90029
  • repvez
    #88229
    Arról valami infó, hogy a következő széria mikor jelenik meg VGA fronton? úgy néz ki április , május környékére lenne annyi összegem, hogy egy kis fejlesztést hajtsak végre, de nem akarnék egy 2x átnevezett chipkészletű VGA-ba beruházni, ha rövid idön belül jönne egy ujabb talán kisebb csikszélességgel kevesebb , hő és watt szügséglettel és talán nagyobb teljesitményel ,
    Egy 380as szintü 4gb os VGA a kiszemelt cél, ha ezt vagy ennél többet tudna az uj széria akkor mindenképpen ürülnék neki föleg ha ugy 60k környékén beszerezhető lenne, mint egy két helyen most a 380as
  • arty
    #88228
    azaaaz :D
  • Carmang
    #88227
    Morfológiai szűrés :) Ha nem adod a tippet sosem jut eszembe, hogy azt bekapcsoltam a Catalyts-ben, mielőtt frissítettem.

    Szóval 15.7.1 telepítve, ez a szűrés Ki, minden szép, és jó, mint előtte. Játékon belüli MLAA pedig már tudja, hogy a betűkkel nem szabad babrálnia.

    Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni :)
  • arty
    #88226
    nekem rémlik az őskorból valami ilyen bug és akkor ilyen "beragadt", mindenre érvényes AA beállítás volt a gond oka
  • Carmang
    #88225
    Igen, ezt én is így gondolom :) Csak jöjjön össze.
  • Carmang
    #88224
    Ja, meg van (Méretezési beállítások), Teljes méreten van, nem is lehet átállítani.
  • arty
    #88223
    15.7.1-el jobban jársz, ha összejön tökéletesre, hidd el :)
  • alyr2
    #88222
    Van benne a képernyő beállítások menüben
  • Carmang
    #88221
    Igen, a 15.7.1-et raktam fel. Most visszaraktam a 13.9-et, maradt ugyanolyan rossz.
    Méretezési Mód pontot nem találtam a Catalyst-ban.
    Megérdeklődöm a Win 7 fórumban is, hátha van ott valami okosság.

    Az egészről ez jutott eszembe:
    If it ain't broke, don't fix it...
  • Palinko
    #88220
    nekem 5770-el a crimson kékhalált produkált, aztán fogtam és visszatettem a legújabb catalyst drivert és most azzal megy rendesen minden.
    megnéztem nekem most mi van fent:

  • macleody
    #88219
    Nézd meg a szép új catalystban, hogy a Kijelző - Méretezési mód teljes panelre legyen állítva. Bár most nem tudom, az már Crimson volt?
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2016.01.25. 01:22:32
  • broman191
    #88218
    15.7.1? A legutolsó 'Legacy' driver úgy rémlik az volt. Viszont a 16.1 Crimson béta is támogatott a HD 5xxx családdal az AMD szerint, próbáld ki azt (1/11/2016)... :)
  • Carmang
    #88217
    Helló ! Tegnap hirtelen felindulásból frissítettem a legújabb Catalyst-ra (2015 nyári verzió) a Radeon 5770-emet, mert eddig 2013-as kiadás volt rajta. Elég régóta :)
    Az lett az eredménye, hogy a játékokban valami ótvar minőségű lett az összes szöveg, mintha egy fejhibás nyomtató nyomná ki.
    Csak játékban. Asztal, intéző, tűzróka jó.
    Hogyan lehet kijavítani?
  • wolfhgb
    #88216
    Sziasztok, van esetleg tapasztalata dual gpu s kartyaval es az uj crimson driverrel? Mar az agyamra megy, h pl azoknal a jatekoknal amiknel megy mindket mag hiaba kapcsolom ki a crossfire modot akkor is megy, amelyiknel viszont szeretnem, h menjen, mert persze csak az egyik mag halyt, annal az istenert sem tudom osszehozni, h mukodjon mindketto! A regebbi catalystnal ment ennel a jateknal mind a ket mag, de miota feltettem az uj drivert, vege a mokanak, 0% on teljesit a masodik! Erre kene valami megoldast talalnom, elore is koszi a segitseget!
  • kifli
    #88215
    nem kell semmi ilyesmio, catalyst tudja
  • bfbc2
    #88214
    A trixx helyett melyik program van ami jobb és kell e egyáltalán ilyen program ha nem húzom a kártyát ?a catalyst ezt nem tudja?
  • oneal1
    #88213
    köszi! :)

    csak azon agyaltam ,hogy érdemes e váltani, de ahogy írtad a végén, az űrkategóriát kihagynám! :D
  • broman191
    #88212
    A 380X alatta van kb. 25%-kal, a 390 kb. a 290X környékén (1080p). Lényegében merőben új széria nem létezik a 290 óta, a 390 szinte rebrand, alig hozott újdonságot. Előreláthatólag az éven jelenik valóban új termékcsalád.

