90029
  • arty
    #88429
    hangal amugy is bajom van: amikor a plazmán játszok, akkor a hang erősítőből kell jöjjön, márpedig a panából csak sztereo pcm jön ki az optikán :( tökmindegy mit küldök rá.... (pcm5.1/dd5.1/dts5.1) - tehát azt amúgy is külön kell küldenem, nem para

    csak kíváncsi lennék, hogy el tudnék-e érni jobb képet fullrgb-n - ill. h ne kelljen állandóan álíltgatni a konzolokat/pécét. 8/10bit közt valszeg ugyse látnék difit, hiszen a plazma képe ugyis elég ditherelt (közelről), az is kihagyható tán...
  • Borg
    #88428
    Azt azért hozzá kell tenni, hogy a DVI-HDMI mód nem a legfaszább dolog, mert a hangot is leszűri, meg a 10bit-et is 8-ra, és a 4:4:4 chroma se az igazi (bár azt eleve nem tudja jól a G20, G30-nál nemtom mi van).
    Valószínűleg jobb eredményt érnél el, ha hagyod limited RGB-ben, és a kontraszt/fényerő párossal addig játszol, amíg még nem zajosodik a kép, de 16-nál jóval alacsonyabbra mehetnél a feketékkel (talán 5-255ig) és marad a pixel pontosság meg a hangátvitel is.
  • arty
    #88427
    utánanézek majd, köszi!
  • Solt
    #88426
    No, ha így írtad volna egyből, akkor nem kellett volna plusz kört futni! :)
  • Borg
    #88425
    Azt, hogy nálam nincs ilyen gond steamben 980+w10 alatt.
  • Borg
    #88424
    Nemtom, nekem a G20 limited RGB-hez van kalibrálva, mert azt nem használom PC-vel.
    Viszont Professional módban van lehetőség az RGB mód állításához, méghozzá DVI Input néven akkor, ha DVI-HDMI átalakítóval jön PC-ről a jel. Lehet hogy G30-on is csak ilyen formában volna.
  • Solt
    #88423
    Nálam a nope azt jelenti, hogy "nem, dehogy"... nálad mit jelent?
  • Borg
    #88422
    Próbáld meg újra értelmezni amit írtam.
  • Solt
    #88421
    Szerintem mindenkinek, de az említett W10 frissítés óta újraindítás után is úgy marad... nálam érdekes módon csak a steam! :)
  • Maala
    #88420
    Nekem ez minden driverfrissítés után így van újraindításig. :)
  • arty
    #88419
    sajna a g30-on nincs hasonló állítási lehetőség, gyanítom fixen limitedben megy :(
  • Solt
    #88418
    Tehát te jobban látod, hogy nálam mi van, mint én?
  • blackcalibra
    #88417
    win7 és tűzróka párost használok egyébként, jaja, olyan, mintha vsync off volna.....
  • Borg
    #88416
    nope
  • Solt
    #88415
    A steam felületén görgetsz lefele... olyan mint amikor játékok alatt nincs vsync.
  • Borg
    #88414
    Ezt hogy kell tettenérni? Mert nálam nem törik semmilyen formában W10-el a steam (se)...
  • Solt
    #88413
    A képtörés W10 fícsör, a legutóbbi nagyobb frissítéssel érkezett. LINK

