott R600 néven.
    Most is azon fut :D

    Az R600 amúgy a GPU neve.
  • Grove4
    #11
    Elnézést!Mindenbe belekötsz?Úgyis tudtad, hogy neked mondom!
  • schrank
    #10
    jó lenne ám ha használnád a válasz gombot
  • Grove4
    #9
    Ez az anno R600-as kódnéven futó ATI projekt?
  • Inquisitor
    #8
    Na az még egy Lol oldal/újság HW fronton, igaz a többi újság szinvonala is hasonló Gamer oldalon. (Kár, hogy konkrét informatikai/HW újságokban is itthon.)
    Mindegy. Hivatalos megbízható teszt sehol, a DailiTech-es "érdekes" teszten kívűl. Max. 2 hét és kiderül mi a való ...
  • Grove4
    #7
    Nem az én írásom hanem a gamestaré!
  • Grove4
    #6
    Nem tudo majd ha új gépet veszek 3-4 hónap múlva akkor milyen be ati "ilyenbe" vagy Gforce 8800-ba ruházzak be
  • schrank
    #5
    nee a szaros dx9-es gamékat nézzed hanem majd a dx10-et
  • Grove4
    #4
    Nézd csak meg a logót.[IMG]http://[/IMG]
  • NEOreg3
    #3
    veszek rögtön hármat, kettőt a Máltai Szeretetszolgálatnak ajándékozok
  • blackgamer
    #2
    az nem ATI hanem AMD!
  • Grove4
    #1
    Megérkezett az ATI csúcsragadozója.Le is tesztelték.
    A tesztben az ATI Radeon HD 2900XTX, az NVIDIA GeForce 8800 GTX és az ATI Radeon HD 2900 XTX (1 Gb DDR4 memóriával!) kártyák teljesítményét mérték le több felbontáson, négy játékot használva. Az eredmény több, mint meglepő. Az a korábbi eredményekből kiderült, hogy az ATI új hardvere képes felvenni a versenyt az NVIDIA GeForce 8800 GTS kártyával. ráadásul árban is ehhez a kártyához passzol inkább, ám úgy tűnik, hogy HD név újítás ide, vagy oda, a 8800 GTX-nek nem lesz vetélytársa a piacon.