    ui.: Persze ott a Fury, Fury X és Nano is, de azokat egy messzi-messzi galaxisban élő felhasználóknak szánhatták... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.09. 19:50:32
  • oneal1
    #88211
    sziasztok

    az új szériából melyik vagy melyikek azok a kártyák amik hozzák ill jobbak kicsit az r9 290 nél?
  • adam46
    #88210
    Ezt értem :D
  • broman191
    #88209
    Az NFS Pro Street 2007-ből hibátlan vele
  • adam46
    #88208
    Sok volt rá a panasz azért.
  • TBTPumpa
    #88207
    Ugyan már én még valami tavaly tavasszal megjelent bétát használok (Catalyst).
    Batman Arkham Knight folyton jelez, hogy tegyek GPU-t a gépbe, mert nem tudja felismerni mi ez. Ahhoz képest jól viszi low-med beállításokon.
  • Jim Morrison
    #88206
    eddigi vel sem volt gond :o
  • adam46
    #88205
    Új Crimson, valaki mondjon róla jó tapasztalatokat, könyörgöm :D
  • repvez
    #88204
    igéretesen hangzik, csak remélem egy erős középkategória azért lesz majd 60k környékén ebből a fajtából, hogy végre tudjak cserélni egy értelmes ár/érték arányu VGA-ra amivel kihuzom még vagy pár évig, hogy ne kelljen kukázni az egész gépet.
  • broman191
    #88203
    Dat system.

  • broman191
    #88202
    Ha valamilyen csoda folytán létezne is ilyen all-in-one szent grál egy-két laptop gyártó oldalán, garantáltan annyira lejárt szavatosságú, hogy csak dörzsöli az ember a szemét, jól látja-e az évszámot...és indulhat a saját összevadászó szafari...
  • Palinko
    #88201
    ja meg a legszebb, hogy nincs a gyártó oldalán egy nagy .exe amit ha futtat az ember feltelepít mindent, aztán a gyártó cserélné az exeben frissítéseket ha érkeznek pl 10 évig. komolyabb gyártóknál sincs mint pl hp. mindent szedhetsz össze magad
  • broman191
    #88200
    Számomra a szokásos laptop videokaris sz0pásnak tűnik, hogy alapvetően csak a laptop gyártója által jóváhagyott driverekkel garantált a hardver megfelelő működése, hiába ad ki az AMD ilyen-olyan új driver verziót, nem garantált, hogy mobil megoldásokkal tökéletesen fog működni...ősidők óta megy ez a sz0pás, minden éven lehet olvasni példát rá bőven, nem csak AMD oldalon... :)
    Az én évem AMD-s vonzatban: játszottam 10 évvel ezelőtti játékokkal aktuális driverrel gond nélkül, játszottam friss játékokkal gond nélkül, olvastam mások gondjait, amelyeket személyesen nem volt módom megtapasztalni, így mást nem is mondhatok, mint hogy milyen mocskos sz4r cég ez az AMD, soha nem tudok sz0pni vele egy jót...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.12.31. 14:58:30
  • arty
    #88199
    nem istenitik vs trollkodás? megvan valamennyire vagy térjünk rá ki bővebben? :D
  • arty
    #88198
    "A Borg troll."

    ráadásul a bugyutábbik fajta :))
  • arty
    #88197
    tehát végülis nem tudni, hogy mivel van/volt a gond... :/

    a teljes képhez hozzátartozik, hogy az intel (hogy ellehetetlenítse az amd/vidia dedikált kártyáit) miatt ekkora extraszopás notebookban egyéb videokártyázni...

    ha nem hiszel nekem, keress rá az optimus szóra pár vidiás fórumon ;)
  • adam46
    #88196
    Hát igen, rászolgált most az AMD. Szerintem is baromi szánalmas, hogy 3. alkalomra se tudnak egy drivert összerakni. De ettől még nem leszek nvidiás. :)
  • Solt
    #88195
    Öreg vagyok már a gyerekes hülyeségeidhez! BUÉK! :)
  • bardocz
    #88194
    Crimsonnal kapcsolatban elég sok sírás megy. Te meg pont ugyan úgy jársz oda trollkodni, mint borg ide :DD
  • alyr2
    #88193
    Amugy en nem talalkoztam egy hibaval sem AMD oldaon a Crimsonnal sem es elotte sem..persze biztos leteznek..de ezek tul vannak reagalva..legalabb ugyan annyi nvidia driver bug es hiba van..csa valamiert ott nem megy az amd tulaj trollkodni a topikba..
  • Borg
    #88192
    Jaj Solt, szilveszerkor nem kell ennyit izzadni, még szerkesztéssel is gyenge lett :) Igyál még.
    Segítek: a flame keltés az eggyel alatta lévő hozzászólásban volt, csak spoiler mögé rejtve. Persze tudom, kényelmesebb lett volna, ha senki sem nyúl a magas labdáért... De ha egyszer az AMD olyan szorgalmasan dobálta fel idén is?
  • Solt
    #88191
    Szerintem elkalandoztál... valószínűleg Borg flémkeltő megnyilvánulására reagált. Egyébként arra miért nem akadtál ki?
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.12.31. 12:28:21
  • Mike333 #88190
    Miért van az, hogy ha a szent amd-t nem istenítik jogosan akkor valaki mindig az Nv-vel jön, hogy "de ott is szar bibibíí!"? Talán ettől semmissé válik a lentebb írt bug vagy mit éreztek ilyenkor? Pontosan olyan vagy mint iponon egy hülye piros szemüveges, de ki lett tiltva onnan mert durván elfajultak nála a dolgok..

    Lehetne kulturáltabban is csinálni. Leírta mi volt a baj, aztán megoldotta. Örülni kell neki, nem pedig flamewart kelteni a semmiért.