    Nálam a 980Ti-vel meg a steam felülete "törik"...
  • blackcalibra
    #88412
    Lehet az lesz, de ez a képtörés szerintem valami rossz beállítás dolog lesz, csak nem tudom mi lehet.
  • Jim Morrison
    #88411
    crimson mutatja, hogy elérhető a beta (16.3.2.1), 1 próbát megér.
  • blackcalibra
    #88410
    Sziasztok!
    Újra kellett pattintani a rendszert vinyó probléma miatt, és a Radeon Crimson 16.3.2 került fel. Ezzel viszont törik a kép, mondjuk web oldalak scrollozása közben. Mit lehet ezzel kezdeni? Illetve szeret behalni úgy látom, nézelődtem a beállításaiban, bezártam, egyszer csak írja hogy összef*sta magát, bezárás.......
  • broman191
    #88409
    GPU terhelést persze hogy nem, de csak kimutatná, ha fut valami vadidegen folyamat... :)
  • Borg
    #88408
    Csodálkoztam volna, ha feladatkezelőben ki tudod mutatni a terhelést a GPU-n mondjuk... Ott max a proci terhelést lehet nézni, de azt se túl pontosan.
  • JaSoN HuNTeR #88407
    Újra raktam a OS-t, most jó, valami olyan virus lehetett amit se vírusírtóval, se driver cserével nem tudtam megoldani.
  • Palinko
    #88406
    frissítsd az alaplap BIOS-át
  • benőmenő
    #88405
    "Egy 3 hónapos kártyánál nagyon nem normális, ha folytatja küldd vissza gariba."
  • Solt
    #88404
    Ha alacsony terhelésnél (egyébként honnan tudod, hogy alacsony, monitorozod?) melegszik, akkor egyértelműen valami hardveres gond van, és ha így van, akkor felesleges a winfost újraraknod.
  • JaSoN HuNTeR #88403
    Eddig semelyik megoldás sem segített amiket írtatok , újra indítom a gépet lemegy 50 fokra egy ideig, használom böngészésre/egyszerű dolgokra és kb 10-15 perc után hirtelen megint elkezd melegedni alacsony terhelésnél... 70 fokra

    Újra kell raknom a gépet.
  • JaSoN HuNTeR #88402
    Nincs.
  • broman191
    #88401
    A Win feladatkezelőben nincs semmi háttérfolyamat ami terheli?
  • JaSoN HuNTeR #88400
    újonnan vettem, de szerintem nincs elengedve sehol, ez szimplán valami hibát észlel, alig használom a gépet.
  • bardocz
    #88399
    Valami vírus nem lehet? Nekem volt olyan, ami a cpu-t járatta folyamatosan maxon.
  • benőmenő
    #88398
    DDU-val gyaluld le, majd rakd újra, amivel még nem csinálta.
    Egy 3 hónapos kártyánál nagyon nem normális, ha folytatja küldd vissza gariba. Ha használtan vetted és már nincs rá gari max egy újrapasztázást megpróbálhatsz.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.05.21. 13:07:18
  • JaSoN HuNTeR #88397
    3 hónapja megvan és ma kezdte el csinálni ezt. Nem poros és nem koszos, vissza raktam a régi drivert és az sem segített. Bekapcsolás után a VGA 50 fok körül van 10-15 percig, ezek után terhelés nélkül elkezd pörögni a venti és felmegy a VGA-m 70 fokra.... ezt nem értem.

    Ti milyen programmal pucoljátok le a VGA-t?
    R9 380 G1 a kártya.
  • arty
    #88396
    lehet, hogy valami mégis használja ill. lehet hogy ennyire koszos-poros...?
  • broman191
    #88395
    Valamelyik utóbbi driverrel volt ilyesmi jelenség ha jól emlékszem, próbáld meg lepucolni majd újra feltelepíteni a legújabbat.
  • JaSoN HuNTeR #88394
    Sziasztok, ma kezdtem el tapasztalni azt a hibát hogy nem terhelem a VGAmat, csak áll egy helyben a gépem de mégis felmegy 70 fokra és a hűtő pedig süvít ezerrel, ez milyen hiba?
    Virus?
  • Borg
    #88393
    Picture > Option settings > HDMI RGB range

    De ha jól tudom még az egy évvel régebbi GT50-es is automatikusan kezeli, szal a G30-on simán lehet, hogy szintén nem állítható.

    És mivel a PC-n kívül minden limitedRGB-ben megy, arra állítják magukat alapból. Vagy a PC-s inputot is limited RGB-hez kell kalibrálni. Elméletileg ez nem jelent rosszabb képminőséget (fekete szintben).
  • arty
    #88392
    oh. mely bullshit elnevezés takarja a limited-full beállítást panasonicon? hátha a g30on is van ...
  • Borg
    #88391
    GT60-on állítani lehet a menüben, hogy melyik bemenet milyen jelet kap.
  • arty
    #88390
    ebbe most belefutottam és mivel jelenleg nekem is van immár pana plazmám/nvidiám, reagálnék is rá :D

    - a pana plazma a hdmi bemenetén LIMITED RGB jelet vár/fogad, így azzal is kell etetni, ergo ezért nem jött nálad elő. fosi pana egyébként megőrjít, állandóan állítgatni kell a pécét, xboxot, playstationt, ha átdugom a fullrgb-t váró/szerető samuról a játékot .... :(